Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta  (Przeczytany 31417 razy)

Beobachter

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 28, 2011, 23:54:58 »
Widzisz R. (nie ma powodu ujawniać imienia) - gdybyś mieszkał w innym miejscu to byś zrozumiał. Zdenerwowałem Cię po raz pierwszy artykułem "Być sołtysem", choć nic tam złego nie było. To było studium socjologiczne naszej, dla obu drogiej, miejscowości.
Teraz Ci powiem kolejną "herezję". Są dwie Trzebieże. Tak, jak przez całą historię. Duża i Mała, jakkolwiek się nazywały (Groß und Klein Ziegenort). Niby bliskie, ale różne. Kiedyś nawet pokłóciły się o cmentarze i stąd dwie nekropolie. Osobna w Dużej, osobna w Małej.
Dla mnie najbliższa jest Mała. A Małej wyścigi motocyklowe są niepotrzebne. Do dziś mam w uszach krzyk dziecka, które - już nie pamiętam dokładnie - 4 czy 5 lat temu wyszło - wybiegło z Bocznej na Osadników i poległo pod "motorem". Inni też pamiętają. Dlatego jeśli ktoś chce cokolwiek organizować na "naszych ulicach" - niech zechce się skonsultować z mieszkańcami. Nic więcej. Tymczasem nas, ludzi z Małej Trzebieży, zwyczajnie "olano".
Nie zauważyłeś? No to zauważ, a wtedy protesty zrozumiesz. Masz, jeśli się nie mylę, pięknych dwoje dzieci. Na tyle dużych, że jeśli je ostrzeżesz żadne niebezpieczeństwo im nie grozi. A ja myślę o takich, którzy mają znacznie więcej dzieci (ja też mam dwoje, już bardzo dorosłych i kupę wnuków) i je pozostawiają bez dozoru. Bo takie typy "tak mają". Nie podam przykładów - sąsiedzi - łatwo zrozumieć. Ale tak jest.
I teraz wyobraź sobie, że nieprzemyślana organizacja potencjalnych "wyścigów" doprowadzi do śmierci takiego "dziecka ulicznego". Co wtedy? Kto odpowie? I kto wróci życie zabitemu człowiekowi?
Widzisz "gigus" masz orientację lewicową, więc (po mojemu) do niemyślących nie należysz. Myślisz. Ale myśl szerzej, zamiast kwitować podnoszenie problemu obelgami. Chcesz pogadać? A czemu nie? Ale nie możesz mi obiecywać "dać w ryja", bo to wymusza obronę. Uwierz mi! Gdyby nie moja dojrzałość już byś miał, hm, problemy, po takiej zapowiedzi. Ja mam jedną prośbę: spójrz szerzej. Świat nie jest czarno-biały (to wygodne), ale pełen odcieni. Wciąż pozdrawiam.

