Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] WOŚP - 2011 - Police  (Przeczytany 12959 razy)

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 13, 2011, 20:42:37 »
Teraz już jaśniej ;) dziękuję.

Cytat: "Zafrina"
Karaoke to żenada, .


Bez przesady, "Kaczka dziwaczka" był świetna. :)
<*)))))>{

aisak

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 13, 2011, 20:53:20 »
Do Zafriny.
Może karaoke urzędników to była dla Ciebie żenada, a jak twierdzisz paru z nich zrobiło z siebie głupków, ale przynajmniej coś zrobili w słusznej sprawie, tzn. starali się zatrzymać na widowni publiczność, by ta uczestniczyła w licytacjach. Nie sądzę by dla tych osób był to sposób wyżycia się, czy też jak stwierdziłaś wyładowania energii/emocji, może trudno Ci to pojąć, ale nie temu miały służyć ich występy. To nie są zawodowi piosenkarze ani aktorzy, a ideą karaoke jest właśnie śpiewanie w wykonaniu amatorów. Ma być wesoło i z pomysłem. Skąd wiesz, ile Ci ludzie włożyli pracy w przygotowanie tych występów, same przebrania były tematyczne i kolorowe. Mnie się podobało, bo o to w tym wszystkim chodziło. Szacunek dla występujących! By wyjść na scenę też trzeba mieć odwagę. Jak chcesz profesjonalnych występów to idź na koncert, a tymczasem może pochwalisz się wszystkim, czym Ty się zasłużyłaś dla WOŚP? Czy tylko tą krytyką?
Pozdrawiam.

Zafrina

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 16, 2011, 14:57:53 »
Cytat: "aisak"
Do Zafriny.
Może karaoke urzędników to była dla Ciebie żenada, a jak twierdzisz paru z nich zrobiło z siebie głupków, ale przynajmniej coś zrobili w słusznej sprawie, tzn. starali się zatrzymać na widowni publiczność, by ta uczestniczyła w licytacjach.

Mój post ma wydźwięk pozytywny, być może źle zrozumiany. Wielu z uczestników to moi znajomi  :rotfl: Motyw w tym wypadku, owszem, ma znaczenie, ale wciąż uważam, że kilkoro z nich ma o sobie zbyt wysokie mniemanie :)))
 
Cytat: "aisak"
Nie sądzę by dla tych osób był to sposób wyżycia się, czy też jak stwierdziłaś wyładowania energii/emocji, może trudno Ci to pojąć, ale nie temu miały służyć ich występy. To nie są zawodowi piosenkarze ani aktorzy, a ideą karaoke jest właśnie śpiewanie w wykonaniu amatorów. Ma być wesoło i z pomysłem. Skąd wiesz, ile Ci ludzie włożyli pracy w przygotowanie tych występów, same przebrania były tematyczne i kolorowe. Mnie się podobało, bo o to w tym wszystkim chodziło. Szacunek dla występujących! By wyjść na scenę też trzeba mieć odwagę.

Podejrzewam, że jesteś jedną z występujących osób lub jedną z z przyjaciół/rodziną.  Zaskoczę Cię, ale mi też się podobało... może nie wszystko, ale jednak. Cenię to, ile wysiłku włożyła w to każda z tych osób, ale występowanie na scenie przed widownią to jest pewnego rodzaju wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Nie zatrzymasz widza na widowni skrzecząc jak żaba, a raczej wprawisz w zakłopotanie.
Cytat: "aisak"
Jak chcesz profesjonalnych występów to idź na koncert

Chodzę na koncerty, festiwale, kabarety, seanse filmowe itp. ..... myślę, że to nie ma nic do rzeczy.
Cytat: "aisak"
(...) a tymczasem może pochwalisz się wszystkim, czym Ty się zasłużyłaś dla WOŚP? Czy tylko tą krytyką

Jak każdy wrzuciłam do puszki "parę groszy" :))) Jako uczennica szkoły podstawowej brałam udział w zbieraniu datków, byłam wolontariuszem w każdym tego słowa znaczeniu. Razem z koleżanką w przemokniętych butach i z poodmrażanymi nogami zbierałam pieniądze do puszek aż do późnego wieczora. Wtedy czuło się ludzką wrażliwość i empatię.... Ludzie uśmiechali się i wrzucali do puszki chociaż kilka groszy. Nawet samochody zatrzymywały się na środku ulicy, by wrzucić co nie co nam - wolontariuszom. Teraz nie widać "Orkiestry" na ulicach i nie ma już tego klimatu. Nie zarzucaj mi, że za mało robię. Teraz jestem matką i uczę dziecko wrażliwości na krzywdę bliźniego i do tej pory muszę chuchać i dmuchać na odmrożone podczas pewnego finału orkiestry ręce.

