Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh  (Przeczytany 87416 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #165 dnia: Lipca 09, 2013, 08:43:11 »
Miałam wczoraj okazje przejść deptakiem ,zobaczyłam pobite butelki ,pełno śmieci .Godzina około południa .Stan techniczny wiele do życzenia ,rozjechane trawniki,zdewastowane ławki ale to już świadczy o naszych mieszkańcach . Szkoda wyciętych drzew ,pustynia betonowa .Widziałam wiele miast w Polsce ale fontanny są wkomponowane w zieleń .

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #166 dnia: Lipca 09, 2013, 10:03:22 »
Ostatnio będąc na deptaku zauważyłem jakim gniotem komunikacyjnym jest ten projekt. Kiedyś już zdaje się o tym wspominałem- koliste trawniki i nakaz chodzenia wokół nie działają, ludzie idą jedyną najprostszą drogą - na wprost przez co owe trawniki pod drzewkami nie istnieją i nie będą istnieć choćby nie wiem co. Mam nadzieję, że podobnie będzie z projektem placu chrobrego na starych policach gdzie podobna fascynacja okrągłymi trawnikami i utrudnianiem spacerowiczom drogi pokaże raz a dobitnie, że projektant tego wszystkiego powinien projektować co najwyżej nasadzenia przy prywatnych domkach (gdzie być może "teoria okręgu" się sprawdza.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #167 dnia: Lipca 09, 2013, 17:17:27 »
Cytat: "rzetelny"
ludzie idą jedyną najprostszą drogą - na wprost przez co owe trawniki pod drzewkami nie istnieją

te wydeptane trawniki to pozostałość po budowie jeszcze. Ja nie zauważyłem żeby ludzie chodzili na skróty a widzę deptak z okna

Offline policzanka89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #168 dnia: Lipca 09, 2013, 18:27:26 »
A ja idąc dziś koło godziny 17 widziałam jak dama z wózkiem przejechała przez trawnik, bo gdzie taka będzie omijać i chodzić chodnikiem, następny przykład- chłopak na rowerze, też musiał skrócić sobie drogę, pani z zakupami też przeszła sobie przez trawnik, bo bliżej do domu miała, to takie 3 przykłady z jednego spaceru tamtędy ;)
Pomagaj-jeśli możesz

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #169 dnia: Lipca 10, 2013, 00:18:51 »
myślę że miałaś złudzenie optyczne :batman:

Offline Shadowling

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #170 dnia: Lipca 10, 2013, 07:27:42 »
Ludziom się nie dogodzi. Duże koła z trawnikami - źle, dużo betonu - też źle. Według niektórych to najlepiej nic nie robić w tym mieście.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #171 dnia: Lipca 11, 2013, 14:46:26 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
nie podlegam Panu Burmistrzow


A komu jeśli mogę zapytać. Nie ukrywam, że jestem zdziwiona. Zawsze myślałam, że Rada Miasta podlega włodarzowi tego miasta.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Pozostałe informacje o planowanych poprawkach na deptaku pochodzą z wyjaśnień w tej sprawie przedstawionej na sesji RM, a ja je zwyczajnie przekazałem dalej.

Nie zauważyłam też aby w poście, do którego ustosunkowała się Rada Osiedla zaznaczone przez Pana zostało, że to przekaz informacji z sesji.  Toteż po tym jak pisze Pan o tym, że zgłaszał Pan rzekomo koleiny na trawnikach a potem wyjaśnia co zostanie w przyszłości zrobione to nie dziwi mnie fakt, ze odebrano to tak jakoby po Pana zgłoszeniu usuwane będą usterki.
Wydaje mi się też, że jeżeli temat staje na sesji to bankowo jest on wyjaśniany wyczerpująco po to by Radni wiedzieli co, dlaczego i skąd.
Osobiście uważam, że czyni tu Pan sobie małą kampanię. Pisze w sposób jak widać nie zawsze jasny i konkretny co budzi wątpliwości więc proszę się temu nie dziwić. W mym odczuciu to Pana celowy zabieg. Na wzór głosowania za ustawą śmieciową. Grać tak aby coś ( dla siebie ) ugrać.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #172 dnia: Lipca 11, 2013, 15:39:06 »
Cytat: "Shadowling"
Ludziom się nie dogodzi. Duże koła z trawnikami - źle, dużo betonu - też źle.

Chodzi raczej, wg mnie, o umiar  ;)

Cytat: "NIKA"
Zawsze myślałam, że Rada Miasta podlega włodarzowi tego miasta.

Może jest odwrotnie i to burmistrz podlega RM?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #173 dnia: Lipca 11, 2013, 15:44:05 »
U nas ścieżki i chodniki są tworem "wyobraźni" tych którzy takie miejsca projektują.Na zachodzie ścieżki,chodniki w dużej mierze powstają na samym końcu inwestycji i są pochodną tego co sami mieszkańcy "wychodzą" U nas ciągle budowniczowie wszelkiej maści nie potrafią jeszcze tego zrozumieć.Efekty tej radosnej twórczości widoczne są przy każdej takiej inwestycji.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #174 dnia: Lipca 11, 2013, 17:27:06 »
Cytuj (zaznaczone)
U nas ścieżki i chodniki są tworem "wyobraźni" tych którzy takie miejsca projektują.Na zachodzie ścieżki,chodniki w dużej mierze powstają na samym końcu inwestycji i są pochodną tego co sami mieszkańcy "wychodzą" U nas ciągle budowniczowie wszelkiej maści nie potrafią jeszcze tego zrozumieć.Efekty tej radosnej twórczości widoczne są przy każdej takiej inwestycji.


