Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Noworoczna inwazja botów?!  (Przeczytany 7985 razy)

bob

  • Gość
Noworoczna inwazja botów?!
« dnia: Stycznia 09, 2011, 07:20:13 »
Dzień dobry! Nie było mnie chwilkę, a tu widzę trwa prawdziwy wysyp botów czy innego robactwa - w ciągu ostatnich paru godzin "zmaterializowało się" bodaj pięć tematów w "Sprawach bieżących" (pewnie dlatego, że pierwsze z brzegu...)

Mam w związku z tym pytanie do osób rozumniejszych technicznie ode mnie: czy to przypadek, że akurat od początku roku tak się toto ujawniło, czy może ktoś się zwyczajnie na to forum uwziął?  :batman:  Z ciekawości pytam, bo w całym zeszłym roku widziałem może z dwa takie przypadki - a w mijającym, pierwszym tygodniu tego roku było ich już kilkanaście (jak widać na stronie ostrzeżeń...)

Pozdrawiam wszystkich, a adminom i moderatorom życzę cierpliwości w plewieniu paskudztwa :-)

Noworoczny bob :-)

bob

  • Gość
Noworoczna inwazja botów?!
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2011, 08:48:38 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Więc nie ma się co dziwić - no może jednak jest małe zdziwienie - dlaczego tak późno boty zaatakowały :D

Czy ja wiem? Mnie jako laika zastanawia po prostu timing - zupełnie jakby ktoś zapomniał wykupić firewalla/opłacić abonament za Astaro na 2011 rok  :lol2:

Cytat: "Dr.Kafar"
Dziwniejsze jest, że jeszcze żaden młodociany "haker", nie wziął się za ćwiczenia na naszym polickim forum ;]

Chyba jednak lepiej nie wywoływać wilka z lasu, bo jeszcze się jakiś łepek poczuje tym urażony i zdecyduje "nam wszystkim pokazać"...

Pozdrawiam!

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Noworoczna inwazja botów?!
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2011, 06:06:11 »
Musiał jakiś nowy robal wyjść na rynek. Patrzę na boty na siostrzanym forum Chemika i cała akcja zaczęła się tydzień temu, zaś każdy ma inny IP. Najwidoczniej programy antywirusowe jeszcze nie wykryły tego syfu.