Offline polichrom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:08:58 »
Przygotowanie „VIP-ów” do występów odbywało się w czasie godzin pracy Urzędów , w których są zatrudnieni.  W trakcie trwania WOŚP w MOK, z licytacji uzyskano kilkaset złotych. VIP-y za czas nieobecności na stanowisku pracy otrzymają pełne wynagrodzenie. Gdyby chcieli być uczciwi w stosunku do mieszkańców to nienależne wynagrodzenie przekazali by na WOŚP. Suma pieniędzy, która wpłynęłaby na WOŚP, byłaby nawet kilkadziesiąt razy wyższa (ilość VIP-ów nieobecnych w pracy * ilość godzin prób w czasie pracy *  stawka godzinowa VIP-ów). Jeżeli więc piszemy, że dzięki VIP-om więcej pieniędzy wpłynęło na WOŚP to powinniśmy pokazać jakim kosztem.

Live

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:33:00 »
"Vip"y ponąć dostali jakąś premie za to że wystąpili :)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:29:21 »
Cytat: "polichrom"
Przygotowanie „VIP-ów” do występów odbywało się w czasie godzin pracy Urzędów , w których są zatrudnieni.  W trakcie trwania WOŚP w MOK, z licytacji uzyskano kilkaset złotych. VIP-y za czas nieobecności na stanowisku pracy otrzymają pełne wynagrodzenie. Gdyby chcieli być uczciwi w stosunku do mieszkańców to nienależne wynagrodzenie przekazali by na WOŚP. Suma pieniędzy, która wpłynęłaby na WOŚP, byłaby nawet kilkadziesiąt razy wyższa (ilość VIP-ów nieobecnych w pracy * ilość godzin prób w czasie pracy *  stawka godzinowa VIP-ów). Jeżeli więc piszemy, że dzięki VIP-om więcej pieniędzy wpłynęło na WOŚP to powinniśmy pokazać jakim kosztem.


Ja rozumiem wiele, ale takie czepianie się detali wykracza poza mój zdrowy rozsądek. Przedstawienie i karaoke VIP-ów jest niestety atrakcją, która przyciąga najwięcej dorosłych ludzi, którzy przy okazji mogą wesprzeć Orkiestrę. Napisałem niestety, ponieważ reszta oferty jest mało atrakcyjna, no może poza licytacją i przyciąga znacznie mniej osób, albo głównie dzieci. Wywód, że powinni oddać pieniądze za przygotowania jest poniżej pewnego poziomu. Czepiajmy się, patrzy władzy na ręce, ale bez przesady. Jakoś nie czuję się strasznie z tym, że kilku urzędników nie przepracowało pełnych godzin w danym dniu, bo zajęli się przygotowaniem do występu na szczytny cel.
Najlepiej niech oddają co drugą pensją - przy takich zarobkach przeżyją, a inni bardziej potrzebują.

Cytat: "Live"
"Vip"y ponąć dostali jakąś premie za to że wystąpili :)


W to już nie uwierzę. Generalnie podczas Orkiestry występują Ci, którzy za swój występ nie pobierają wynagrodzenia. Dotyczy to gwiazd znanych w całym kraju...


Nie szukajcie dziury i haków, bo się tym ośmieszacie. Nie mam nic przeciwko wytykaniu błędów naszych włodarzy, ale wytykając nieobecność w pracy spowodowaną przygotowywaniem do niedzielnego występu to jest to dla mnie strzelanie z armaty do wróbla.

