Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju  (Przeczytany 57639 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 08, 2011, 19:06:39 »
Cytat: "KrP"
Anyway jak to wyglądało:


Widzę, że na lewoskręcie, aż palili się, żeby Ciebie przepuścić... Lepsze jest jeszcze to, że w tak bezczelny sposób blokowali skrzyżowanie. Ciekawe, kiedy to się zmieni?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 08, 2011, 20:07:32 »
Cytat: "speedbax"
(...) Ciekawe, kiedy to się zmieni?


Raczej nieprędko. Polacy zbyt mało się jeszcze w korkach na stali. No i dochodzi do tego nasza ułańska fantazja typu: "nikt mi nie będzie mówić jak mam jeździć bo JA jeżdżę najlepiej na świecie". Spróbuj stanąć przed skrzyżowaniem za którym nie ma miejsca. Zaraz znajdzie się 5 innych (czasami aż nie wiem skąd wyjechali) którzy uważają, że ONI się zmieszczą. I potem oczywiście się nie mieszczą, z kierunku poprzecznego znajdzie się kolejnych 5 ambitnych i pół dzielnicy stoi. Czasami mnie irytuje mało dynamiczny sposób jazdy w Skandynawii ale co wracam do kraju to jednak tęsknię za tym spokojem. Pierwsza trasa ze Świnoujścia do Szczecina to zawsze jest szok oraz próba powrotu do naszej rzeczywistości.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 08, 2011, 20:19:16 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Spróbuj stanąć przed skrzyżowaniem za którym nie ma miejsca. Zaraz znajdzie się 5 innych (czasami aż nie wiem skąd wyjechali) którzy uważają, że ONI się zmieszczą. I potem oczywiście się nie mieszczą, z kierunku poprzecznego znajdzie się kolejnych 5 ambitnych i pół dzielnicy stoi.


Masz rację, na tym skrzyżowaniu to standard, najlepsi są ci, co "na cwaniaka" pociskają lewym pasem na wprost (to mogą tylko autobusy komunikacji miejskiej). Najgorsze jest to, że większość kierujących nie rozumie, że częste ustępowanie upłynnia ruch, i to bardzo znacznie. W Niemczech KrP w podobnej sytuacji zostałby przepuszczony z 3 razy, a tutaj zachowano zasadę: "co tam, jak ja nie mogę jechać dalej, to niech tamten też stoi, dlaczego ma być w domu szybciej niż ja?"

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 08, 2011, 20:29:13 »
Cytat: "speedbax"
(...) W Niemczech KrP w podobnej sytuacji zostałby przepuszczony z 3 razy, a tutaj zachowano zasadę: "co tam, jak ja nie mogę jechać dalej, to niech tamten też stoi, dlaczego ma być w domu szybciej niż ja?"


Ale to już chyba nawet nie chodzi o celową złośliwość a o brak myślenia i patrzenia dalej jak koniec maski swojego auta. A jest to o tyle dziwne, że mnie na kursie uczono właśnie patrzenia dalej i myślenia. Więc nie można tego zganiać tylko na poziom nauki. Do tego ja osobiście ani razu nie byłem świadkiem, żeby policja kogoś zgarnęła na bok za tego typu wyczyny. Pocieszam się tylko tym, że może jak już wszyscy staną i będą stali na środku skrzyżowania przez pół godziny to wtedy będą mieli czas pomyśleć na spokojnie czemu właściwie tam stoją i co można zmienić w swoim postępowaniu aby było lepiej. Ale coś czuję, że to oszukiwanie samego siebie :<

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 08, 2011, 20:30:44 »
KrP, o której wracałeś?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 08, 2011, 20:35:47 »
Jakoś 15-16.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 08, 2011, 20:38:25 »
Cytat: "Kilofownikownia"
brak myślenia i patrzenia dalej jak koniec maski swojego auta.


