Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Panowie z parafii.  (Przeczytany 16051 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 17, 2011, 10:08:31 »
Prosilbym jednak trzymać się tematu, ew. temat Świadków Jehowy mogę wydzielić do osobnej dyskusji, ale tylko pod warunkiem, że nie będziecie się wzajemnie obrażać.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Beobachter

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 17, 2011, 12:05:58 »
@Kuba
Posłuchaj mnie, jako ciut doświadczonego w tej materii. Nie wydzielaj wątku i nie pozwalaj na dyskutowanie tego tematu (Świadków Jehowy) w ogóle. Będzie jedna, wielka awantura. Speedbax ma rację, nie ma najmniejszego problemu z opisem genezy i historii ruchu, to temat wszechstronnie przebadany. Ale, ci ludzie wierzą, że są dysponentami Prawdy Objawionej. Można obrazić ich, albo pozwolić na obrazę innych wyznań.
Dyskusja nad depozytem Prawdy jest zbyteczna. Ten wątek się zaczął od oceny pewnych sposobów ewangelizowania i na tym powinien się zakończyć. Napisałem, co sądzę, inni też, każdy ma swoje zdanie. Ale rozpętywanie "wojny religijnej" to bym odradzał. Choć to znów mój prywatny pogląd, zresztą, jak zawsze.
Pozdrowienia.

ktpb

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 17, 2011, 15:27:40 »
Wiecie co Wam powiem - ta dyskusja nie ma sensu. Chciałbym, żeby mój post był ostatni. Każdy ma prawo praktykować swoje wierzenia - ale z szacunkiem wobec innych. Świadkowie nie mogą nikogo nachodzić, więc respektują to co inni mają do powiedzenia. Nie "pchają się" z butami do czyjegoś domu przez TV internet reklamy, gdy np zbliża się coroczne święto Pamiątki.
Dziękuję, dobranoc. Nie chciałbym, żeby jakiś temat nas dzielił.
A tak wogóle, Lilo założył temat nie o ŚJ a o działalności kogoś innego.
Pozdrawiam wszystkim tolerancyjnych Policzan (czytaj: garstkę ludzi).

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 17, 2011, 16:06:42 »
Słuchaj, XP
12 maja 1989 roku, Świadkowie Jehowy zostali oficjalnie zarejestrowani i zalegalizowani. Grupa jest wpisana do rejestru MSWiA pod numerem 34
Masz rację ktpb... Takie dyskusje nie mają sensu na forum bo zawsze dochodzi do konfliktów i takich tam...
Ja powiem jedno: cenię ludzi, którzy mają odwagę nieść Słowo Boże do ludzi, pomimo sprzeciwu i obojętności. Koniec, kropka!
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 17, 2011, 16:14:19 »
Zakończmy na tym już tę dyskusję o Świadkach Jehowy.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

= oxo =

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 19, 2011, 11:34:21 »
hm.... potraficie zjechać z wątku. Ja Wam powiem tak: "mój dom =  moja twierdza", czy to ŚJ, czy Agenci Mosadu lub też lokalny ks proboszcz to bez mojej zgody nikt do domu nie wejdzie, najwyżej z moim psem moze się zmierzyć na czas kto szybciej do furtki dobiegnie :)

a tak na marginesie to dla mnie osobiście (mam takie zdanie) to żenada, by po domach chodzić w XXI wieku i naginać ludzi na wstąpienie do sekty, zboru, czy koscioła

= oxo =

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 19, 2011, 11:38:04 »
a i jeszcze dodam, że tytuł "PANOWIE Z PARAFII" jakoś mi się osobiście kojarzy z innym tematem, tj. "KOSZMAR W SZKOLNEJ TOALECIE" - hmmm....dziwne  :batman:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 19, 2011, 11:41:31 »
Cytat: "= oxo ="
Ja Wam powiem tak: "mój dom = moja twierdza", czy to ŚJ, czy Agenci Mosadu lub też lokalny ks proboszcz to bez mojej zgody nikt do domu nie wejdzie, najwyżej z moim psem moze się zmierzyć na czas kto szybciej do furtki dobiegnie


Przecież nikt się nigdzie na siłę nie pcha.

Cytuj (zaznaczone)
a tak na marginesie to dla mnie osobiście (mam takie zdanie) to żenada, by po domach chodzić w XXI wieku i naginać ludzi na wstąpienie do sekty, zboru, czy koscioła


Przewodnim celem tej działalności Neokatechumenatu jest wg mnie nie naginanie na siłę do nawrócenia, ale rozmowy mające na celu przybliżyć kwestie związane z Kościołem i Ewangelią. Kto nie ma takiej potrzeby może przecież grzecznie podziękować :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 19, 2011, 15:11:28 »
Właśnie, Kuba. Osoby chodzące od domu do domu nie mają na celu złapać jak najwiecej wiernych. Dosyć dobrze znam działalność Świadków i wiem na przykład, że im zależy na tym, aby ludzie w tym zabieganym życiu, zatrzymali sie na chwilę i pomyśleli o sprawach duchowych.
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"