Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Połączenie bezprzewodowe przez RJ45  (Przeczytany 9511 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« dnia: Października 30, 2010, 13:17:22 »
Czy wie ktoś z was o istnieniu takiego urządzenia, które zastępowało by zwykły kabel internetowy, ale żeby było bezprzewodowe. Muszą to być dwa urządzenia, które podłączam do urządzeń które chce mieć połączone.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2010, 14:04:42 »
Napisz dokładnie jakie urządzenia chcesz podłączyć, czy to drukarka, konsola, laptop, pc ?

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2010, 14:56:45 »
Weź zwykły ruter i ustaw go w trybie AP klienta.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #3 dnia: Października 31, 2010, 14:32:35 »
Mam TV z espola. Na dniach mają pociągnąć mi kabel do salonu i chciałbym aby zamiast kabla zrobić jakieś połączenie bezprzewodowe (wiadomo że to już we własnym zakresie). Samo połączenie to właśnie skrętka, która łączy router (niestety bez Wi-FI, taki dał mi espol) i dekoder (mniej wiecej taki sam jak do TV satelitarnej).
Dodam, że mam jeszcze swój prywatny router. I właśnie nie wiem po co espol dał mi nastepny router skoro mozna było podłączyc TV do mojego. Jak teraz podłączam TV do mojego routera to nie działa telewizja.
Moj router ma Wi-Fi

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #4 dnia: Października 31, 2010, 16:23:48 »
Z tego co zrozumiałem to najprostszym rozwiązaniem jest podłączyć Twój router (złącze WAN/Internet) do ich routera (do złącza LAN). I do swojego podpinasz bezprzewodowo i przewodowo kompy a do ich routera tylko TV i kabel, którym dostarczają Ci sygnał ;-)
I love the night.
1101110100101111

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2010, 18:57:27 »
Ruter espolowski realizuje dwie funkcje:
1) vlan'y tak aby internet i telewizja były w osobnych sieciach wirtualnych (taki jest wymóg dla IPTV ze strony właścicieli praw autorskich (czyt. nadawców telewizyjnych) "że kablówka nie może być dostępna w internecie")
2) quality of service abyś mógł dalej oglądać telewizje jak odpalisz sobie torrenta czy jakieś inne p2p

Co do transmisji iptv przez wifi to odpuść sobie - może jak korzystasz z internetu to dobrze to działa, ale transmisja telewizyjna nie będzie działać płynnie ze względu na to że dużo pakietów jest gubione. Sam kiedyś myślałem nad takim rozwiązaniem, ale po zrobieniu rozeznania na forach dałem sobie spokój. Ewentualnie możesz zrobić testy i podzielić się z nami jak to działa, ale do tego potrzebujesz jeszcze jednego rutera lub access pointa.

zyczliwy

  • Gość
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 01, 2010, 20:50:34 »
Nie będzie działać stabilnie. Stream jednego kanału idzie od 3Mb nawet do 12Mb (przy HD) i jest zmienny czytaj zależy od różnych czynników. Bezprzewodówka jakakolwiek ma to do siebie że gubi pakiety nawet jak na teście łącza idzie wszystko pieknie i pokazuje Tobie stabilne 10Mb a nawet więcej. Każdy stracony pakiet widoczny będzie na ekranie tv jako pochlastany obraz. Jeżeli chcesz tą radiówkę postawić miedzy ścianami w budynku to odradzam. Jeżeli nie przeszkadza Tobie pochlastany co jakiś czas obraz to proszę bardzo. Wystarczą dwa access pointy ale nie takie co działają w zakresie 2,4 Ghz bo wogle sobie tv nie pooglądasz. Zakup czegoś w przedziale 5,8 Ghz spowoduje ze tv da się oglądać ale stabilność będzie na poziomie 90 %. Ja testowałem na urządzeniach 500 zl za sztukę. Kabel wychodzi taniej i szybciej. Tak naprawdę to jakby radiówka się spisywała to Espol też by się w kabelki pewnikiem nie bawił.
"Router" espolowski to nie router tylko CPE.. Polecam google albo temat na forum. Resztę wyjaśnił kolega wyżej...prawie wszystko....

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 07, 2010, 09:43:56 »
Jest pewne rozwiązanie. Możesz wykorzystać.... sieć energetyczną :) poczytaj o PLC (PowerLine Communication).

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Połączenie bezprzewodowe przez RJ45
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 07, 2010, 11:37:08 »
nie trzeba już ;) przyszli panowie i pociągneli kabel przez dom. Przy najbliższym remoncie wszystko schowa się w ścianie i będzie git.