Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wyścigi samochodowe Police - Szczecin  (Przeczytany 20530 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 31, 2011, 18:24:01 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Panie kolego, policjant stwoerdził, że jeżeli zdąrzymy to można i 30 aut wyprzedzić, także akurat ja nikomu nie zagrażałem, a wiadomo, że manewr wyprzedzenia trzeba płynniei szybko wykonać


Większość policjantów jest wyrozumiała, gdy podczas wyprzedzania nie przekroczymy dopuszczonej prędkości o więcej niż 20 km/h i manewrem nie będziemy stwarzali niebezpiecznej sytuacji, to policjant nie powinien nas ukarać. Oczywiście po sprawnie wykonanym manewrze i powrocie na nasz pas musimy jak najszybciej dopasować prędkość.

Beobachter

  • Gość
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 31, 2011, 18:39:24 »
Jeżdżę codziennie Szczecin-Police-Szczecin, czasem + Nowe Warpno lub Trzebież. Na trasie "górą" (Szosa Polska) jest tak, jak piszecie, choć horror zaczyna się (dla jadącego od Polic) kiedy ktoś jadący od Szczecina wyprzedza pod górkę, zaraz po wyjściu z ostatniego zakrętu w Szczecinie. Chyba za Nehringa. Droga nie jest, a musi być trzypasmowa. Raz to przeżyłem, nie chciałbym więcej.
Ale pojedźcie przez Głębokie. Oznakowanie i rozwiązania drogowe Tanowo - Pilchowo zaprojektowali kretyni. Zawodowi! Przejazdu rowerowego (za i przed Tanowem) w żaden sposób nie widać. Do tego nie ma znaków kasujących 70 km/h w żadnym punkcie 4-kilometrowej trasy. Jak jedziemy od Pilchowa - znak raz kasuje droga boczna (za Bartoszewem), potem granica terenu zabudowanego (Tanowo). W drugą stronę - przed przejazdem rowerowym za Tanowem jest 70. I nic tego ograniczenia nie kasuje. Tak, jak i nie ma kasacji ograniczenia przed i za Bartoszewem. Efekt? Ludzie jadą 110, pomni na doświadczenia z PRL. Jedynie prawiczki- obcokrajowcy wloką się 3 km 70/h bez żadnej sensownej przyczyny.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 31, 2011, 18:41:30 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Panie kolego, policjant stwoerdził, że jeżeli zdąrzymy to można i 30 aut wyprzedzić, także akurat ja nikomu nie zagrażałem, a wiadomo, że manewr wyprzedzenia trzeba płynniei szybko wykonać


Większość policjantów jest wyrozumiała, gdy podczas wyprzedzania nie przekroczymy dopuszczonej prędkości o więcej niż 20 km/h i manewrem nie będziemy stwarzali niebezpiecznej sytuacji, to policjant nie powinien nas ukarać. Oczywiście po sprawnie wykonanym manewrze i powrocie na nasz pas musimy jak najszybciej dopasować prędkość.
Dokładnie Bartek o to mnie chodziło...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 31, 2011, 19:06:11 »
Cytat: "Beobachter"
Jedynie prawiczki- obcokrajowcy wloką się 3 km 70/h bez żadnej sensownej przyczyny.


A ja wiem dlaczego, spróbuj w Niemczech (kraju prawiczków, jak to określiłeś) pocisnąć 110 na 70-tce, punktów fakt nie dostaniesz (w przyszłym roku ma się to zmienić), ale zapłacisz mandat ponad 200 euro. Dla osoby mieszkającej w Niemczech taki wybryk kosztować będzie trochę mniej, bo około 105 euro, ale co gorsza 3 punkty (można nazbierać max. 18). W przypadku 1km/h więcej, czyli przekroczenia o 41km/h, trzeba oddać prawko na miesiąc, a to bardzo boli, szczególnie, jak codziennie jeździ się do pracy autem. Myślę, że tutaj chodzi o poszanowanie przepisów, mi się też tutaj zdarza irytacja nad miejscami, w których panują ograniczenia prędkości, szczególnie tam, gdzie widzę, że swobodnie można by pojechać szybciej. Nie wiedziałem, teraz wiem - EKOLOGIA. No cóż, szanuję to. Więc jeśli będę będę  jechał odcinkiem, który opisałeś, to zapewniam Cię, że na pewno przepisowo i wierz mi "prawiczkiem" nie jestem, 830 km ze Stuttgartu do Szczecina przy bardzo dobrych wiatrach, oczywiście bez korków, potrafię pokonać w 5,5h.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 31, 2011, 19:45:44 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
To wyprzedzaj inne auta 50 km/h , napewno dynamicznie i szybko z zadowoleniem innych kierowców ;D Panie kolego, policjant stwoerdził, że jeżeli zdąrzymy to można i 30 aut wyprzedzić, także akurat ja nikomu nie zagrażałem, a wiadomo, że manewr wyprzedzenia trzeba płynniei szybko wykonać, więc nie wiem o co Tobie chodzi...

