Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6882794 razy)

Offline errantia

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1635 dnia: Kwietnia 16, 2013, 17:05:27 »
Dobre pytanie " kto dostawał te podwyżki ?"
ja pracuję blisko 30 lat i też o takiej średniej mogę tylko pomarzyć .....

Statystyka  ,którą bardzo lubić posługiwać się pan prezes, to cudowne narzędzie do manipulacji. Średnia imponująca tylko z jednej strony  pracownik fizyczny- 2500 z drugiej ktoś musi mieć 8160. to tylko w sytuacji 1:1 , bo gdy weźmiemy dwóch fizycznych i jednego z menadżerów czy dyrektorów , sytuacja jest jeszcze "lepsza"    3 x 5330 = 15985 - 2 x 2500 (fizyczni) = 10990 (ktoś na górze) i tak dalej im mniejsza liczba menadżerów a większa fizycznych tym bardziej ta druga kwota rośnie w górę .
Wiem, że to duże uproszczenie bo są pracownicy na produkcji, którzy maja więcej niż te 2500 ale do średniej zakładowej i tak im daleko!!!!

Proponowałabym policzyć dwie średnie jedną dla pracowników fizycznych i drugą dla pozostałych. To dopiero pokazałoby bardziej realny obraz.

Nie chodzi o to żeby narzekać jaka to na zakładach jest bryndza (piszę to do tych, którzy uważają że pracownikom się w głowach poprzewracało i potrafią jedynie eskalować żądania ), chodzi tylko o bardziej sprawiedliwy podział tego co i tak jest dzielone tyle, że realnie na bardzo wąską grupę osób a formalnie (statystycznie) wykazuje się że korzystają wszyscy.

To przykre że  motywacją do pracy najczęściej ma być sam fakt że się ją ma .

Od dłuższego czasu mam wrażenie, że w zakładzie funkcjonuje tylko system nakazów, zakazów i kar a nie istnieje w ogóle system pochwał, wyróżnień czy nagród.
Takiego poziomu braku szacunku dla pracowników przez przełożonych w tej firmie chyba nigdy jeszcze nie było. To też jest mocno "motywujące".....

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1636 dnia: Kwietnia 16, 2013, 17:14:47 »
Cytat: "EVPolice"
Jak osiągnąć taką średnią???!!!
Jam mam 2900 brutto to może moje żądanie będzie poważne,
(oczywiście zmianowe i szkodliwe w tym).

(12 x 2900 + wszystkie doładowania na kartę + premie (od zysku, roczna itd. nie wiem co teraz macie na zakładach)) / 12 = ??? koło 4 tysięcy brutto wyjdzie ???



U prywaciarza człowiek ma 12 pensji i koniec kropka.

Czemu pracownicy upiorów komuny (spółki skarbu państa, administracja i szkolnictwo) 'zapominają' o drobnych benefitach i starają się wmówić ludziom, że ich cały dochód to 12 wypłat w roku???
pozdrowienia

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1637 dnia: Kwietnia 16, 2013, 18:04:43 »
Cytat: "Konrad"
U prywaciarza człowiek ma 12 pensji i koniec kropka.


Nie porównuj Dawida do Goliata. To jest ciężka chemia jeżeli  w ogóle masz pojęcie co to znaczy. Za chwilę jeszcze porównasz zakład chemiczny do pana sprzedającego watę cukrową. Konrad takie wpisy jak Twój nic raczej tu nie wniosą. Bo co to znaczy koniec kropka? Jakaś komuna u tego prywaciarza.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1638 dnia: Kwietnia 16, 2013, 19:01:53 »
Cytat: "KRET"
Pani Anno kto generuje taką średnią? Od 17 lat "wypruwam sobie żyły" jak i moje koleżanki i koledzy a o takiej płacy to możemy pomarzyć. Kto dostawał te podwyżki o których wspomina Pan Prezes?
średnio aparatowy z 5letnim stażem pracy i prezes zarabiają po 18 tys zł. Ot i tyle. Nie wiesz co zrobić powiłaj komisje, nie wiesz jak przekazać dane ubierz w to statystykę. Koń i stonoga...

