Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?  (Przeczytany 39941 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 19, 2011, 19:04:35 »
Cytat: "Beobachter"
możemy rozważyć założenie spółdzielni: "Wiejskie jadło". Nieprawdaż?


Prawdaż, a do tego wiejskiego jadła można w zestawie jeszcze dodać jakiś 50%-owy samogon z gruszek 5-krotnie destylowany, taki jak np. robi mój kumpel z pracy. :) Na trawienie jak znalazł.  ;D

Beobachter

  • Gość
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 19, 2011, 19:46:08 »
Samogon z gruszek? 50%? OK, świetny pomysł. Bracia, do roboty. Pędźmy, co się da!

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 19, 2011, 19:50:24 »
Inicjatywa super, bo w zalewie śmieciowego jedzenia, naprawdę brakuje prawdziwej żywności bez ton chemii... Jestem jak najbardziej za i napewno byłbym klientem... Co do samogoniku to pycha, ale z jabłuszek jeszcze lepszy :devil: Czy pomysłowy Dobromir, byłby w stanie wykonać usługę typu kupno, ubój i oprawienie świnki? Podział na świeże i wędzone wyroby? Za mną to chodzi swojska kiełbaska, kaszanka i pyszna wędzona słoninka czosnkowana... I do tego księżycówka, i niech się wtedy chowają inne frykasy :chef:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 19, 2011, 20:19:22 »
Cytat: "Beobachter"
Samogon z gruszek? 50%?


Chopie, ale jaki! Takiego czegoś nigdy w sklepie nie kupisz. Na drugi dzień jesteś jak nowo narodzony, jednak za kierownicę bym nie wsiadał. :)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 19, 2011, 20:24:54 »
Cytat: "speedbax"
Chopie, ale jaki? Takiego czegoś nigdy w sklepie nie kupisz. Na drugi dzień jesteś jak nowo narodzony
Wiesz Bartek co dobre :faja:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 19, 2011, 20:33:09 »
Dobre, dobre, jednak nie za często. :) Ale fakt, na imprezę w gronie przyjaciół nie ma lepszego trunku. Po prostu, swojsko i zdrowo. Południowi Niemcy są w tych tematach do nas niesamowicie podobni, szczególnie Szwaby (tak się dumnie określają mieszkańcy Stuttgartu i okolic).

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:10:37 »
Cytat: "wiejskiejadlo"
Prekursor nie zaginął tylko zaczął szukać odpowiedniego punktu. Jestem za spotkaniem .Dziękuje wan za komentarze i dobre rady

Pomysł mi się podoba, chociaż w spółdzielnię nie wierzę (ale gdyby, to mam do wrzucenia miętówkę, śliwowicę, pierogi z kapustą i śledzie po policku ;) ). Co do miejsca - gdybym to ja się do tego zabierał, szukałbym raczej takiego z parkingiem niż takiego w centrum. Ale to tylko moje zdanie :)
Tak czy inaczej jeśli z pomysłu zrobią się konkrety, odezwij się na priva. Będziesz miał bezpłatną reklamę do wzięcia.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 20, 2011, 20:14:38 »
Wiesz co Jarku? Sprawa się robi poważna, bośmy cokolwiek zadeklarowali. A należymy do pokolenia, o którym Jurek Kardziejonek powiada (też nasze pokolenie): "słowo droższe od pieniądza".
Dlaczego go przytaczam? No bo, pomimo kłótni, stosunków nie zerwaliśmy. "Co gorsza" (dla niektórych) wciąż je utrzymujemy. Lecz spostrzeżenie jest celne.
Sumując - jeśli nasz pomysłodawca zechce cokolwiek zdziałać - musimy mu pomóc. I Ty, i ja, każdy w swojej przestrzeni. Jeśli tak, viribus unitis (wspólnymi siłami) potrafilibyśmy, my, dziennikarze i nasi przyjaciele z forum, stworzyć w Policach coś niecodziennego to: dlaczego nie? Ja mam tyle zajęć, że nie wiem "gdzie ręce włożyć". Jednak inicjatywa jest ciekawa, Zatem powtarzam za Gierkiem. "Pomożecie"? Pomożemy!

