Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy jestes za utworzeniem działu odpowiedniego dla lokalnych 'newsów'?

Tak
16 (66.7%)
Nie
8 (33.3%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Czerwca 07, 2011, 17:50:26

Autor Wątek: Co się stało?  (Przeczytany 12487 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Co się stało?
« dnia: Czerwca 07, 2011, 17:50:26 »
Coraz więcej tego typu tematów pojawia się na forum i lądują w dziale 'Sprawy bieżące', choć są bieżące przez jakieś 48h ;). Część użytkowników narzeka, że zatracamy spojrzenie na działalność forum i zajmujemy się pierdołami. Ja osobiście należę do tych, którzy są zainteresowani tego typu watkami, jako że - jakby ich nie oceniać i jakby usilnie nie oddzielać wypowiedzi nacechowanych emocjonalnie - niosą informacje, o których gdzie indziej nie usłyszymy.
Jednakże dział 'Sprawy bieżące' nie jest zbyt odpowiedni dla tego typu informacji, więc co byście powiedzieli na stworzenie odpowiedniego działu, przeznaczonego dla nich właśnie?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Co się stało?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2011, 18:28:23 »
Cytat: "cooker"
choć są bieżące przez jakieś 48h ;)


Każde wydarzenie po kilku dniach staje się zwyczajnie nieaktualne, moim zdaniem tworzenie nowego działu nie ma sensu. Dział "sprawy bieżące" jest jak najbardziej odpowiedni, nawet do tego, by umieszczać w nim bieżące, "pierdołowate"  tematy.

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Co się stało?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:25:04 »
Racja speedbax. Gdyby miało być inaczej to raczej trzeba by stworzyć dział "sprawy odbyte,przebrzmiałe,nieaktualne"  :lol2:  i tam kierować tematy po tych 48 godzinach.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Co się stało?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2011, 08:01:14 »
Mi się wydawało, że połączenie słów "Sprawy" i "Bieżące" oznacza "Sprawy, które dzieją się aktualnie", a takie rzeczy, które ważne są 24h są właśnie takimi "Sprawami aktualnymi o krótszym okresie ważności". Po co więc tworzyć nowy dział? I jakie tematy mają tam trafiać? O wypadkach? Ok, w miarę logiczne, ale co np z imprezami? Jakieś małe koncerty w moku, reklamy imprez w 83 (czy jaka to tam liczba jest)? Za dużo zamieszania i sztuczne rozróżnienie.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Co się stało?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:37:30 »
Cytat: "secha"
Mi się wydawało, że połączenie słów "Sprawy" i "Bieżące" oznacza "Sprawy, które dzieją się aktualnie", a takie rzeczy, które ważne są 24h są właśnie takimi "Sprawami aktualnymi o krótszym okresie ważności". Po co więc tworzyć nowy dział? I jakie tematy mają tam trafiać? O wypadkach?

Sam sobie odpowiedziałeś. Wchodzę do "Spraw bieżących" i widzę:
"Co się stało na odcinku drogi między Siedlicami a Leśnem?"
"Pali się coś"
"Kolizja na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Wojska Polsk"
"Wyjący alarm od kilku dni"
"Dziwne zjawisko?!"
"Lawina zdarzeń drogowych na tr. Mścięcino-Prz"
"Wypadek na Obotryckiej"
"Co dzieje się na Policach?"
"Wypadek Leśno Górne"
"wypadek za przejazdem kolejowym"
"Kolizja na rynku?"
Tego typu tematy stanowią ponad 20% wątków na pierwszej stronie w dziale.

Mi to w sumie rybka, bo jestem zarejestrowany i przeglądam tylko nowości, ale tak sobie teraz patrzę w statystyki i widzę 16 gości. I każdy z nich wchodząc na forum wbije się w w stos tego typu tematów i szczerze mówiąc ciekaw jestem jak na to reagują. Police są raczej nieduże więc relatywnie niewiele takich zdarzeń jest opisywanych. Gdyby Police miały 1mln mieszkańców i zajmowały ogromną powierzchnię wchodzili byście na forum zawalone tematami w stylu "wypadek na..."?

Pozostałe działy są uporządkowane a w "Spraw bieżących " lądują informacje bardzo incydentalne i niekiedy błahe i myślę, że wydzielenie dla nich odpowiedniego działu jest jak najbardziej słuszne.

A jeśli lubicie takie tematy to mam dobry widok z okna i mogę co pięć minut pisać, że przejechała jakaś karetka, ktoś hamował z piskiem opon, a pani w białej sukience wyszła z psem i nie posprzątała... ;)

A temat proszę traktować poważnie, bo będę złośliwy i zacznę raportować zbędny spam :P <patrz: wyżej>

secha, imprezy kulturalne trafiają do działu "Rozrywka i kultura", a nie "Sprawy bieżące".

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Co się stało?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2011, 15:03:14 »
A mnie siemieszą tematy typu "Po ile jest bezyna na orlenie?" albo Jaki jest nr telefonu do.............

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Co się stało?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:34:56 »
Cytat: "cooker"
Pozostałe działy są uporządkowane a w "Spraw bieżących " lądują informacje bardzo incydentalne i niekiedy błahe i myślę, że wydzielenie dla nich odpowiedniego działu jest jak najbardziej słuszne.
Ale właśnie do tego stworzony jest ten dział. Tematy mniej błahe i mniej incydentalne powinny trafiać do działów "Tematy różne" lub "Trudne tematy" zależnie od swojej treści.
Cytat: "polo"
A mnie siemieszą tematy typu "Po ile jest bezyna na orlenie?" albo Jaki jest nr telefonu do.............
Takie tematy też się przydają, bo forum pełni w pewnym stopniu także rolę informacyjno-społecznościową.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Co się stało?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 16, 2014, 12:47:56 »
 ??? Żeby nie zakładać nowego wątku... W niedzielę Forum ,,najechali" Obcy... Co to było? Można wiedzieć?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co się stało?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 16, 2014, 13:17:19 »
Jakieś boty spamerskie "nauczyły się" obchodzić zabezpieczenia ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co się stało?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 16, 2014, 18:37:11 »
po tych botach czy jak im tam skasowało mi konto. kiedy próbowałem ponownie się zalogować wyskakiwał komunikat że taki użytkownik nie istnieje. musiałem założyć nowe konto :-\ . a już taka ładna historia ilości wpisów była - o kurcze - jest cały czas :o już nic nie rozumiem???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co się stało?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 16, 2014, 19:21:04 »
Przez przypadek oberwałeś rykoszetem w walce z botami. Na szczęście się udało przywrócić Twoje posty ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy