Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wyścigi samochodowe Police - Szczecin  (Przeczytany 20829 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #30 dnia: Września 05, 2011, 17:03:02 »
Stwierdziłem, że szybkie zawracanie i gnanie przez miasto by tylko opieprzyć tępaków nie jest najlepszym pomysłem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #31 dnia: Września 05, 2011, 17:39:38 »
Cytat: "parian"
Widzisz, do Twojego pierwszego posta ustosunkowałem się z dwóch powodów.
Pierwszy z nich powiązany jest z tematem. Jeśli wyprzedzałeś auta jadące z prędkością np. 30 km/h, samemu jadąc zgodnie z przepisami (50) i doszło do wypadku, to oznacza, że ograniczenie do 50 wcale nie poprawia bezpieczeństwa w tym miejscu. Jeśli zaś te samochody jechały przepisowo, a Ty chciałeś je wyprzedzić, to znaczy, że tak jak ja, uważasz, że ograniczenie prędkości w tym miejscu jest na wyrost
Mała , ale znacząca korekta. Jeźdż codziennie koło miejsca mojego wjazdu do rowu i akurat to było w miejscu samego początku strefy zabudowanej jadąc od Szczecina. Pamiątka to wygięty słupek znaku konca zabudowy jak wyjeżdżasz z Przęsocina, także ja nie mam sobie kompletnie nic do zarzucenia, tylko oczu w d... e brakowało
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #32 dnia: Września 05, 2011, 19:27:11 »
Czy ja dobrze rozumiem, że wyprzedzałeś kilka aut jednym rzutem?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #33 dnia: Września 05, 2011, 19:33:09 »
Jarku wyprzedzałem 3 auta poza terenem zabudowanym jadąc 80 km/h jadąc po 6 rano do pracy. 2 seicento i w środku fiat brava. I gigantowi z brawy zachciało się wymusić na mnie, a ja żeby w niego nie trafić zaliczyłem rów. Chciałem nadmienić, że absolutnie nikomu nie zagrażałem, droga w kierunku Szczecina była pusta... Bozia zapomniała dac nam jeszcze ocxzy w tyłku niestety... Kierowcy ,któzy się zatrzymali, chcięłi łapać kretyna, bo uciekł, ale oczywiście nr nie zapamiętałem...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #34 dnia: Września 05, 2011, 19:41:33 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Jarku wyprzedzałem 3 auta poza terenem zabudowanym jadąc 80 km/h jadąc po 6 rano do pracy.


Pisałeś wcześniej, że to było w strefie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Chyba, że Cię źle zrozumiałem.

Cytat: "TrzebieżCITY"
I gigantowi z brawy zachciało się wymusić na mnie, a ja żeby w niego nie trafić zaliczyłem rów. Chciałem nadmienić, że absolutnie nikomu nie zagrażałem, droga w kierunku Szczecina była pusta...


Trzeba było mu walić w bok :), z tego co teraz opisujesz, jeśli tam nie było ograniczenia, to ewidentna wina tego "miszcza" by była. Auto i tak uszkodziłeś, a gościu chamsko sobie pojechał dalej. Może go jeszcze spotkasz...  :batman:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #35 dnia: Września 05, 2011, 19:56:07 »
Sytuacji nie widziałem, ale co do zasady byłbym skłonny gościa rozgrzeszyć. Mnie uczyli, że wyprzedzanie kilku pojazdów jest zabronione. To było 30 lat temu, może się zmieniło, nie wiem - i nie zamierzam się o to spierać.
Dla mnie takie wyprzedzanie to jeden z bardziej wkurzających manewrów. Mnóstwo razy zdarzało mi się wlec za ciężarówką i nie móc wyprzedzić, bo z tyłu co rusz wyskakiwał jakiś miszcz, który akurat doganiał kolumnę, widoczność miał świetną i nawet nie zwalniał.
Zastrzegam: nie wiem, jak było w tym konkretnym przypadku. Nie jestem też zwolennikiem egzekwowania sprawiedliwości czy swoich praw na szosie poprzez wbijanie innych do rowu - durnia, który (mając bezpieczną możliwość) nie zrobi miejsca komuś, kto się nie wyrobił z wyprzedzaniem, chętnie powieszę za jaja.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #36 dnia: Września 05, 2011, 19:56:35 »
Widzisz Bartek, tak dzisiaj zwróciłem uwagę, bo codziennie jeżdzę tą trasą.. Wyprzedzałem poza terenem zabudowanym i spokojnie zdąrzyłbym wrócić na swój pas i zredukować prędkośc, a tak dzwon w znak końca terenu zabudowanego i kilka złoty poszło... Jarku mój manewr absolutnie nikomu nie zagrażał i jeśli miałbym choć cień wątpliwości to nie rozpoczynałbym tego manewru. Mnie wywalono w trakcie wyprzedzania... Jak powiedziała policja, jeżeli nie zagrażamy bezpieczeństwu to i 30 aut można wyprzedzić... Pozdrawiam... Nie twierdzę, że jestem idealnym kierowcą, bo tak nie jest, ale to była czysta chamówka i sam byś gościa za jaja powiesił. Byłem na wysokości tyłu auta tego kretyna gdy wpierdzielił się bez pardonu... Mordę obić to mało...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #37 dnia: Września 05, 2011, 20:12:15 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Wyprzedzałem poza terenem zabudowanym i spokojnie zdąrzyłbym wrócić na swój pas i zredukować prędkośc, a tak dzwon w znak końca terenu zabudowanego i kilka złoty poszło...


