Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zaczeli grzać  (Przeczytany 32507 razy)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #45 dnia: Października 17, 2011, 11:11:54 »
Najlepsze jest to,że ciepła zużyłem za 380 a kosztów stałych mam prawie 700 zł. To jest zlodziejskie liczenie dopiero.Nawet gdybym ani razu nie odkręcił grzejnika to i tak 700  do zapłaty....
Na razie nie ma podpisu......

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #46 dnia: Października 17, 2011, 17:03:12 »
Cytat: "Ciekawy"
Najlepsze jest to,że ciepła zużyłem za 380 a kosztów stałych mam prawie 700 zł. To jest zlodziejskie liczenie dopiero.Nawet gdybym ani razu nie odkręcił grzejnika to i tak 700  do zapłaty....


Mam podobnie  :<  Czysta paranoja.
Dwa pokoje i kuchnia opomiarowane (podzielniki) a łazienka z "metra"
A na rozliczeniu to co na podzielnikach plus cała powierzchnia mieszkania z "metra" zamiast ~ 9m2 . Czy tak powinno być???

Czy ktoś wie jaki jest koszt (opłaty) miesięcznie jeśli się zrezygnuje z podzielników ???

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #47 dnia: Października 17, 2011, 20:01:52 »
Jesteśmy od nich uzależnieni. Oni, niestety, nie potrzebują naszej akceptacji. Nie dyskutują, informują o podwyżkach. Łupią nas na każdym kroku. Uzasadnienie wzrostu opłat za CO to zwiększające się zużycie ciepła. Ja i wszyscy moi znajomi oszczędzamy, budynki ocieplone...Jestem pewna, że przepłacamy. Jeśli nie ma tu łamania prawa to jest naginanie. Być może podpisywane umowy są niekorzystne tylko dla nas, dołów.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #48 dnia: Października 17, 2011, 20:29:00 »
My oszczędzamy ale Odra nie, jeszcze nam wciska że zwiększyło się zużycie ciepła .U mnie ,moich znajomych zmalało zużycie .Podpisali umowy niekorzystne i teraz je płacą naszym kosztem.Porównywałam rozliczenia ze Szczecina wyglądają inaczej .
Cytat: "Daria"
Jestem pewna, że przepłacamy.
Na pewno.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #49 dnia: Października 17, 2011, 21:34:32 »
Cytat: "Nataleczka"
Pospolite ruszenie proponuje! Tak nie może być!

Próżne są te narzekania teraz skoro na walne, zamiast kilku tysięcy członków spółdzielni, stawiło się zaledwie około 300. A to jest aż nadto jasny dowód na to, że wszyscy są zadowoleni z poczynań zarządu. Zatem po co teraz narzekać na coś, co sami sobie fundujemy. :(

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #50 dnia: Października 18, 2011, 08:43:26 »
Walne zgromadzenia to kpina w wydaniu ODRY .Jak Spółdzielcy chcieli aby z nimi rozmawiali ,to za plecami i tak uchwalają co chcą ,powołując przedstawicieli których nie znam i nie wybierałam .Byłam na walnym i co z tego nie mamy nic do gadania.Czekam może dożyje aż się rozpadnie to monstrum i ludzie pójdą po rozum do głowy ,powstaną wspólnoty mieszkaniowe.Spadek kosztów o połowę a na klatce schodowej będzie czysto a nie tak jak teraz , nikt tego nie kontroluje i jest brud że można się przylepić.W Szczecinie w molochach widziałam wspólnoty gdzie jest i konserwator na zawołanie ,sprzątaczka która sprząta a nie udaje .A za duże mieszkanie koleżanka płaci połowę tego co ja .

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #51 dnia: Października 19, 2011, 15:13:19 »
Cytat: "Wojtek Dudek"

Próżne są te narzekania teraz... :(


Żartujesz i zbytnio uproszczasz :) Wielu spółdzielców ma niejasne pojęcie o tym co w SM, a ta niejasność wynika stąd, że informacje są wyselekcjonowane, że pytający nie otrzymuje odpowiedzi, że na zebraniach nie udziela się głosu, że zebrania są nagle przerywane, że mówią zagadywacze czasu...
SM zasługuje na zainteresowanie. Pisanie tu przypomnieniem, że doły dużo wiedzą i jak nie teraz to kiedyś z tej wiedzy skorzystają. Są wśród nas spółdzielcy b.b. zorientowani, ale zniknęli z pola widzenia i rażenia. Dlaczego?
Jeszcze jedno; wieść gminna niesie, że nowe budynki na Puławskiego są grzane na maksa bo musza być dosuszone. Ciekawa jestem przez ile sezonów grzewczych i dlaczego bez ponoszenia kosztów  przez mieszkańców tych lokali?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #52 dnia: Października 19, 2011, 16:40:12 »
Cytat: "Daria"
Żartujesz i zbytnio uproszczasz  

Nie! Nie żartuję i nie upraszczam. Od dawna wnikliwie przyglądam się temu co wyczynia zarząd SM, bo też jestem członkiem spółdzielni. Swoje zdanie na ten temat mam i nikt ani nic tego nie zmieni. Wiem też, że sam w pojedynkę również niczego nie zmienię. Dlatego dbając o wspólny interes spółdzielców (to również mój interes) udzieliłem wsparcia grupie działaczy, którzy tematem się zajęli i chcieli coś naprawić. Niestety! Zwieńczeniem ich poświęcenia (w tym finansowego) powinna być odpowiednia mobilizacja spółdzielców i udział w głosowaniach na walnych zebraniach. Tam można było bez problemu zmienić Radę Nadzorczą a w dalszej kolejności i Zarząd. I co?! I spółdzielcy najzwyczajniej to olali (przepraszam za dosadne słowa). Tym samym dali wszystkim do zrozumienia, że taki stan rzeczy w SM im nie przeszkadza, a pośrednio, że są zadowoleni z obecnej sytuacji. Nawet nie przyszło im to do głowy, że wystawili na szwank tych, którzy przez niemal trzy lata intensywnie walczyli o ich dobro, poświęcając mnóstwo własnego czasu i pieniędzy.
Uwzględniając powyższe, dzisiaj moralne prawo do narzekań mają tylko ci członkowie, którzy na walne przyszli i zamierzali zmienić podejście Zarządu do istotnych spraw spółdzielców. Czyli zaledwie ok. 120 z ok. 300 obecnych na walnym.

Widzisz. Polak zawsze potrafi psioczyć i narzekać po kątach, że sprawy nie idą tak, jak powinny. I najczęściej w konkluzji tych narzekań zwykł mówić: - „ale co my możemy?”. Prawda jest taka, że dużo możemy! Tylko trzeba ruszyć nieco swoje cztery litery i poświęcić odrobinę czasu na udział w zebraniu, na którym wszystko się decyduje. Na forum niczego nie zmienimy, nawet jeżeli byśmy tego mocno chcieli. I nie mów tu o braku powszechnej świadomości. Tej na siłę do głowy się nie włoży jeżeli spółdzielca sam nie zechce wzbogacić swojej wiedzy. A uszczęśliwianie na siłę, najczęściej kwitowane jest innym powiedzeniem: - „następni chcą dorwać się do koryta”. Wielokrotnie mogłem osobiście się przekonać o takich reakcjach. My już mamy chyba to w genach, że nie za bardzo lubimy, aby prowadzili nas mądrzy i rozważni przewodnicy. Bo na co wtedy byśmy psioczyli?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #53 dnia: Października 19, 2011, 17:00:04 »
Cytat: "IVAN"
Dwa pokoje i kuchnia opomiarowane (podzielniki) a łazienka z "metra"
A na rozliczeniu to co na podzielnikach plus cała powierzchnia mieszkania z "metra" zamiast ~ 9m2 . Czy tak powinno być???

Czy ktoś wie jaki jest koszt (opłaty) miesięcznie jeśli się zrezygnuje z podzielników ???


Wiem, że na wniosek jednej z nieruchomości (chciałabym wiedzieć której ) władze zadecydowały o rozliczaniu kosztów od powierzchni czyli metrów kwadratowych i na podstawie wskazań podzielników jednocześnie. Mówiło się wcześniej o rezygnacji z podzielników jeśli zawnioskuje o to 60 proc. spółdzielców. Jeśli wystąpiła o to nieruchomość  jednobudynkowa to  nie stanowi 60 proc.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #54 dnia: Października 19, 2011, 19:42:07 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
...Prawda jest taka, że dużo możemy!...


