Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?  (Przeczytany 6646 razy)

lariksi

  • Gość
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« dnia: Stycznia 06, 2011, 19:05:47 »
Mam pytanie, ponieważ nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy. Wiadomo każdy robi co chce, ale.... dlaczego w espolu wzrosły przez vat ceny a vectra i ampio nie podwyższają ceny? nie zamierzają podnieść cen, według rozmowy z infolinią w Gdyni i z Krisem?
Dlaczego espol łakomi się na kasę? dlaczego akurat on? Pytam, bo nie rozumiem wyboru tej drogi....  Zawsze myślałam, że dla mniejszego jest największa strata, bo on najmniej zarabia (porównanie espol ampio). Dlaczego espol tak robi? Chciałabym ogarnąć tę filozofię "biznesu" espola.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2011, 19:30:31 »
No przecież to proste, na podwyżce vatu nic nie stracą, zrezygnowali z wysyłania rachunków...większy zysk, oby ten zysk wykorzystali na podwyżkę pensji dla pracowników.

lariksi

  • Gość
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 06, 2011, 20:17:56 »
dla pracowników takich rzeczy się nie robi:) myślałam tylko, że normalny człowiek jak nadarza się okazja, by poprawić lub nie pogarszać zdania na swój temat to wykorzystuje to a nie tak wybitnie "dba" o pracowników.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2011, 20:32:36 »
no straszne rzeczy 50gr więcej przez podwyżkę vatu. No tak bo to espol wymyślił podwyżkę vat i na tym zarobi najwięcej. ŁAKOMI NA KASĘ? a o ile więcej oni zarobią? ZERO.

żałosna/y jesteś ciągle narzekając na espola. Płaci Ci ktoś za to?

Vipek007

  • Gość
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2011, 20:58:29 »
O tym była już mowa w temacie o Espolu, jeżeli się nie mylę, a jedyne miejsce o dyskusjach na temat dostawców jest w temacie przeznaczonym dla niego, więc zastanawia mnie, dlaczego napisałaś tutaj.

Dziwnie oburzasz się na Espol, nawet nie napisałaś z kogo usług korzystasz, więc odniosłem wrażenie, że jesteś pracownikiem konkurencji lub po prostu osobą, która chce lekko podniszczyć reputację tej firmy, którą ostatnio bardzo często się krytykuje. W pewnym stopniu mogłaby to potwierdzić duża aktywność w wątkach nt. dostawców oraz pomyłki w pisaniu w osobie męskiej (chyba, że z konta korzysta też mąż, ale podany za chwilę przykład temu w pewnym stopniu zaprzecza). Przykład: "W espolu byłam 4 lata." [...] "Będąc w espolu i po podpisaniu umowy na 24 miesiące po dwóch miesiącach żałowałem swojej decyzji i nic nie mogłem już zrobić.".

Takim śmiesznym przykładem nie zniszczysz reputacji Espola.
Nie pomyślałabyś, że Espol robi to, aby uzyskać trochę więcej pieniędzy, które mogłoby przeznaczyć na dalszy rozwój firmy, a Ampionet i Vectra chcą w ten sposób zrobić ukłon w stronę klientów? Eureka.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2011, 21:31:47 »
Cytat: "Vipek007"

Nie pomyślałabyś, że Espol robi to, aby uzyskać trochę więcej pieniędzy, które mogłoby przeznaczyć na dalszy rozwój firmy, a Ampionet i Vectra chcą w ten sposób zrobić ukłon w stronę klientów? Eureka.


Espol nie będzie z tego miał ani grosza więcej.

Dziwie się czemu Vectra albo Ampio nie podwyższą ceny. Będą po prostu stratni jeżeli tego nie zrobią.

Abonent jak zapłaci 50gr więcej to tego nie odczuje, ale dostawca, który ma np 10000 abonentów już będzie w plecy 5000zł.

Wujek Sknerus

  • Gość
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2011, 21:42:39 »
To Twoje narzekanie na Espola drogi obojnaku jest już nudnawe, naprawdę. Nie dziwiłoby mnie to gdybyś był/była klientem tej firmy. Ale nie jesteś, dlaczego więc płaczesz?

Vectra i Ampio też podniosą ceny, mogę Ci to zagwarantować.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 07, 2011, 09:14:07 »
Witam, przeczytaj swoją umowę z Espolem... Jeśli w umowie masz podaną stawkę VAT 22%, a oni pobierają od Ciebie 23% masz prawo wypowiedzieć umowę - w końcu nie dotrzymują warunków...
TPsa znalazła na to sposób, pobierają 23%, ale za to obniżyli ceny i tak właściwie dla klienta nic się nie zmieniło...

Pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 07, 2011, 09:33:13 »
bydy, Grześ, nie da się wypowiedzieć umowy przy zmianie VATu :)

W Ampio będzie 23% vatu, ale cena nie ulegnie zmiany - tak mi się wydaje.

lariksi

  • Gość
Wyższy vat - ale czy musi być droższy internet?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2011, 11:40:25 »
mi nie zależny na niszczeniu reputacji espola, bo jest mi obojętne czy klient espola płaci mniej czy więcej, tylko zastanawiam się dlaczego esola nie stać na ukłon w kierunku klientów... . Ja internet mam już w sieci komórkowej bezprzedziałowej, ale dalej próbuje zrozumieć drugą stronę medalu.... wiem, że tu chodzi o kasę ale mi chodzi o taki etyczny, marketingowy, ludzkie spojrzenie. Po co łakomić się na kilka groszy jak bokserka z espola z piaskowej żali się, że nie ma żadnych profitów dla pracowników z tej okazji,  jak sąsiad narzeka na awarie i nagminne wykorzystanie przez espol gwiazdki o prędkości gwarantowanej, jak ludzie na forum żalą się na dekodery i zanikające programy..... to są czyste fakty. Dlaczego nie zabrać się najpierw za polepszanie standardów, za przyjemniejszy wizerunek firmy, za lepsze warunki dla swoich pracowników.Ja wiem, że każde grabie grabią do siebie - tylko jest jakiś dobry smak i przyzwoitość. Espol zachował się tak jak panie z PO dając bukiet kwiatów Grabarczykowi za odrzucone votum nieufności...  pozostaje właśnie taki niesmak....
Dlaczego espol tak jako pierwszy wyciąga ręce po kasę? pamiętam, że jak startowały abonamenty fiber to trzeba było troszkę poczekać, by regulamin w pdf-ie został wrzucony na stronkę (jest to na forum - sama o tym pisałam) a gdy chodzi o kasę dla siebie już przed pierwszym stycznia wklejony, gotowy cennik? - tu nie ma jakoś spóźnienia, dlaczego?
Mi już nie chodzi o ten internet i tv  - tylko o etyczny wymiar i dbanie o twarz firmy. Jeżeli jest już oblana błotem to jeszcze ciąć ją żyletkami? Taka jest polityka firmy? - to ekstra pomysł na biznes:) Gdy obdzwoniłam Vectre i ampio i jasno powiedzieli, że podwyżki biorą dla siebie. Nie stać na taki gest espola? Pomyślcie sami dlaczego.... i o czym to świadczy.