Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Łosie parkingowe  (Przeczytany 204776 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #345 dnia: Lipca 03, 2015, 08:04:43 »
Widze, ze czas zamowic karne naklejki. ;)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #346 dnia: Lipca 03, 2015, 11:44:12 »
Chyba żyjemy w równoległych światach.
To znaczy(??), bo ja przejechałem ok. 1,5mln. km w tym, w mieście większość, a z tego ok. 500tyś. na przelotach Police/Szczecin. Niestety nie jest to stereotyp, a praktyka. A może coś źle odczytałem?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #347 dnia: Lipca 03, 2015, 22:20:49 »
o znaczy(??), bo ja przejechałem ok. 1,5mln. km w tym, w mieście większość, a z tego ok. 500tyś. na przelotach Police/Szczecin. Niestety nie jest to stereotyp, a praktyka. A może coś źle odczytałem?
Nie będę się licytował, kto więcej przejechał, ale jednostka "tyś." nie istnieje.

A co do tematu, to ja nie zauważyłem by kierowcy samochodów na szczecińskich tablicach jeździli w inny sposób niż policcy. Sam wrzucałem tu zdjęcie auta zaparkowanego bardzo podobnie pod Lidlem na polickich blachach.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #348 dnia: Lipca 04, 2015, 12:26:45 »
Nie będę się licytował, kto więcej przejechał, ale jednostka "tyś." nie istnieje.
Ja także nie będę - swoje wiem - z doświadczenia. 30 lat (może też ta jednostka nie istnieje(?) mieszkałem (od urodzenia) w Szczecinie i podtrzymuję, co napisałem! Kulturę jazdy łatwo zauważyć po  nieobowiązkowym zatrzymywaniu się pojazdu przed przejściem dla pieszych. W Szczecinie rzadko się to zdarza, aby kierowca ZS... łaskawie ustąpił pieszemu, w Policach ZPL... staje się to normą.Rzadko, ale... jednak
Ps. Oczywiście zgadzam się, że kierowcy lokalni ZPL... też nie są świeci (zdarza się każdemu)
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #349 dnia: Lipca 04, 2015, 12:31:49 »
To wyjaśnij mi, co opisuje jednostka "tyś.".

W Policach kierowcy ustępują od ostatniej jesieni i serii potrąceń.  Wczesniej tak kolorowo bie było. A same Police są tak blisko Szczecina, że tworzą niemal jeden ekosystem więc trzeba bardzo sie starać, by zauważyć różnice w zachowaniu kierowców.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #350 dnia: Lipca 04, 2015, 12:52:11 »
Dziewczęta chyba troche zboczyłyście z tematu. :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #351 dnia: Lipca 04, 2015, 13:52:02 »
Dziewczęta chyba troche zboczyłyście z tematu. :P

... a to prawie jak złe parkowanie... :D
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #352 dnia: Lipca 04, 2015, 17:08:07 »

Dziewczęta chyba troche zboczyłyście z tematu. :P
Tylko trochę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #353 dnia: Lipca 06, 2015, 08:13:17 »
Tylko trochę ( ͡º ͜ʖ͡º)

 ;) ;) ;) ;) ;)  przez ten upał ;D
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #354 dnia: Lipca 30, 2015, 08:29:35 »
Nie każdy ma czerwony dywan za parking...
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #355 dnia: Lipca 30, 2015, 11:30:17 »
Parę minut później wyłapał mandat ;]

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #356 dnia: Lipca 31, 2015, 01:05:25 »
Panie Moderator Ważniak, a czy publikując zdjęcie ww.pojazdu z widocznymi nr rejestracyjnymi postępuję pan zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem?
Nie mam zamiaru tu w cale bronić tego kierowcy, który ewidentnie złamał przepisy i powinien zostać ukarany mandatem ale w świetle ustawy o ochronie danych osobowych publikacja na forum internetowym zdjęcia pojazdu z widocznymi numerami jest chyba nie dozwolona?. Pozatym wykroczenie miało miejsce przy budynku przychodni a co jeśli miała tu miejsce taka sytuacja, że kierowca przywiózł ciężko chore dziecko a na pobliskim parkingu nie było wolnego miejsca? Nie jest to w 100% wytłumaczenie ale przynajmniej pewna okoliczność łagodząca.

