Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Jedynki do rady gminy.  (Przeczytany 27458 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #30 dnia: Października 20, 2010, 11:22:09 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "sekator"
 Niestety wcześniejsze tego typu inicjatywy (np Razem dla Polic, Nowe Police, Tój Głos )…  

Tak! To prawda. Najczęstszym powodem tego było to, że nie liczył się cel programowy lecz pozycja do zajęcia. W moim przypadku taka „przypadłość” nie ma najmniejszych szans. Ci którzy mnie znają wiedzą dobrze, że gdybym tylko chciał, to już od dawna mógłbym wygrzewać się „wysiadując” jakiś ciepły stołeczek. Tymczasem ja wciąż zmagam się z niedoskonałościami samorządowymi i społecznymi. Cóż – taka natura. Taki sens funkcjonowania staram się promować wśród naszych członków i co ważniejsze jakoś się to udaje. A najlepiej o tym świadczy to, że do stowarzyszenia przyłączają się młodzi i średnio zaawansowani wiekowo, przy czym pełni zapału do działania. W naszych szeregach przybywa też ludzi z wyższym wykształceniem i niezależnie od tego wszyscy się doskonale rozumiemy. Oczywiście prowadzimy też spory tematyczne, ale w granicach rozsądku koniecznego do osiągnięcia konsensusu. Bywa też i tak, że trapią naszych członków rozmaite wątpliwości. Ostatnio poświęciliśmy temu trochę czasu, aby ostatecznie postanowić, że Police XXI nie umrą śmiercią naturalną z chwilą opadnięcia kurzu wyborczego. Przeciwnie! Zaraz po wyborach – niezależnie od osiągniętego wyniku – rozpoczynamy twórczą pracę przygotowawczą do wyborów w 2014 r. Liczymy jednak, że wyborcy spojrzą na nas przychylnie również w tych najbliższych wyborach 21.11.2010 r. Niewątpliwie naszym atutem jest fakt, że jesteśmy ugrupowaniem obywatelskim o zasięgu regionalnym, co oznacza, że mamy zamiar troszczyć się nie o stołki lecz o jakość życia w gminie i powiecie.

Pożyjemy, zobaczymy. W mojej ocenie (na podstawie tego, co widzę na mieście) tegoroczne wybory już przechlapaliście. Ale oczywiście jasnowidzem nie jestem, kompletu informacji też nie mam - może np. wykonujecie od miesięcy solidną pracę u podstaw?
Tak czy inaczej Twój post wrzucam do prywatnego archiwum :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #31 dnia: Października 24, 2010, 14:19:55 »
Cytat: "sekator"
Niestety wcześniejsze tego typu inicjatywy (np Razem dla Polic, Nowe Police, Tój Głos ) niewiele osiągnęły w lokalnych wyborach.


Było jeszcze coś takiego jak KWW Przymierze Stanisława Szymaszka i raczej dużo się nie pomylę, jeśli powiem, że wczorajsze przymierze jest dzisiejszym Police XXI. Gdzie jest dziś Szymaszek? Wiem jedno. Była sobie kiedyś Unia Wolności - dziś nieboszczka. Na polickim podwórku, część uwoli przeszła do gryfa a część do PO. Następnie w gryfie się pogniewali na siebie i powstawały różne takie przeobrażenia po UW - gryf, przymierze, nowe police Misiły (Misiło też kiedyś było w UW potem w gryfie), police XXI. Ach. Zapomniałbym! Próbowali jeszcze z Partią Demokratyczną, z ramienia, której G.Ufniarz startował na posła. Pamiętacie?
hubalczyk

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #32 dnia: Października 24, 2010, 15:13:52 »
Cytat: "hubalczyk"
Wiem jedno. Była sobie kiedyś Unia Wolności - dziś nieboszczka. Na polickim podwórku, część uwoli przeszła do gryfa a część do PO. Następnie w gryfie się pogniewali na siebie i powstawały różne takie przeobrażenia po UW - gryf, przymierze, nowe police Misiły (Misiło też kiedyś było w UW potem w gryfie), police XXI. Ach. Zapomniałbym! Próbowali jeszcze z Partią Demokratyczną, z ramienia, której G.Ufniarz startował na posła. Pamiętacie?

Wiadomo, tylko policki PiS się narodził w wyniku niepokalanego poczęcia (wersja dla niewierzących: nastąpiło ono wiatropylnie), a nie dlatego, że się Kazik pogniewał z Władkiem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

suszek

  • Gość
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #33 dnia: Października 24, 2010, 21:20:17 »
Dzisiaj przepiękny start wyborczy Komitetu Police XXIz Panią Ewą Chmielewską jako kandydatką na burmistrza Polic. 150 osób na sali klubu 83. Kulturalnie i ze smakiem- pyszne kanapki. Ale nie piszmy o tym, nie piszmy, bo jak przekroczą próg podwójnie, to dopiero będą JAJA.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #34 dnia: Października 25, 2010, 13:28:06 »
Cytat: "suszek"
Dzisiaj przepiękny start wyborczy Komitetu Police XXIz Panią Ewą Chmielewską jako kandydatką na burmistrza Polic. 150 osób na sali klubu 83. Kulturalnie i ze smakiem- pyszne kanapki. Ale nie piszmy o tym, nie piszmy, bo jak przekroczą próg podwójnie, to dopiero będą JAJA.