Idąc tym tokiem myślenia, mieliby najpierw stary deptak zrównać z ziemią, zostawić na rok i dopiero zrobić chodniki tam gdzie są ścieżki?

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 13, 2013, 17:01:32 »
Cytat: "Shadowling"
Ludziom się nie dogodzi. Duże koła z trawnikami - źle, dużo betonu - też źle. Według niektórych to najlepiej nic nie robić w tym mieście.

Zawsze mnie to dziwi, że ludzie, a w szczególności policzanie widzą (domyślnie: czytają) to co chcą widzieć (czytać). Nie napisałem, że duże trawniki są złe. Są świetne i w końcu to gmina zielona, więc tej zieleni powinno być sporo. Jednak, gdy projektant robi wielkie betonowisko, dając jedynie kilka trawniczków, do tego w miejscu, gdzie tak czy siak chodzą ludzie, to chyba świadczy jedynie o tym, że taka osoba nie powinna dostać nawet dyplomu (o ile go ma). Dróżki, ścieżki i inne ciągi piesze robi się tam, gdzie chodzą ludzie. Gdyby projekt był wykonany w 100% bez zarzutu i był przemyślany dziś nie byłoby żadnych utyskiwań na ilość betonu, na śladowe ilości trawników (dodatkowo rozdeptanych i rozjechanych). Zwyczajnie zanim dopuści się kogoś do przetargu na projekt powinno się sprawdzić portfolio takiej osoby. Bo taka niekompetencja projektanta potem funkcjonuje (lub raczej nie funkcjonuje) przez jakieś 30-50 lat, aż przyjdzie kolejny jeszcze "lepszy" i bardziej "pomysłowy" projektant i zrobi  kolejny genialny projekt, a potem się zmyje z pieniędzmi, których tak naprawdę nie powinien dostać za schrzanioną robotę.

Cytat: "Piotrek"

Idąc tym tokiem myślenia, mieliby najpierw stary deptak zrównać z ziemią, zostawić na rok i dopiero zrobić chodniki tam gdzie są ścieżki?

Bez przesady, wystarczyłoby gdyby projektant i usiadł na kilka godzin na deptaku przed wykonaniem projektu i zaobserwował gdzie chodzą ludzie. Na zachodzie jest bardzo wiele ciekawych sposobów na to, by sprawdzić gdzie chodzą/jeżdżą ludzie. Chociażby przy wszystkich wejściach na dany plac wylewa się nietoksyczną farbę wodną (która nie uszkadza obuwia i odzieży) i przechodnie sami "rysują" ścieżki. Potem wystarczy tylko udokumentować wszystko fotograficznie i na mapce i problem projektu ciągów pieszych jest rozwiązany.
Wystarczy jednak pomyśleć choć trochę.
Ewentualnie można by chociażby zostawić plac (na którym nie ma już starej nawierzchni) na kilka dni i też zobaczyć gdzie wydeptane są ścieżki.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #176 dnia: Lipca 15, 2013, 08:46:03 »
Cytat: "Daria"
Cytat: "NIKA"
Zawsze myślałam, że Rada Miasta podlega włodarzowi tego miasta.

Może jest odwrotnie i to burmistrz podlega RM?

Też nie. RM to władza prawodawcza (lokalnie), burmistrz - wykonawcza (m.in. na podstawie tego, co uchwali RM, ale bez ręcznego sterowania).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpnia 18, 2013, 08:44:31 »
Takiego syfu jak wczoraj był na deptaku to jeszcze tam nie widziałam. To co zwróciło moją uwagę to jakieś ogłoszenia i reklamy przyklejane na nowych lampach mimo iż jest do tego wyznaczone tam inne miejsce.
Powinno się za to karać. Nie tego co to powiesił bo to nie możliwe ale reklamującą się firmę być może wtedy dawała by wytyczne ulotkarzom co mają z tymi ulotkami robić.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpnia 18, 2013, 13:54:12 »
no cóż miejsce jest tylko od strony "Kingi". Jest jeszcze słup przy Farmerze, który jeszcze przed jego remontem nie spełniał już swej roli jak należy można było go przestawić bliżej by tak samo zamykał deptak jak tamten i wtedy by pełnił należycie swą funkcję ale u nas niestety, brakuje przewidywania pewnych rzeczy, zwłaszcza od strony praktycznej. Zegar mógł wieńczyć słup ogłoszeniowy i byłoby dwa w jednym a tak bałaganiarze z pogoni go pooblepiali ze wszystkich stron i ani to ładne ani dekoracyjne a nie długo to pewnie godziny z zegara nie odczytamy...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpnia 29, 2013, 07:09:28 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Mają być również wprowadzone oznaczenia na schody przy agorze. Schody są w takiej kolorystyce, że "zlewają się" i powstaje wrażenie jakby to był równy plac, a nie schody. Był tam nawet chyba jakiś wypadek, ktoś się wywrócił i złamał rękę. Schody zostaną oklejone paskami odblaskowymi.


No i ?