pawels

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 29, 2011, 00:09:33 »
Witam
Obiecałem że już się nie odezwę ale... wiecie czego zabrakło? Zabrakło jednego kwitu na czas, kwitu  którego wykonanie należało zlecić firmie zewnętrznej Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego /kosztował dobrze ponad tys zł/ zrobiliśmy jak szereg innych dokumentów bo zorganizowanie wyścigu po ulicach to nie żart i nic tu nie może nie grać spełniliśmy wszystkie warunki ale o kilka dni za późno. Postanowiliśmy zawalczyć do końca ostatnie dwa dni upłynęły na odbijaniu się od paru urzędników powiem tak w dużym skrócie wystarczyło trochę dobrej woli trochę pomocy ze strony gminy ale zapomnijcie tam ----szef i jego pismak----nie sprzyjają ludziom którzy kiedyś /i w przyszłości/ odważyli się podnieść krytykę rożną była okazja to pokazali i mogą mówić że brednie skoro brednie czemu nie pomogli? Takie są nasze odczucia niestety. Na końcu nasza prośba, która dotyczyła ratowania imprezy /zapisanych ponad 60 zawodników/ ograniczała się do wydania zgody na zrobienie krótkiej trasy promenadą osadników leśną i promenadą. Mieliśmy załatwione karetki ratowników drogowych strażaków firmę ochroniarską Gacy, 10km taśm barierki ochronne opracowane zamknięcie trasy/Akademia Ruchu/ kilkaset opon na miejsca niebezpieczne sprzątanie trasy wirażowych z chorągiewkami do kierowania tym i kupę innych rzeczy wszystko po to żeby coś zrobić żeby wyszło żeby w eter poszło  wiedzieliśmy, że pierwszy raz nie będzie łatwy ale jak wcześniej pisałem nie chcemy żeby Trzebież tylko rybą ciągle słynęła nie ma takiej imprezy w Polsce czemu nie tu czemu nie u nas nie takie się imprezy robi. Kupa ludzi podjęła inicjatywę pomogła na własny koszt od bułki na ognisko po tabliczki przy drodze przez reklamę imprezy i Trzebieży, ok ktoś może nie rozumieć widzieć tylko zło w tym co poradzić ludzie są rożni  nasza w tym głowa żeby zrobić to tak aby łamać stereotypy ale żeby robić tak paskudną robotę wypisywać głupoty szykanować imprezę organizatorów po co? Dobra co w zamian gmino nasza co w zamian dajcie inicjatywę Neptunalia? /okazja dla wielu do napicia się i sikania po krzakach/ super tyle, że to nie wasza zasługa nie wasza inicjatywa to finał regat czyli coś co powstaje dzięki pasji ludzi z innej bajki żadna wasza zasługa jest bo port  mamy tzn już nie mamy portu bo za bezcen do PZŻ został przekazany co jeszcze? Może Panowie coś zaproponują? Szkoda gadać obciach po prostu możecie drwić nie załatwiliśmy czegoś na czas ok tyle, że warunki wydania zgody były dozowane i dla panów też nowością były  każdy się tego uczył ale dobra ok nie teraz może za rok a może wcale. Wystarczyła odrobina dobrej woli. Tylko po co jak można teraz  dołożyć swoje bo po co pomóc jak tu same zło dla wsi chciało paru sprowadzić...
Na koniec na tą chwilę plan jest taki wyścig przeniesiony zostanie na tor do Szczecina natomiast zawodnicy pozostaną w Trzebieży tu będą mieszkali na plaży będzie można zobaczyć motocykle, odbędzie się koncert wieczorem, może zrobimy jakiś przejazd-paradę przy okazji wyjazdu do Szczecina  coś postaramy się zrobić zobaczymy co wyjdzie.

Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w pomoc, młodzież, strażaków, ratowników tych którzy poświęcili kupę swojego czasu i środków wszystkich którzy nam sprzyjają
do zobaczenia w sobotę.
Pozdr

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 29, 2011, 00:27:17 »
Pawels zapomnieliście  o jednej wielkiej rzeczy nie wykupiliście reklamy za co najmniej  kilkanaście tyś. zł. u pismaka!!! Jan wszechmogący może wszystko.  Była by wtedy przychylność urzędników, nie byłoby rzekomych protestów mieszkańców ulicy Osadników, a tak jest klops no jakby nie patrzał pech.
A co do parady to dajcie sobie spokój  bo przecież ludziom się chałupy trzęsą.
Kończąc pozdrawiam was wszystkich i życzę udanej imprezy i zapraszam również za rok do Trzebieży.

Bond1234

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 29, 2011, 08:22:43 »
cytat : a jeszcze jedno a militaria to jakie gabaryty oni mogą?

Odpowiadam:  Remik  czy mam rozumieć że i to spotkanie Tobie przeszkadza płakałeś niemalże że nic się w Trzebieży nie dzieje. Najpierw próbowano zablokować spotkanie pojazdów militarnych stawiając mnie na baczność itd.. Widocznie komuś się nie spodobało że zająłem się tym sam .Nie udało się to  pod młotek poszły motocykle .

Pytasz jakie gabaryty,  Więc jakie pytanie taka odpowiedź  :  gabaryty będą ogromne- czołgi ,samoloty ,rakiety i cholera wie co jeszcze a i jeśli zdążą  na mój rozkaz pogłębić tor wodny  to  wpłynie amerykański lotniskowiec zatopiony  przez Japończyków w drugiej wojnie swiatowej.No i jakże by inaczej  przecież mamy plażę więc będzie desant na plażę Jednym słowem  -prawie Normandia.  Wystarczy ? :rotfl:

Ps. Paweł chyba zapomniałeś  o krótofalowcach  którzy też zaangażowali się  w wyścigi motocyklowe  ale  wybaczam :)  ,było tak dużo osób chcących pomóc że  można było o kimś zapomnieć.

Darek


Z mojej strony  wielki szacun dla organizatorów  wyścigów motocyklowych że podjęli się ogarnąć tak poważny temat.

