Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: ON Diesel / Silniki TDI  (Przeczytany 6137 razy)

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
ON Diesel / Silniki TDI
« dnia: Września 27, 2010, 15:49:22 »
Witam. Mam pytanie dotyczące turbodiesla. (1.9TDI)

Czy można do niego zatankować bio paliwo (bądź paliwo nieznanego pochodzenia sprzedawane " z ręki do ręki")

Czy tankowanie ON na stacjach typu tesco czyli tam gdzie jest ono tańsze o ponad 30gr niż wszędzie jest bezpieczne?

Bo z tego co wiem to niektóre silniki mogą jeździć dosłownie na wszystkim:-)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
ON Diesel / Silniki TDI
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2010, 17:04:24 »
Temat biodiesla był już poruszany, zapewniam Cię, że ten silnik nie pojedzie na "dosłownie wszystkim", jeżeli nie chcesz popłynąć na drogich naprawach układu zasilania to nie kombinuj z paliwem. W tesco możesz śmiało tankować, oni mają paliwo z Orlenu, ja tankowałem tam diesla przez ostatnie 4 lata (jak bywałem w Szczecinie) i paliwo było dobrej jakości.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
ON Diesel / Silniki TDI
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2010, 17:05:55 »
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=6308

W "specyfikacji" auta nie masz informacji jakie paliwo możesz tankować ?:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
ON Diesel / Silniki TDI
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2010, 17:22:39 »
Rbk z tego co pamiętam jest to golf III z silnikiem 1Z, te samochody na 100% nie są przystosowane do agresywnego biodiesla, pompy wtryskowe w tych silnikach są wrażliwe na kiepskie paliwo (wyższa zawartość siarki itp.) Najczęściej padały w nich potencjometry dające informację położeniu wałka układu sterującego dawką paliwa. Przez kiepskie paliwo może uszkodzić wszystkie współpracujące ze sobą elementy mechaniczne, olej napędowy spełniający normy ma również właściwości smarujące i chłodzące, co w dużym stopniu wydłuża żywotność pompy. Paliwo kiepskiej jakości tych właściwości nie ma i często po takich tankowaniach konieczna była kompletna regeneracja pompy.

Bizon

  • Gość
ON Diesel / Silniki TDI
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2010, 23:28:43 »
można lać biodiesla PME do TDI na pompie VP37 tak jest w książce napisane a jaka jest jakość tego paliwa większość się domyśla i nie leje tego do baku.