Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 205769 razy)

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 15, 2011, 17:27:07 »
Dzięki za info, nikt więcej nic nie wie?

Offline Natala

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 15, 2011, 17:38:08 »
Jagody są już od dawna i to całkiem sporo. A grzyby w okolicach Trzebieży to pojedyncze podgrzybki. Podobno są już gdzieś czerwone kozaki i chyba prawdziwki ale ja żadnego jeszcze nie spotkałam.

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 15, 2011, 18:06:04 »
Cytat: "Natala"
Jagody są już od dawna i to całkiem sporo. A grzyby w okolicach Trzebieży to pojedyncze podgrzybki. Podobno są już gdzieś czerwone kozaki i chyba prawdziwki ale ja żadnego jeszcze nie spotkałam.


O masz... a ja słyszałem w autobusie od Pań, że wszystko zmarzło w maju i jagód jest bardzo mało. Mówiły o jagodach od strony Dobieszczyna.
Natala, a możesz podpowiedzieć w jakich rejonach są jagody?, może nie wszędzie są.
Chciałbym trochę nazbierać na pierożki i dżemy :)

staryczlek

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 15, 2011, 18:30:52 »
Pojawiają się nawet juz pierwsze nieśmiałe kurki ( co jest wręcz nowością w pewnych rejonach..), są w sporych ilościach kanie, podgrzybki też nieśmiało wychylają się ze ściólki...szukać..łazić..wąchać..i trafiać...

Cofając się o kilka postów wstecz

- znalazłem bystrą uwagę takiej spryciuli jak Stokrotka odnośnie grzybów.... :rotfl:  :rotfl: ( masz rację młoda istoto..Ojciec by Cię prześwięcił.....za ujawnienie Owej tajemnicy rodzinnej....zatem trzymaj języczek za zębami -pary nie puszczaj..bo smak tych rydzów jest jedyny i niepowtarzalny...i w tym roku będą zowu...kiedys był y jedzone one  z blachy pieca ..starego takiego/ a dziś patelacha i masłó mniammmm)

przy okazji ciepły uśmiech posyłam ...hej

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 15, 2011, 18:41:03 »
Kurki się nieśmiało pojawiają? O.o Przy krajówkach w tonach to sprzedają. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

staryczlek

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 15, 2011, 18:58:06 »
Sam podkresliłeś- ..przy krajówkach...
Nasze okolice nie są i nie były kurkowym zagłębiem, zatem moja uwaga była właściwa , jako dotycząca Naszych okolic.

Przy krajówkach to i kurek i jagód i Jagodzianek  :batman: ..w bród

pac

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 15, 2011, 21:17:18 »
Kurek jest bardzo dużo, np. za Trzebieżą, już kilka razy zajadałem się smakowitym sosem mojej żony  :chef:

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 16, 2011, 00:29:47 »
Cytat: "pac"
Kurek jest bardzo dużo, np. za Trzebieżą

Za Trzebieżą w kierunku drogi na Myślibórz?
To fakt kurki są przepyszne ale bym z chęcią zjadł jajeczniczkę z kurek.... :chef:
Podpowiedzcie mi coś więcej z tymi jagodami i grzybami, nie znam tu jeszcze za bardzo okolic,a bardzo bym pojadł czy to jagód czy jakiś pierwszych grzybków :)

Pozdrawiam

Offline Natala

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 16, 2011, 09:46:52 »
Jagody można znależć za Trzebieżą w strone Myśliborza, nie wiem jak w bliższych rejonach ale w okolicach jeziorka Piaski są na_pewno. Jeśli znajdzie się dobre miejsce to można dość sporo nazbierać, ale tak w porównaniu do zeszłego roku to jest ich troche mniej i w tym roku prawdopodobnie skończą się dużo szybciej.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 22, 2011, 00:36:17 »
Cytat: "Natala"
Jagody można znależć za Trzebieżą w strone Myśliborza, nie wiem jak w bliższych rejonach ale w okolicach jeziorka Piaski są na_pewno. Jeśli znajdzie się dobre miejsce to można dość sporo nazbierać, ale tak w porównaniu do zeszłego roku to jest ich troche mniej i w tym roku prawdopodobnie skończą się dużo szybciej.

Ort. Pozdrawiam - Kuba


Dzięki :)
Byłem zaraz za Trzebieżą, ciężko to ciężko ale udało mi się zebrać 2 litry jagód, spotkałem starszą Panią, która też zbierała jagody i powiedziała, że w tym roku jest bardzo mało jagód, ponieważ większość zmarzła w maju gdy kwitła, dużo też jest krzaczków jagodowych wysuszonych na pieprz.
Może w następnym roku będzie więcej. :)

A co do grzybków to trochę tez pochodziłem po  lesie i niestety nic nie znalazłem ale to byłem w niedziele, może coś się zmieniło?
Piszcie jak coś wiecie w temacie grzybów, może od kogoś coś słyszeliście?
Zawsze jak na Turzynie sprzedawali grzyby było wiadomo, że już się zaczęły ale teraz wybudowali tą galerie i nie ma już tych handlarzy runem leśnym...

A, mam jeszcze do Was takie pytanko, jeździcie może albo byliście na grzybach w Puszczy Bukowej? Zastanawiam się czy można tam też coś nazbierać w sezonie.

W ogóle to tak się szykuję aby w sezonie zapolować gdzieś na borowiki (prawdziwki) ale nie bardzo wiem gdzie.
Tu w Puszczy Wkrzańskiej raczej ich nie ma, a jak są to mało. Słyszałem, że sporo osób z Szczecina jeździ gdzieś aż na Chociwel ale to trochę daleko, nie wiecie, czy gdzieś tu bliżej nie ma jakiś lasów borowikowych?

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 22, 2011, 07:19:56 »
Trudno wyczuć jak w tym roku będzie z grzybami. Pół lasu wycięte. I ciekawi mnie ile czasu trzeba czekać aby po takiej wycince las znowu wydawał plony?
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 22, 2011, 08:37:51 »
Gdzie tyle lasu wycięli?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 22, 2011, 09:44:24 »
Bardzo dużo wycinek za Dobieszczynem, Police w kierunku Trzeszczyna, obecnie okolice Siedlic, ogólnie bardzo dużo lasu poszło pod piły.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 22, 2011, 10:00:13 »
A to na szczęście nie rejony w które jeżdżę :P
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Grzyby
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 22, 2011, 10:48:36 »
W sobotę byłem na jagodach (zero) i znalazłem podgrzybka, całkiem przypadkiem, przy drodze.