Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6846640 razy)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3030 dnia: Września 13, 2015, 07:59:09 »
Lolek nie przesadzaj. Opisujesz sytuację na zakładach jako tragiczną, a wcale tak nie jest. Takie warunki pracy jak mamy oczywiście nie są luksusowe ale patrząc na inne zakłady pracy (oglądałem) to u nas wcale nie jest źle. Nowe samochody oczywiście tez uważam ze nie do końca była potrzebna. Ja powtarzałem już znajomym od siebie z wytwórni, którzy potrafią tylko marudzić żeby poszli pracowac do innego zakładu a jestem pewny ze po 1-2 miesiącach wrócą z pocałowaniem ręki.

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3031 dnia: Września 14, 2015, 16:51:55 »
Beny2002 ma rację, nikt nie mówi że mamy eldorado bo zawsze można coś poprawić ale też trochę dość mam tego czarnowidztwa u niektórych. Ani to konstruktywne ani wnoszące cokolwiek, sorry.

Offline madzia21

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3032 dnia: Września 16, 2015, 19:00:35 »
Słyszał ktoś o pakowani podobno nowe wieści ze od 1 października wchodzą 2 zmiany na obsłudze paleciarni i mpalu

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3033 dnia: Września 22, 2015, 10:13:26 »
Ja to slyszalem, ale od ludzi, a nie od zwiazkowcow, szkoda, bo mieli informować o tej sprawie, a tutaj za tydzień praktycznie zachodzą zmiany, a wiadomości zadnych na ten temat.

Przecież musiało się odbyc kolejne zebranie, żeby takie zmiany wprowadzić, ciekawe co jeszcze ustalili.
Całe pakownie najlepiej porobić na dwie zmiany, a najlepiej na jedną. Za duże zyski widać są.

Ludzie wypracowali głownie takie zyski swoją ciężką praca, a teraz ich się docenia za to zabierając im polowe dodatku zmianowego.
I po co się wykazywać?
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2015, 10:19:32 wysłana przez policzek »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3034 dnia: Września 22, 2015, 14:28:34 »
Nie odbyło się żadne inne spotkanie. Tydzień temu jako związki byliśmy u R. Kuźniczonka na spotkaniu i pytaliśmy się czy coś się w tym temacie dzieje, odpowiedział że nic mu na ten temat nie wiadomo. Wczoraj po południu dostaliśmy informację od pracownika z pakowni, że od 1 października następuje zmiana organizacji pracy na dwuzmianowość. Po tej informacji poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sprawy "szefową kadr". Powiedziała, że wszystko jest bez zmian a zmiana organizacji pracy ma dotyczyć kilku osób na bieli w części logistycznej. Zawnioskowaliśmy, aby zorganizować spotkanie z dyrektorem logistyki, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Policzek możesz coś więcej tu lub mi na priv?

Post Merge: Września 22, 2015, 14:34:04
Należy dodać, że obowiązuje ZUZP i jest tam kilka systemów pracy. Innych niż tam wskazanych pracodawca wprowadzić nie może.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2015, 14:34:04 wysłana przez An_na »

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3035 dnia: Września 22, 2015, 17:56:27 »
jak zwykle związki nie wiedza o niczym, wcale mnie to nie dziwi, przecież ich stołki nie są zagrożone i im pensja się nie zmieni,,, mam nadzieje ze w przyszłym parlamencie będzie rządzić PO i partia Petru, i będą mieli ograniczone przywileje

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3036 dnia: Września 22, 2015, 21:21:29 »
Powiedział,co wiedział i z zadowoleniem rozsiadł się w fotelu... Piszę za siebie nie za wszystkich, a akurat ten temat jest na bieżąco przez zz monitorowany. Spotkanie na ten temat było jedno ~o czym pisałam. To, że pracodawca ma różne pomysły to jedno a ich wdrażanie to drugie. Tak jak napisałam- obowiązuje ZUZP i zawarte w nim systemy czasu pracy( m.in. 5bop, równoważny jak i dwuzmianowy z rozkładem od poniedziałku do piątku). Pracodawca nie może sam od siebie wprowadzić dwuzmianowości w ruchu ciągłym ale wszystkie inne systemy obowiązujące w ZUZP tak. Powtarzam to kolejny raz bo widzę są osoby, króre na oczy nie widziały tego dokumentu o przeczytaniu nie wspomnę. Jeśli Twoje "marzenie"się ziści ( o ograniczeniu uprawnień zz ) to będzie sobie wprowadzał sam co będzie chciał... I zleceniowców, i agencje pracy tymczasowej i tzw. usługi logistyczne itd. A co do "naszych stołków"- nikt nie rodzi się związkowcem- zawsze są zagrożone i w każdej chwili można nas( związkowców) odwołać z pełnionej funkcji i wybrać sobie lepszych( negocjatorów czy obrońców prac pracowniczych).
Fajnie by było, aby takie forum pomagało w rowiązaniu problemów a nie spełniało rolę anonimowego kopacza.

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3037 dnia: Września 22, 2015, 21:33:31 »
widzisz,,,  nie macie mieć ograniczonej praw, lecz tylko przywileje, a to co innego, 1, będzie to ze nie będziecie na pensjach w zakładach tylko pensja będzie uzależniona z składek, a i jeden pracownik będzie mógł być w jednych związkach a nie jak teraz w kilku co to da zmniejszy się na pewno ilość związków w zakładach, wiele związków padnie, nie będąc na pensjach u prezesa bardzie będziecie dbali o pracowników nie o własną d... albo pracownicy będą odchodzić i co idzie za tym obniżać wam dochody, i nareszcie związki będą związkami

ps; wiem ze krytyka boli nie ma się co denerwować, takie samo zadnie jak ja mam 80 % załogi zch police

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3038 dnia: Września 22, 2015, 22:08:03 »
Mnie krytyka nie boli. Szanuje swoją pracę, pracowników i pracodawcę. Każdy kto opowiada takie rzeczy o "związki za bramę" nie wie, że jest manipulowany w celu wyeliminowania związków zawodowych z firm, aby była czysta ścieżka do robienia z pracowników wyrobników. Będą Ci płacić tyle na ile pozwoli rynek pracy. Będziesz pracował tyle godzin na ile pozwoli sytuacja,aby pracownika podożynać. Nieprawdę mówię? Popatrz jak pracują przykładowo pracownicy naszej sąsiedniej firmy Spartner. O tym, że większość z nich to obcokrajowcy nie wspomnę. Inne kwestie to organizacyjne. Nie zastanawiasz się nad kosztami takiego związku i czy będziesz jako członek je w stanie pokryć. Ile chcesz płacić składkę? Sto, dwieście zł a może chcesz płacić 20zł co starczy na przewodniczącego za 2000zł brutto? Gdy w firmie nie będzie związków będziesz pracował za najniższą krajową- a za jakiś czas gdy dojdą "uchodźcy"... Każdy kto Cię karmi takimi historiami wie, że to jedyna droga aby zlikwidować zz. Dziś pracodawca przelewa składki na konto związków- gdyby pracownicy mieli takie składki wpłacać sami to jest to śmierć związków zawodowych przez ich bankructwo bo już po roku działalności członkowie w zdecydowanej większości zapominaliby o płaceniu na bieżąco a przecież zusy, podatki etc związek by płacić musiał. Po drugie kogo będzie miał zamiar tam mieć potencjalny członek za  zarząd? Ile będzie miała trwać kadencja-4 lata? Kogo chcesz tam zatrudnić na 4 lata? Przypadkowego Iksińskiego, który się zwolni z firmy przykładowo z Polic po to aby być przewodniczącym przez kadencję a potem będzie sobie szukał pracy? Zejdź na ziemię- będziesz miał tam przypadkowych ludzi, którzy akurat szukają pracy.
Ps. Zajmijmy się istotnym tematem czyli logistyką.  Chcesz wiedzieć więcej to zapraszam do biura. Tutaj nie można pisać o szczegółach.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2015, 22:10:51 wysłana przez An_na »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3039 dnia: Września 23, 2015, 07:39:25 »
Co teraz mogą ZZ ?
1.Stan instalacji, remonty  ( ograniczenia ),
2.Brak pełnych obsad  na wytwórniach , łamane  przepisy BHP jeżeli chodzi a min.obsady.
3.Poleczenie spółek  z byłych pracowników ZCH, sprzedanie ich, znaczne pogorszenie warunków płacy i pracy.
To , że  pracujemy i zarabiamy nie duże pieniądze w porównaniu do  w UE to żaden szczyt marzeń.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3040 dnia: Września 23, 2015, 08:57:19 »
Co mogą zz? Wszystko o ile jest to zawarte w ich kompetencjach czyli w ustawie o zz. Za remonty i stan instalacji odpowiada pracodawca a nie zz. Interweniujemy w każdym przypadku gdy stan instalacji zagraża bezpieczeństwu. Ty sobie myślisz, że my tak siedzimy w biurach i kawę pijemy? Nie ma dnia bez interwencji, pism etc. Mówisz o łamaniu przepisów bhp- zgłosiłeś to chociaż raz do zakładowego społecznego inspektora pracy a może do związków zgłaszałeś? Każde takie zgłoszenie jest sumiennie sprawdzane. Każdego pracownika obowiązuje regulamin organizacyjny i jeśli stwierdzi, że praca zagraża jego życiu ( bo nie ma minimalnych obsad) powinien to zgłosić brygadziście, przełożonemu, wydziałowemu SIP, zakładowemunSIP, do służb bhp, do zz. Furtek masz wystarczająco dużo. Ostatecznie możesz odmówić pracy. Gdzie masz łamane prawo? Co do połączenia i zbycia spółek swoje zdanie wyrażałam już wcześniej.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3041 dnia: Września 23, 2015, 11:40:15 »
Tak czytam to i śmieszy mnie marudzenie. Jest prosta zasada: Nie podoba się to zawsze można sie zwolnic.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3042 dnia: Września 23, 2015, 14:00:19 »
Nasz nowy biuletyn: https://www.facebook.com/policemzzprc/posts/452436574963699 W godzinnach wieczornych będzie dostępny na naszej stronie internetowej www.mzzprc.com

