Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!  (Przeczytany 13229 razy)

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« dnia: Lutego 10, 2011, 18:52:00 »
Chciałabym poruszyć przykry temat. Otóż moja mama, udała się dziś (ze skierowaniem) do w/w doktora z prośbą, czy dałby rady przyjąć ją bez rejestracji. Po wcześniejszym wywiadzie otrzymała informację, że wizyta po rejestracji może odbyć się w czerwcu(!). Nadmienię, że mama ma problemy z nerkami od dawna, a po konsultacji z lekarzem rodzinnym i badaniu USG wynika, że są to dość duże kamienie w przewodach moczowych, któe wymagają natychmiastowej konsultacji ze specjalistą. Poinformowała o tym pana doktora o o tym fakcie, jak również o tym, że od paru tygodni zażywa silne leki przeciwbólowe związane z w/w dolegliwościami i potrzebuje pilnej konsultacji w tej sprawie. Z relacji mojej mamy wynikało, że doktor obrażonym tonem, wręcz krzykiem oznajmił " ... to niech pani sobie jedzie do Medicusa do Szczecina, tam lekarze czekają na takich jak pani z otwartymi ramionami, a wizyta kosztuje tylko 70 zł!" Po krótkiej wymianie zdań pt. "jestem osobą ubezpieczoną, należy mi się fachowa opieka medyczna, w ramach płaconych składek, ..." itd. doktorek po raz kolejny opryskliwym tonem wysłał ją do prywatnej poradni.

Nie chodzi mi w tym temacie o wizytę bez kolejki, że nie została przyjęta, tylko o fakt traktowania pacjenta z poważną dolegliwością! Sprawę tę pchnę dalej, nie pozwolę na to, żeby jakiś burak z dr przed nazwiskiem traktował tak pacjentów!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2011, 19:11:11 »
Zrób tak jak ja, powiedź Pani, że jak nikt inny nie może Mamy przyjąć, bo idziesz prywatnie i przyniesiesz im rachunek. Mnie przyjął inny lekarz, fakt, że nie specjalista, ale Pani zmiękła.

żarcik

  • Gość
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2011, 19:19:41 »
a no swego czasu także potrzebowałem pomocy urologa, jeszcze wtedy nie było takich kolejek, ale nieważne i tak mnie nie wyleczyli. jak ktoś potrzebuje pomocy urologicznej służe pomocą i mogę nadać adres i tel do zarejestrowania się

AliceFM

  • Gość
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 10, 2011, 19:26:54 »
Nie wiem czy to jest ten sam lekarz, o którym myślę, ponieważ też miałam podobną sytuację... od około dwóch lat choruję na kamicę nerkową, poszłam do urologa na zakładach (taki dosyć młody grubawy doktor) weszłam na chwilkę bez kolejki zapytać czy jest sens abym czekała w kolejce, pokazałam USG jamy brzusznej, na której były widoczne kamienie na obu nerkach... Lekarz spojrzał na zdjęcia, popatrzył na mnie jak na głupią i oznajmił, że przecież takimi rzeczami nie zajmuje się urolog i że to wcale nie jest taka groźna dolegliwość... Wróciłam do domu w sumie zadowolona, że te kamienie jakoś same sobie pójdą... Niestety zaczęły się problemy i nie obyło się bez półrocznej hospitalizacji... I tak bym tam wylądowała, to nie wina tego lekarza- wiadomo, ale sam fakt jak się traktuje pacjentów bardzo zniechęca do chodzenia do tego typu poradni lekarskich... Jak by co polecam poradnię urologiczną na Pomorzanach ;)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2011, 20:28:45 »
po skierowanie do rodzinnego i na IP urologiczną: Pomorzany lub Arkońska (zależy kto ma  dyżur) i niech mówi że bardzo boli. Może to coś da. System jaki jest taki jest i nic na to nie poradzimy.
SPZP "Skarb"

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 10, 2011, 20:59:17 »
Jak bym miał takie problemy to bym wydał 70zł i miał święty spokój...wiadomo jaka jest Nasza służba zdrowia. Nie tylko w Policach. Takie oczerniania z Nazwiska może mieć fatalne skutki prawne. Chyba że ma się świadków itp. Ostatnio miałem problem z urzędnikiem Państwowym, niby też im płacę jakąś części w składkach, ale na forum tego nie było :faja:

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2011, 21:50:37 »
Nie oczerniając i nie broniąc nikogo chciałabym tylko powiedzieć Wam coś z punktu widzenia lekarza pracującego na kontrakcie w ramach NFZ.
Od nowego roku lekarzom obcięto o ok. 30% limity (tzw. punkty).
Natomiast oczekiwanie funduszu jest takie, że lekarz będzie pracował tyle samo godzin, a nawet więcej. Nie ma możliwości by za nadprogramowego pacjenta lekarzowi zapłacono, zatem kolejki się wydłużyły, a cała wściekłość pacjentów z tego tytułu kieruje się w lekarzy.
Lekarz mógłby spokojnie pracować po ok. 5h lub więcej dziennie w przychodni, ale po co jeśli przyznany limit wyrabia przyjmując pacjentów jednego dnia.
Przykładu opisanego przez kaniomę do tego nie porównuję, tylko podpinając się pod temat coś w tej kwestii dodaję.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Schludny

  • Gość
Re: Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2011, 22:07:11 »
Cytat: "kanioma"
Chciałabym poruszyć przykry temat.Z relacji mojej mamy wynikało, że doktor obrażonym tonem, wręcz krzykiem oznajmił " ... to niech pani sobie jedzie do Medicusa do Szczecina, tam lekarze czekają na takich jak pani z otwartymi ramionami, a wizyta kosztuje tylko 70 zł!" Po krótkiej wymianie zdań pt. "jestem osobą ubezpieczoną, należy mi się fachowa opieka medyczna, w ramach płaconych składek, ..." itd. doktorek po raz kolejny opryskliwym tonem wysłał ją do prywatnej poradni.


