Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 206909 razy)

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #285 dnia: Września 06, 2013, 17:42:18 »
Wędrowałem dziś między 13.30 a 14.30 w okolicach granicy (Dobieszczyn i obok, kierunek Hintersee). Pojechałem na rekonesans i z racji namiętności do zbierania. Każdy ma swoje odchylenia.
Grzybów - jak na lekarstwo. Po drodze sporo (ale bez przesady) podobnych do mnie grzybiarzy. Kilkoro z dorobkiem. Mniej więcej jedna piąta (lub mniej) wiaderka po farbie (5 litrów). W lesie są różne "psie grzyby" (nie wszystkie są psie, ale zwykle niezbierane). Na mój nos i doświadczenie jeszcze trzeba poczekać na wysyp. To kwestia kilku dni, a przede wszystkim deszczu. Na razie jest sucho i nie pachnie grzybami. Sporo purchawek i czarcich jaj (tęgoskór pospolity). Trochę surojadek, dwie "panienki" ("Niemki"). Żeby coś naprawdę zebrać trzeba kilku godzin.

Offline MAGcam

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #286 dnia: Września 06, 2013, 21:36:31 »
Hm jak wcześnie j pisałem fotki wrzucić nie umiem ale każdy mój wypad na grzyby jest udokumentowany ,,,,,dzisiaj kicha jak na moje bo 3/4 kosza i się nałaziłem...ciut za sucho...
ps.byłem dziś ze znajomą....dziwiła się że ona jeden grzybek znajdzie  a ja stoję w miejscu i ścinam 8/10....wytłumaczyłem że należy szukać w trawie....cierpliwość i bystre oko zostaje nagrodzone...cóż:)

Offline MAGcam

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #287 dnia: Września 06, 2013, 21:41:49 »
STOKROTKA 84......doczytałem i podpowiem a propos kleszczy.....


1) ŻADNA CHEMIA TYLKO ZROBIĆ "MAZIDŁO Z CZOSNKU+ WYSMAROWANIE CIAŁA ODKRYTEGO:)
2) mniej drastyczny odstraszacz olejek waniliowy do ciasta...inwestycja tania ale zajebiaszczo skuteczna:)...po powrocie kąpiel gratis.....jak 40 lat po świecie chodzę to jeszcze kleszcze nie miałem....proponuję wypróbować

Offline siatkarze

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #288 dnia: Września 06, 2013, 22:06:34 »
No niestety u nas było za sucho. Ale może coś na tygodniu będzie bo już robi się wilgotniej.

Offline looki8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #289 dnia: Września 08, 2013, 10:49:59 »
Czwartek 05,09. Trzebież za "Naftobazami". 3 godziny po lesie 1,5 wiaderka (razem z żoną) Sobota 07,09. Okolice Brzózek. 4.5 godziny (od 6:30) 2.5 wiaderka (razem z żoną).
Niestety dokumentacji nie robiłem. Szału nie ma ale...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #290 dnia: Września 08, 2013, 20:19:51 »
Gdzie wy znajdujecie te grzyby, byłem w piątek i w sobote i ledwo dno zakryte, i reszta grzybiarzy widziałem podobnie miała

Offline MAGcam

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #291 dnia: Września 08, 2013, 20:56:49 »
W lesie kolego w lesie...:-D
a teraz fakty...każdy z nas ma swoje miejsca i jak pisałem wcześniej zgarnąłem kilka koszy...lecz dzisiaj prawie 2 godziny w lesie i dosłownie 15 i pół grzyba.....
pierwszy wysyp ma się ku końcowi a właściwie już się skończył....musimy poczekać na deszcz i drugi wysyp...o ile w ogóle będzie....a mam nadzieję że tak

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #292 dnia: Września 14, 2013, 09:09:57 »
Ktoś był ostatnimi dni? Chcę uderzyć w przyszłym tygodniu, ciekawi mnie jak sytuacja. Kuzynek był przed wczoraj pod Goleniowem i bieda.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #293 dnia: Września 14, 2013, 09:52:11 »
Byłem wczoraj przejazdem w okolicach Stepnicy i również zero. Ale ja tylko na 20min rekonesansie byłem. No ale w takim czasie choćby sztuka trafić się powinna. Inni też z pustymi koszyczkami spacerowali. A kobiecina, która codziennie sprzedaje zbiory na przystanku w Budzieniu, jak zwykle 4-5 wiadereczek...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #294 dnia: Września 14, 2013, 20:35:51 »
Był ktoś dzisiaj w okolicach Tanowa, Trzeszczyna albo Cpn'ów? jest coś po ostatnich deszczach?

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #295 dnia: Września 15, 2013, 09:26:56 »
piotr0822, 3 marne i suche grzyby... wynik z wczoraj z okolic Tanowa

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #296 dnia: Września 15, 2013, 10:09:44 »
dzieki, czyli nie ma co sie wybierać. Trzeba poczekać na kolejny wysyp

Offline Jadzia31x

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #297 dnia: Września 15, 2013, 12:00:51 »
Super, że jest te forum i ten temat o grzybach.
Ogólnie moimi wyznacznikami czy już są grzyby jest ten temat na tym forum oraz blog o grzybach w zachodniopomorskim  
Sugerując się tymi dwoma źródłami postanowiłam dziś pojechać na grzyby. Zahaczyłam trochę miejsc i w końcu trafiłam, bo nazbierałam pół wiaderka ale uwaga, młodziutkich podgrzybków.
Grzybki znalezione niedaleko Nowego Warpna.


Z kolei moja koleżanka, była wczoraj w Puszczy bukowej to nazbierała kurek i kilka prawdziwków.

Chciałabym Was zapytać w jakie regiony najbliżej można podjechać aby nazbierać prawdziwków? Bo u nas w lasach pobliskich to nie ma w ogóle lasów typowych na borowiki.
Słyszałam, że nie którzy jeżdżą pod Poznań okolice Mokrza lub Chociwel lub za Goleniowem w kierunku Białuń, Bieluń jakoś tak.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #298 dnia: Września 17, 2013, 13:30:15 »
Warto jechać teraz na grzyby za Trzebież ? Był ktoś?

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #299 dnia: Września 17, 2013, 18:36:50 »
Nie warto, jak to mówią "dupa blada".

Co było się skończyło, trzeba czekać na kolejny wysyp ;)