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3043 dnia: Września 23, 2015, 16:06:30 »
p. Aniu na zachodzi czy w stanach no powiedzmy na zachodzie od zawsze ZZ były na składkach swoich członów, nigdy nie były na etatach w zakładach, no i prosperują i maj się b. dobrze i sa prężnymi związkami i reprezentują dobrze pracowników a i pracodawczy z nimi się liczą, i niema tak ja u nas 6 związków w których uczciwie związkowcy martwią się przed wszystkim o własne interesy ( załatwiani etatów dla rodziny ) a pracowników z reguły zbywają   tekstem <to nie leży w naszej kompetencji> następna paranoja to ilość (6 szt ) po zmianach pozostały by 2 góra 3, no i przynależność do jednego pracownika do kilku ZZ,,,  a co do składek na zachodzie sa związki i jakoś nikt nie płaci tak wielkich składek, ale oczywiście p związkowcy chcą zarabiać duże pieniądze,,, i tak już na koniec proszę o odpowiedz ; pracownicy produkcji mają premie uzależnione od produkcji ile wykonane tyle premii,   i tu pytanie < od czego i ile premii maj związkowcy, jak im jest naliczana>,,,

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3044 dnia: Września 23, 2015, 16:08:31 »
widzisz,,,  nie macie mieć ograniczonej praw, lecz tylko przywileje, a to co innego, 1, będzie to ze nie będziecie na pensjach w zakładach tylko pensja będzie uzależniona z składek, a i jeden pracownik będzie mógł być w jednych związkach a nie jak teraz w kilku co to da zmniejszy się na pewno ilość związków w zakładach, wiele związków padnie, nie będąc na pensjach u prezesa bardzie będziecie dbali o pracowników nie o własną d... albo pracownicy będą odchodzić i co idzie za tym obniżać wam dochody, i nareszcie związki będą związkami

ps; wiem ze krytyka boli nie ma się co denerwować, takie samo zadnie jak ja mam 80 % załogi zch police


To co pisze piotrzpl jest ostre, ale ciężko odmówić mu racji. Już od dawana na tym forum widać spory związków z pracownikami, a nie powinno czasem być tak, że związki zawodowe jednoczą pracowników? Chyba taka powinna być jedna z ich ról.


Ile chcesz płacić składkę? Sto, dwieście zł a może chcesz płacić 20zł co starczy na przewodniczącego za 2000zł brutto?


A ile ma płacić? To chyba nie jest normalne, że związkowiec zarabia więcej od pracownika? No chyba, ze za normalne uznajemy zachowanie pokroju Dudy...