Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który samochód ma pierwszeństwo?  (Przeczytany 73224 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 20, 2011, 14:51:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS2 - powiesiłem tę zagadkę w swojej firmie, ciekaw jestem jak się wypowiedza zawodowi kierowcy ;) :D


Grzesiek, to bardzo dobry pomysł. Jestem ciekaw wyników. Jeśli będziesz mógł, to napisz krótko, jakie były odpowiedzi. :) Z góry dzięki.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 20, 2011, 14:57:37 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS2 - powiesiłem tę zagadkę w swojej firmie, ciekaw jestem jak się wypowiedza zawodowi kierowcy ;) :D


Grzesiek, to bardzo dobry pomysł. Jestem ciekaw wyników. Jeśli będziesz mógł, to napisz krótko, jakie były odpowiedzi. :) Z góry dzięki.

Noo, okaże się kogo trzeba wysłać na kurs doszkalający  :rotfl:

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 20, 2011, 15:02:23 »
W rzeczywistości zatwierdzenie takiej sekwencji świateł do istniejącego oznakowania poziomo-pionowego byłoby raczej niemożliwe. Doszłoby tu do małej sprzeczności logiczno-historycznej. Wnioskować można, że ustawienie znaków drogowych wynika z większego natężenia lub ważności drogi skręcającej pod kątem 90 stopni. Sygnalizację ustawia się w kolejnym terminie, gdy samochody wyjeżdżające z dróg podporządkowanych mają problem z włączeniem się do ruchu. W takim przypadku nie zastosowano by jednak takiej synchronizacji świateł. Po prostu użytoby sygnalizatorów ze strzałkami i światło zielone dla skrętu drogi głównej paliłoby się dłużej. Każde inne rozwiązanie nie zostałoby pozytywnie zaopiniowane przez Policję.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 20, 2011, 15:13:58 »
Takie skrzyżowanie jest np. w Gryfinie na skrzyżowaniu Kołłątaja - Pomorska. Pytałem się instruktora jazdy. Pierwszeństwo ma pojazd "D". Jest hierarchia o której już niektórzy wspomnieli. W tym przypadku najpierw światła potem znaki. Jeśli ktoś ma wątpliwości to można dać ten sam przykład tylko zamiast sygnalizacji wstawić policjanta. Przecież nikt nie oleje sygnału dawanego przez funkcjonariusza bo znaki pokazywały inaczej - to samo ze światłami.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 20, 2011, 15:16:12 »
Pelno mamy bubli na drogach wiec i taki by mnie nie zdziwil.

Juz gdzies zadawali ta zagadke sluzbom, zdania byly podzielone.

Ale tez jestem ciekaw odpowiedzi kierowcow. :p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 20, 2011, 15:49:05 »
też przychylam się do tego, że pierwszeństwo ma pojazd D, Na kursie uczono mnie o hierarchii: policjant,światła,znaki. Choć w pierwszej chwili też pomyślałem na odwrót  :rotfl:

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 20, 2011, 17:10:19 »
Pierwszeństwo ma motocykl, jeszcze go tam nie ma, ale jak tylko te fury zaczną skręcać to się wyłoni i wymusi :D

A poważnie, to oczywiście, że D i tu nie ma żadnych wątpliwości, piotr0822 ma rację: Policjant, światła, znaki, a na końcu reguła prawej strony.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 20, 2011, 18:28:05 »
nie wiem, kto niektorych uczyl prawka :F


znaki obowiazuja, gdy nie dziala sygnalizacja swietlna.

policjant>swiatla>znaki.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 20, 2011, 18:50:10 »
Oczywiście, że pojazd D... Obowiązuje hierarchia... Znaki drogowe są ważne, gdy sygnalizacja świetlna nie pracuje. Proste jak drut... Policjant, światła, znaki drogowe pionowe,poziome... Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 20, 2011, 19:15:08 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Oczywiście, że pojazd D... Obowiązuje hierarchia... Znaki drogowe są ważne, gdy sygnalizacja świetlna nie pracuje. Proste jak drut... Policjant, światła, znaki drogowe pionowe,poziome... Pozdrawiam


True!

Takie skrzyżowanie jest w Szczecinie (skrzyżowanie ulic Staszica, Salomei, Ofiar Oświęcimia). Egzaminatorzy lubią tam oblewać przyszłych - niedoszłych kierowców. ;] A w rzeczywistości KAŻDY kierowca powinien to wiedzieć, tak jak napisał przedmówca: "Policjant, światła, znaki drogowe pionowe,poziome...". Podobnie jest np. ze znakiem "STOP", jeżeli jest sygnalizacja świetlna na stopie nie stajemy. ;] Taka sytuacja jest np. na błoniach. :)

Pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 20, 2011, 20:36:13 »
Cytat: "bydy"
Podobnie jest np. ze znakiem "STOP", jeżeli jest sygnalizacja świetlna na stopie nie stajemy. ;] Taka sytuacja jest np. na błoniach. :)


Oj jest, dostałem tam ostro po łapach dzień przed egzaminem bo się zatrzymałem :D

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 20, 2011, 20:58:51 »
Czytając niektóre wasze odpowiedzi wcale się nie dziwię, że w Polsce mamy tyle wypadków.

Pozdrawiam wszystkich kierowców i zapraszam na jazdy dokształcające. DRI3r

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 20, 2011, 21:00:02 »
Zobaczcie filmik, sytuacja niby oczywista, a jednak wielu się na nią łapie...

http://nasygnale.pl/kat,1025345,title,Przeklete-skrzyzowanie-zmora-dla-bydgoskich-kierowcow,wid,13335736,wiadomosc.html

Pozdrawiam :)

Offline fafix

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 20, 2011, 21:32:02 »
ale oznakowanie tegoo skrzyżowania chyba jest prawidłowe ?
trzeba płacić za jazdę na pamięć (choć nie powiem samemu mi sie zdarza )
,, Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni,,

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 20, 2011, 23:20:48 »
Cytat: "piotrch"
Zobaczcie filmik, sytuacja niby oczywista, a jednak wielu się na nią łapie...

http://nasygnale.pl/kat,1025345,title,Przeklete-skrzyzowanie-zmora-dla-bydgoskich-kierowcow,wid,13335736,wiadomosc.html

Pozdrawiam :)


Taaa, kochana Bydgoszcz i kwadratowe ronda z sygnalizacją świetlną. Nie wiem co za pacan to wymyślał (nie mówię akurat o tym przypadku).

Cytuj (zaznaczone)
Czytając niektóre wasze odpowiedzi wcale się nie dziwię, że w Polsce mamy tyle wypadków.

Pozdrawiam wszystkich kierowców i zapraszam na jazdy dokształcające. DRI3r


O, patrzcie. Kierowca idealny, który żadnego błędu nie popełnił się odezwał. Piona stary.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln