Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.  (Przeczytany 58782 razy)

yak

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #90 dnia: Września 10, 2010, 19:11:16 »
Mimo wszystko - wyprostujmy przekłamania. Com napisał - napisałem, zniknięcie postów uzgodniono. Proszę tylko zauważyć, że wymieniłem (słusznie, niesłusznie, mniejsza o to) konkretne osoby. Nie partie, osoby. To jest ważne rozróżnienie.

Po drugie rzecz mało znana: zdjęcie zamieszczone w ulotce zostało ukradzione. Tak! Ukradzione. Konkretnej osobie, bez jej wiedzy. Nie mnie (zamieszczam masę zdjęć Burmistrza), nie pochodzi też z urzędowej strony gminy. A stamtąd lub ode mnie wziąć by było najłatwiej. Tego nie zrobiono. Wniosek: chodziło o "umoczenie" konkretnej osoby.

Z dyskusji wycofałem się ja, wycofane zostały moje posty, m.in. z powodów w tej chwili ujawnionych. Trwa bowiem poszukiwanie wykonawcy tego dzieła. Wiadomo już jak, obecnie jest etap ustalania przez kogo zostało wykonane. A potem? Potem wystarczy wizyta dwóch "smutnych panów", by wiedzieć kto naruszył... prawa autorskie.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #91 dnia: Września 10, 2010, 21:27:32 »
Cytat: "yak"
zdjęcie zamieszczone w ulotce zostało ukradzione. Tak! Ukradzione. Konkretnej osobie, bez jej wiedzy.




A ja myślałem że z racji  zajmowanego stanowiska jest osobą publiczną. Nie jest więc wymagana zgoda  na publikację wizerunku takich osób uzyskanego w  związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych. Osoba taka musi się  liczyć z zainteresowaniem  mediów i odbiorców tych mediów.Inną kwestią natomiast jest jednak  przekroczenie  dozwolonych prawem granic  ingerencji w sferę życia osobistego takiej osoby i naruszania jej praw  do ochrony  wizerunku oraz prywatności.To są dwa różne aspekty które yak ( u ) mylisz.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

yak

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #92 dnia: Września 10, 2010, 21:37:10 »
Nie mylę się. Tu nie chodzi o fakt publikacji zdjęcia Diakuna, ale o fakt publikacji zdjęcia, które ktoś wykonał, ma do tej fotki prawa, a wykorzystano ja bez jego, autora, zgody. To jest problem praw autorskich wykonawcy zdjęcia. nie ma znaczenia, czy na zdjęciu jest Diakun, czy np. chryzantema.

bob

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #93 dnia: Września 10, 2010, 21:38:33 »
Cytat: "Król podziemia"
Nie jest więc wymagana zgoda na publikację wizerunku takich osób uzyskanego w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych.

yak miał pewnie na myśl nie tyle sam motyw zdjęcia (Burmistrz) co prawa autorskie fotografa, który to zdjęcie wykonał; każdy ma prawo sfotografować osobę publiczną, ale nie każdemu wolno rozporządzać zdjęciem, które zrobił tej osobie kto inny.

Poza tym trochę szkoda, że dopiero teraz (mimochodem) zdementowałeś yaku swoje poprzednie informacje o niejakim "Zadrze" (żeby nie wyszło, że sam kogoś pomawiam  :lol2: ); tak na upartego to dość podobną metodą:
Cytat: "yak"
wymieniłem (słusznie, niesłusznie, mniejsza o to) konkretne osoby. Nie partie, osoby

posłużył się pomysłodawca omawianego właśnie paszkwilu: on też tylko wymienił - słusznie lub nie, mniejsza o to - konkretną osobę; nawet nie partię - a konkretną osobę... Nie chcę się czepiać, ale dzięki za sprostowanie.

