Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Problem z 3 miesięczną kotką  (Przeczytany 9148 razy)

Citrus

  • Gość
Problem z 3 miesięczną kotką
« dnia: Października 07, 2011, 13:12:55 »
Witam wszystkich. Bardzo chciałabym prosić o pomoc ws.mojej kotki. Dwa dni z rzędu po tym jak wstałam do wc około godziny 6 i położyłam się spowrotem moja kotka zrobiła siusiu na moją kołdre. Wcześniej kilka dni było tak, że 2 osoba wstawała i nie kładła sie dalej spać tylko dawała jej mokrej karmy( ok 6-7). Czy to może być "wymuszenie" jedzonka ? Czy może jest chora:( Od początku jak ją mamy nie ma z nią problemów załątwia się ładnie do kuwety (ma zawsze wyczyszczoną i dużo żwirku, żeby spokojnie kopała) dajemy jej mnóstwo miłości. Od kilku dni jednak przychodzi do łóżka i jak mocno gryzie ręce to zdejmuję ją z łóżka i mówię, że nie wolno(może to ma wpływ?). To nasz pierwszy koci skarb, dlatego prosimy o jakieś wskazówki żeby i ona była szczęśliwa i łózko suche:)

Citrus

  • Gość
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2011, 14:38:59 »
Może i za dużo ale jak tu jej nie dawać miłości :) :lol2:

Dzisiaj pójdziemy do weterynarza i zobaczymy co powie, jednak przed nami weekend

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2011, 14:48:51 »
Pierwsza sprawa to może być fizjologia - zapalenie pęcherza bądz za luźnne mięśnie pęcherza - radziłabym wybrać się od razu do weterynarza - tylko nie do Siedlic czy na Roweckiego (!). Druga rzecz może dotyczyć zbyt dobrze wyczyszczonej kuwety. Kuwetę co pare dni czyści się tylko wodą bez detergentów aby nie pozbawić kociego  miejsca zapachu. Kuwete ze środkiem czyszczącym myjemy co 2-3 tygodnie - wtedy pilnujemy małą aby nie załatwiała swoich potrzeb poza nią. Kolejną  sprawą może być za mokry pokarm, co jakiś czas nalezałoby sprawdzić jak reaguje na suchą karmę, badz rozwiązać tą sprawę inaczej. W ciagu dnia jakies jedzenie z puszki mokre, na wieczór mieszanka suchego i troszkę ,a le to dosłownie ciut ciut mokrego jedzonka.
Następnym objawem tego że kicia sika poza kuwetą może być faktyczne rozpuszczenia pupila, trzeba by dowiedzieć się dlaczego ona gryzie ręce.. nie robi tego bez powodu, może szuka towarzystwa, chce sie pobawić, wejść do łóżka a jest ignorowana. Trzeba by spróbować zwrócić na nią uwagę także w łóżku a z czasem to najlepiej nauczyć ją aby do niego nie wchodziła. Dobrym sposobem jest tez o ile jest możliwość zamknięcie drzwi do pokoju. Będzie siedziała sama póki domownicy się nie obudzą, jeśli nasika to broń boże proszę nie stosować metody maczania pyszczka w siki. To że śmierdzi i jest mokre nie robi na kociaku wrażenia. Efekt końcowy może być taki że zostawi w łóżku coś mniej przyjemnego. Musicie sie Państwo zabawić w psychologa, dawać jej miłość ale bez wchodzenia na głowę. Koty wbrew pozorom są bardzo mądre i ciężkie do wychowania...potrzebuję też trochę czasu.

To rasowa kicia czy nasz zwyklaczek dachowiec?
Jeśli rasowa to nalezy pamiętać że mogą mieć swoje naturalne genetyczne wady na które nie mamy wpływu. Jeśli kicia jest starsza można by ją po prostu wysterylizować - to jej nie zaszkodzi a na pewno pomoże no i nie będziecie mieć Państwo problemu z maluszkami w  przyszłości.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #3 dnia: Października 07, 2011, 14:49:58 »
Weterynarz nic tu nie poradzi, kot nie jest chory. Niektóre koty tak mają, że w ten sposób reagują na pewne zmiany w otoczeniu, w nawykach....
To wcale nie znaczy, że tak zostanie.
Moja rada, proszę poczytać fora tematyczne, wystarczy wpisać w google " mój kot sika do łóżka". Tam można znaleźć podobne przypadki.
Najważniejsze, to nie karcić kota ( bo to i tak nic nie da) spokojnym głosem powiedzieć " nie wolno" i zanieść do kuwetki.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #4 dnia: Października 07, 2011, 15:26:57 »
kuweta czysta?