ZPL-168XX

  • Gość
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 21, 2011, 12:53:25 »
Według mnie nie ma to racji bytu w Policach.Wszystko drożeje,gaz,prąd,żywność,paliwo ale co zostaje bez zmian to pensja,ludzie tracą nagle prace wiec nikt nie będzie zaopatrywał sie w artykuły żywnościowe w sklepie typu"Sam produkuje wieć cena musi być adekwatna do wytworzonego produktu".Mieliśmy już rożnego rodzaju "Gastronomie" typu Pychota,Naleśnikarnia (być moze jeszcze to istnieje)każdy był za bo przeciez brakuje czegoś takiego jednak jak sie szybko przekonalismy opinii bylo wiecej niz konsumentów.Jednemu przeszkadza cena,drugiemu podawane jedzenie nie spełniało jego oczekiwań.Wiadomo czego oczy nie widziały a kubki smakowe nie posmakowały tego sercu nie zal.Pomysł moze i ok ale ciemne chmury nad tym widze.

Opinia o stółowce w Ósemce.

Cytat: "Janek"
Witam z wielką przykrością muszę stwierdzić  że jakość obiadów  na stołówce uległa pogorszeniu.Obiady są niesmaczne rzadko kiedy zdarzają się mięsa najcześciej mozna spotkac makarony ryż z samym sosem bez dodatku sałatek jak to było do niedawna!!
np dzis Pyzy bez nadzienia ! oraz żadnego dodatku..... szkoda szkoda wielka szkoda ze teraz tak sie dzieje ....



Temat dotyczący propozycji otwarcia Pychoty.Jak szybko powstała,tak szybko sie zawineła.A przecież tak bylo to potrzebne w Policach.

Cytat: "grubcia1982"
Myślę, że na pewno miałoby to wzięcie w Policach bo właśnie tego typu jedzenia nam brakuje- same kebaby i pizze. Gdybym miała coś takiego otwierać, to właśnie byłaby pierogalnia, naleśnikarnia- takie proste, domowe jedzenie. Może nie byłabym Twoją częstą klientką- sama wolę robić i lubię. Ale myślę, że dla spracowanych ludzi, nie lubiących gotować, byłabyś na wagę złota ;D


Dostało sie też stołówce "Sprint-Bar"

Cytat: "nelly"
Jedzenie dobre owszem, ale stanowczo za drogo, ja dziś odwiedziłam nową stołówkę w polickim szpitalu z polecenia koleżanki i już wiem, że będę stołować się właśnie tam, pyszne domowe obiady za śmieszne pieniądze.


Jadłodajnia "Bońkowo" w szpitalu tez z zarzutami:

Cytat: "mieszkaniec"
niema gorszego jedzenia, daja mniej niz na szpitalnych oddzialach, do tego drogi, lepiej juz zjesc w "białej" przynajmniej taniej i syciej, jedna wielka poraszka ta stołówka, a juz myslalem jak otwierali ze bedzie konkurecja dla bialej, ale jednak nie


Cytat: "Daurel"
Jedzenia sa dobre - ale za drogo i wolniej robią.  tak jak mówi "mieszkaniec" że w "Białej" - szybko i tanio. Nadal nie ma konkurencji z ich obsługą.


Nałesnikarnia także bez szału:

Cytat: "Ciekawy"
Chciałem iść,spróbować ale cena mnie odstraszyła.
 8zł za sztukę,a w domu zjadam 5-6 aby się najeść,rachunek prosty: 40zł to np.dobry obiad w Mirage dla dwóch osób.Ładnie podany,nie na styropianie czy plastiku.
 Gdyby to była cena za porcję,np. 2 czy 3 naleśników w zależności od nadzienia to jeszcze rozumiem.


Cytat: "caarola"
Ja też skorzystałam ale w moim mniemaniu szału nie ma.. w smaku nienajgorzej, ale ok. 8 zl za 1 szt nalesnika to spora przesada.. musialam zjesc 3 by sie najesc, wiec 24 zl poszlo.. maz pewnie musialby zjesc z 5 wiec razem 64 zl za 1 obiadek? gruuubo..


Ta Pani to już wstydu nie ma,no ale cóz nawet "Bardziej zamożna" chce zjeść tanio.