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 29, 2011, 09:56:03 »
Darku pełen szacun ale nie zrozumiałeś mnie jedni mogą bo trzymają z pismakiem drudzy nie,ciesze się że coś się dzieje tylko nie rozumiem trudności stawianych przez gminę ,pan Janek boi się o dzieci na małej Trzebieży a na dużej to spokój ,tiry i quady jak popylają to jest ok, to zamknąć ul Osadników dla aut ,motorów ,rowerów względy bezpieczeństwa a i ls też zagrożenie ,a teraz na poważnie panie Janku ja poważnie z tymi tirami na Portowej proszę załatwić zakaz wjazdu tam pan załatwił to tu też ,czekam na załatwienie sprawy .Remik

pawels

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 29, 2011, 10:06:55 »
Witam
Racja zapomniałem krótkofalowcom też wielkie dzięki mieli nam pomóc w obsłudze imprezy
Pozostały nam teraz takie kwiatki:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110426/POWIAT01/593542223
Pozdr

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 29, 2011, 10:29:12 »
Witam.
Dostrzegam, że w dyskusji biora udział organizatorzy imprezy motocyklowej. Proszę więc o informację w jakim zakresie się ona odbędzie. Jest to dla mnie ważne z punktu widzenia obsługi Linii Samorzadowej.
Bardzo proszę o info, ewentualnie o podanie namiaru na bezpośredni kontakt z organizatorami.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Beobachter

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 29, 2011, 11:30:25 »
@gigus 36.
Po pierwsze R. - nie "panuj", bo tu nie ma takiego obyczaju. A co do tirów. To bardzo trudna sprawa z prozaicznych powodów: finansowych. Jest pewne, że te tiry muszą jeździć, a ściśle jakoś dojeżdżać do celu. Projektowano coś z tym fantem zrobić w dobie kanalizacji, ale pieniędzy nie starczyło. O słuszności postulatu nie ma co dyskutować, racja jest oczywista.
Mniemam, że w związku z przyznaniem Trzebieży dość sporych kwot (będzie tego ok. 10 mln, projekt europejski) i całym procesem inwestycyjnym może uda się zmianę trasy dojazdu jakoś podciągnąć pod te zamierzenia. Ale tutaj jest pole do popisu dla nowej Pani Sołtys i Rady Sołeckiej. Jeśli zostanie zorganizowane społeczne poparcie (np. via zebranie wiejskie) tematu - istnieje szansa na załatwienie sprawy.
O ile pamiętam, w projektach wysuwano dojazd od strony ul. Brzozowej (dokładnie projekt zna pan Waldemar Echaust, bo wtedy był wiceburmistrzem ds. gospodarczych). Potrzebna jest przebudowa - budowa ok. 1,5 km drogi. Przy założeniu, że koszt 1 km to obecnie +/- 3 mln zł. Czyli potrzeba najmniej 4 mln złotych. To nie jest suma nieosiągalna dla Gminy Police, ale poważna. W tej chwili nakłady inwestycyjne koncentrują się na hotelach "Chemik". Widziałbym jednak jakieś możliwości pod koniec obecnej kadencji. Ale właśnie dlatego potrzebne jest zbiorowe poparcie idei. Mamy dwóch radnych z Trzebieży (p. Kiezik, p. Karpiszyn), mamy nową Sołtys z niezłym, środowiskowym zapleczem - należy zacząć działać. Jak napisałem - zaczynając od wyrażenia społecznej woli. Bo musi być jakaś racjonalna "podkładka" dla radnych (oni ostatecznie dzielą pieniądze), aby taką inwestycję wpisać do wieloletniego planu.

głospolice

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 29, 2011, 11:47:15 »
To co się stało jest nie do opisania. Szansa jedna na milion ;D , Nagłośniona na całą Polskę! motocykle miały przyjechać z całej Polski i z za granicy . NIEWYKORZYSTANA szansa powtarzam, chociażby na obejrzenie stuprocentowej WSK czy Junaka! bo gdzie takiego mam obejrzeć? Dlaczego się nie udało? o czym tu mowa? gdzie problem? MONACO wyścigi F1 w centrum miasta, radzą sobie organizacyjnie? oczywiście że tak, a u nas? takim działaniem pokazaliście jacy jesteście słabi, administracyjnie oraz organizacyjnie. To są Wyścigi motocykli ZABYTKOWYCH kółko w okół wioski. Zobaczcie jakie to jest zacofanie na tle europy. No  ale przecież są Trzebieskie Neptunalia,  Trzebieżacy bijący się między sobą i z roku na rok te same twarze, z roku na rok większa melina. Nikt tam nie chce jechać bo po co za darmo ma dostać w papę. Wieśniaki Przegraliście Trzebież! I nie wrzucać zdjęć rozbitych ścigaczy aby przestraszyć mieszkańców bo taki ścigacz jedzie 200km/h szybciej niż te motory co miały tam być, tak właśnie tyle! Ten kto pisał tamten artykuł ze zdjęciami miał znikome pojęcie na temat motoryzacji ale wystarczające żeby tylko namieszać ludziom w głowach. To jest nasza biedna zacofana Polska. Impreza za duża na wasze puste ale i też za małe głowy. Nie daliście rady. Pozdrawiam

