Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wyścigi samochodowe Police - Szczecin  (Przeczytany 19326 razy)

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« dnia: Sierpnia 31, 2011, 10:03:59 »
Jeżdżąc codziennie do pracy na trasie Police – Szczecin via Przęsocin zastanawia minie jedno. Dlaczego nie ma żadnych partoli policji na odcinku od Miasteczka Rzemieślniczego do Przęsocina  i dalej od Przęsocina do Stacji Energetycznej. O ile w samym Przęsocinie można jeszcze co jakiś czas spotkać policki partol to na w/w odcinkach już nie. Wynika to chyba z tego, że powyższe odcinki leżą w granicach miasta Szczecin a tamtejsza drogówka ma ciekawsze miejsca niż autobahn na Police. Nagminne wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, podwójnej ciągłej i skrzyżowaniu z drogą do Miasteczka to ulubiona zabawa wielu polickich mistrzów kierownicy. Tych, których nie da się tam wyprzedzić, można łyknąć na łuku za stacją benzynową w Przęsocinie albo na prostej przy Ranczu nie zważając na podwójną ciągła, skrzyżowanie i zakaz wyprzedzania. O prędkości ponad 150 km/h nie wspomnę. Czasem obserwując takich asów widać że ilość punktów zebranych na jednym takim manewrze spokojnie wystarcza do zaproszenia na kolejny egzamin na Golisza.
P.S. Do „durnia” w Oplu Omedze z reklamą Elkon Serwis na tylniej szybie. Chcesz się zabić, lubisz ryzyko? Kup sobie rewolwer i graj w rosyjską ruletkę w domu. Nie mieszaj w swoje zabawy innych kierowców. Jeżeli ktoś jedzie na Pomorską do Szczecina na 8.00 i jest w Przęsocinie o 7.35 to nie ma szans żeby zdążyć. Chłopie, wstań 20 minut wcześniej i jedź normalnie. To, co wyczyniasz od dwóch dni na tej trasie to jest świadomy terroryzm.

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 31, 2011, 12:59:54 »
Najgorsze jest to, że na tej drodze lepiej nie będzie. Wg mnie nie ma szans na jej poszerzenie a ruch będzie wzrastał z czasem. Zawsze komuś się będzie spieszyć... Alternatywy, łączące oba miasta, w postaci drogi przez Skolwin lub Głębokie już nie wystarczają. Dodanie linii autobusowych spotęguje problem, więc może jednak połączenie kolejowe będzie w przyszłości miało większą rację bytu. Zwłaszcza gdyby "postawić na stałe" liczne patrole policji k wtedy godzinny przejazd w korku murowany.

Niestety wariaci za kierownicą ujawnią się tym bardziej im gorsze warunki na drodze. W końcu w każdym z nas drzemie wariat - wystarczy go tylko obudzić...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 31, 2011, 13:55:28 »
Żeby nie było - nie popieram piratów. Uważam jednak, że ograniczenie do 50 km/h przez całą dobę na terenie Przęsocina to zdrowa przesada. A od stacji benzynowej do wyjazdu na prostą Szosy Polskiej, zakrawa wręcz na idiotyzm.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 31, 2011, 14:16:06 »
Cytat: "parian"
że ograniczenie do 50 km/h przez całą dobę na terenie Przęsocina to zdrowa przesada


Dzieki temu, ze tam jest ograniczenie dwa razy uniknalem potracenia pijanych pieszych/rowerzystow w nocy. Nie wiem jednak, jak jest teraz.

Cytat: "parian"
A od stacji benzynowej do wyjazdu na prostą Szosy Polskiej, zakrawa wręcz na idiotyzm.


To ograniczenie przedluzono dlatego, ze tam pobudowano nowe domy, dodatkowo nie ma chodnikow. Jedynym skutecznym rozwiazaniem wydaje sie budowa zupelnie nowej drogi.

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 31, 2011, 14:22:42 »
Cytat: "parian"
A od stacji benzynowej do wyjazdu na prostą Szosy Polskiej, zakrawa wręcz na idiotyzm.


Zauważ parian, iż na tym odcinku:
- brak jest oświetlenia drogi w nocy
- droga jest w fatalnym stanie, zwłaszcza krawędzie jezdni
- brak pobocza
- wybudowanych zostało przy tym odcinku drogi kilka domów jedno/wielorodzinnych, do których to ludzie muszą dojść bezpiecznie np. od przystanku komunikacji miejskiej...

Jako, że mało kto przestrzega na tym odcinku przepisów i jedzie 50km/h, wyprzedza mając grubo powyżej 90km/h, doszło tam w ostatnim czasie (mam na myśli okres 2-3 lat) do kilku wypadków mniej lub bardziej groźnych. Osobiście udało mi się kilku uniknąć, jednak moim znajomym już nie (a chcieli tylko zjechać z drogi głównej w podporządkowaną).

Poza 50km/h na tym odcinku, uważam że powinien być tam bezwzględny zakaz wyprzedzania i namalowana linia ciągła (znajdują się tam skrzyżowania z drogami podporządkowanymi!).

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 31, 2011, 14:45:23 »
W samym Przęsocinie jest bardzo szerokie pobocze, do płotów po obu stronach zazwyczaj są 2-3 metry. Jeśli chodzi o dalszą część, tam gdzie pobudowano nowe domy, ja pieszych nie widuję, a do Szczecina jeżdżę 2 - 3 razy w tygodniu.
Speedbax, może jestem brutalny, ale nie przejmuję się losem pijanych rowerzystów czy też pieszych fisiujących na drodze. Jeśli któregoś kiedyś rozjadę (odpukać), to być może zmienię zdanie.

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 31, 2011, 15:11:57 »
Cytat: "parian"
Jeśli chodzi o dalszą część, tam gdzie pobudowano nowe domy, ja pieszych nie widuję, a do Szczecina jeżdżę 2 - 3 razy w tygodniu.


Ja jeżdżę codziennie pn-pt, zdarza się że w nocy i widuję pieszych na tym odcinku. Jadąc ze Szczecina w kier. Polic, przystanek autobusowy znajduje się na przeciwko wyjazdu z ulicy Kościelnej (o ile się nie mylę, tak ta ulica się nazywa), zaraz za zakrętem. Zdarza mi się omijać/wyprzedzać pieszych idących w kier. stacji benzynowej prawą stroną jezdni (celowo, jako bez znaczenia pomijam fakt, że w tym przypadku pieszy powinien iść drugą stroną jezdni).

Cytat: "parian"
W samym Przęsocinie jest bardzo szerokie pobocze, do płotów po obu stronach zazwyczaj są 2-3 metry


Ustosunkowałem się tylko do odcinka drogi o którym wspomniałeś w poprzednim poście:

Cytat: "parian"
A od stacji benzynowej do wyjazdu na prostą Szosy Polskiej, zakrawa wręcz na idiotyzm.
.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 31, 2011, 15:24:11 »
Cytat: "parian"
nie przejmuję się losem pijanych rowerzystów czy też pieszych fisiujących na drodze. Jeśli któregoś kiedyś rozjadę (odpukać), to być może zmienię zdanie.


Oczywiscie tego Ci nie zycze, ja rowniez, odpukac, nie zawinalem jeszcze nikogo, choc jak pisalem - niewiele brakowalo. Ludzkie zycie jest najcenniejsze, niestety czasami trzeba pomyslec za innych, choc i to moze nie pomoc. Niemniej jednak ryzyko nalezy ograniczac do minimum.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 31, 2011, 15:58:16 »
Cytat: "radix"
Zdarza mi się omijać/wyprzedzać pieszych idących w kier. stacji benzynowej prawą stroną jezdni (celowo, jako bez znaczenia pomijam fakt, że w tym przypadku pieszy powinien iść drugą stroną jezdni)

Jeśli brano ten fakt pod uwagę wprowadzając ograniczenie, to znaczy, że nie jest bez znaczenia. Raz miałem bliskie spotkanie z pieszym w środku lasu (górka przęsocińska). Może tam też wprowadzić ograniczenie?
Cytat: "radix"

Ustosunkowałem się tylko do odcinka drogi o którym wspomniałeś w poprzednim poście:

ok, nie doczytałem.