Więc wina ewidentna tego barana była, wyznam Ci, że też miałem niejednokrotnie nieprzyjemność odpierać takie ataki, jednak na szczęście zawsze miałem miejsce na ucieczkę bądź dohamowanie.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #38 dnia: Września 06, 2011, 11:14:05 »
Cytat: "Wykidajło"
Mnie uczyli, że wyprzedzanie kilku pojazdów jest zabronione. To było 30 lat temu, może się zmieniło, nie wiem - i nie zamierzam się o to spierać


A nie uczyli cię, że zanim zaczniesz manewr wyprzedzania należy spojrzeć w lusterka wsteczne (wewnętrzne i boczne). Mnie najbardziej wkurza właśnie takie zachowanie kierowców, jedzie taki 40 km/h i myśli że jest najszybszym poruszającym się autem i wyjeżdża ci tak patafian prosto pod nos.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #39 dnia: Września 06, 2011, 13:21:22 »
Wykidajlo mówił chyba o czymś innym. Jedziesz te 70km/h za tirem, chcesz wyprzedzić, ale nie ma możliwości, za tobą sznur aut, które też chcą wyprzedzić. Gdy nadarza się okazja to co się dzieje? Kretyni z tylu zaczynają jechać na chama doskonale zdając sobie sprawę z tego, że ci z przodu też by chcieli wyprzedzić. Ale nie, nie poczeka, on musi być pierwszy.

Już nie raz się na takich nadzialem, wyjeżdżają nawet gdy od kilku sekund ma się włączony lewy kierunek.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #40 dnia: Września 06, 2011, 14:14:56 »
Cytat: "KrP"
Wykidajlo mówił chyba o czymś innym. Jedziesz te 70km/h za tirem, chcesz wyprzedzić, ale nie ma możliwości, za tobą sznur aut, które też chcą wyprzedzić. Gdy nadarza się okazja to co się dzieje? Kretyni z tylu zaczynają jechać na chama doskonale zdając sobie sprawę z tego, że ci z przodu też by chcieli wyprzedzić. Ale nie, nie poczeka, on musi być pierwszy.

Dokładnie. Ot, np. dziś rano przed Siedlicami, sznurek za szambonurkiem, wyprzedzają po kolei (kierowca szambiarki pomagał kierunkiem) i tylko jeden palant w passacie kombi (kolor chyba satyna, taki już nie srebrny, jeszcze nie złoty) pcha się na chama, na podwójnej ciągłej i nawet bez kierunkowskazu - bo przecież mógłby nie zdążyć przed wjazdem do miejscowości. Dalej zresztą było widać, że miszczu się na auto wyżyłował i teraz musi na żarówkach kierunkowskazów oszczędzać...
Przypominam, żeby nie było wątpliwości - to nie dotyczy przypadku Pawła, którego nie widziałem i nie oceniam.

Bzyku, mnie uczyli, że najpierw to się sygnalizuje zamiar wyprzedzania, a dopiero potem do niego zabiera.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #41 dnia: Września 06, 2011, 14:33:23 »
Kodeks drogowy chyba nie mówi o zakazie wyprzedzania większej ilości aut. Jest tam natomiast napisane, że przed rozpoczęciem wyprzedzania należy się upewnić czy samochód, który mamy wyprzedzać nie rozpoczął manewru wyprzedzania, lub samochody jadące za nami takiego manewru nie rozpoczęły.
Oczywiste jest, że z najlepszym rozwiązaniem mamy do czynienia, gdy sznur samochodów rozpoczyna manewr od pierwszego auta jadącego za pojazdem wyprzedzanym. Wtedy mamy do czynienia z utrzymaniem płynności ruchu. Artysta, który rozpoczyna manewr z 10 pozycji blokuje pozostałe poprzedzające pojazdy. Ale na słynnym łuku przy wyjeździe z Przęsocina w kierunku Szczecina mamy do czynienia z podwójną ciągłą. Wielu kierowców wyczekuje zgodnie z przepisami na rozpoczęcie manewru do zakończenia linii a w tym czasie „miszcz” widząc swoją szansę dojechania do pracy o 2 minuty wcześniej ciśnie ile fabryka dała.
Umożliwienie rozpoczęcia wyprzedzania przez pojazdy od początku kolumny to taki drogowy „savoir vivre”.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #42 dnia: Września 06, 2011, 16:15:42 »
Panowie przede mną były 3 autka, za mną nie było nikogo.  2 przede mną nie wykazywały jakiejkolwiek chęci do wyprzedzenia marudera w seicento na przodzie... Dopiero jak znalazłem się na wysokości środkowego auta, naszła miszcza chęć wyprzedzenia... I wymuszonko... Kretyn na bank nie patrzał w lusterka i spieprzył z premedytacją... Ja swoją staruszką wiem, kiedy ,mogę wyprzedzic i gdybym miał wątpliwości, że nie zdąrze itp to nawet nie zaczynałbym...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...