Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD  (Przeczytany 21750 razy)

zplkarol

  • Gość
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« dnia: Października 16, 2011, 21:07:38 »
Witam mam problem w swoim aucie(jak w temacie golf 3 TD silnik AAZ) z cieknącą pompą wtryskową, czy znacie jakiś warsztat w Policach lub okolicy w którym niedrogo naprawiają takie usterki? Z tego co się orientowałem naprawa tej usterki kosztuje od 700 do 1500 zł. Rozumiem że odpowiednia wiedza, doświadczenie jest w cenie, ale to trochę dużo jak na tak stary samochód. więc jeśli ktoś zna niedrogiego fachowca od pomp to będę wdzięczny za kontakt.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2011, 21:21:49 »
Cytat: "zplkarol"
Z tego co się orientowałem naprawa tej usterki kosztuje od 700 do 1500 zł.


Dokładnie, jak napisałeś, w grę wchodzi kompletne uszczelnienie całej pompy, dlatego taka cena. Oferta jest fair, skorzystaj z renomowanego warsztatu. W tym przypadku nie patrz zbytnio na koszty, gdyż, jak wiemy, "tanio", może  być bardzo drogo. Ja w swoim zasłużonym Seacie (1,9 GTD) robiłem kompletną regenerację pompy, z uszczelnieniem u Bojarskiego w Gryfinie, do dziś samochód lata, jak nówka, co więcej, lubię do niego czasem wsiadać i pokazywać burakom, w niby mocniejszych autach, że pozornie wyglądającego starszego samochodu, nie należy lekceważyć ;).

zplkarol

  • Gość
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2011, 21:35:28 »
Cytuj (zaznaczone)
Ja w swoim zasłużonym Seacie (1,9 GTD) robiłem kompletną regenerację pompy, z uszczelnieniem u Bojarskiego w Gryfinie


Dzwoniłem do nich i właśnie u nich ta naprawa kosztuje 1500 zł, słyszałem o nich że to dobry warsztat, ale szukam tańszego, bo za niedługi czas raczej będę zmieniał auto, a póki co chciałbym to naprawić bo zaczyna śmierdzieć ropą w środku auta i trochę cykam się że te cieknące paliwo zapali się.

Ortografia...
Kubapolice

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2011, 21:53:41 »
Jeżeli czuć paliwem, to musisz usunąć usterkę, jeżeli chcesz sprzedać auto, to tym bardziej naprawa powinna odbyć się u nich, by oszczędzić smrodu po sprzedaży auta. Olej napędowy w komorze silnika tak łatwo się nie zapala, jednak wszelkie wycieki należy usuwać niemal natychmiast (ekologia).

zplkarol

  • Gość
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2011, 22:19:30 »
Cytuj (zaznaczone)
Olej napędowy w komorze silnika tak łatwo się nie zapala


Racja olej napędowy tak łatwo nie zapala się jak benzyna, ale jak któregoś razu po otworzeniu maski zobaczyłem jak z okolic pompy wtryskowej dymni się trochę spękałem i rzadziej nim jeżdżę (tylko jak muszę) :), a samochód chce naprawić dla siebie bo nie będę go sprzedawał, bo przez te parę lat które go mam tyle różnych rzeczy w nim wymieniłem (naprawiłem), że podejrzewam że te naprawy przekroczyły już wartość tego samochodu, a samo auto też za wiele nie jest warte dlatego zostawiam golfika do celów specjalnych:D

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2011, 22:22:12 »
Cytat: "zplkarol"
a samochód chce naprawić dla siebie bo nie będę go sprzedawał, bo przez te parę lat które go mam tyle różnych rzeczy w nim wymieniłem (naprawiłem), że podejrzewam że te naprawy przekroczyły już wartość tego samochodu, a samo auto też za wiele nie jest warte dlatego zostawiam golfika do celów specjalnych:D


To tym bardziej zrób u "Bojara".

