Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi  (Przeczytany 6790 razy)

lariksi

  • Gość
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« dnia: Grudnia 15, 2010, 19:45:44 »
Mam trzy pytanka do fachowców

1. Mam na liczniku 1038 km już i dziś po tych nawałnicach jak pługi już większość błota i śniegu zgarnęły to na drodze pozostały takie zamarznięte śniegowe płaskie placyki, wysepki. Jak się jedzie to czuć, że to są nierówności, fakt, że więcej teraz jeżdżę na tych odcinkach maksymalnie 4 biegiem, bo nie ma się na co rozpędzać, ale zauważyłam dziś, że ten cały materiał pod przednia szybą i nad kierownicą z tego tworzywa zaczął reagować na nierówności trzaskaniem drobnym. Od 18 listopada jeżdżę i dziś pierwszy raz się z tym spotkałam i usłyszałam to. Wiem, że materiał musi jakoś reagować. Mam pytanie czy to jest normalne czy raczej tak nie powinno się dziać przy tak nowym aucie - bo przy 3tys będę wymieniała olej w serwisie, ale po niemieckiej stronie w Pasewalku (użytkownicy VW poradzili mi , że lepiej 10 km dołożyć i u Niemców serwisować i wszelkie naprawy tam robić. Więc jest to normalne, czy zgłaszać to?

2. Jak auto na luzie stoi z włączonym silnikiem to wewnątrz słychać, że czasami coś pod spodem wpada jakby w rezonans, czyli tak wpada w rytm silnika i jakby tak drga z nim i obijanie się tego o coś właśnie słychać.. Wystarczy troszkę gazu dodać i to znika, wraca silnik do najniższych obrotów i znów coś od spodu "kołysze się" w rytm silnika. Mam to zgłaszać? co to może być?

3. Czasami zdarza się podczas jazdy słychać odgłos jakby ktoś w taka tubę dmuchał, taki niski głos jak Peruwiańczycy często na ulicach graja i dmuchają w takie rurki - właśnie to idealny taki niski świst, nie stały ale zdarzający się. Co to może być? Zgłaszać to? To słychać od przednich drzwi pasażera.

Proszę o konkretne i wyczerpujące odpowiedzi

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2010, 20:12:33 »
Cytat: "lariksi"
Proszę o konkretne i wyczerpujące odpowiedzi


Tak jak powiedział Dr. Kafar, wszystkie usterki, wątpliwości należy kierować do pracowników serwisu VW.

Cytat: "lariksi"
że ten cały materiał pod przednia szybą i nad kierownicą z tego tworzywa zaczął reagować na nierówności trzaskaniem drobnym.


Tutaj podpowiem, że jeździsz "tylko" polo, to nie jest samochód z segmentu premium, materiały jakie zostały zastosowane w tym aucie do najdroższych nie należą i mają prawo wydawać z siebie trzaski podczas niskich temperatur. Problem trudny do usunięcia, wręcz niemożliwy. Uwagi możesz jednak zgłosić doradcy podczas przyjęcia samochodu do serwisu. Ważne jest, by wszystkie zgłaszane uwagi odnotowane były na zleceniu, którego kopię warto sobie zachować na przyszłość.

lariksi

  • Gość
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2010, 20:54:25 »
w którym momencie zlecenie jest wypisywane? bym tez w Pasewalku wiedziała którego momentu dopilnować.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2010, 20:59:16 »
Cytat: "lariksi"
w którym momencie zlecenie jest wypisywane?


Zlecenie powinno być wypisane po wstępnym aktywnym przyjęciu pojazdu dokonanym przez doradcę serwisowego. Zawsze żądaj kopii zlecenia, jest to niepodważalny dowód na zgłaszane usterki.

sekator

  • Gość
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 15, 2010, 22:19:10 »
Jak na nowy samochód i tak niski przebieg, to moim zdaniem trochę za dużo tych usterek. Ale ja nigdy nie kochałem tej marki. Moim drugim samochodem w życiu był Volkswagen Jetta ( innych zachodnich praktycznie na giełdzie nie można było wtedy kupić ). Od tego czasu uwierzyłem, że to naprawdę ,,ludowy samochód"
Mimo wszystko życzę powodzenia, ale ja już bym się wkurzył. W maju kupiłem auto w salonie, mam dokładnie 11 890 km przebiegu i żadnych, najmniejszych uwag , czy usterek. Współczuję, bo wyobrażam sobie jak musi Ciebie to denerwować.
pzdr sekator