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 31, 2011, 16:32:11 »
Cytat: "parian"
Jeśli brano ten fakt pod uwagę wprowadzając ograniczenie, to znaczy, że nie jest bez znaczenia. Raz miałem bliskie spotkanie z pieszym w środku lasu (górka przęsocińska). Może tam też wprowadzić ograniczenie?


To tam wprowadzono ograniczenie, czy ograniczenie prędkości wynika z faktu, iż to teren zabudowany (pytanie retoryczne)? Nie porównywałbym terenów na których mieszkają ludzie  z terenami leśnymi czy ogólnie pustkowiami, przecież nie o to chodzi w temacie. Jakby się uprzeć, to pieszego i na autostradzie się spotka ;). W przypadku Przęsocina uważam, że prędkość 50km/h wynikająca z przepisów na całym odcinku drogi jest uzasadniona, a uzasadnienie podałem w swoim pierwszym poście tego wątku. Co do górki "przęsocińskiej", szczególnie w nocy radzę uważać na lisy...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 31, 2011, 17:26:24 »
Cytuj (zaznaczone)
radzę uważać na lisy...
 Radix ja również polecam zwracać uwagę na dorodne dziczki, przez które, już wielu kierowców na wysokości leśniczówki miało niemałe problemy... Co do tego odcinka za stacją , to podzielam zdanie innych, że debili nie brakuje.. Ja przez jakiegoś kretyna rów zaliczyłem w marcu, kiedy wyprzedzałem na pustej drodze i nagle idiota ,mistrz kierownicy mi wyskoczył z kolumny 3 aut... Vectra tam powinna częściej jeździć i to zdecydowanie...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 31, 2011, 17:44:20 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Co do tego odcinka za stacją , to podzielam zdanie innych, że debili nie brakuje.. Ja przez jakiegoś kretyna rów zaliczyłem w marcu, kiedy wyprzedzałem na pustej drodze i nagle idiota ,mistrz kierownicy mi wyskoczył z kolumny 3 aut... Vectra tam powinna częściej jeździć i to zdecydowanie...

Znaczy się wyprzedzałeś zgodnie z przepisami (jadąc 50), typek Ci wyskoczył, a Ty wpadłeś do rowu? Jeśli tak, to potwierdza się, że ograniczenie do 50 na tym odcinku nic nie daje  ;D

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 31, 2011, 17:51:12 »
jeżeli nie wiesz, że wyprzedzać trzeba dynamicznie, to już nie mój problem, a to było chamskie wymuszenie na pojeździe wykonującym już manewr wyprzedzania... Nie byłoby Tobie kolego wtedy do śmiechu...


Poprawiłem błąd.
Kubapolice
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 31, 2011, 17:55:50 »
Nie twierdzę, że wymuszenie nie było chamskie, tylko widzę dwóch delikwentów do ukarania. Przez Vectrę oczywiście :faja:

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wyścigi samochodowe Police - Szczecin
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 31, 2011, 18:10:49 »
To wyprzedzaj inne auta 50 km/h , napewno dynamicznie i szybko z zadowoleniem innych kierowców ;D Panie kolego, policjant stwoerdził, że jeżeli zdąrzymy to można i 30 aut wyprzedzić, także akurat ja nikomu nie zagrażałem, a wiadomo, że manewr wyprzedzenia trzeba płynniei szybko wykonać, więc nie wiem o co Tobie chodzi...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...