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 29, 2011, 12:43:23 »
Nie możesz winić mieszkańców tylko p.Janka za artykuł ,a zresztą mieszkańca Polic on narobił nam smrodu .To co napisałeś to jest prawda  tylko nie wszyscy tak myślą jak ten dziennikarz .

voyciex

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup przeniesiony
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 29, 2011, 13:05:39 »
No gratulacje dla naszych wspaniałych przedstawicieli za rozpieprzenie niesamowitej inicjatywy. Wyścigi uliczne w trzebieży nie odbędą się bo ... bo nie. Część wyścigowa przeniesiona została na tor gokartowy do szczescina... Szkoda gadać naprawde. Taka impreza jakiej nie było jeszcze w naszym rejonie w ostatniej chwili została rozpieprzona. Nie wiem czy to za sprawa skarg. Ci co sie skarżyli sami sobie pieprzą turystykę w trzebieży. Ach szkoda gadać. Nie jestem fanem motorów ale to naprawde istna przesada patrząc na rozgłos i zainteresowanie jakie wywołała informacja o ulicznych wyścigach. Wiecej szczegółów podanych jest na stronie veteran cup

Zafrina

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 29, 2011, 14:03:48 »
Szkoda :( Mój synek tak się napalił na tą imprezę... Jak ja mu to powiem? :colors:

Beobachter

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 29, 2011, 16:02:07 »
Mylisz się gigus 36, nie mieszkam w Policach.

pawels

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 29, 2011, 20:15:34 »
Cytat: "Beobachter"
Mylisz się gigus 36, nie mieszkam w Policach.


tylko tyle do całej sprawy?
Zapraszam na plażę do uczestników chętnie pokażą Panu swoje motocykle może jakieś foto jakiś artykuł rzetelny może porozmawia Pan z Holendrami czy zawodnikami z Czech popatrzy Pan na te motocykle i zrozumie Pan jakie banały wypisuje. Jeszcze raz serdecznie zapraszam. Pytanie na koniec:
może pomoże Pan zorganizować przejazd zawodników do muzeum techniki jutro? Pan dużo może przecież co to dla Pana niech wyjadą z jakimś pozytywnym odczuciem?

Beobachter

  • Gość
[Trzebież] Veteran Cup Trzebież2011 Co sadzicie potrzebna ta
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 29, 2011, 21:52:39 »
Wiecie co, Dziatki!
Większość  z Was miała  mnie dotąd w nosie, lżyła opluwała, czego dowodem ten wątek i to forum. A tylko z tego powodu, że ośmieliłem się mieć zdanie odrębne od Was. I, że w wolnej Polsce, na wolnych łamach je wyraziłem.
Nie ja komukolwiek cokolwiek zabraniałem, nie ja nie wydałem pozwolenia, nie moja decyzja w tej sprawie. Decydowały instytucje po temu uprawnione. Przede wszystkim policja, głównie i podstawowo szczebla wojewódzkiego. Proszę tam zwrócić pretensje, a ode mnie się odczepić.
Wolno Wam uważać, że wyścig po Trzebieży był fantastycznym pomysłem - wolno. Wolno mnie uważać, że był to pomysł nieodpowiedzialny i nieprzemyślany - wolno. Koniec tej głupiej dyskusji, jak to jeden artykuł "załatwił na amen" kilkuset "aktywistów". Gdybyście dobrze przygotowali imprezę - żadne "pismaki" nie mogłyby jej zaszkodzić. A skoro jest inaczej - widać impreza była źle przygotowana. Ja tylko to zauważyłem.
Dlatego zakończmy dysputę na mój temat. Proszę się zająć swoimi błędami, a nie krytyką mojej osoby. Zdania nie zmieniłem, na wyścigi za oknem się nie zgadzam. Wolno mi, bom obywatel tego kraju. Jak chcecie "urawniłowki" - jedźcie na Białoruś!