Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Coś dla miłośników kolei  (Przeczytany 10041 razy)

usararti

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« dnia: Listopada 20, 2009, 10:30:06 »
Dnia 10.10.2009r. przez Police przejechał szynobus (SA 110) do Trzebieży z pasażerami z Niemiec. Przez to został przechytrzony zastępca burmistrza, który zablokował połączenia pasażerskie Szczecin - Police - Trzebież Szcz. argumentując to faktem iż Niemcy będą jeździć tą trasą i fotografować zniszczone dworce. Okazuje się, że my dalej nie ma tego połączenia, a nasi sąsiedzi i tak fotografują nasze ruiny. Oto link do filmiku od stacji Police do Trzebieży:

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-20, 14:01 ]
Bardzo przepraszam za "byka" w tytule. Pisałem w pośpiechu. Miało być "kolei" zamiast "koleji".

Ortograf w temacie poprawiony. Pozdrawiam - Kuba

ktpb

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2009, 19:51:06 »
Miło że też to dostrzegłeś. To absurd! Ale fajnie, że taki filmik się pojawił. Marze o tym żeby przejechać się tą trasą. Mój znajomy coś kiedyś mówił, że zna takiego pana, który jest maszynistą pociągu towarowego na tej trasie. Cała moja nadzieja że jeszcze się kiedyś przejade jest właśnie w tej znajomości. Na naszych rządzących chyba już nie możemy liczyć. Narobili nam nadziei i.. lipa.

usararti

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 20, 2009, 20:06:15 »
Pytanie tylko na jakiej trasie bo są dwie. 1) Police-Chemia - która jedzie na zakłady chemiczne, a wtedy to zbytnio się nie najeździsz, bo to krótka trasa. 2) Trzebież Szcz. do Naftobazy. Przy tej opcji to warto już próbować. Są jeszcze inne możliwości. Czekać aż z jakiejś okazji znowu puszczą pociąg okolicznościowy i wtedy wbić się na niego. Albo jak to zrobili Ci chłopacy: Tylko, że na tej trasie to można mieć bliskie spotkanie z ET22 :D

ktpb

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 20, 2009, 20:17:01 »
Hahaha, ale hardcorowe chłopaki:) Nie wiem o jakiej trasie ten mój kolega mówił... Wiem że też bardzo chciał się z tym znajomym maszynistą przejechać, więc ja myślałem że pojade razem z nim.
Mam nadzieje że następnym razem o takim pociągu będzie można się gdzieś dowiedzieć... Eh...

Offline polmebel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 20, 2009, 23:47:35 »
Ten przejazd był zorganizowany przez niemieckich miłośników kolejnictwa.Niebył on żadną tajemnicą tylko cena za przejazd troszkę odstraszała 64.50 EUR. !!!

ktpb

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 20, 2009, 23:50:38 »
Cytat: "polmebel"
Niebył on żadną tajemnicą

To znaczy, gdzie mogłem się o tym dowiedzieć?

usararti

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 21, 2009, 09:40:17 »
Dziękuje Kubie za poprawę mojego błędu.

65 Euro to potrafi ochłodzić największego zapaleńca :) Wiem, że  15.03.2003 roku jechał tą trasą pociąg specjalny. Miałem już wszystko nagrane, ale nie dostałem dnia wolnego w pracy (chociaż była to sobota). Wtedy jechał EN 57 i było dużo foto stopów. Wiele można znaleźć na ten temat w necie.

Jako ciekawostkę powiem tylko, że z racji tego iż Niemieccy miłośnicy kolei wynajęli spalinowy pojazd na tę trasę, w tym dniu jechał do Kalisza Pomorskiego KKZ (czyt. autobus). :)

Offline polmebel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 21, 2009, 18:49:25 »
Ten przejazd niebył tajemnicą,na stronie http://kolej.mkm.szczecin.pl/ było o tym dużo wcześniej. Co do KKA do Kalisza to sie niezgodzę bo szynobus był wysawiony z rezerwy taborowej.

usararti

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 21, 2009, 19:30:40 »
Informacje którą podałem, znalazłem na forum Piły. Jak było nie wiem, ale prawdą jest, że w Zach-pom. jest deficyt taboru spalinowego. Oto cytat ze wspomnianego forum:

Z informacji uzyskanych od naszego forumowego kolegi Irka (Iru3).
Jak już wyżej pisaliśmy w sobotę nie kursował szynobus na trasie Stargard - Kalisz który w weekendy z racji dużo większej frekwencji składa się z SZT SA-110. Otóż powodem tego że podróżni w tym i ja, musieli zakończyć jazdę koleją ponieważ tego dnia pociąg złożony właśnie ze SZT SA-110 przewoził po Szczecinie, Policach docelowo do stacji Trzebież Szczeciński turystów - miłośników kolei z Niemiec którzy podziwiali uroki zniszczonych i zdewastowanych stacji oraz innej infrastruktury kolejowej...
A żeby było ciekawiej z racji braku taboru, innego zespołu trakcyjnego podstawić PKP nie mogło, co tym samym spowodowało przerwę w komunikacji kolejowej na trasie do Kalisza Pomorskiego. Wieczorem szynobus był wolny i wrócił na trasę.

Brak mi słów...

pozdrawiam

ladymybizwin

  • Gość
Cos dla milosnikow kolei
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 11, 2011, 02:22:26 »
Nom to jest nas ju 2  pamietam cie chyba z takiego freerolla na takiej sieci jednej gdzie byl freeroll o 50e o 1 w nocy  niestety juz go niema i tez gral tam gosciu z takim nickiem to chyba byles ty  

Pytanie niewiem gdzie zapytac wiec pytam tu NOIQPolska napisz cos o sobie albo chociaz nick na NOIQ  pozdrawiam

NOIQPolska:
Moj nick to wlasnie NoiQPolska, tylko ze teraz juz prawie nie gram w pokera, nie mam czasu na to niestety.

pt47-106

  • Gość
Coś dla miłośników kolei
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 20, 2011, 22:16:04 »
ale sn61-183 tez jeździł do trzebieży a nawet byl wjazd na  Police chemie i na nafto baze