jaki zwirek?

moze inny rodzaj zwirku zobacz.

moze masz kuwete z drzwiczkami i kicia sie boi? ;]

powodow moze byc sporo

sosenka1981

  • Gość
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #5 dnia: Października 07, 2011, 19:28:23 »
macie racje, wydaje mi sie ze kuweta jest czyszczona zbyt czesto, dlatego kot zalatwia sie w inne miejsca. mialam ten sam problem z kotem jak byl mlody, siusial wszedzie i to wlasnie dlatego, ze moj partner zmienial zbyt czesto zwir. jesli chodzi o karme, to dobrze jest karmic kota i sucha i mokra karma. kot, tez czasem moze byc znudzony tym samym pokarmem w roznych smakach. nie wiem jakie twoj kot ma nawyki w sprawie jedzenia, ja mojego karmie rano i na noc karma mokra a w ciagu dnia sucha. i do tego cos do picia typu woda lub kocie mleko. jesli kot gryzie to chyba jest mu albo nudno albo jest glodny, szczegolnie rano jak sie wyspi i ma duzo energii, proponuje to ignorowac. aha po paru latach (4-5) kicia sie uspokoi.

Citrus

  • Gość
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #6 dnia: Października 08, 2011, 12:54:14 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Byłyśmy wczoraj u weterynarza oczywiście na Wróbla bo innej opcji nie widzimy (ten weterynarz sprawdza się nam w każdym momencie)Weterynarz stwierdził, że „dałam ciała” z mięskiem i o efekcie zaraz napiszę.

Pisząc o czyszczonej kuwecie nie miałam na myśli mycia chemicznego tylko pozbywanie się kocich niespodzianek.

Sucha karma jest cały czas w miseczce razem z wodą, natomiast mokry pokarm dostaje rano i wieczorem.

Nasz a kotka ma istny pokój zabaw, do tego jak tylko przychodzi to dostaje naprawdę dużo miłości i zainteresowania. Często też jak na to pozwoli podchodzimy do niej i poprzytulamy pogłaszczemy albo damy koci smakołyk. Natomiast wygląda to też tak, że pozwalamy jej chodzić własnym drogami i jak widzimy, że nie ma ochoty na przytulanie lub śpi to ma spokój.

Co do rasy to zwyklaczek dachowiec najbardziej kochany :)

Oczywiście zanim napisałam na forum przekopałam Internet w celu znalezienia wiadomości jednak chciałam zapytac indywidualnie bo znam swoją kotkę i mogę odnaleźć przyczynę.

Żwirek jakiego używamy to żwirek z lidla ma go od początku i myślę, że jest z niego zadowolona a kuwetka jest standardowa duża ale bez zamknięcia

Dzisiejszy poranek wyglądał tak: Nastawiłam budzik na 5:40 ale kotka cwana jest bardzo i mądry kociak z niej więc wskoczyła na łożko o 5:37  obudziłam się i szybko sprawdziłam czy mokro ale w tym momencie nasza milusińska od razu pobiegła do kuwetki i załatwiła swoje sprawy  nałożyłam jej mięska powiedziałam kilka miłych słów, potulałam i poszłam spać dalej oczywiście efekt taki, że dzisiaj było sucho.

U weterynarza tez z nią byłyśmy jak to określił dałam ciała z jedzeniem  no i zbadal ja dokładnie uznał, że wszystko jest w najlepszym porządku. W przyszłym tygodniu się szczepimy a sterylizacja około 7-8 miesiąca.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #7 dnia: Października 11, 2011, 12:23:02 »
Czyli co, będzie dobrze :D

Citrus

  • Gość
Problem z 3 miesięczną kotką
« Odpowiedź #8 dnia: Października 11, 2011, 12:58:33 »
Nawet jest dobrze :) wstajemy rano przytulamy naszego Skarba, dajemy jeść i mamy suchą pościel :) Czyli weterynarz miał rację :)

Pozdrawiamy i dziękujemy za rady :)