No popatrz biedny lekarz jej nie przyjął.Chyba każdy pacjent jest mniej lub wiecej potrzebujacy,nikt zdrowy do lekarza nie chodzi...!!I za ten tekst "jestem osobą ubezpieczoną, należy mi się fachowa opieka medyczna, w ramach płaconych składek, ..."nie dziwie sie ze ją pogonił,Jak z tego wynika nalezy sie jej fachowa pomoc a idzie do doktora ktory nie jest fachowy i ma pretensje,swoja drogą ostatnio miałem MEGA ból zęba,pojechałem do gabinetu stomatolicznego ktory  wsołpracuje z NFZ  i pani powiedziala ze ma pacjentów umówionych i mnie nie przyjmie po za kolejka,stwierdzilem ze to normalne wiec oki zrozumialem i wyszedłem,a moze mialem prawo złozyc pozem do sadu ze pani Stomatolog stwierdzila ze bolacy ząb to nic powaznego.
Kanioma Ty i Twój starszy mąż to same problemy dotyczące otaczajacego was spoleczenstwa teraz dodajesz w to matke,wiecznie zle wiecznie coś.Zabierz matke za granice do lekarza i sobie chwal tak jak drogi ,oznakowania itp.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2011, 23:49:18 »
Cytat: "Marshall"
Jak bym miał takie problemy to bym wydał 70zł i miał święty spokój
Dla mnie jest to oczywiste, ale dla osoby, która jest od roku na zasiłku i nie może znaleźć pracy, każdy grosz się liczy. Oczywiście, że tak zrobi, tylko wcześniej musiała się przyznać, że ją na to nie stać, zwyczajnie...
draculka, zdaję sobię sprawę z tego o czym piszesz, chodzi mi o ton i kulturę owego osobnika.

Schludny, chyba mnie z kimś pomyliłeś. Po 1. nie mam męża, po 2. nie będę komentować Twojej płytkiej wypowiedzi...

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 11, 2011, 00:14:12 »
Cytat: "kanioma"
draculka, zdaję sobię sprawę z tego o czym piszesz, chodzi mi o ton i kulturę owego osobnika.


Lekarz to nie święta krowa. Wiem, że od lekarza wymaga się czegoś specyficznego, ale to człowiek jak każdy, z nerwami niekoniecznie w kieszeni :)
Druga strona medalu też jest taka, że lekarze są po prostu egzaltowani i się obnoszą ze stanowiskiem, zawodem, ogólnie tym, że są kimś ponad przeciętnym zjadaczem chleba.
No a faktycznie tak nie jest.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

kieliszek

  • Gość
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 11, 2011, 07:26:31 »
tak działa "darmowa" "służba zdrowia"...
wszystko w tym temacie należy ująć w cudzysłów...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 11, 2011, 07:56:03 »
Cytat: "kanioma"
Sprawę tę pchnę dalej, nie pozwolę na to, żeby jakiś burak z dr przed nazwiskiem traktował tak pacjentów!

Słusznie. A co do mamy - czy lekarz rodzinny napisał jej na skierowaniu, że sprawa jest pilna? Jeżeli tak, to łaski nie robią i muszą przyjąć szybko. To chyba nie musi być tego samego dnia (tu już musiałby się lekarz wypowiedzieć, jak w urologii rozumieć "pilne"). Moja domowa specjalistka od takich sytuacji mówi, że muszą mieć osobną kolejkę na nagłe przypadki, i że zażądanie odmowy na piśmie, po czym skorzystanie z usług prywatnego gabinetu i wystawienie rachunku przychodni to dobra droga - ale nie zna przypadków uzyskania zwrotu pieniędzy (prawdopodobnie ludzie po prostu nie wojują do końca).
Aha - ja bym sprawdził, czy ten pan doktor nie przyjmuje w Medicusie...

Ps. Sam sprawdziłem. Masz bardzo mocną podstawę do skargi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 11, 2011, 09:33:51 »
Ehh wszystko w tym temacie jest chore, pare dni temu synus mojej kuzynki dostal zapalenia ucha, wezwala lekarza do domu, platna wizyta i dowiedziala sie ze musi pojsc z nim do przychodni - dostala skierowanie.. Poszla a tam ja Pani w recepcji poczestowala ja terminem KWIETNIOWYM..
Podobna sytuacja, przyjaciolka ma problemy z tarczyca, dostala w pazdzierniku 2010 skierowanie do endokrynologa, zarejestrowali ja na wrzesien 2011..
Nic dodac ;/
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

żarcik

  • Gość
Uwaga na Dr Derleta Urolog Przychodnia zakładowa!
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2011, 16:22:54 »
Prof Sikorski, kierownik oddziału urologii PAM na Pomorzanach, nr: 91 4526 101, Wojska Polskiego, Szczecin, na przeciwko starego Polmo. Skierowanie do szpitala dostajesz z wyznaczonym oczywiście terminem przez profesora. Uwierzcie mi, nie zostawi was z problemem, z którym przyjdziecie, a nawet nie pozwoli wypuścić ze szpitala, jeżeli wszystko nie będzie w porządku. Wiem to, sam po sobie. Dodam jeszcze, ze za wszystkie wizyty nie płaciłem, tzn za jakąś tam trzecią, po roku jak wróciłem do niego na oddział za wizytę wziął 50zł. Niech taki dobry i mądry człowiek żyje 100 lat!!!:D
W googl'ach mozna wpisać jego nazwisko, jego wyczyny są zadziwiające