Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki  (Przeczytany 11923 razy)

TW_BOLEK

  • Gość
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 14, 2010, 21:49:31 »
Cytat: "piotrch"
Pieszy na pasach ma pierwszeństwo!!!
Ja jestem z Poznania od niedawna mieszkam w Policach i już wcześniej zauważyłem, że tutaj pieszych się nie przepuszcza!!! A prawie się ich rozjeżdża!!
Czasem jak zatrzymuję się przed pasami to widzę zdziwioną minę pieszych!!!
Co muszę przyznać to w Poznaniu kierowcy wykazują się większą kulturą i znacznie częściej zatrzymują się na pasach!!!!
Jeszcze jedna rzecz -  w Poznaniu kierowcy autobusów czekają, aż się ich wypuści z przystanku, po czym dziękują awaryjnymi, a w Szczecinie, czy Policach włączają kierunek w wciskają się przed przed auto chamska zajeżdżając drogę!!!!

Tego kierowcy z filmu nie można usprawiedliwiać ponieważ pierwsze auto się zatrzymało , a na pasach wyprzedzać nie wolno - kosztuje to 10 pkt. i 500 zł!
Nie mówiąc już o potrąceniu pieszego jak w tym wypadku!!!
Pozdrowienia
Dobrze pan zaznaczył "na pasach", nie przed pasami. Kierowca zatrzymujący się przed pasami kiedy na nie nikt nie wchodzi dla mnie naraża pieszego na ulegnięcie wypadkowi. Ponieważ wpuszcza pieszego np przed nadjeżdżający z naprzeciwka autobus czy ciężarówkę która nie am szans zatrzymać się tak szybko jak samochód osobowy, a są tacy numeranci którzy zatrzymują się gwałtownie przed przejściem, aby przepuścić pieszego gdy z naprzeciwka 10 metrów przed pasami znajduje się właśnie ciężarówka bądź autobus i jeszcze wymachuje rękoma w kierunku kierowcy wymienionych pojazdów jak dla mnie to totalny kretynizm i brak zdroworozsądkowego myślenia. Co do poznańskich kierowców to nie tylko puszczacie pieszych na pasach, ale także przez całe rondo dookoła jeździcie z włączonym lewym kierunkowskazem (Gdzie was tego uczyli?). Co do kierowców autobusów to zadam Ci pytanie czy jeżeli ktoś "wspaniałomyślnie przepuści cię" wyjeżdżając z drogi podporządkowanej dziękujesz mu światłami? Radzę dokładnie przeczytać kodeks ruchu drogowego zanim wsiądzie pan następnym razem za kierownicę bo z tego co pan tu powypisywał uważam, że jest pan zagrożeniem nie tylko dla innych (bezmyślne wpuszczanie pieszych na przejście), ale i dla siebie  (ściganie się z wyjeżdżającym z zatoki autobusem będącym na pierwszeństwie).

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:22:30 »
Bolek toś teraz błysnął wiedzą o poruszaniu się po rondach.Przepisy zmieniły się i jadąc w lewo lub zawracając na rondzie jedzie się na lewym kierunku!www.policja.police.pl/karne.htm.Piotr to przejedź się po rondzie koło figurki, zobaczysz jakie orły po Policach śmigają.Jak masz auto do robienia lub chcesz zarobić to wal na nie śmiało :devil:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:23:16 »
Mam 10 lat prawo jady, trochę jeżdżę samochodem ok 15 tys. km rocznie, miałem tylko jedną stłuczkę więc nie wiem czy jestem zagrożeniem???
Może autobus ma pierwszeństwo ale nie może agresywnie wyjeżdżać z zatoczki zmuszając mnie do hamowania!
Lepiej jeździć z lewym migaczem po rondzie niż z lewego pasa skręcać w prawo co jest częstym przypadkiem w Szczecinie!
Naprawdę kierowcy w Poznaniu jeżdżą o wiele bardziej kulturalnie niż ludzie w Szczecinie, ale Wy pewnie dalej będziecie upierać się przy swoim!!!
Po prosty nie lubicie tuta poznaniaków, nie wiem dlaczego???
Pozdrawiam