Co do tego zgoda. Z uwagą przeczytałam cały post. Krótko. Trudno jest i będzie. Władze SM ustawiły się na pozycji naszego przeciwnika. Zrobią wszystko by utrudniać. Rozczłonkowane na 7 części Walne przykładem. Niezadowolonych jest dużo, będzie więcej. Trzeba o tym pamiętać i wykorzystać. Oczywiste, że jednostka nic nie zmieni.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #55 dnia: Października 20, 2011, 10:41:52 »
Cytat: "Daria"
Wiem, że na wniosek jednej z nieruchomości (chciałabym wiedzieć której ) władze zadecydowały o rozliczaniu kosztów od powierzchni czyli metrów kwadratowych i na podstawie wskazań podzielników jednocześnie. Mówiło się wcześniej o rezygnacji z podzielników jeśli zawnioskuje o to 60 proc. spółdzielców. Jeśli wystąpiła o to nieruchomość  jednobudynkowa to  nie stanowi 60 proc.


Z tego, co pamiętam chodziło o % mieszkańców danej nieruchomości a nie wszystkich zasobów SM Odra, więc widocznie większość mieszkańców tego jednego budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość złożyło wnioski o zmianę systemu rozliczania.

U mnie na Mieszka I 6 na razie grzejnik w łazience średnio ciepły. W suszarni podobnie. Na klatce grzejniki zimne, co akurat popieram, bo jaki sens ogrzewać na maksa klatkę, skoro w mieszkaniach, piwnicach i suszarni się grzeje. Zwłaszcza, że wielki grzejnik wisi przy samym wyjściu z klatki.

tustuska

  • Gość
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #56 dnia: Października 20, 2011, 20:25:53 »
Ja tak apropos rozliczenia w Chemiku. Zastanawiam się czy ktoś z Was ma taka niedoplate...1700. Porażka , a nic prawie nie grzejemy. Czy nas oszukują? Co z tym zrobić? 2 lata temu mieliśmy1500 i kazalismy wymienić podzielniki. Następny rok była nadpłata 60. A teraz znów tyle do zapłacenia:/

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #57 dnia: Października 20, 2011, 21:02:39 »
A jakie macie wskazania z podzielników, tak orientacyjnie?

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #58 dnia: Października 20, 2011, 22:35:56 »
Cytat: "tustuska"
Ja tak apropos rozliczenia w Chemiku. Zastanawiam się czy ktoś z Was ma taka niedoplate...1700. Porażka , a nic prawie nie grzejemy. Czy nas oszukują? Co z tym zrobić? 2 lata temu mieliśmy1500 i kazalismy wymienić podzielniki. Następny rok była nadpłata 60. A teraz znów tyle do zapłacenia:/


Trzy pokoje, jedna wymiana podzielnikow, rok w rok okolo 2000 zl a w domu zimno...
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #59 dnia: Października 21, 2011, 14:40:53 »
Cytat: "Febe"
Cytat: "Daria"
Wiem, że na wniosek jednej z nieruchomości (chciałabym wiedzieć której ) władze zadecydowały o rozliczaniu kosztów od powierzchni czyli metrów kwadratowych i na podstawie wskazań podzielników jednocześnie. Mówiło się wcześniej o rezygnacji z podzielników jeśli zawnioskuje o to 60 proc. spółdzielców. Jeśli wystąpiła o to nieruchomość  jednobudynkowa to  nie stanowi 60 proc.


Z tego, co pamiętam chodziło o % mieszkańców danej nieruchomości a nie wszystkich zasobów SM Odra, więc widocznie większość mieszkańców tego jednego budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość złożyło wnioski o zmianę systemu rozliczania..


Możliwe, że jest tak jak piszesz. Mam jeszcze jedną wątpliwość, dlaczego jeden i drugi sposób rozliczenia jednocześnie. Tak miało być?

Cytat: "Febe"
U mnie na Mieszka I 6 na razie grzejnik w łazience średnio ciepły. W suszarni podobnie. Na klatce grzejniki zimne, co akurat popieram, bo jaki sens ogrzewać na maksa klatkę, skoro w mieszkaniach, piwnicach i suszarni się grzeje. Zwłaszcza, że wielki grzejnik wisi przy samym wyjściu z klatki.


W końcu coś pozytywnego jeśli to nie przypadek. Wielki grzejnik w klatce schodowej przy drzwiach wyjściowych to 2 - 3 tys. zł. do tyłu, ktoś obznajomiony z tematem powiedział. Grzanie na maksa  w częściach wspólnych generuje nasze koszty. Co do tego nie można mieć wątpliwości. (kwota do ew. korekty ). Dlatego też samo oszczędzanie w naszych mieszkaniach  na niewiele się zda.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -