Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 205755 razy)

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #45 dnia: Października 10, 2010, 20:38:21 »
Cytat: "jasia"
Byłam dzisiaj , do lasu dojechałam okolo 16, późno.... ale z mężem nazbieraliśmy niecałe wiaderko. Podgrzybki - bardzo suche ( w sam raz do suszenia) ale zdrowe, jeden prawdziwek, maślaki, czerwony łepek, kozaki, zajączki ( mocno robaczywe - wyrzuciłam), no i opieńki.
Niestety 3/4 opiniek robaczywych, musze przyznać, że chyba jeszcze nie widziałam robaczywych opieniek....a zbieram je co roku.
Tak więc, w środku tygodnia i z rana chyba jeszcze grzybów nazbiera.
Tak mi się marzy pojechać do Drawna, albo na Lipki Wielkie na zielonki, ale niestety gdy ja mam wolne, to mąż w pracy i na odwrót... a tam , to trzeba i z rana i na cały dzień.
Pozdrawiam grzybiarzy.



Dziękuję za info, a gdzie zbieraliście grzybki jak można wiedzieć? w centrum Dobieszczyna? Trzebież, Myślibórz ?

Tydzień temu opieńki były jeszcze zdrowe...
A właśnie, co do gąsek, to na Dobieszczynie ich nie ma ? Bo ja jeszcze nie spotkałem...

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #46 dnia: Października 11, 2010, 15:12:58 »
Ja byłam za Trzebieżą w kierunku Myśliborza.
Niestety w naszych lasach gąsek nie spotkałam ale może ktoś spotkał...

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #47 dnia: Października 23, 2010, 16:49:16 »
Aha, dzięki..

Był ktoś może ostatnio na jakimś jesiennym grzybobraniu? Są grzyby?

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #48 dnia: Października 24, 2010, 00:07:04 »
Dla Administratora - rydze są i nie trzeba ich długo i daleko szukać  :) trzeba wiedzieć gdzie i w jakim lesie... Sorry ale to moja długa i rodzinna tajemnica - zdradzić nie mogę, bo ojciec mi głowę ukręci.  Podgrzybki były, i to baardzo dużo (zdjęcia zamieszczalam- dowód jest) , rydze..hmm myśle że, 2 kosze + poświęcona kurtka przeciwdeszczowa w trakcie 1 wypadu to wystarczająca ilość. Administratorze mogę ci jedynie podpowiedzieć, że do miejsca docelowego jechałam jakieś 0,5h;) Nie ma to jak uczta rydzowa doprawiona masełkiem i solą... Pozdrawiem E.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #49 dnia: Października 24, 2010, 00:20:09 »
Stokrotko 84, i po co pisać takie tajemnicze posty ?, tylko po to by denerwować innych ludzi?
A może po to, by pokazać, że ty i twoja rodzina jesteście lepsi od innych...? Przecież jak napiszesz, że rydze znajdujesz  np w lasach w kierunku Myslibórz, albo w kierunku Trzebież... to i tak nikt dokładnie nie będzie wiedział w jakim jest to miejscu....
Dlatego takie informacje (jakie ty podajesz) odkładam między bajki....
pozdrawiam

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #50 dnia: Października 24, 2010, 00:30:31 »
Ehh Jasiu wiedziałam że taka osoba jak ty odpowie na post... Nie uważam się za, jak to napisałaś "lepszą" - to stwierdzenie jest żałosne. Nikogo nie denerwuję i nie mam zamiaru.. Nie podaje miejsca bo jeśli napisze że na trasie między Tanowem a Nowym warpnem,  w świerkach i na żerowiskach dzików, w okolicach bagien,  to i tak nic nie da.... Ludzie pytają, czy grzyby są, odpowiadam że są, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Daruj sobie tego rodzaju komentarze, bo i tak nic nowego nie wnoszą. Jasiu pozdrawiam

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #51 dnia: Października 24, 2010, 00:45:33 »
Dlaczego piszesz... " wiedziałam że taka osoba jak ty odpowie na post..." ?
Jest we mnie coś nie tak?

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #52 dnia: Października 24, 2010, 00:52:23 »
Stwierdzilaś że niby jestem "lepsza" w ogóle mnie nie znając. Nie mówie że coś z Tobą jest nie tak.. Twoje podejście do mojej odpowiedzi na post nie należało do najlepszych - moje zdanie . To wszystko co mam na ten temat do powiedzenia ;) Życze dobrej nocy. Pozdrawiam  :sleep:

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 14, 2010, 16:58:07 »
Dawno już nie bylem w lesie...
Ostatnio słyszałem od jednej Pani w sklepie, że można jeszcze nazbierać grzybów, zwłaszcza podgrzybków?
Był ktoś może ostatnio w lesie?

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 14, 2010, 21:34:22 »
Podgrzybków ostatnio nie spotkałem, za to boczniaki już są  ;D

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 14, 2010, 22:20:33 »
Właśnie ostatnio byłam w lesie, drzewa lisciaste , przewaga buków.
Znalazłam grzyby podobne to tych http://www.mazury.nek.pl/grzyby-niejadalne-trujace/201-strzepiak-ceglasty.html.
To strzępiak liściasty... niby wszystko się zgadza, tylko, że według atlasu grzybów sa to grzyby wiosenne, a tu jesień....

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 14, 2010, 23:42:06 »
Cytat: "jasia"
Właśnie ostatnio byłam w lesie, drzewa lisciaste , przewaga buków.
Znalazłam grzyby podobne to tych http://www.mazury.nek.pl/...-ceglasty.html.
To strzępiak liściasty... niby wszystko się zgadza, tylko, że według atlasu grzybów sa to grzyby wiosenne, a tu jesień....


Może był tylko "podobny", dużo jest bardzo podobnych do siebie grzybów :)

Cytat: "Użytkownik"
Podgrzybków ostatnio nie spotkałem, za to boczniaki już są  ;D


Boczniaki? To te co rosną na drzewach?

Pozdrawiam

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 15, 2010, 07:07:17 »
Cytat: "Prezess"


Boczniaki? To te co rosną na drzewach?

Pozdrawiam


Zazwyczaj tak, chodź nie koniecznie, w mokrych miejscach np. przy strumykach rosną czasem na ziemi ;p

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 14, 2011, 18:36:15 »
Witam po rocznej przerwie.
Był ktoś może na grzybach w ostatnim czasie na Dobieszczynie i okolicach?

I jeszcze pytanie trochę wykraczające poza temat, są jagody na Dobieszczynie?
W tamtym roku było bardzo dużo jagód.

Beobachter

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 14, 2011, 19:01:45 »
Grzybów jeszcze nie szukałem. Jagód też nie, choć wiem, że są.  Wczoraj, na przystanku autobusowym w Trzebieży (przy Polnej) widziałem parę z pięciolitrowym wiaderkiem pełnym jagód. Jak to się mówi "z czubem". Była 15. 30 - byli pieszo, więc do Dobieszczyna na pewno nie doszli, musieli zbierać w okolicach Trzebieży. Jagód pewnie jest dużo, tym bardziej że ostatnio popadało, a nie ma upałów.