Pozdrawiam!

yak

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #94 dnia: Września 10, 2010, 21:41:09 »
Zdementowałem wcześniej - wg woli Drzazgi, który do mnie w tej sprawie zadzwonił. Niniejszym powtarzam dwa zdania. 1. napisałem, co napisałem (cytat za Piłatem). 2. K. Drzazga prosił mnie, abym podał, ze nie ma z tym nic wspólnego. Nic nie dementuję, nic nie stwierdzam, podaję, o co mnie proszono. A mogę mieć oprócz tego, co napisałem, również własne zdanie. I mam.

bob

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #95 dnia: Września 10, 2010, 21:55:14 »
Zdementowaniem określiłem przejście od:
Cytat: "yak"
Za ulotką, choć wielu nie chce w to wierzyć, stoi człowiek o ksywce "Zadra".

do
Cytat: "yak"
Trwa bowiem poszukiwanie wykonawcy tego dzieła. Wiadomo już jak, obecnie jest etap ustalania przez kogo zostało wykonane.

ale jak zwał - tak zwał, nie będę się czepiał; też mam na ten temat własne zdanie :-)

Miłego wieczoru, pozdrawiam!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #96 dnia: Września 10, 2010, 21:57:58 »
ciężko w takim przypadku będzie obalić "zamiar sprawcy" bowiem ustawa-szczególnie art.81 tej ustawy http://www.doktoranci.ue.poznan.pl/Dokumenty/ustawa_o_prawie_autorskim_i_prawach_pokrewnych.pdf
daje prawnikom dowolność interpretacji.Gra słów i tzw."falandyzacji" jak to bywa w Naszych Sądach.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #97 dnia: Września 10, 2010, 22:00:39 »
Cytat: "Król podziemia"
daje prawnikom dowolność interpretacji


Dokładnie, złapią cię za rękę, to mów, że to nie twoja ręka, jak znajdą kasę w twoich spodniach, to mów, że to są pożyczone spodnie...

yak

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #98 dnia: Września 10, 2010, 22:28:04 »
Odchodzimy od tematu. Mówiąc szczerze - dla mnie ta ulotka to chwytanie się brzytwy. Przez kilka osób. Gdzieś na tym forum funkcjonuje wątek o najlepszych komediach. No cóż, dla mnie najlepsza to "Burmistrz Bartłomiej Pachis" w reżyserii Jerzego Kardziejonka. Obaj mają wiele do stracenia.
Zadra, Drzazga, ma również. Ale Drzazga, choć piastuje wysokie funkcje w PiS, nie jest z PiS tożsamy. Partia, czyli ludzie (zespół) to jedno, indywiduum (Drzazga) to drugie.
PiS-owcom nie wolno krytykować polityki prezesa i w ogóle "starszych w wierze". Ich problem. Ale przecież nikt samobójcą nie jest.
W Policach PiS popiera Diakuna, bo tylko Diakun może PiS-owi "zrobić dobrze". Sam PiS sobie "dobrze" nie zrobi.
Robienie "dobrze" PiS nie oznacza koniecznie robienia "dobrze" Drzazdze. On to świetnie rozumie. Czy z tego powodu był współkonstruktorem ulotki? Zaprzecza - trzeba wierzyć. Ale to nie znaczy nic więcej, nad to, że do wykonania i dystrybucji ulotki pan Kazimierz ręki nie przyłożył. Czy na pewno nigdy niczego nie inspirował? Nie wiem. Różnie ludzie mówią. Nawet J. Kardziejonek.
Temat IPN i jego zarzutów generuje i nagłaśnia w Policach kilka osób. Prymarnie - m.in. K. Drzazga. "Zatroskany" - najlepsze słowo. Sekundarnie - naiwny J. Kardziejonek. Tak naiwny, że nawet nie zaprzecza pytany, czy swoje przekonania o "problemie Diakuna" opiera na doniesieniach (vel poglądach) K. Drzazgi.
Czy to oznacza, że któryś z panów ulotkę inspirował i realnie wykonał? K. Drzazga raczej nie, realizacja ulotki (+ dystrybucja) wymaga nadmiaru kasy, a tej pan Kazimierz nie ma.
Znaczy J. Kardziejonek? Nie wiem. Dedukcja. Lecz nie mam dowodów.
Wiem, że od połowy sierpnia J. Kardziejonek dzieli się z otoczeniem nadzieją, że Diakun polegnie przed sądem lustracyjnym. To jest fakt.
A rebours, jak mówią Francuzi, czyli "na wspak" to samo wyraża Drzazga. Bo jest "zatroskany".
Czy troska + nadzieja zrodziły ulotkę? Nie wiem. Lecz nie wykluczam. Nikogo nie atakuje, lecz póki nie ma cenzury wolno mi stawiać hipotezy.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #99 dnia: Września 10, 2010, 22:39:04 »
Cytat: "yak"
Gdzieś na tym forum funkcjonuje wątek o najlepszych komediach. No cóż, dla mnie najlepsza to "Burmistrz Bartłomiej Pachis" w reżyserii Jerzego Kardziejonka.