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1639 dnia: Kwietnia 16, 2013, 20:03:35 »
Cytat: "KRET"
Cytat: "Konrad"
U prywaciarza człowiek ma 12 pensji i koniec kropka.


Nie porównuj Dawida do Goliata. To jest ciężka chemia jeżeli  w ogóle masz pojęcie co to znaczy. Za chwilę jeszcze porównasz zakład chemiczny do pana sprzedającego watę cukrową. Konrad takie wpisy jak Twój nic raczej tu nie wniosą. Bo co to znaczy koniec kropka? Jakaś komuna u tego prywaciarza.

Pracowałem na zakładach, wiem co co to za syf.
Zwracam jedynie uwagę na metodologię liczenia średniej pensji, bo w zależności od benefitów realne miesięczne wynagrodzenie brutto w tego typu firmach jest większe o kilkaset złotych, a w niektórych przypadkach, kilka tysięcy złotych.
pozdrowienia

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1640 dnia: Kwietnia 16, 2013, 20:20:32 »
Cytat: "errantia"
Proponowałabym policzyć dwie średnie jedną dla pracowników fizycznych i drugą dla pozostałych. To dopiero pokazałoby bardziej realny obraz.


Zgodzę się z tym zdaniem. Może ktoś z kadr policzyć i nam podać?

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1641 dnia: Kwietnia 16, 2013, 20:49:40 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
Może ktoś z kadr policzyć i nam podać?

Nikt się nie wychyli. No chyba że gdzieś pokątnie zdobędziesz taką wiedzę :ass:
_

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1642 dnia: Kwietnia 16, 2013, 21:45:10 »
Cytat: "An_na"
Dzisiaj dostaliśmy odpowiedź na nasze pismo z ubiegłego tygdnia. Laborat na cztery strony /!/ , który zmierza do tego, że  jesteśmy niepoważni żadając podwyżek, bo średnio pracownicy zarabiają ponad 5330zł.


Ciekawa jestem kiedy szanowny pan prezes spłodził te zmanipulowane 4 stronicowe dzieło bo raczej nie w ostatni weekend kiedy można było go zobaczyć jak żywiołowo kibicował siatkarką w meczach wyjazdowych w Aleksandrowie Łódzkim. Może w tych wyliczeniach średniej ujęto również zarobki siatkarek?   A tak na marginesie to niem ma na podwyżki bo forsę trzeba szykować dla.........http://chemia.wnp.pl/bedzie-wiekszy-zarzad-tarnowa-i-nowa-rada-nadzorcza,195434_1_0_0.html

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1643 dnia: Kwietnia 16, 2013, 22:44:46 »
Cytat: "toksyczny"
cooker ? coś mnie chyba nie lubisz:)
Jak mogłeś skojarzyć Tarnów z krowami?!

Wiedziałem, że ktoś wyskoczy z takim zastrzeżeniem :)
Cytat: "An_na"
jesteśmy niepoważni żadając podwyżek, bo średnio pracownicy zarabiają ponad 5330zł

Jesteście niepoważni. A Pani w pierwszym rzędzie. Po pierwsze, jeśli to jest ironia
Cytat: "An_na"
średnio aparatowy z 5letnim stażem pracy i prezes zarabiają po 18 tys zł

