Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?  (Przeczytany 8561 razy)

mark.suski

  • Gość
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« dnia: Sierpnia 18, 2011, 15:36:09 »
Czy warto wykupić tę usługę, mieć net w Blackberry za darmo bez ograniczeń i dobrego maila w komórce (23,27 miesięcznie do abonamentu)? Czy lepiej mieć dobrego androida i w abonamencie pakiet internetowy - tylko np: NokiaMail no ma wady pewne i nie jest tak dobra poczta jak w Blackberry.
Myślałem nad playem - ale nie chce ryzykować i w T-Mobile są fajne oferty.
Polecacie terminal Blackberry i tę usługę? bo bez niej nie ma sensu tego telefonu brać....., bo mam też takie przeczucie, że może jest inne lepsze wyjście by mieć wyjście do szybkiego maila w komórce i po necie śmigać....... o iphone4  nie mówię nawet bo mam iPada i niema na nim ani javy ani flesza i nie może być.....poza tym są problem z zasięgiem jak się go źle trzyma - czytałem artykuły i filmik oglądałem.....
Więc BlackBerry  czy dobry inny tel? Interesuje mnie:dzwonienie, sms, dobra bateria, dobry zasięg, dobry mail i czasami zobaczyć coś w necie - żadne inne głupoty - to ma być użyteczna komórka a nie gadżet przereklamowany z bajerami.

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 18, 2011, 15:54:07 »
Ja mam Androida (SGS) z pakietem neta wsumie ponad 2GB. Nie ma szans ze to wykorzystam. Zastanawiam sie nad ograniczeniem do 500MB. Na poczte, google maps oraz www starczy.

Gmail i jego aplikacja dedykowana na andku jest dobra.

mark.suski

  • Gość
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2011, 17:31:34 »
Mam następujące pytanka:

1. Słyszałem, że z racji androida SGS2 grzeje się, czy to prawda?
2. Podobno sam SGA2 ściąga dużo aktualizacji, które chodzą w tle, czy to prawda?
3. Niektórzy narzekają tez na ten typ wyświetlacza, że piksele po bokach znikają, jak się pod kątem zobaczy na ten zielonkawy wyświetlacz.
4. Jeżeli na SGS2 skonfiguruję sobie konto na gmail, to w razie przyjścia maila od razu dostaje powiadomienie, że mam nowego maila? Jeżeli tak to cały czas net musi być włączony w SGS2, czyli transfer i energia idzie, chociażby na to, by mieć cały czas połączenie z gmailem... Jak to wygląda tak na prawdę?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2011, 19:23:58 »
Nie warto brać BB za dodatkowe ~20zł.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2011, 09:06:07 »
Wprawdzie mam HTC, ale:

Cytuj (zaznaczone)
1. Słyszałem, że z racji androida SGS2 grzeje się, czy to prawda?


Jak używasz go w trybie "leży w kieszeni i czeka" to nic nie ma prawa się grzać. Jak wykorzystujesz jego możliwości to normalne, że się grzeje. Zimą możesz włączyć GPS i wrzucić do kieszeni, będzie cieplej. ;] Bo przy tej funkcji mój się najbardziej grzeje.

Cytuj (zaznaczone)
2. Podobno sam SGA2 ściąga dużo aktualizacji, które chodzą w tle, czy to prawda?


Android zawsze coś tam w tle ściąga. U mnie pogodę, maila, sprawdza aktualizacje na Markecie. Takie tam pierdoły, nie więcej niż 1MB dziennie.

Cytuj (zaznaczone)
3. Niektórzy narzekają tez na ten typ wyświetlacza, że piksele po bokach znikają, jak się pod kątem zobaczy na ten zielonkawy wyświetlacz.


Nie wiem jak jest w SGS2, ale w SGS jest dobrze. Poza tym litości, kupujesz telefon, żeby co 10min pod odpowiednim kątem szukać martwych pixelów?

Cytuj (zaznaczone)
4. Jeżeli na SGS2 skonfiguruję sobie konto na gmail, to w razie przyjścia maila od razu dostaje powiadomienie, że mam nowego maila?


Tak. Poza tym Android nie ruszy w pełni bez połączenia z Gmailem.

Cytuj (zaznaczone)
Jeżeli tak to cały czas net musi być włączony w SGS2, czyli transfer i energia idzie, chociażby na to, by mieć cały czas połączenie z gmailem... Jak to wygląda tak na prawdę?


Transferowo jak wyżej. Bateria mi trzyma jeden dzień, ale ja w necie dużo siedzę i bawię się pierdołami. Jak wyłączysz połączenie z netem to 2 do 3 dni powinien spokojnie wytrzymać zakładając, że nie prowadzisz kilkugodzinnych rozmów.

Poza tym SGS to cegła, do GPS fajny, ale imo za wielkie to na telefon. Co kto lubi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 19, 2011, 11:44:39 »
Nt SGSa to co wyzej:

To ze sie niby grzeje z powodu androida to po miedzy bajki mozna wlozyc... wczesniej mi sie grzala nokia n73 z symbianem.