Widzisz, do Twojego pierwszego posta ustosunkowałem się z dwóch powodów.
Pierwszy z nich powiązany jest z tematem. Jeśli wyprzedzałeś auta jadące z prędkością np. 30 km/h, samemu jadąc zgodnie z przepisami (50) i doszło do wypadku, to oznacza, że ograniczenie do 50 wcale nie poprawia bezpieczeństwa w tym miejscu. Jeśli zaś te samochody jechały przepisowo, a Ty chciałeś je wyprzedzić, to znaczy, że tak jak ja, uważasz, że ograniczenie prędkości w tym miejscu jest na wyrost.
Drugi powód, to kwestia patroli policyjnych. Czy Vectra, jeżdżąca tam 100 razy dziennie pozwoliłaby uniknąć Twojego zdarzenia? Jeśli tak, to w jaki sposób: czy facet by Ci nie wyjechał (wątpię, chyba nie był takim idiotą, żeby zrobić to specjalnie), czy też żaden z Was by się nie wychylał ze strachu przed mandatem?
Cytat: "speedbax"

Większość policjantów jest wyrozumiała, gdy podczas wyprzedzania nie przekroczymy dopuszczonej prędkości o więcej niż 20 km/h i manewrem nie będziemy stwarzali niebezpiecznej sytuacji, to policjant nie powinien nas ukarać. Oczywiście po sprawnie wykonanym manewrze i powrocie na nasz pas musimy jak najszybciej dopasować prędkość.

Wyrozumiałość wyrozumiałością, a prawo prawem.
Żeby nie było, że jestem świętszy od papieża, to również uważam, że wyprzedzanie powinno trwać jak najkrócej ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 31, 2011, 19:50:39 »
Cytat: "Beobachter"
Efekt? Ludzie jadą 110, pomni na doświadczenia z PRL. Jedynie prawiczki- obcokrajowcy wloką się 3 km 70/h bez żadnej sensownej przyczyny.


Nie prawiczki tylko odpowiedzialni kierowcy.

Kiedyś też byłem przeciwko temu ograniczeniu, ale kolega mi w sumie przemówił do rozsądku. 70km/h jest tam potrzebne bo polscy kierowcy (w tym i Ty) nie potrafią jeździć gdy obok jest jakieś natężenie ruchu rowerowego. Kierowcy mają ich w du.pie, nie oszukujmy się. Więc lepiej by przez jakiś czas było to 70km/h niż żeby doszło do jakiegoś wypadku. Jadąc z taką prędkością stracisz nie więcej niż 3min. To takie straszne, nie?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 31, 2011, 19:53:04 »
To akurat było chamskie i z premedytacją wymuszenie...Wyprzedzałem z prędkością około 80 km/h to fakt, ale ani przez chwilę nikomu nie zagrażałem... Kierowcy, którzy zatrzymali się chcięli łapać idiote, ale uciekł, a człowiek nie spamiętał numerów... Co do ograniczenia, to w sumie i sensowne i bezsensowne wg mnie, bo wiadomo, że teren zabudowany, ale w sumie podwyższona prędkość na odcinku za naftpolem, napewno nie wpłynęła by negatywnie na ruch. Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 31, 2011, 20:15:03 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Wyprzedzałem z prędkością około 80 km/h to fakt, ale ani przez chwilę nikomu nie zagrażałem...