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 15, 2010, 22:48:46 »
Cytat: "lariksi"
Mam na liczniku 1038 km już i dziś po tych nawałnicach jak pługi już większość błota i śniegu zgarnęły to na drodze pozostały takie zamarznięte śniegowe płaskie placyki, wysepki.
To są zamaskowane studzienki kanalizacyjne xD
Cytat: "lariksi"
Jak auto na luzie stoi z włączonym silnikiem to wewnątrz słychać, że czasami coś pod spodem wpada jakby w rezonans, czyli tak wpada w rytm silnika i jakby tak drga z nim i obijanie się tego o coś właśnie słychać.. Wystarczy troszkę gazu dodać i to znika, wraca silnik do najniższych obrotów i znów coś od spodu "kołysze się" w rytm silnika. Mam to zgłaszać? co to może być?
W moim 15-letnim Golfie również tak się dzieje. W moim przypadku wystarczy puknąć lewym kolanem w spód deski rozdzielczej i przestaje  :rotfl: Tak na poważnie, to wg może to być spowodowane np. luźnymi przewodami pod deską obijającymi się o metalowe/plastikowe elementy wnętrze deski. U mnie właśnie to jest powodem słyszalnych wibracji - wiem bo zanim założyłem elektryczne szyby i centralny zamek tego nie było ;-)
Cytat: "lariksi"
Czasami zdarza się podczas jazdy słychać odgłos jakby ktoś w taka tubę dmuchał, taki niski głos jak Peruwiańczycy często na ulicach graja i dmuchają w takie rurki - właśnie to idealny taki niski świst, nie stały ale zdarzający się. Co to może być?
Taki objaw pojawił się także w moim aucie. Rozwiązania szukałem przez jakiś czas, aż odkryłem że dźwięk pojawia się gdy zamykam środkowe nawiewy - zamknięcie jest nieszczelne i robi się gwizdek  :spiderman:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 15, 2010, 23:04:53 »
Cytat: "sekator"
Moim drugim samochodem w życiu był Volkswagen Jetta ( innych zachodnich praktycznie na giełdzie nie można było wtedy kupić )


Ten model VW był moim pierwszym samochodem, w wersji Style 16V, po lekkich przeróbkach, bo na ostrych wałkach rozrządu i ze zmienionym kolektorem ssącym w silniku. Samochód ten wspominam do dzisiaj, 150 koni i zużycie paliwa na trasie przy 140 km/h niecałe 6,5 l. Dziś jeżdżę Audi z silnikiem FSI, które w jeździe miejskiej zadowala się 7,4 l paliwa (teraz podczas mrozów 7,8). Cały czas jeździłem niemieckimi autami i ogólnie nie miałem większych problemów. Podejrzewam, że kupiłeś teraz auto japońskiej, bądź koreańskiej produkcji. Dużym plusem producentów tych samochodów jest to, że korzystają ze starych sprawdzonych rozwiązań. Marki niemieckie natomiast, są w znacznej większości nowym źródłem innowacyjności w rozwoju i wprowadzaniu nowych technologii. Za to Niemców cenię, bo mają odwagę wprowadzać rozwiązania, które zazwyczaj są krokiem na przód. Często w życiu codziennym początkowo wspomniane nowości sprawiają problemy, lecz zazwyczaj są drobne i znajdują rozwiązanie po max 12 miesiącach od wprowadzenia na rynek. Wiem, że jeździłeś Audi A6 z silnikiem 2,5 TDI, fakt, tutaj miałeś totalnego pecha, gdyż ten model w tej wersji silnikowej był jednym z największych nieporozumień koncernu VW. Mimo wszystko uważam, że od roku 1886, kiedy to Carl Benz opatentował swój pierwszy pojazd (był za to wyśmiewany), Niemcy stały sie niepodważalnym prekursorem w samochodowej myśli technicznej. Tak przy okazji, rok 2011 będzie rokiem jubileuszowym, właśnie mija 125 lat od kiedy oficjalnie na świecie pojawił się pierwszy samochód, wynalazek z którego na co dzień korzysta każdy z nas, wynalazek, który zawdzięczamy niemieckiej myśli technicznej.

lariksi

  • Gość
Cross Polo - trzy małe" problemy" - kobieta prosi
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 16, 2010, 10:59:18 »
studzienki oblane lodem to osobna sprawa:) one to już wyrastają jak stalagmity:) mi chodziło tylko o płaskie wysepki z zamarzniętego śniegu którego pługi już nie dały radę zgarnąć, bo trzeba było by bardzo docisnąć do asfaltu....

Te spostrzeżenia to tylko małe szczegóły.

Rano jak już jechałem autem materiał już nie reagował na te małe wysepki......

Jeden gość dał mi radę: Poczekaj do normalnych temperatur i zgłoś w serwisie w Pasewalku jak nadal to będzie trwało.... Moje auto stoi na strzeżonym pod chmurką:)....