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2011, 22:40:09 »
Jeżeli w niedługim czasie zamierzasz sprzedać auto-rozsądniej jest po prostu kupić używaną w cenie która na pewno będzie przez Ciebie do przyjęcia. Ofert jest pełno-jedna z nich
http://moto.allegro.pl/pompa-wtryskowa-vw-golf-iii-1-9-1-9-tdi-0460404994-i1858833111.html
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2011, 22:52:29 »
Cytat: "Król podziemia"
Ofert jest pełno-jedna z nich
http://moto.allegro.pl/po...1858833111.html


To jest oferta pompy do silnika TDI... Gwarancja rozruchowa... He, he, he... Jak najdalej od takich ofert.

Offline rafael50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
RE:
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2011, 23:31:47 »
Jakieś 3 lata temu robiłem pompę (uszczelnianie całości) w swojej audiczce silnik 1Y u faceta, który miał mały warsztacik na Starych Policach (chyba ul. Drzymały, za SAMem) nie pamiętam dokładnie  ani nr domu, ani telefonu, ale jak zapytasz w okolicy to pewnie Cię pokierują. Nie wiem czy w ogóle jeszcze prowadzi narawy, ale zawsze warto sprawdzić. Całkowity koszt wyniósł mnie 350 zł. Teraz może być co prawda trochę drożej, ale pamiętam, że wtedy miałem podobny dylemat do Twojego i nie żałuję.
P.S. od tego czasu zrobiłem jakieś 70-80 tys. km i wszystko hula bez zarzutu, więc nie wierz, że tylko w autoryzowanym serwisie mogą zrobić dobrze ;) Dobrze to mogą co najwyżej Cię wydoić z kasy :rotfl:
Powodzenia!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #9 dnia: Października 16, 2011, 23:44:51 »
Zapomniał Pan podać do siebie numer, co żeby już nie pytać, który to zakład :)

Offline rafael50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #10 dnia: Października 17, 2011, 19:45:07 »
Taki sarkazm w wykonaniu moderatora świadczy chyba tylko o jego niskim poziomie. Ktoś tu prosił o pomoc, więc wypada mu jej udzielić.
p.s. Do Moderatora: ja działam w zupełnie innej branży i zapewniam, że nie muszę reklamować się na forach, żeby naganiać sobie klientów  :ble:

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #11 dnia: Października 17, 2011, 20:33:13 »
Cytat: "rafael50"
Taki sarkazm w wykonaniu moderatora świadczy chyba tylko o jego niskim poziomie


Nie trzeba tak brutalnie, po prostu nie jeden wchodził, 1 post i zachwalał, więc z definicji przyjmuję, że jest to reklama.

Jeżeli nie jest i jest jak Pan to pisze pomoc, to chylę czoła.

Pozdrawiam

Offline rafael50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #12 dnia: Października 17, 2011, 20:51:52 »
Może faktycznie troszkę przesadziłem, za co przepraszam, ale właśnie po to się zarejestrowałem, żeby pomóc (o ile mogę). Sam też nie znoszę takich zagrywek w naganianiu klientów i kryptoreklamy. Jeśli coś jest dobre to sprzedaje się samo. Czasami jednak trzeba ludzi pokierować, jeśli sami o to proszą. I po to również jest to forum.
P.S. Myślę, że jednak dojdziemy do porozumienia, bo zamierzam tu gościć częściej.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #13 dnia: Października 17, 2011, 21:11:28 »
Cytat: "rafael50"
za co przepraszam


Nie gniewam się ;)

Cytat: "rafael50"
bo zamierzam tu gościć częściej.


Witamy i zapraszamy :
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=2532&highlight=mam++imi%EA

:-)

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Cieknąca pompa wtryskowa Golf 3 1.9 TD
« Odpowiedź #14 dnia: Października 17, 2011, 21:47:00 »
Kup pompe na pewnym bardzo znanym szrocie na "X" w Szczecinie. Jak cos nie gra to mozna w ciagu tygodnia oddac.

Koszt pompy mysle 300-400 zł

No i wymiana tyle co rozrzad(300). Chyba ze bedzie trzeba kat wtrysku przestawic to dojdzie jeszcze 100 zł

[ciach]

A w którym miejscu ta pompa puszcza??

W sprawie reklam, proszę się zgłosić do administracji  :devil:
Kubapolice
:)