to bardzo słaba. Po drugie, od przedstawiciela pracowników teoretycznie można żądać, aby nie robił z pracowników idiotów (a już na pewno nie z siebie). Pewne dane są w sprawozdaniach finansowych i czasem warto tam zajrzeć, a nie pisać głupoty. Nie wiem jak zamierza Pani reprezentować pracowników, skoro będąc znanym z nazwiska użytkownikiem forum (które i Zarząd może przeglądać) pokazuje Pani jasno, że nie potrafi pozyskać informacji i przedstawić ich rzetelnie. Przy takim podejściu jedyne co można zaprezentować na negocjacjach z Zarządem to chyba groźba strajkiem...
@edit Przejrzałem to pismo od Prezesa i muszę stwierdzić, że na garść jego argumentów, nie ma Pani żadnego racjonalnego jako odpowiedzi. Jednym słowem: żenada.
Cytat: "Prawdopodobnie"
Cytat: "errantia"
Proponowałabym policzyć dwie średnie jedną dla pracowników fizycznych i drugą dla pozostałych

Zgodzę się z tym zdaniem. Może ktoś z kadr policzyć i nam podać?

Następni... Proponuję zajrzeć do sprawozdań. Niestety w ostatnim nie zawarto, ale w poprzednich są obie średnie i tam widać dysproporcje pomiędzy płacami fizycznych i psychicznych. Informacje są dostępne, wystarczy tylko zajrzeć. Czy oni mają takie pierdoły rozwieszać na biurowcu na transparencie, żebyście zauważyli?

Offline errantia

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1644 dnia: Kwietnia 17, 2013, 07:03:19 »
[ Przejrzałem to pismo od Prezesa i?[/quote]

cooker , gdzie można zapoznać się z tym pismem ? chętnie bym je przeczytała  ....

czytam to forum od dawna ale dziś jak zobaczyłam tą średnią to przyznam, że mi nerwy puściły.....

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1645 dnia: Kwietnia 17, 2013, 08:21:20 »
Panie Cooker nigdy idiotów z nikogo nie robiłam. Jestem jedną z nielicznych osób, które na bieżaco informują co się dzieje.Zawsze deklarowałam, iz w celu przekazania wiekszej ilości informacji proszę o spotkanie, zapraszam do biura, przyjadę o każdej umówionej godzinie. Są jednak infomacje, których publikowac tutaj czy na innych forach nie mogę, co nie oznacza, że danych takowych nie posiadam. Te dane mogę Panu opublikowac, bo są ogólnie dostępne w sprawozdaniach za rok2012: średnie wynagrodzenie pracownicy umysłowi 6458, fizyczni 4302.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1646 dnia: Kwietnia 17, 2013, 09:49:06 »
No tak pewnie cooker byłby super przedstawicielem załogi, a jeszcze lepiej Prezesem :crazy: ,
nawet tu nie pracuje a ma najwięcej do powiedzenia,
to jest temat o ZCH Police pisać mogą wszyscy, ale tylko pracujący tutaj w pełni rozumieją poruszane tu problemy.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1647 dnia: Kwietnia 17, 2013, 11:48:20 »
Ciekawa jestem ile zarabiają Liderzy związkowi i osoby oddelegowane do biurowca czy 6400 netto .Prosimy o takie zestawienie.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline errantia

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1648 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:07:39 »
Cytat: "EVPolice"
No tak pewnie cooker byłby super przedstawicielem załogi, a jeszcze lepiej Prezesem :crazy: ,
nawet tu nie pracuje a ma najwięcej do powiedzenia,
to jest temat o ZCH Police pisać mogą wszyscy, ale tylko pracujący tutaj w pełni rozumieją poruszane tu problemy.


czy rzeczywiście nie pracuje?  czy ktoś kto nie pracuje w zakładzie (w biurowcu ) widziałby i czytał pismo prezesa w dniu, w którym zostało napisane, zanim jeszcze znakomita większość  pracowników o nim usłyszała?

Offline errantia

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1649 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:12:18 »
Cytat: "cooker"

Jesteście niepoważni. A Pani w pierwszym rzędzie. Po pierwsze, jeśli to jest ironia
Cytat: "An_na"
średnio aparatowy z 5letnim stażem pracy i prezes zarabiają po 18 tys zł

to bardzo słaba.


to statystyka  ;D