W świetle bowiem przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne (art. 6 ust. 2 ustawy). Art. 6 ust. 3 ustawy stanowi, że informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. W świetle cytowanej definicji, za dane osobowe uznaje się zatem zarówno takie informacje, które pozwalają bezpośrednio na określenie tożsamości konkretnej osoby, jak również takie, które nie pozwalają na jej identyfikację, są jednakże przy pewnym nakładzie kosztów, czasu lub działań wystarczające do jej ustalenia. Nie będą zaś danymi takie informacje, które nie pozwalają na ustalenie tożsamości osoby, bądź też na podstawie których jej zidentyfikowanie będzie wiązało się z poniesieniem nadmiernych kosztów, czasu lub działań. To, czy w konkretnym przypadku dostępne informacje o osobie fizycznej będą danymi osobowymi, należy rozważać indywidualnie.

A zatem zdjęcia pojazdów z widoczną tablicą rejestracyjną, bez żadnych dodatkowych informacji, wprawdzie nie w każdym przypadku, mogą jednak prowadzić do identyfikacji osoby fizycznej i tym samym mogą stanowić dane osobowe w rozumieniu ustawy. W związku z tym to tzw. administrator danych (czyli podmiot decydujący o celach i środkach przetwarzania danych osobowych), musi każdorazowo wyważyć, czy przetwarzane przez niego informacje, np. w postaci zdjęć pojazdów, mogą w określonych okolicznościach stać się informacjami, które można zaliczyć do danych osobowych. Jeśli zatem będą to dane osobowe to na ich administratorze będą ciążyły obowiązki z ustawy o ochronie danych osobowych, bo to on odpowiada za legalność przetwarzania danych osobowych. Podstawowe obowiązki wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych to: obowiązek wskazania podstawy prawnej do przetwarzania danych (jednej z wymienionych w art. 23 ust. 1 lub art. 27 ust. 2), obowiązek informacyjny (art. 24 lub 25 ustawy - w zależności od tego, czy dane zbierane są bezpośrednio od osoby, której one dotyczą, czy też z innego źródła ), obowiązek respektowania praw osób, których dane dotyczą (tj. prawa do kontroli procesu przetwarzania danych osoby), czy obowiązek prawidłowego zabezpieczenia danych osobowych (art. 36).

Jednocześnie wskazuję, że posługiwanie się taką informacją jak nr rejestracyjny pojazdu może w określonych okolicznościach prowadzić do naruszenia prawa do prywatności, a to z kolei może skutkować dochodzeniem ochrony dóbr osobistych (na zasadach przewidzianych w Kodeksie cywilnym) przez osobę, która uzna, że jej dobra osobiste zostały naruszone. W myśl art. 23 Kodeksu cywilnego, niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach, dobra osobiste człowieka, m.in. takie jak: zdrowie, wolność cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji czy nietykalność, pozostają pod ochroną prawa cywilnego. Te same przepisy odnoszą się do osób prawnych (zgodnie z art. 43 Kodeksu cywilnego).

Publikacja zdjęć w portalu internetowym, to zastosowanie mogą znaleźć też przepisy ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Istotne jest przy tym kto zamieszcza określone informacje na portalu, czy jego administrator, czy użytkownik. Stosownie bowiem do art. 14 ust. 1 wskazanej ustawy, nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych. Zatem, obowiązek uniemożliwienia dostępu do danych zamieszczonych bezprawnie na wskazanym portalu spoczywa na podmiocie, który nim administruje.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #357 dnia: Lipca 31, 2015, 01:33:19 »
Franczeska, nie rób dramy. Numery rejestracyjne to nie dane osobowe i można je umieszczać bez problemu :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #358 dnia: Lipca 31, 2015, 09:54:22 »
Franczeska, nie rób dramy. Numery rejestracyjne to nie dane osobowe i można je umieszczać bez problemu :)

Potwierdzam, tablice to nie dane osobowe ;]

Offline Kapral_Kuba

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #359 dnia: Lipca 31, 2015, 10:38:55 »
Pozatym wykroczenie miało miejsce przy budynku przychodni a co jeśli miała tu miejsce taka sytuacja, że kierowca przywiózł ciężko chore dziecko a na pobliskim parkingu nie było wolnego miejsca? Nie jest to w 100% wytłumaczenie ale przynajmniej pewna okoliczność łagodząca.

Ja podejrzewam, że kierowca tego pojazdu przywiózł towar do kiosku.