Grzeje sie tylko jak gram/ogladam filmy/siedze na necie. Od pisania smsow, rozmow sie nie grzeje.

Non stop wlaczone pakietowe przesylanie danych oraz gps, synchronizacja pogody oraz poczty... w ogole sie nie grzeje.

Bateria starcza tak jak kolega wyzej pisal na 1 dzien zabawy lub 3 dni normalnego uzytkowania.

Ekran mam ustawiony na minimalne podswietlenie bo na max to tak daje po oczach jakbys sobie latarka swiecil i zadnych martwych i nie martwych przeklamanych zielonych pikseli nie widac przy normalnym uzytkowaniu... chyba ze ktos bedzie sie przygladac lub chwalic przed kolegami ze ma wiecej pixeli :lol2:

Wielkosc jest optymalna jak na smartphona... ale jak na normalny telefon jest za duzy.

Offline Pablo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 19, 2011, 15:21:38 »
Zdecydowanie odradzam BlackBerry posiadałem BB 8900 teraz mam 8520 i telefon jako sam telefon jest dość trwały ale jeżeli chodzi o funkcjonalność to już gorzej.
Baterie (w obydwu BB) dosc slabe i nie ma mozliwosci ustawienia tylko trybu GSM (dluzej trzyma bateria). Przegladarka BB dość sprawnie działa ale jest bardzo mało darmowych aplikacji na BB. Usluga BIS (dodatkowo płatna u operatora), odblokowuje tylko niektóre funkcje i taniej wychodzi zakupić jakiś tel z Androidem (HTC, Samsung) + pakiet transferu.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 19, 2011, 15:22:47 »
mam BB 9300 i mam ustawiony 2G , więc to zależy od modelu

mark.suski

  • Gość
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 19, 2011, 23:51:11 »
ja spotkałem się z taką opinia o SGS2 i za dobrze nie świadczy o sprzęcie za taką kasę.
Nie jest taki super jaki powinien być.... Przeczytajcie to.

"Pisze opinie o SGS II po około miesiącu użytkowania. Na początku ahom i ehom nie było końca. Za wyświetlacz, za design, za wyśmienite połączenie z serwisami internetowymi (zwłaszcza YouTube jak dla mnie) , za w miarę prosta konfiguracje, za sklep z mnóstwem softu za darmo lub za parę groszy, za możliwości personalizacji, za szybkość działania. Ahy zasłużone, ale niestety jak dla mnie ten aparat ma parę poważnych wad. Dzwonie dużo i często, i w tym telefonie właśnie dzwonienie wychodzi najgorzej. To jest to najważniejsze w telefonie. Po pierwszych zachwytach przyszedł czas na refleksje. Niestety bateria to skandal. Nie wytrzymuje czasami nawet jednego dnia. Tragedia byla przed zmiana softu, gdzie potrafił ledwo utrzymać stan baterii jak był podłączony do oryginalnej ładowarki samochodowej samsunga, po zmianie softu poprawiło się dosyć sporo ale to i tak za mało. I nie mowie o tym ze wszystko było powyłączane (GPS, WIFI) . ale sam GPS. Wifi zjada baterie po sprintersku. Jakość rozmów to tez nieporozumienie. Cicho i jakoś tak niewyraźnie, z głośniczka w trybie auto w samochodzie nie da się korzystać, słabo słychać i nie wyraźnie. W staruszce E90 to byla bajka. Tutaj to tylko nędza. Korzystanie z telefonu z jednej reki to męczarnia, jest duży, w niektóre rejony ekranu kciukiem się nie dosięgnie bez zmiany ułożenia telefonu w dloni. wiadomo ze duży, ale niektóre rozwiązania np w książce telefonicznej to porażka, gdzie menu przewijania jest na samym rogu właśnie, to jest mega niewygodne i bardzo meczy i dłoń i psychikę...

Generalnie uważam ten sprzęt za świetny telefon weekendowy, ot tak trochę pogadać, napisać parę smsow i siedzieć non stop na necie i serwisach, pod warunkiem ze mamy ładowarkowe w pobliżu. dla człowieka który używa telefonu do pracy, galaxy s II nie będzie się nadawać, przede wszystkim za słabo baterie i bardzo kiepskie rozwiązanie książki telefonicznej."

Chyba BB 9780 Bold będzie lepszym rozwiązaniem. Są taryfy w Tmobile, że usługa mail@Web są zawarte w abo i dodatkowo 100MB internetu w abo. Chyba, że coś polecicie innego...Chciałbym coś co:
1. Będzie zasięg trzymało konkretnie
2. Dobrze trzymająca bateria
3. Dobra jakość rozmów
4. smsy
5. Poczta działająca w czasie rzeczywistym - by mail od razu dotarł, NokiaMail odpada bo zawodna.
6. Co jakiś czas wejść sprawdzić coś w necie - wykluczam prostytuowanie się na face czy innych takich bzdetach, bo żyje moim życiem a nie innych.
7. Ma być nie szpanik, żaden zimny łokieć - tylko rzetelna funkcjonalność terminala i najbardziej możliwa jego niezawodność na co dzień w wyżej wymienionych kwestiach.
Raczej BB zostaje....

