Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jaki telewizor LCD wybrać?  (Przeczytany 5842 razy)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Jaki telewizor LCD wybrać?
« dnia: Sierpnia 29, 2010, 12:46:48 »
Witam po dosyć długiej przerwie :) Chciałbym kupić telewizor LCD, oto podstawowe parametry, które powinien spełniać:
- od 37" do 40"
- 100Hz
- stosunkowo niski pobór mocyałbym kupić telewizor LCD

Spośród wszystkich modeli jakie widziałem moją uwagę zwróciło kilka modeli:
- Samsung LE37C650 (początkowo miał być LE37B650, ale wyszedł nowszy model)
- Philips 37PFL5405H
- Toshiba 37XV635DG
- Toshiba 40XV733G

Czytałem, że Samsung lepiej sprawuje się z sygnałem cyfrowym, a Philips z sygnałem analogowym. Telewizora będę używał do XBOXa 360, oglądania filmów (HDMI + netbook) oraz Cyfrowego Polsatu. Na telewizor mogę przeznaczyć 2300zł. Czy w/w są dobrym wyborem? Czy jest może jakiś inny telewizor lepszy od w/w?

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Jaki telewizor LCD wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2010, 13:07:56 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Do Twoich celów może lepiej się sprawdzić plazma. Napisz ile masz kasiorki do wydania.

2300zł. Myślę, że jednak LCD będzie dla mnie ok :)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Jaki telewizor LCD wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2010, 13:37:27 »
Za 2300 kupisz spokojnie plazmę HD Ready Panasa ('37 lub '42) albo Szajsunga ('42).
Przy odrobinie szczęścia uda Ci się Full HD Panas '42, ale to akurat nie ma wielkiego znaczenia.
Kupując Panasa licz się z małą ilością bajerów, ale za to jakość obrazu Ci te braki wynagrodzi.
Nie kupuj żadnej z nowych plazm LG, bo mimo że fajnie wyglądają (są b. cienkie, prawie jak LED-y) to obraz jest kiszkowaty.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Jaki telewizor LCD wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2010, 13:47:22 »
W takim razie wolę kupić FullHD LCD, niż HD Ready Plazmę. Czy możemy się skupić na telewizorach LCD? :)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Jaki telewizor LCD wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 29, 2010, 16:08:00 »
Ok, po prostu dla mnie zakup LCD, jaki by nie był, to pomyłka.
Jeśli zaś chodzi o TV o których piszesz, to miałem jedynie okazję przyjrzeć się Samsungowi i Philipsowi - ten drugi zrobił na mnie większe wrażenie - bardziej naturalne kolory i chyba trochę mniejsza pikseloza przy SD, kosztem niewielkiej utraty detali (jeśli przy SD można w ogóle o detalach mówić). W Philipsie fajną sprawą jest demo HD - można zobaczyć co obraz dobrej jakości potrafi wyciągnąć z tego TV. Przy Samsungu dema nie znalazłem (może słabo się starałem), obraz HD z C+ był ok. Wadą Philipsa jak dla mnie jest pokićkane menu. Po kilku dniach można pewnie przywyknąć. Z tych dwóch wg. mnie Philips.