Dla mnie jest to zwykły egoizm, nie bój się, kierowcy myślą, jednak w większości przypadków tylko o sobie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 08, 2011, 20:46:59 »
speedbax, mnie do myślenia zobowiązuje poniekąd zawód jaki wykonuje. I fajnie by było jakby kierowcy aut osobowych też zaczęli myśleć (czy też patrzeć ciut dalej). Bo ja w pojedynkę mogę o wiele lepiej zablokować skrzyżowanie. Więc niech mnie nie denerwują tym egoizmem bo nikt nie pojedzie :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 08, 2011, 20:54:48 »
Cytat: "Kilofownikownia"
mnie do myślenia zobowiązuje poniekąd zawód jaki wykonuje.


Przy każdym zawodzie trzeba myśleć. :wink:
 Być może kiedyś, gdy drogi będą bardziej rozbudowane, styl jazdy w Polsce się zmieni, kto wie...

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 08, 2011, 21:50:32 »
Oby nie bylo jak na Sczanieckiej, jest juz 8 listopad i nie jest powiedziane ze od jutra nie bedzie 20cm sniegu, ktore bedzie lezec do konca marca.

Offline mimi90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 08, 2011, 22:18:54 »
ja dzisiaj też stałabym w korku o godzinie 15, ale zawróciłam z hożej i pojechałam przez gocław, stołczyn itd. droga pusta, bez dziur... po co się męczyć ;)

maluch

  • Gość
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 09, 2011, 10:15:34 »
Ze strony ZDiTM wynika, że prace mają być prowadzone wyłącznie na odcinku do Kolonistów. Jednak w okolicy Dojazdowej także robią coś z krawężnikami. Faktycznie w okolicy Granicznej i Średniej są spore "fale dunaju". Fajnie gdyby także i tam naprawili drogę. Niestety nawet jeśli ją zrobią to pozostanie jeden problem - po deszczu i tak będzie stała woda, bo nie ma tam w ogóle kratek ściekowych. Także ludzie ciągle będą obrzucani wodą spod samochodów.  Na pewno z naprawy dalszego odcinka bardzo ucieszą się mieszkańcy okolicy Średniej i Granicznej, bo domu do drugiel lini zabudowy - nawet trzeciej "radośnie" trzęsą się w rytm przejeżdżających samochodów ciężarowych. Najgorsze są chyba jednak dźwięki obijających się o siebie butli z gazami na ciężarówkach - domyślam się, że słychać je pewnie kilka ulic dalej. Nocą niestety nie jest to fajne :(
PS wyjeżdżałem wczoraj z ulicy Średniej i widziałem w oddali (okolice Ostoi-Zagórskiego), że także robią coś przy drodze - prawdopodobnie krawężniki. Ciekawe czemu zabrali się także za dalsze odcinki, skoro informacje o końcu inwestycji dotyczą tylko okolicy ulicy Kolonistów.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 10, 2011, 09:06:41 »
A co dotyczy remontu to organizacja do D.....
Powinno byc tak :
Kierunek Szczecin.- Szosa Polska.Pokoju,Boguminska i dalej do szczecina
Kierunek Police -Hoża,Światowida,Nad Odrą,Kościelna .Pokoju i na Szosa Polska
Przynajmniej w godzinach szczytu  i było by po Korkach.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 10, 2011, 09:14:06 »
noo i gdzie sa wszechmocni admini?! Co to dyskusja na temat suwaka?


Zdam raport wczoraj jechalem 107 do Szczecina, o godzinie 20, przejechalem plynnie ale dzis w godzinach szczytu nie odwaze sie wracac ta trasa.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 10, 2011, 09:34:19 »
Cytat: "gzzz"
noo i gdzie sa wszechmocni admini?!


Admini nie czytają każdego tematu, moderatorzy również, więc proponuję jak coś jest nie tak proszę zaraportować post.

Po prawej strony postu masz "!", służy on właśnie do zgłoszenia postu :]