O czym np. nie piszmy? O przepięknym starcie z półgodzinnym opóźnieniem? ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #35 dnia: Października 25, 2010, 13:42:34 »
Cytat: "hubalczyk"
Była sobie kiedyś Unia Wolności - dziś nieboszczka. Na polickim podwórku, część uwoli przeszła do gryfa a część do PO. Następnie w gryfie się pogniewali na siebie i powstawały różne takie przeobrażenia po UW - gryf, przymierze, nowe police Misiły (Misiło też kiedyś było w UW potem w gryfie), police XXI. Ach. Zapomniałbym! Próbowali jeszcze z Partią Demokratyczną, z ramienia, której G.Ufniarz startował na posła. Pamiętacie?


Troche niedokładna ta historia życia polickiej UW:)
W wyborach samorzadowych w 1998 roku UW startowała samodzielnie, zdobyła gminne i powiatowe mandaty i współtworzyła koalicję z AWS i PSG. koalicja ta potem została lekko zmodyfikowana poprzez usunięcie z niej PSG. Przed wyborami samorzadowymi w 2002 roku w lokalnej UW podjęto decyzję o odstapieniu od startu pod szyldem partii i utworzeniu wraz z szerokim środowiskiem AWS Stowarzyszenia GRYF. Część członków UW, która GRYFa tworzyć nie chciała wystartowała pod swoim własnym szyldem zwanym Przymierzem Samorządowym. Dalsze losy polickiej UW splotły się ściśle z losem partii na arenie ogólnopolskiej. Postepujący proces oslabiania partii, przeobrażenie najpierw w Partie Demokratyczną, a potem w Demokratów.pl. Policki wątek tej partii urwał się ostatecznie w momencie gdy Demokraci zblizyli się mocno do SLD i współtworzyli Lewicę Razem.
Tyle o historii Unii Wolności w Policach.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #36 dnia: Października 25, 2010, 16:52:54 »
Dziękuję za rozjaśnienie nieco już przyćmionej historii w bardziej chronologiczny sposób.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Policki wątek tej partii urwał się ostatecznie w momencie gdy Demokraci zblizyli się mocno do SLD i współtworzyli Lewicę Razem.


Czyli jak rozumiem, ludzie UW z Polic odcięli się od partii, ponieważ ta zbyt mocno zbliżyła się do Lewicy? A czy dziś, koło historii się nie zatoczyło, skoro dzisiejszy policki Gryf dopuszcza na swe listy ludzi Lewicy? Jak to rozumieć Panie Grzegorzu? Teraz już można?
hubalczyk

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #37 dnia: Października 25, 2010, 23:39:36 »
Cytat: "hubalczyk"
Czyli jak rozumiem, ludzie UW z Polic odcięli się od partii, ponieważ ta zbyt mocno zbliżyła się do Lewicy? A czy dziś, koło historii się nie zatoczyło, skoro dzisiejszy policki Gryf dopuszcza na swe listy ludzi Lewicy? Jak to rozumieć Panie Grzegorzu? Teraz już można?


Nie chcę mówic za moich kolegów wiec powiem za siebie. Moment zawarcia aliansu demokratów.pl z lewicą uznałem za ostateczny dowód na koniec tej formacji. Bylem zwolennikiem prowadzenia samodzielnej polityki. Podobnie jak ja mysleli założyciele i najwspanialsi ludzie dawnej UW(T. Mazowiecki, W. Frasyniuk, J. Lityński).
Decyzja o opuszczeniu szeregów była wiec w moim wypadku wynikiem przegranej koncepcji, którą popierałem, a nie wyborem ideowym.

A dziś...
Nie jest tak, ze GRYF zbliża sie do lewicy, myślę, że jest raczej odwrotnie.
W kazdym razie mnie, niegdyś członkowi Unii Pracy, potem lewoskrzydłowemu Unii Wolności zblizenie z Elą Jaźwińską, czy Panem Kazimierzem Wirkijowskim, ludźmi których szanuję i uważam za mądrych, zupełnie nie przeszkadza.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #38 dnia: Października 26, 2010, 10:48:20 »
Wybory samorządowe mogą być też okazją do pośmiania się. Np. pobudka w PSL! http://www.magpol.com.pl/kronika/index.html
I  kandydaci tejże partii na radnych np. w Okręgu drugim. Na - uwaga! Jedynce - jegomość, który już od dawna nie zamieszkuje w swoim okręgu wyborczym, no więc posiadający raczej mgliste pojęcie o problemach społeczności lokalnej.
Wyczucie chwili zakrawające na kpinę z wyborców i ewidentny „skok na stołek”.
millena

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 26, 2010, 00:27:47 »
Cytuj (zaznaczone)

Dzisiaj przepiękny start wyborczy Komitetu Police XXIz Panią Ewą Chmielewską jako kandydatką na burmistrza Polic. 150 osób na sali klubu 83. Kulturalnie i ze smakiem- pyszne kanapki. Ale nie piszmy o tym, nie piszmy, bo jak przekroczą próg podwójnie, to dopiero będą JAJA.


Próg przekroczony, jaj nie ma, mandatów także.
Zabrakło wyrazistych działań promocyjnych, przynajmniej od wiosny 2010. Pokazanie się w czasie samej kampanii to za mało. Ginie się wśród tłumu.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Jedynki do rady gminy.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 26, 2010, 14:46:31 »
Mniej więcej to samo napisałem ponad miesiąc temu - jest na górze tej strony. Możesz mi mówić „Prorok” ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.