Jak widać kazdy,podkłada propozycje ale wracając do tematu "Wiejskiego Jadła" przyjdzie jakiś "dusi grosz" i powie Panie jak u Pana drogo, to ja już na targowisku wole kupic.No chyba ze ser bedziesz miał za 5zł/kg ,jajka extra za 10gr/sztuka to klienci będą wchodzić drzwiami i oknami,jednak po tygodniu interes się zawinie jak budka z lodami zimą.Ale zawsze zostaję zyczyć powodzenia i trzymać kciuki.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 21, 2011, 15:05:44 »
Ciekawe że w Bochunie na ryneczku ceny są wysokie a kolejki też bywają .Wędliny wyrabiane tradycyjną metodą kosztują30-40zł za kilogram ,bywa masło wiejskie ,cielęcinka 36-56 zł i znika .Więc byłabym spokojna o zbyt.

ZPL-168XX

  • Gość
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 21, 2011, 16:03:38 »
Cytat: "Storczyk"
Ciekawe że w Bochunie na ryneczku ceny są wysokie a kolejki też bywają .Wędliny wyrabiane tradycyjną metodą kosztują30-40zł za kilogram ,bywa masło wiejskie ,cielęcinka 36-56 zł i znika .Więc byłabym spokojna o zbyt.


Wiec proszę Cie napisz mi czy robisz tam zakupy??Jesli tak to jak czesto???

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 21, 2011, 17:11:14 »
Pieczka biedaku w czym ty masz problem? Czyżby ktoś Ciebie ubiegł z pomysłem na biznes? ;D
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

ZPL-168XX

  • Gość
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 21, 2011, 17:35:31 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Pieczka biedaku w czym ty masz problem? Czyżby ktoś Ciebie ubiegł z pomysłem na biznes? ;D


Hamuj bajere kolego.Mnie nikt nie musi ubiegać.Ja w 100% jestem przekonany,ze taki interes długo nie pociągnie a w 200% jestem pewien ze coś takiego w Policach nie ma racji bytu.A w 300% interes nawet nie będzie otwarty.

Beobachter

  • Gość
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 21, 2011, 18:15:23 »
Chwilkę "Pieczka". Ducha nie gaś! Jadłeś kiedyś smalec zrobiony w Przęsocinie? Albo chleb dożynkowy? Spróbowałeś pierogów z mięsem pani Lidki z Małej Trzebieży? Lub może pamiętasz sławne pierogi Leszka Żuchowicza? A może jadłeś gdziekolwiek taki biały ser, że możesz jeść, jeść i jeść (ja taki jadłem w górach). Lub chleb, ciemny, domowy, na liściach pieczony, z wiejskim masłem (z maselnicy), który to zestaw jest pyszny bez żadnego "obłożenia"? A może popiłeś to takim kwaśnym (zsiadłym) mlekiem, które można kroić nożem, a na wierzchu ma krążek śmietany gruby na pół palca? W sam raz jako dodatek do truskawek lub jagód?
A jadłeś kiedyś prawdziwe kołduny?
Jeśli ktoś by chciał wskrzesić rzetelne staropolskie jadło to trzeba mu pomóc. Może i za sprawą tego forum. To proste: bochenka chleba być może nie potrzebuję. Chcę połówkę, Ty ćwiartkę, ktoś inny tak samo. No to mamy bochenek. Wystarczy zestawić i mamy "zakupy grupowe". Przecież zamówienia można uzgodnić w internecie. Zaczynamy w poniedziałek, zamykamy w środę, odbieramy w sobotę. Jak się chce, a towar będzie dobry - wszystko da się zrobić.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Wiejskie jadło w Policach.Czy to się moze udać?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 21, 2011, 18:20:30 »
Cytat: "ZPL-168XX"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Pieczka biedaku w czym ty masz problem? Czyżby ktoś Ciebie ubiegł z pomysłem na biznes? ;D


Hamuj bajere kolego.Mnie nikt nie musi ubiegać.Ja w 100% jestem przekonany,ze taki interes długo nie pociągnie a w 200% jestem pewien ze coś takiego w Policach nie ma racji bytu.A w 300% interes nawet nie będzie otwarty.
No i co z tego wynika? Dalej nie wiem co tak cierpisz? Twoje pieniądze? Niech próbuje i już... Życz powodzenia... Jak włoży serducho w to co robi , to sukces pewny... I jakoś nie przypominam sobie że jesteśmy kolegami... Bo ty nie lubisz to nie ma racji bytu tak? Znawca kulinarny sie odezwał, normalnie jak Magdalena Gessler hahahhaaha luz :rotfl:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...