Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa  (Przeczytany 19330 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 01, 2011, 14:13:51 »
Ale przeciez ja nie sugeruje zakupu uzywanego aparatu. Przeciez w pierwszym poscie autor dowodzi, ze do 1300zl mozna kupic nowe body z jako takim szklem. A amator nie od razu bedzie dazyl do idealu. Ucieszy sie z samej roznicy miedzy lustrem a kompaktem.
Widze ze tez od dlugiego czasu zajmujesz sie foceniem i spojrz na ten temat z perspektywy naszego zboczenia sprzetowego. Teraz nie poszeglbys do sklepu po jakiegos 17-70 f5,6 - dla amatora to spelnienie marzen na poczatek.
Dajmy szanse sprobowac innym.
Przepraszam za brak polskich znakow.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

antyoszolom

  • Gość
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 01, 2011, 15:05:35 »
Masz rację Robercie.
Niestety nie mam pojęcia czy są lustrzanki za max 1300zł, a nawet 1600zł więc nie mogę w żaden sposób kontynuować "doradzania".
Wiem, że można wyrwać Nikony D 90 za 1500zł z przebiegiem do 20.000 klatek więc jeśli trafić taki model z II ręki - brać !

Pozdrawiam i spływam ...  :nemo:

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 01, 2011, 15:12:07 »
Tak z ciekawości, 20000 zdjęć to dużo na taki aparat? Średnio po jakim czasie psują się ?:)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 01, 2011, 16:03:43 »
To poczatek zycia takiego body. Zaleznie od polki wytrzymuja zdaje sie 50, 100 lub 200 tysiecy klatek (w oparciu o Canona). Jak znajde to wieczorem podesle ci ciekawa stronke traktujaca o zywotnosci poszczegolnych body (dane z autopsji puszek uzytkownikow).
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 01, 2011, 17:06:27 »
Cytat: "rbk"
Tak z ciekawości, 20000 zdjęć to dużo na taki aparat? Średnio po jakim czasie psują się ?

To chyba zależy od obiektywu, bo to w nim jest migawka. Body raczej nie ma się od czego zepsuć, bo tam nie ma zbyt wielu mechanicznych elementów.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 01, 2011, 17:13:57 »
Uuuu... No to kolega grubo blysnal wiedza ;)
Migawka jest w body. Przyslona jest w obiektywie.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 01, 2011, 20:13:46 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

antyoszolom

  • Gość
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 01, 2011, 21:34:18 »
Migawka w D 90 obliczona jest na 100.000 cyknięć ... Wiadomo jak to ze sprzętem bywa ... gwarancji nie ma. Moim zdaniem zadbany aparat, który zrobił 20.000 fotek ... jest ledwo dotarty :D

Polecam forum strony nikoniarze.pl  .... tam jest miliard pytań początkujących fotoamatorów ... i tryliard odpowiedzi .... jest także dział "sprzedam". Jeśli sprzedaje osoba "znana" na forum - nikt się nie podłoży towarzysko by sprzedać jakiś bubel.  /nie trzeba się rejestrować by czytać wszystkie posty/. Gorąco polecam.



aaaa ..... przypominam sobie, że w 2009 może 2010  roku fociłem cały dzień jakąś Sony Alpha ... chyba model  330 .... zdjęcia robił (robiłem) bardzo ładne !!! (kitowym obiektywem ale i pogoda zacnie słoneczna była) .....

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 03, 2011, 10:51:00 »
Zwróć jeszcze uwagę na to czy aparat ma liveview. Jak pozyczam moją lustrzankę to wielu dzwoni do mnie i mówi, że nie działa bo nic nie widać na ekranie. ;P

Fajnie by też było gdyby miał odchylany ekran, przydaje się.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 03, 2011, 12:02:55 »
Akurat w lustrzance funkcja podglądu jest niepotrzebna. Nie po to człowiek płaci tyle pieniędzy, żeby korzystać z bajeru z najtańszych aparatów. Poza tym w czasie 'podglądania' aparat może nie wykorzystywać w pełni możliwości (o jakości kolorów na wyświetlaczu nie wspominając) i człowiek gotów ustawiać parametry tak, by na wyświetlaczu zdjęcie wyglądało dobrze - dopiero na kompie widać co za szajs wyszedł :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 03, 2011, 14:47:36 »
Akurat liveview jest dobrze dopracowany i przydaje się. A wizjer też bardzo kolory przekłamuje.

Ale spoko, ja kiedyś też byłem przeciwnikiem kręcenia filmów lustrzankami. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 08, 2011, 21:01:37 »
Zakupiłem :

OLYMPUS E-450 z obiektywem 14-42,

dziękuję za pomoc i porady.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 10, 2011, 13:50:38 »
14mm? brzmi zachęcająco. Ile wynosi crop?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 10, 2011, 13:57:36 »
Cytat: "Piotrek"
14mm? brzmi zachęcająco. Ile wynosi crop?


Miałem aparat w ręku i bałem się tego 14-40mm, ale jak już porobiłem kilka zdjęć to się uspokoiłem. Jak na robienie zdjęć podczas imprezy 14-40mm wystarczające ;)

Co do "ile wynosi crop" - jak doczytam o co chodzi i będę miał możliwość obadania tego, napiszę ;)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zakup aparatu do 1300zł - lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 10, 2011, 15:45:39 »
Dla pełnej klatki 28-84 będzie.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...