Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Gdzie opony?  (Przeczytany 11564 razy)

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 16, 2011, 15:22:16 »
Ech
Ja w marcu 2011 uszkodziłem lekko opone zimówkę na boku o u Franków powiedzieli, że się nie da naprawić.
Zostawiłem im ta oponę - teraz żałuje , bo z tego co piszecie można było próbować ją naprawic gdzie indziej - koszt 20 zł
A teraz mi zostało kupić co najmniej 2 opony zimówki :(

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 16, 2011, 15:25:19 »
Cytat: "konDonek"
ostatnio podjechałem z oponą którą lekko uszkodziłem z boku i nie chcieli naprawić bo się nie da.  


Takich uszkodzen, bez wzgledu na rozmiar, w oponie naprawiac nie wolno, ze wzgledow bezpieczenstwa. Naprawy bocznych powierzchni sa technologicznie zakazane. Wartsztat, ktory dokonuje podobnych napraw wiele ryzykuje. W tym przypadku "Frankowscy" postapili rozsadnie.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 16, 2011, 15:39:28 »
U mnie było na oponie, od "dołu", najechałem na jakiś metal, który zostawił jakiś pajac na parkingu.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 16, 2011, 15:47:58 »
Cytat: "rbk"
mnie było na oponie, od "dołu", najechałem na jakiś metal


Uszkodzenia na powierzchni bieznika w wiekszosci da sie naprawic/uszczelnic, jednak nadciecia sa bardzo niebezpieczne, bo moga naruszyc strukture wlokien wzmacniajacych opone. Moglo tak byc, ze opona byla w taki sposob uszkodzona. Osobiscie jestem przeciwnikiem naprawiania opon, szczegolnie niskoprofilowych.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 16, 2011, 16:53:44 »
Też ostatnio najechałam na gwoździa  Franki odmówili naprawy ( wiadomo jaki cel mają w tym ) .
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 16, 2011, 23:28:27 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "konDonek"
ostatnio podjechałem z oponą którą lekko uszkodziłem z boku i nie chcieli naprawić bo się nie da.  


Takich uszkodzen, bez wzgledu na rozmiar, w oponie naprawiac nie wolno, ze wzgledow bezpieczenstwa. Naprawy bocznych powierzchni sa technologicznie zakazane. Wartsztat, ktory dokonuje podobnych napraw wiele ryzykuje. W tym przypadku "Frankowscy" postapili rozsadnie.


Chyba trochę przesadzasz. Co znaczy, że nie wolno, kto zabrania jakieś przepisy ?. Jeśli jest naprawione fachowo i uszkodzenie jest naprawdę niewielkie a nie dziura na 3 palce to nie ma co pamikować. Ja mam wstawioną specjalną wzmacnianą łatkę jaką się daje do "TIRów" Jeżdżę normalnie i nic niepokojącego się z oponą nie dzieje.
Kiedyś Frankowscy też handlowali używkami i było ok, teraz trochę obrośli w piórka i tylko nowe i po jak najniższej linii oporu i czasami po flejtuchowemu. Na feldze alu miałem jeszce ładne fabrycznie naklejane odważniki , jak wyważali koło to je zerwali i paprok który to robił nawet nie raczył usunąć pozostałości czarnego kleju po odważniku na feldze co wyglądało okropnie. Gdybym to dostrzegł na miejscu nie zapłacił bym za taką usługę.

Tak przy okazji mały apel do kierowców, którzy stawiają swoje bolidy na ulicy dojazdowej do LIDLA czekając na usługę do Frankowskich.
Ludzie ustawiajcie się w kolejce na parkingu LIDLA bo to co wyprawiacie na zakazie postoju to jest masakra czasami kolejka sięga prawie ulicy Piłsudskiego. Co niektóre głąby nawet sobie nie zdają sprawy jakie utrudnienia i zagrożenia powodują takim bezmyślnym zachowaniem!.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Gdzie opony?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 17, 2011, 06:32:54 »
Cytat: "konDonek"
Chyba trochę przesadzasz.


Nie, nie przesadzam, to nie są moje wymysły, a zalecenia producentów, w przypadku uszkodzenia bocznej powierzchni nikt nie daje gwarancji na pełną wytrzymałość opony.

 
Cytat: "konDonek"
Jeśli jest naprawione fachowo i uszkodzenie jest naprawdę niewielkie a nie dziura na 3 palce to nie ma co pamikować.


Jak wyżej, takich uszkodzeń się nie naprawia.

Cytat: "konDonek"
Jeżdżę normalnie i nic niepokojącego się z oponą nie dzieje.


Do czasu, kilka lat temu w Niemczech zginęła 4 osobowa rodzina, bo wulkanizator również "naprawiał" boczne uszkodzenie opony. Z tego, co wiem, posiedział parę lat w pierdlu. Naprawdę, nie bądź mądrzejszy od tych, którzy takie opony konstruują i produkują.