Panie Janku, dobre, na prawdę dobre, pojechał Pan teraz po bandzie.:)

Cytat: "yak"
Czy to oznacza, że któryś z panów ulotkę inspirował i realnie wykonał? K. Drzazga raczej nie, realizacja ulotki (+ dystrybucja) wymaga nadmiaru kasy, a tej pan Kazimierz nie ma.
Znaczy J. Kardziejonek? Nie wiem. Na pewno - nie wiem.


To wie tylko Najwyższy, jednak zamiłowanie do nielegalnego kserowania gminnych dokumentów może zdradzić pewne ciągotki...

bob

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #100 dnia: Września 10, 2010, 22:39:14 »
Kasa? Hmmm, czy ja wiem... Trudno ocenić nakład tego "wydawnictwa" ale wydaje mi się, że wydrukowanie takiej ulotki nawet własnym sumptem to koszt góra paruset złotych; bez większego znaczenia, jeśli chce się komuś podłożyć świnię...

Widzę tu jednak pewną istotną wskazówkę, która może przyczynić się do rozwikłania tej zagadki - albo chociaż nas do tego rozwiązania przybliżyć... Mam na myśli dość specyficzny i szczególny w demokracji okres, w którym się ta ulotka ukazała - kampania wyborcza... Pan D. "zatroskany" (fantastyczne sformułowanie  :lol2:) jest przecież nie od dziś, a pan K. w zasadzie dopiero od paru tygodni (im bliżej 15 września, tym bardziej się tym interesuje)...

Zresztą ja też nic nie wiem i nikogo nie atakuję, tylko tak głośno myślę...

Pozdrawiam!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #101 dnia: Września 10, 2010, 22:59:11 »
Jakby nie patrzeć police i miejscowa "polityka" się rozwija.
Jakiś czas temu kolportowano materiały na partyjnych drukach pewnej partii. Teraz też ktoś nieopatrznie mógł wydrukować te ulotki na partyjnym papierze, ale nie ...postęp jest i załatwiono "czyste" papiery...

sekator

  • Gość
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #102 dnia: Września 10, 2010, 23:32:49 »
Moim zdaniem ulotka jest ewidentnym dowodem na słabość opozycji. Jeżeli ktoś chwyta się tak prymitywnych i żenujących metod zwalczanie konkurencji politycznej, świadczyć to może tylko o tym , że nie posiada pomysłów na sprawowanie skutecznej władzy, lub nie wykorzystuje faktycznych potknięć rządzących ( których nigdy nie brakuje), ponieważ jedynym jego celem jest zdobycie władzy za wszelką cenę.
Władzy której efektem nie będzie dobro mieszkańców Polic, tylko posadzenie swoich czterech liter na stolcu burmistrza.
Ulotka miała uderzyć prosto w Diakuna, więc inspiratorem jest ktoś, kto będzie konkurował z nim w walce o fotel burmistrza, a jej celem jest osłabienie najsilniejszego kandadata  startującego w gonitwie. W tym wypadku krąg podejrzanych mocno nam się zawęża.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #103 dnia: Września 11, 2010, 19:26:57 »
A ja nadal będę twierdzil że burmistrzem Polic pwinna zostać osoba mloda dynamiczna ,przedsiębiorcza rozwojowa i nie mająca za sobą niejasnej przeszłości.Osoba ktora przyciągnie do Polic inwestycje i inwestorów żeby Police nie były uzależnione tylko od ZCH Police.
Mariusz

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Ulotka o Diakunie - początek kampanii.
« Odpowiedź #104 dnia: Września 11, 2010, 20:15:14 »
Podzielam zdanie Mariusza, tylko że w Policach obecnie nie ma osoby, która nadawała by się na to stanowisko i była młoda... Młoda w sensie poniżej 30 roku życia ? Bo jeszcze zależy jak rozumiemy granicę znaczenia "osoba młoda". Z pewnością nie nadaje się p. Pachis. Człowiek z pewnością wykształcony i kompetentny, ale zbyt podatny na wpływy otoczenia jakim jest p. Kardziejonek. Pewnie burmistrzem zostanie p. Diakun, choć on sam jeszcze oficjalnie nie potwierdził swojej kandydatury :) Doradców tylko, żeby wziął tym razem lepszych...