Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Likwidacja powiatu  (Przeczytany 27429 razy)

jezat

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 01, 2011, 21:58:58 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "jezat"
Dzisiaj np wydział komunikacji Starostwa zatrudnia ...,w granicach 6-7 osób.


I czym te 6-7 osób się zajmuje?

Nie wiem,podałem przykład.Przejdz się i sprawdz.Może coś uda ci się poprawić albo zlikwidować.Powodzenia!

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 08, 2011, 13:11:45 »
Jeśli ktoś ma wątpliwości do czego prowadzi mnożenie szczebli w samorządzie polecam wątek:
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=7847

dido

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 08, 2011, 13:31:49 »
Z likwidacją niektórych powiatów skończy się tak samo jak z likwidacją senatu. bo gdzie poupychać kolegów partyjnych?

MarcinS

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 17, 2011, 22:10:25 »
moim zdaniem zmniejszyć administrację można tylko i wyłącznie zmniejszając do niezbędnego minimum formalności. Ostatnio byłem w Starostwie w wydziale Architektury i Urbanistyki i to co tam się dzieje w pokojach woła o pomstę do nieba - segregatory pękają w szwach, stoją na półkach, leżą na stołach, walają się po podłodze, miejscami tworzą "drapacze chmur"

No sorry, ale ktoś musi obrobić te papiery...ale ja się pytam po jaką cholerę.

Przykładowo, postanowiłem zrobić murek pod ogrodzenie. Pech chciał, że graniczę z drogą gminną, która istnieje, ale na planach - znaczy geodezja ją wyznaczyła, ale projektu i planu jej budowy brak - na razie to leśna ścieżka.Ale zgodnie z istniejącymi przepisami, musiałem pójść do gminy złożyć zawiadomienie o rozpoczęciu budowy, załączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością (co się chyba rozumie samo przez się, gdyż wydano mi pozwolenie na budowę domu zgodnie z projektem). Po tygodniu przesłano mi pisemko, że w ciągu 7 dni mam doręczyć rysunek, oraz specyfikację techniczną owej budowy. Więc siedziałem i rysowałem, opisywałem tylko po to żeby Pani Urzędnik mogła z czystym sumieniem na moim wniosku napisać "nie wnoszę sprzeciwu"

toż to ewidentna biurokracja, którą tworzą poprzez głosowanie parlamentarzyści! A fe!

I fakt, słyszymy o różnych zmianach od lat...tylko coś się nie dzieją. I mam wrażenie, że nic się nie zmieni...chyba że zaczniemy głosować na Korwina-Mikkego lub Palikota (w planach likwidacja Powiatów i zmniejszenie parlamentarzystow do 360 osób) - może oni oleją konwenanse i zaczną robić porządek.

Osobiście uważam, że Palikot może dałby radę. W końcu przez ostatnie 20 lat zajmował się przede wszystkim biznesem, a nie politykowaniem, a i ma wystarczający zasób kasy, żeby olać to czy go ktoś lubi czy nie i czy w następnych wyborach wygra, czy nie.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 17, 2011, 22:44:21 »
Cytat: "MarcinS"
toż to ewidentna biurokracja, którą tworzą poprzez głosowanie parlamentarzyści! A fe!

W większości przypadków to przerost formy nad treścią>sami urzędnicy tworzą tę absurdalną niczym nieuzasadnioną biurokrację.Poraża bezczynność nadzoru nad takimi urzędnikami bo każdy taki pracownik ma swojego przełożonego niższego bądź wyższego szczebla.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 18, 2011, 08:20:22 »
Zgadzam się po części z tym, ze nadmiar przepisów sprawia, że gąszcz biurokratyczny gęstnieje, a samo prawo staje się barierą a nie drogowskazem.
Jednak dostrzegam konieczność istnienia i funkcjonowania prawa, bo wolna amerykanka np w takich sferach jak budownictwo nie jest dobra.

Co do Pana Palikota, żałuję, że kierując trzy lata komisją "Lepsze Jutro" nie zwalczył skutecznie problemów, które tu opisujemy. Jest to ewidentny dowód na to, że komisja była czystko PRowskim projektem.

Pozdrawiam\
Grzegorz Ufniarz

MarcinS

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 19, 2011, 08:51:26 »
Cytat: grzegorz.ufniarz
Zgadzam się po części z tym, ze nadmiar przepisów sprawia, że gąszcz biurokratyczny gęstnieje, a samo prawo staje się barierą a nie drogowskazem.
Jednak dostrzegam konieczność istnienia i funkcjonowania prawa, bo wolna amerykanka np w takich sferach jak budownictwo nie jest dobra.

Co do Pana Palikota, żałuję, że kierując trzy lata komisją "Lepsze Jutro" nie zwalczył skutecznie problemów, które tu opisujemy. Jest to ewidentny dowód na to, że komisja była czystko PRowskim projektem.


Tutaj muszę sprostować. Komisja "Przyjazne Państwo" i jak twierdzi sam Palikot - stworzyli 170 projektów, z których kilkadziesiąt uwaliło PiS a około 100 uwaliło samo PO. (Oficjalnie to wina PiS)
Większość sukcesów jakimi chwali się Tusk - to efekt pracy właśnie tej komisji. Więc jestem zdania, że to nie był tylko PR.
Tutaj pojawia się pytanie: co byś zrobił w sytuacji, kiedy koledzy partyjni blokują twoje projekty, a nie opozycja? Jeżeli miałbym chęć robić zmiany to odszedłbym z partii, tak jak zrobił to Palikot, a jeżeli by mi zależało na utrzymaniu się w strukturach, to bym położył uszy po sobie i robiłbym to co mi każą... ale jaka z tego korzyść dla kraju? żadna.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 19, 2011, 11:27:16 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jednak dostrzegam konieczność istnienia i funkcjonowania prawa, bo wolna amerykanka np w takich sferach jak budownictwo nie jest dobra.

A moim skromnym zdaniem - panie Grzegorzu, to właśnie między innymi w budownictwie obowiązuje nadmiar procedur urzędniczych, wymaganych kulawym (w tej dziedzinie) prawem. Sfera budownictwa szczególnie wymaga zmian i zdecydowanych uproszczeń.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 28, 2011, 17:29:37 »
Pojawiły się głosy /Boni/ o możliwej likwidacji powiatów.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 28, 2011, 18:06:24 »
jestem bardzo za!!!
sz

Offline salomon

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 28, 2011, 18:09:47 »
Likwidacja powiatów i gimnazjów. A życie chociaż o tyle będzie łatwiejsze! A nadmiar urzędników do przeprowadzania dzieci przez pasy!

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 08, 2013, 19:36:18 »
Powiat na najlepszej drodze do likwidacji. Likwidują SOSW Nr 2. Zamykają drogę Buk-Stolec bo dziury. Zostanie im tylko budynek starostwa.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 08, 2013, 21:29:24 »
piotr S, droga nie zostanie zamknięta - masz stare informacje...