TW_BOLEK

  • Gość
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:24:30 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Bolek toś teraz błysnął wiedzą o poruszaniu się po rondach.Przepisy zmieniły się i jadąc w lewo lub zawracając na rondzie jedzie się na lewym kierunku!
Ostatnio słyszałem również, że już nie trzeba autobusu z zatoczki wypuszczać. Zamiast słuchać plotek radziłbym w word-zie zaopatrzyć się w kodeks ruchu drogowego :)

Do "Poznaniaka" to nie my Wam w Szczecinie zajeżdżamy drogę i hamujemy przed maską w przeciwieństwie do kiboli Lecha jak zobaczą "Z" na tablicy rejestracyjnej.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:27:22 »
Cytuj (zaznaczone)
Ostatnio słyszałem również, że już nie trzeba autobusu z zatoczki wypuszczać. Zamiast słuchać plotek radziłbym w word-zie zaopatrzyć się w kodeks ruchu drogowego  

Co szanownemu Panu polecam, bo zaliczy Pan zonka, jak zobaczy kierowce z lewym migaczem i będzi esie pukał po głowie.http://www.policja.police.pl/karne.htm.Poza tym prowadząc auto używać mózgu trzeba.Ot, taka pierdoła.Buraków nie brakuje, w szczególnośc firmy ochroniarskie :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:32:46 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Bolek toś teraz błysnął wiedzą o poruszaniu się po rondach.Przepisy zmieniły się i jadąc w lewo lub zawracając na rondzie jedzie się na lewym kierunku!www.policja.police.pl/karne.htm.Piotr to przejedź się po rondzie koło figurki, zobaczysz jakie orły po Policach śmigają.Jak masz auto do robienia lub chcesz zarobić to wal na nie śmiało


Są dwie szkoły - przez to że nie jest to skonkretyzowane w przepisach, obie nie są nieprawidłowe. Szkoły nauki jazdy uczą w sposób, jaki interpretuje przepisy odpowiedni dla nich WORD.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

TW_BOLEK

  • Gość
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:34:52 »
Cytat: TrzebieżCITY
Cytuj (zaznaczone)
Ostatnio słyszałem również, że już nie trzeba autobusu z zatoczki wypuszczać. Zamiast słuchać plotek radziłbym w word-zie zaopatrzyć się w kodeks ruchu drogowego  

Co szanownemu Panu polecam, bo zaliczy Pan zonka, jak zobaczy kierowce z lewym migaczem i będzi esie pukał po głowie.
Nie było żadnej zmiany tylko jakiś nawiedzony pan z kieleckiego WORD do tego namawiał. Jest to oczywistą bzdurą na rondo z lewym kierunkowskazem może wjechać tylko pojazd wielkogabarytowy, jeżeli np nie zmieści się na prawym pasie wtedy inny pojazd ma obowiązek udostępnić mu wewnętrzny pas.

Do Poznaniaka:
Wytłumaczyłem Ci już dobry człowieku, że to Wy macie problem z tablicą rejestracyjną zaczynającą się od "Z". Zajechał Ci ktoś drogę na naszych ulicach tylko z tego względu, że miałeś poznańską rejestracje? Nie licząc oczywiście tych wrednych kierowców autobusów, którzy "perfidnie" wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycje podczas wyjazdu z zatoki...

jaroslawp

  • Gość
[Szczecin] Wypadek na pl. Kościuszki
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 14, 2010, 22:43:23 »
Kodeks drogowy:
Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Art. 18a.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do miejsca postoju autobusu szkolnego, jest obowiązany:

   1. zatrzymać się, o ile kierujący tym autobusem podał sygnał zatrzymania;
   2. zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu tym autobusem wjazd na jezdnię lub sąsiedni pas ruchu, o ile sygnalizuje on zamiar wykonania takiego manewru.

2. Kierujący autobusem szkolnym w sytuacji, o której mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

I po co się kłócić? Wystarczy wygooglować ;D