Offline polichrom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 17, 2011, 16:56:20 »
Włączyłem się do dyskusji właśnie poprzez zdrowy rozsądek. Nie czepiam się VIP-ów i zgadzam się, z tym, że być może: "Przedstawienie i karaoke VIP-ów jest niestety atrakcją, która przyciąga najwięcej dorosłych ludzi, którzy przy okazji mogą wesprzeć Orkiestrę", oraz z tym, że: "reszta oferty jest mało atrakcyjna, no może poza licytacją i przyciąga znacznie mniej osób, albo głównie dzieci."Problem przeze mnie poruszony tkwi w Ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.(Dz.U. 2001 nr 142 poz. 1591, Tekst ujednolicony), Kodeksie Pracy i działaniu Regionalnych Izb Obrachunkowych. Wymienione powyżej przepisy pokazują że " nieobecność w pracy spowodowaną przygotowywaniem do niedzielnego występu to "nie" jest strzelanie z armaty do wróbla". Co będzie, gdy nieobecne na scenie VIP-y skorzystają np. z usług Regionalnej Izby Obrachunkowej a w RIO nie będzie miłośników WOŚ tylko twarda linia prawna?

aisak

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:02:17 »
Cytat: "Zafrina"
Mój post ma wydźwięk pozytywny

Na pewno nie w zakresie karaoke :crazy:
Cytat: "Zafrina"
Wielu z uczestników to moi znajomi

To nieźle im pojechałaś :rotfl:
Cytat: "Zafrina"
Podejrzewam, że jesteś jedną z występujących osób lub jedną z z przyjaciół/rodziną

Nieźle kombinujesz, ale ja też Cię zaskoczę - nic mnie nie łączy z tymi osobami, tylko mam swoje zdanie w tej kwestii i jak widać odmienne od Ciebie!
Cytat: "Zafrina"
Jako uczennica szkoły podstawowej brałam udział w zbieraniu datków

Nie tylko Ty byłaś wolontariuszem, ale inni po skończeniu podstawówki nadal nimi są (choć może nie chodzą już z "puszką" po ulicach, ale w inny sposób wspierają WOŚP), mimo, że też mają dzieci!
Pozdrawiam.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 18, 2011, 13:53:31 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "Live"
"Vip"y ponąć dostali jakąś premie za to że wystąpili :)

W to już nie uwierzę. Generalnie podczas Orkiestry występują Ci, którzy za swój występ nie pobierają wynagrodzenia.

Live, nie masz pewności. Wiem, że wszyscy urzędnicy otrzymali premię świąteczną.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Zafrina

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 18, 2011, 14:44:39 »
Cytat: "aisak"
Cytat: "Zafrina"
Wielu z uczestników to moi znajomi

To nieźle im pojechałaś :rotfl:

Nie no.... akurat moi znajomi wypadli bombowo  :rotfl:

Masz trochę racji. Wszyscy na pewno mieli dobre intencje, ale czasami nasze dobre chęci przynoszą odwrotny skutek. W każdym bądź razie, było wesoło i bardzo naturalnie. Oby tak było co roku.

aisak

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:03:36 »
Cytat: "Zafrina"
Oby tak było co roku

Trzeba mieć nadzieję, że mimo kryzysu z roku na rok będzie lepiej :wink:  
Mimo, że pozytywnie odbieram WOŚP w MOK-u i doceniam wszystkie występy zarówno dzieci, młodzieży i dorosłych, to do samego organizatora mam pewną sugestię, która mi się nasuwa, ponieważ w przyszłym roku jest jubileusz WOŚP, to może warto zorganizować coś z większym rozmachem, tak by przyciągnąć jeszcze większą widownię i zebrać jeszcze więcej pieniędzy, bo w tym roku, to organizacyjnie nie wypadło to najlepiej. Wg mnie Jasienica wyjątkowo postarała się uatrakcyjnić WOŚP (patrząc choćby na przedmioty wystawione do licytacji, atrakcje dla dzieci, itp.).
Pozdrawiam.

mar...cin

  • Gość
[Police] WOŚP - 2011 - Police
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 25, 2011, 17:50:27 »
Witam. Tak licytacje i koncerty były bardzo fajne. Razem ze swoją żoną postanowiliśmy w tym roku trochę wspomóc wielką orkiestrę świątecznej pomocy i pobawić się w licytacje, było naprawdę świetnie. Właśnie w sobotę byliśmy na liczeniu nietoperzy wrażenia i atmosfera naprawdę rewelacja, super itd.Za rok też będziemy walczyć o wyprawe do naszych nowych znajomych... "nietoperzy". Stowarzyszenie skarb i koło salamandra stworzyło nam nie zapomnianą przygodę. Z góry dziękujemy