Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?  (Przeczytany 22578 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« dnia: Sierpnia 20, 2011, 12:40:17 »
Powoli przymierzam się do kupna jakiegoś taniego netbooka 10' (z przedziału 1000-1300 zł) i się zastanawiam, na które procesory zwracać uwagę - czy na Atomy N550 (1,5 GHz) i N570 (1,66 GHz), czy też na dwujajowe procki ze stajni AMD (które mają taktowanie 1.0 GHz albo 1,2 GHz)? Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Różne testy zamieszczane w necie, prezentują różne wyniki...

A i jeszcze jedno - czy wg Was różnica między jedno- i dwujajowym CPU w netbooku jest mocno odczuwalna w normalnym użytkowaniu (internet, MS Office + komunikator, ew. jakieś filmy)?

Pozdrawiam

PS
rbk to nie pytanie do Ciebie, bo Twoje zdanie już znam  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2011, 13:02:50 »
SKANDAL, ja protestuję ! ! !  :P

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2011, 15:21:44 »
Generalnie ten model wygląda całkiem okej, szkoda tylko że ma odblaskową matrycę :/. A i swego czasu słyszałem dużo złego o tej marce. Ale ceny bardzo przyzwoite.

Miałeś okazję testować AMD C-50? 1 GHz jest wystarczający?

Co do Atoma to właśnie widzę, że sporo osób narzeka na niego.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2011, 15:36:30 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Bawiłem się tą zabawką - bo nie oszukujmy się netbooki to zabawki. Ogólnie bardzo przyzwoity. Co do marki, to nie masz się co bać, może wykonanie nie jest super hiper, ale jakością nie odbiega od normy.


No ja bym cuś takiego zakupił jako maszynkę do korzystania z Office'a na uczelni (praca dyplomowa), żeby mieć coś z czego można wyświetlić prezentację na projektorze, posiedzieć na necie, a i czasami na jakimś wyjeździe film obejrzeć. A z pewnych obiektywnych względów zależy mi na poręczności i małych rozmiarach, do dłuższych posiedzeń mam PC'a ;). Dlatego w pierwszej kolejności patrzyłem na 10' - choć ten ma niby ok. 2 cm więcej szerokości i głębokości od tych 10', więc nie tak źle.

Cytat: "Dr.Kafar"
Co do matrycy, to tych wszystkich "dizajnerów" od błyszczących matryc, z chęcią bym wystrzelał


Mam podobnie, dlatego w pierwszej kolejności moją uwagę przykuły ASUS-y, które jako jedne z nielicznych w tym przedziale cenowym mają matowe matryce ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:43:12 »
Ja odradzam Acera... szczerze nie widzialem u zadnego klienta acera w jednym kawalku. Tu odpadnie rog od klawiatury, tam zawias od matrycy. Wykonanie obudowy w tym uzyty plastik to zenada.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:48:35 »
Być może uda mi się trochę więcej kasy uciułać i wśród 11,6-12' przykuł moją uwagę jeszcze ten lapek:
http://www.x-kom.pl/p/70308-netbook-11,6-msi-wind-u270-214xpl-e450-2gb-500.html

Jak z wykonaniem u MSI?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 22, 2011, 10:02:12 »
Nie ma za co Kuba :D

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 22, 2011, 12:27:04 »
Msi juz lepiej. Chociaz ja bym nie rezygnowal z liderow na PL rynku czyli Asus & Hp lub mozna tez poszukac czegos od Lenovo lub Dell (nie wiem czy sa netbooki ale lapki byly calkiem ok). Toshiby nie polecam bo masa lapkow przychodzi na gwarancje z uszkodzonymi podzespolami.