Wg mnie Paweł jechałeś trochę za szybko, nie myślę o zagrożeniu dla innych podczas samego wyprzedzania, bo pewnie zrobiłeś to sprawnie, mam na myśli zachowanie auta, które jadąc 30km/h szybciej potrzebuje znacznie dłuższego odcinka, by wrócić na swój pas. W przypadku, kiedy jakiś "miszcz" kierownicy robi numer, który opisałeś, twoje szanse na ucieczkę maleją. Wydaje mi się, że w tym tkwił Twój błąd niestety.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 31, 2011, 20:34:22 »
Cytat: "KrP"

Kiedyś też byłem przeciwko temu ograniczeniu, ale kolega mi w sumie przemówił do rozsądku. 70km/h jest tam potrzebne bo polscy kierowcy (w tym i Ty) nie potrafią jeździć gdy obok jest jakieś natężenie ruchu rowerowego. Kierowcy mają ich w du.pie, nie oszukujmy się. Więc lepiej by przez jakiś czas było to 70km/h niż żeby doszło do jakiegoś wypadku. Jadąc z taką prędkością stracisz nie więcej niż 3min. To takie straszne, nie?

Myślę, że stawianie coraz większej ilości znaków powoduje, że kierowcy zaczynają je ignorować. W ten sposób ludzi nie wychowasz.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 31, 2011, 20:43:45 »
Masz rację Parian, potrzeba lepszych, szerszych dróg, wyprzedzanie na omawianym odcinku w godzinach największego natężenia ruchu jest prawie niemożliwe, a jak nawet uda się już wyprzedzić kilka aut, to co na tym się wygrasz? Minutę, albo nawet i nie. Dlatego jeżeli przychodzi mi o tej porze jechać przez Przęsocin, to już w Policach włączam sobie tryb "Pan ma relaks". :)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 31, 2011, 21:58:23 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
To akurat było chamskie i z premedytacją Co do ograniczenia, to w sumie i sensowne i bezsensowne wg mnie, bo wiadomo, że teren zabudowany, ale w sumie podwyższona prędkość na odcinku za naftpolem, napewno nie wpłynęła by negatywnie na ruch. Pozdrawiam


powiedz to ludziom mieszkajacym za naftpolem.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 31, 2011, 22:12:43 »
Mz rzeczywiście, moje błędne myślenie... Ten teren coraz bardziej się rozbudowuje, i kilka lat i normalna. gęsta zabudowa będzie... Inna sprawa to fatalny stan drogi w kierunku Szczecina... Ciekawi mnie kiedy doczekamy się kapitalnego remontu tej bonanzy...  Ja wracając z pracy wolę jeżdzić dołem przez Stołczyn, gdzie w większości droga jest lepsza, pomijając odcinek w okolicach Orlenu...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 31, 2011, 22:21:22 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Ja wracając z pracy wolę jeżdzić dołem przez Stołczyn, gdzie w większości droga jest lepsza, pomijając odcinek w okolicach Orlenu...


Jak jadę z granicy, to często tamtędy jeżdżę, tyle, że przed Orlenem odbijam do góry w Świętojańską, teraz jest znacznie gorzej, bo na stałe zamknęli bulwar Piastowski pod mostem Długim.    :/

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #28 dnia: Września 05, 2011, 16:30:00 »
To ja się podepnę do tematu bo mnie dziś wielcy kierowcy jak zwykle wkurzyli.

Przejście koło ryneczku, wiadomo obok szkoła. Widzę, że jakiś mały chłopak czeka na przejście, nikt go nie puszcza, zatrzymuje się. I co? Z naprzeciwka jeden samochód zium, olał i przejechał. Ok, był w miarę blisko, niech mu będzie. Następny się zatrzyma? A gdzie tam, gościu 50m przed pasami i ziuuum, co tam dzieciak. Debil, myślę, ale co tam, z naprzeciwka dalej jakaś baba w busie jedzie, cholernie daleko od przejścia. A gówno, już widzę, że się nie zatrzyma. Jakież było jej wielkie zdziwienie gdy ją obtrąbiłem i opieprzyłem. "No bo za co, jak to, przecież ja tylko jade O_o".

Dobrze, że chłopak był w miarę rozgarnięty i nie szedł na chama gdy ja się zatrzymałem tylko patrzał w drugą stronę i czekał aż go puszczą.

Ale miałem okrutną ochotę zawrócić i opieprzyć tych kretynów. Widzisz, że auto zatrzymuje się by przepuścić pieszych to też się zatrzymuj, a nie jedziesz jak wielki król szosy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

ZPL-168XX

  • Gość
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #29 dnia: Września 05, 2011, 16:47:11 »
Cytat: "KrP"

Ale miałem okrutną ochotę zawrócić i opieprzyć tych kretynów. Widzisz, że auto zatrzymuje się by przepuścić pieszych to też się zatrzymuj, a nie jedziesz jak wielki król szosy.


Trzeba było tak zrobić.Teraz przysłowiowa "musztarda po obiedzie"!