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:32:12 »
Facet kupił telefon z wielkim ekranem i dziwi się, że mu kciuka nie starczy...
Jedyne opinie jakich słucham pochodzą od znajomych, o których wiem, że nie są naganiaczami. Chyba, że sprzęt jest bardzo popularny, wtedy komentarze użytkowników w necie mogą być miarodajne.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 20, 2011, 12:41:14 »
Nie wiem jak inne BB, ale mój ma ustawione hasło na dzień dobry, jak wpisze je kilka razy źle to kasuje mi wszystkie dane, z jednej strony dobre, z drugiej złe (ja traktuje to jako DOBRE)

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Warto wykupić usługę BlackBerry Mail@Web?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:41:18 »
Cytat: "mark.suski"
ja spotkałem się z taką opinia o SGS2 i za dobrze nie świadczy o sprzęcie za taką kasę.
Nie jest taki super jaki powinien być.... Przeczytajcie to.

"Pisze opinie o SGS II po około miesiącu użytkowania. Na początku ahom i ehom nie było końca. Za wyświetlacz, za design, za wyśmienite połączenie z serwisami internetowymi (zwłaszcza YouTube jak dla mnie) , za w miarę prosta konfiguracje, za sklep z mnóstwem softu za darmo lub za parę groszy, za możliwości personalizacji, za szybkość działania. Ahy zasłużone, ale niestety jak dla mnie ten aparat ma parę poważnych wad. Dzwonie dużo i często, i w tym telefonie właśnie dzwonienie wychodzi najgorzej. To jest to najważniejsze w telefonie. Po pierwszych zachwytach przyszedł czas na refleksje. Niestety bateria to skandal. Nie wytrzymuje czasami nawet jednego dnia. Tragedia byla przed zmiana softu, gdzie potrafił ledwo utrzymać stan baterii jak był podłączony do oryginalnej ładowarki samochodowej samsunga, po zmianie softu poprawiło się dosyć sporo ale to i tak za mało. I nie mowie o tym ze wszystko było powyłączane (GPS, WIFI) . ale sam GPS. Wifi zjada baterie po sprintersku. Jakość rozmów to tez nieporozumienie. Cicho i jakoś tak niewyraźnie, z głośniczka w trybie auto w samochodzie nie da się korzystać, słabo słychać i nie wyraźnie. W staruszce E90 to byla bajka. Tutaj to tylko nędza. Korzystanie z telefonu z jednej reki to męczarnia, jest duży, w niektóre rejony ekranu kciukiem się nie dosięgnie bez zmiany ułożenia telefonu w dloni. wiadomo ze duży, ale niektóre rozwiązania np w książce telefonicznej to porażka, gdzie menu przewijania jest na samym rogu właśnie, to jest mega niewygodne i bardzo meczy i dłoń i psychikę...

Generalnie uważam ten sprzęt za świetny telefon weekendowy, ot tak trochę pogadać, napisać parę smsow i siedzieć non stop na necie i serwisach, pod warunkiem ze mamy ładowarkowe w pobliżu. dla człowieka który używa telefonu do pracy, galaxy s II nie będzie się nadawać, przede wszystkim za słabo baterie i bardzo kiepskie rozwiązanie książki telefonicznej."

Chyba BB 9780 Bold będzie lepszym rozwiązaniem. Są taryfy w Tmobile, że usługa mail@Web są zawarte w abo i dodatkowo 100MB internetu w abo. Chyba, że coś polecicie innego...Chciałbym coś co:
1. Będzie zasięg trzymało konkretnie
2. Dobrze trzymająca bateria
3. Dobra jakość rozmów
4. smsy
5. Poczta działająca w czasie rzeczywistym - by mail od razu dotarł, NokiaMail odpada bo zawodna.
6. Co jakiś czas wejść sprawdzić coś w necie - wykluczam prostytuowanie się na face czy innych takich bzdetach, bo żyje moim życiem a nie innych.
7. Ma być nie szpanik, żaden zimny łokieć - tylko rzetelna funkcjonalność terminala i najbardziej możliwa jego niezawodność na co dzień w wyżej wymienionych kwestiach.
Raczej BB zostaje....


Jesli komus zalezy na baterii to nie powinien kupywac telefonu z tak duzym wyswietlaczem. Co do jakosci rozmow to jest lepiej niz na nokii n95... przede wszystkim glosniej bo na woodstocku na tamtej nokii dogadac sie nawet w sporej odleglosci od sceny to byla sztuka... na SGSie nie ma takich problemow.

Nt ksiazki to jest jakas kpina... jak gosc nie ogarnia interfejsu to jest tylko i wylacznie jego wina, a jeszcze obsmarowuje firme na necie... Tak naprawde przewijanie ksiazki jest aktywne na calym ekranie. Na krawedzi ekranu jest ulatwiacz w postaci wyszukiwarki zbudowanej z alfabetu (po najechaniu na literke paluchem ksiazka scrolluje sie do wybranej litery).