Samsung tez ma fajne lapki ale troche boje sie tej firmy w tej branzy bo to nowosc i niewiele tych lapkow u ludzi widzialem i uzywalem.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 22, 2011, 16:03:55 »
Cytat: "Ekturiel"
Msi juz lepiej. Chociaz ja bym nie rezygnowal z liderow na PL rynku czyli Asus & Hp

U mnie HP ma przechlapane, za baterię, która po 10 miesiącach nie trzymała już nawet pół godziny (na początku ponad 3). Acera miał syn i, gdyby nie jego zwyczaj zostawiania pudła (z prockiem AMD) włączonego na łóżku, pewnie działałby nadal (piąty rok).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 22, 2011, 22:25:37 »
Acera mam 5 lat niestety po dwóch padła bateria, ale po za tym nic mu nie dolega. Obecnie od dwóch lat ujeżdżam również samsunga i jestem zadowolona...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 23, 2011, 10:11:47 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Ekturiel"
Msi juz lepiej. Chociaz ja bym nie rezygnowal z liderow na PL rynku czyli Asus & Hp

U mnie HP ma przechlapane, za baterię, która po 10 miesiącach nie trzymała już nawet pół godziny (na początku ponad 3). Acera miał syn i, gdyby nie jego zwyczaj zostawiania pudła (z prockiem AMD) włączonego na łóżku, pewnie działałby nadal (piąty rok).


Jesli uzywales lapka wiecznie na zasilaczu z wlozona bateria to tez sam sie przeczyniles to degradacji baterii... niestety ale jak sie uzywa lapka w domu to powinno sie baterie wyjmowac bo szkoda jej psuc. Po za tym z bateriami bywa roznie... mimo to jest to rzecz uzytkowa ktora sie zuzywa tak jak myszka ktora mozna latwo wymienic.

B-Serwis

  • Gość
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2011, 10:29:16 »
ACER to złooo :D A na poważnie - pomijając to że najczęściej kruszą się plastiki, to i płyty nie są jakimś wyczynem technologicznym => jak się posypie to naprawa jest ciężka

Co do tematu - odpowiem jak ma się sytuacja przy nettopach (czyli taki netbook w stacjonarnej obudowie - poza dyskiem jest to co w netbooku) - pierwsza wada kazdej konstrukcji atomowej to grafika - i z moich doświadczeń nieistotne czy to będzie ION, czy ION2 i Intel - po prostu wyjdziesz poza worda i kaplica - zastanawia się czasem nawet nad filmem na YT. W Amd masz radka serii 6300 i ten o dziwo daje rade (a dopisać tu trzeba że na prawdę nie jestem fanem kart byłej firmy ATI). Poza tym procki same w sobie nie są jakąś rewelacją, choć przyznać też muszę, że jednak wydajność/moc jest z poważnym wskazaniem na AMD.

Reasumując - Acer - zło, Acer z atomem - zło ^ 2 :D

Poszukaj EEE 1215B, albo 1015B (w zależności czy Waści szuka 12 czy 10 cali)
bądź MSI Wind na Brazosie.

Osobiście mam Nokię RX72, ale powiem tak szczerze, że gdyby nie palący termin zakupu to sam kupowałbym coś z tego co podałem wyżej

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 23, 2011, 11:57:24 »
Cytat: "Ekturiel"
Jesli uzywales lapka wiecznie na zasilaczu z wlozona bateria to tez sam sie przeczyniles to degradacji baterii... niestety ale jak sie uzywa lapka w domu to powinno sie baterie wyjmowac bo szkoda jej psuc.

Chyba żeby producent to skutecznie uniemożliwił, tak jak w tym przypadku HP. Bez baterii lapka nie włączysz i już.
I nie, nie używałem wiecznie na zasilaczu.
Cytat: "Ekturiel"
Po za tym z bateriami bywa roznie... mimo to jest to rzecz uzytkowa ktora sie zuzywa tak jak myszka ktora mozna latwo wymienic.

A owszem, można. Kłopot w tym, że nowa bateria kosztuje kilka setek, a o jakości swoich sam HP nie ma najlepszego zdania, bo gwarancję tylko na pół roku dał.

Ps. Mam wrażenie, że HP w przypadku notebooków próbuje wykorzystywać doświadczenia z tanich atramentówek. Co model, to inna bateria.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 07, 2011, 15:51:22 »
Kupiłem Asusa 1215B E-350/4GB/500 z windą :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 07, 2011, 23:30:42 »
ASUS`y sa fajne, sam posiadam model N10J - chodzi już 3lata :D bez zastrzeżeń, akku trzyma 3,2 godziny