Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6850513 razy)

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2055 dnia: Lipca 16, 2013, 17:03:55 »
Nasze premie idą bokiem to jedno a dwa, że brak jasno sprecyzowanych celów do wypracowania. Obecnie żaden aparatowy nie ma wpływu na wysokość swojej premii. Myślę, że ni jak ma się system motywacyjny do specyfikacji naszej firmy. Jeżeli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu. Nasza premia jest demotywująca, wywołuje frustracje oraz niechęć do zarządu i Związków Zawodowych .
Drogi Prezesie zapraszamy do lektury (Jak motywować pracowników do efektywnej i bezpiecznej pracy?) może zrozumie Pan na czym polega motywowanie pracowników by zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo. Ale po co... przecież Zarząd swój cel osiągnął (kupimy nowy program demotywacyjny). Znieść premie! Związkowcy się pewnie oburzą :) w końcu 11% im się należy mimo, że załoga "nie osiągnęła celów".

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2056 dnia: Lipca 17, 2013, 09:37:51 »
Załoga ZA Puławy znów walczy o podwyżki.

Na początku tego roku związkom nie udało się wywalczyć 25-procentowej podwyżki, dlatego ten punkt znów pojawił się na liście postulatów kierowanych do zarządu.
- To nasza reakcja na podwyżki wynagrodzeń dla władz firmy. Mam nadzieję, że do porozumienia z zarządem w tej sprawie dojdzie do końca tego roku - powiedział "Parkietowi" Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w ZA Puławy.
Kolejne postulaty to podpisanie umowy społecznej, która ma m.in. zagwarantować utrzymanie miejsc pracy po przejęciu spółki przez Grupę Azoty, a także zaniechania zatrudniania pracowników przez agencje pracy tymczasowej .
'

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2057 dnia: Lipca 17, 2013, 22:54:54 »
25% podwyżki i znowu pismo o podwyżkę, tam można a u nas moszna...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2058 dnia: Lipca 18, 2013, 08:34:11 »
"Tam" czyli w Puławach skończyło się na pismach a podwyżek nadal nie ma. U nas podwyżki wynegocjowano 200 zł do stawki zasadniczej, plus 50 zł do dodatku zmianowego.

dinokio

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2059 dnia: Lipca 18, 2013, 09:55:56 »
Pani An_no czy mieliście już jakieś telefony co do długości urlopu?
Aparatowy(5bop) może mieć urlop nie dłuższy w okresie wakacyjnym niż dwa tygodnie czyli 4+6+4 a brygadzista i wyżej po 24 dni czyli 4+6+4+6+4 , czy to jest wymysł kadry na danym wydziale czy tak jest ustalone i powinno obowiązywać wszystkich?
Gdy zapytałem dlaczego brygadzista może wypoczywać w okresie wakacyjnym dłużej niż aparatowy to otrzymałem tylko głupi uśmieszek i żadnej odpowiedzi od przełożonego.
Proszę tylko o odpowiedź czy jest to ustalone dla wszystkich jednakowo czy w zależności od wydziały i tego jak zarządzi kierownik?

POZDRAWIAM I SŁONECZNEGO URLOPU

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2060 dnia: Lipca 18, 2013, 23:15:04 »
Cytat: "An_na"
"Tam" czyli w Puławach skończyło się na pismach a podwyżek nadal nie ma. U nas podwyżki wynegocjowano 200 zł do stawki zasadniczej, plus 50 zł do dodatku zmianowego.
,
pani A. pamięć mnie już myli i nie pamiętam ile to lat wstecz nam podwyżki cofneli w wysokości 300 zł ze względu na złą sytuację firmy i  po tylu latach zważywszy na wszelką inflację to wstyd porównywać się do Puław i lepiej  czasami się nie odzywać. Cieszę się niezmiernie, że moje pieniążki od ponad pięciu lat nie idą na związkowe konto serdecznie pozdrawiam!

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2061 dnia: Lipca 19, 2013, 11:24:41 »
Również nie mamy się co porównywać do Lotosu, Orlenu, etc. Za to tysiące pracowników z innych firm naszą stawiają za wzór. Szkoda dyskusji, i oczywiście zawsze lepiej porównywać się do lepszego.W Puławach od dwóch lat nie ma podwyżek. Należy zauważyć, iż są to zakałdy azotowe i nie mają fosforytów, które są kupowane za walutę, nie mają bieli -nie muszą kupować za granicą szlaki, nie kupują soli potasowej z Białorusi. A to głownie /zakupy fosforytów i załamanie walutowe/ doprowadziło nas w 2008 do stanu katastrofalnego z którego na szczęście wyszliśmy. W 2009 roku została wspólnie podjęta decyzja wg mnie rozsądna decyzja,aby odstąpić od wynegocjowanych podwyżek. Był to jeden z elementów wychodzenia z bardzo, bardzo złej sytuacji. To gdzie Pan płaci składki jest Pana wolą i nie mnie tego oceniać. Może dobrym pomysłem jest to, aby beneficjentami wynegocjowanych spraw byli członkowie konkretnych organizacji.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2062 dnia: Lipca 19, 2013, 11:26:21 »
dinokio - nie mieliśmy sygnałów, iz coś jest nie tak z planowaniem /dawaniem/ urlopów. Jak cos to prosze o info na priv.

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2063 dnia: Lipca 19, 2013, 22:02:42 »
Cytat: "An_na"
Może dobrym pomysłem jest to, aby beneficjentami wynegocjowanych spraw byli członkowie konkretnych organizacji.


Pani Anno uważam, że to jest bardzo dobry pomysł. I przede wszystkim zarządy związków zmobilizowało by to do bardziej aktywnej działalności. Zapewne też pieniążki RPDA,  poszły by
Cytat: "RPDA"
na związkowe konto
:) bo nie ma co ukrywać ale wszelkie podwyżki i inne profity to jednak zasługa ZZ a nie dobra wola pracodawcy.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2064 dnia: Lipca 20, 2013, 01:23:28 »
Powiem tak, nie wiem do kogo poszły sobie te podwyżki ale na pewno nie poszły na wyrównanie stawek... Pakownia! Dziękujemy kierowniku...

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2065 dnia: Lipca 24, 2013, 11:38:05 »
Płace jawne dla każdego
Ciekawe jak płace kształtują się w naszej firmie. Bardzo ciekawy pomysł jednego z najpotężniejszych związków zawodowych w naszym kraju OPZZ.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2066 dnia: Lipca 24, 2013, 15:30:31 »
Ciekawy? Raczej poroniony. Szczególnie przy sposobie w jaki oblicza się u nas wynagrodzenia. W mojej firmie większość pracowników (w tym ja) pracuje za najniższą krajową a mimo to, nie zwalniają się na potęgę. Bo rzeczywiste przychody są "nieco" większe jednak. Tyle, że zgodnie z prawem one NIE są wypłatą. Takie upublicznianie nie zrodzi nic dobrego moim zdaniem.

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2067 dnia: Lipca 25, 2013, 07:28:00 »
Witam podobno w tym tygodniu było spotkanie zarządu w brzuzkach na temat premii może ktoś coś wie słyszał.
'


Offline lesman

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2069 dnia: Sierpnia 09, 2013, 20:58:22 »
Cytat: "dinokio"
kontrakt zawodnika opłacany będzie przez głównego sponsora - GRUPĘ AZOTY
a nie mogą go zatrudnić jako zleceniowca  :devil: