Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......  (Przeczytany 6910 razy)

82200

  • Gość
Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......
« dnia: Września 27, 2010, 21:58:32 »
Cross Polo zamówiłam w salonie VW 25 maja 2010. Wpłaciłam 5tys zaliczki. Okres wykonania umowy wynosił 110 dni. Równo po tym okresie czyli 14 września stawiłam się w salonie, by odebrać auto a pan po zadzwonieniu gdzieś dowiedział się że jest już numer nadwozia, ale nie mogą stwierdzić gdzie auto jest..... Czy na statku płynie, czy stoi na redzie i od 14 września do 27 września nie jest w stanie ustalić gdzie auto jest i kiedy otrzymam je. Próbowałam wycyganić jakieś zniżki, ale powiedział, że nie ma szans, by auto kosztowało mniej, bo nie jest to takie drogie auto i tak już w pakietach miałam zniżki urządzając wnętrze i udało mi się wywalczyć brak zapłaty 122zł za zarejestrowanie auta przez pracownika salonu.
Z podpisanej umowy wynika, że po 75 dniach po tych 110 dniach mogę zerwać umowę i zwrócą mi zaliczkę. Czyli do końca roku mają czas i umowa wiąże. Pan w salonie twierdzi, że mają problemy logistyczne i nie mogą się dogadać z VW. Ja mam już zarezerwowane miejsce na parkingu strzeżonym, dałam zaliczkę, by dobre miejsce nie pod lampami dla mnie trzymać do 1 października a tu kicha.

Proszę o dobre rady co powinnam zrobić, co mogę zrobić, co mi pozostaje, bo nie jestem obeznana w tych niuansach a czekanie mnie irytuje, bo od 25 maja czekam na auto nowe. Proszę o pomoc.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2010, 22:08:10 »
Zwróć się z problemem do rzecznika praw konsumenta. Adres i numer telefonu znajdziesz w internecie. Dowiedz się, jakie masz prawa i czego możesz się domagać od sprzedawcy. Nie powinny Cię interesować jakieś kłopoty logistyczne i inne. To problem sprzedawcy. U rzecznika dowiedz się również, czy zajmie się twoja sprawą czy tylko Ci doradzi.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......
« Odpowiedź #2 dnia: Września 28, 2010, 14:39:40 »
Cytat: "82200"
po 75 dniach po tych 110 dniach mogę zerwać umowę i zwrócą mi zaliczkę

Sprzedawca zabezpieczył się dodatkowym terminem, wydaje mi się, że nic przed jego upływem nie zrobisz... :/
Cytat: "82200"
Czy na statku płynie, czy stoi na redzie

Z tego co mi wiadomo to VW wiozą na auto-transporterach z Wolfsburga z Niemiec, no chyba że zamówione auto jest "made in China"...

Może trzeba zadzwonić do TVN Turbo z prośbą o interwencję ;)
Powodzenia :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......
« Odpowiedź #3 dnia: Września 28, 2010, 15:14:43 »
Ja sugeruję wreszcie określić swoją płeć.
Czekam na wyjaśnienia do jutra (godzina 12:00),
jeżeli nie otrzymam wyjaśnienia czemu piszesz pod dwoma kontami,
usuwam oba - za multikonto.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......
« Odpowiedź #4 dnia: Września 28, 2010, 20:07:10 »
polo cross cudeńko tylko pozazdrościć zakupu,
a tak na serio wychodzi na to czy to handlarz używanych czy nowych to zawsze handlarz samochodami, niższe zaufanie niż polityk
może do Niemca lepiej jechać było kupić

[ Dodano: 2010-09-28, 20:12 ]
ps. jaka cena i ile za rozpakowanie trzeba dołożyć? nie strach nowe kupować? za serwis przez pierwsze lata majątek wydasz.

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Nie mogę odebrać Cross Polo z salonu - proszę o pomoc.......
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2010, 10:43:43 »
Cytat: "EVPolice"
nie strach nowe kupować?


chyba większy strach używanego kupic widizalem ostatnio jak ladne audi a4 sie na bezrzeczu palilo ;) nowe nie bylo