Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
 • Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Kajakiem po Odrze - mapa, kompas i kajak :)  (Przeczytany 5297 razy)

wiking

 • Gość
[Ogólne] Kajakiem po Odrze - mapa, kompas i kajak :)
« dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:32:05 »


"Kajakiem na orientację ?"

Mapa, kompas, kajak i woda. Tak zaczyna się przygoda z kajakowymi imprezami na orientację pod hasłem "Kajakiem po Odrze" w 2010 roku.  Dzięki współpracy z Gminą, Miastem Szczecin kontynuujemy nasz pomysł z ubiegłego roku. Jest teraz bardziej rozbudowany gdyż zamiast jednej imprezy jak w 2009 roku, Międzyszkolny Klub Sportowy "Wiking" wraz z partnerami zorganizuje cztery imprezy kajakowe.

Już 19 czerwca 2010 roku zapraszamy do udziału w II Mistrzostwach Pomorza Zachodniego w kajakowej orientacji "MIĘDZYODRZE", których centrum umiejscowione będzie w wypożyczalni kajaków w Siadle Dolnym. Impreza jest dziedziną turystyki kwalifikowanej - imprezy na orientację z wykorzystaniem kajaków.Uczestnicy startują na przygotowanej trasie kajakowej, oznaczonej w terenie biało-czerwonymi lampionami za pomocą mapy, przyrządów do pracy na mapie i kompasu. Starty odbywają się w dwu osobowych zespołach z podziałem na kategorie – trasa krótsza początkujących  i trasa dłuższa zaawansowanych. Każdy zespół na podstawie mapy, samodzielnie określa trasę przepłynięcia oraz wariantowość potwierdzania punktów kontrolnych. Oceniane jest potwierdzenie punktów kontrolnych, ich prawidłowość jak i czas pokonania trasy. Łącząc rekreację i  turystykę z rywalizacją, zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje możliwości i umiejętności orientowania się w terenie w nietypowych warunkach poznając jednocześnie walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza.

Mistrzostwa są jednocześnie pierwszą rundą rywalizacji rocznej pod nazwą "Puchar Odry 2010". Zapraszamy serdecznie do udziału  w tej niewątpliwie atrakcyjnej formie kajakarstwa i orientacji w terenie. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie, jedni będa rywalizowac a inni po prostu rekreacyjne pokonają trasę. A kto wygra ? Niekoniecznie najszybsi, gdyż liczy się dokładność pokonania trasy a dopiero potem czas pokonania trasy. Jeśli nie pasuje ten termin zapraszamy na kolejne imprezy w dniach 10 lipca, 28 sierpnia i 11 września 2010 roku. Szczegółowe informacje oraz regulaminy umieszczamy na bieżąco na naszych stronach www.kajakiempoodrze.pl

Do zobaczenia. Pozdrawiamy Organizatorzy.


Offline beerman

 • Rozpisuje się
 • *****
 • Wiadomości: 118
  • Zobacz profil
[Ogólne] Kajakiem po Odrze - mapa, kompas i kajak :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:24:16 »
Mało szczegółów, trzeba mieć własny kajak? Jakieś opłaty są?

Mariusz1989

 • Gość
[Ogólne] Kajakiem po Odrze - mapa, kompas i kajak :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2010, 09:05:35 »
Nie trzeba mieć kajaku swojego. Szczegóły masz na stronie do której autor newsa podał link. W regulaminie napisane jest, że koszt wpisowego to 25zł za osobę. Pozdrawiam

wiking

 • Gość
[Ogólne] Kajakiem po Odrze - mapa, kompas i kajak :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:21:29 »
Dokładnie tak jak napisał kol. Mariusz. Zapraszam na stronę www.kajakiempoodrze.pl gdzie regulamin powyższej imprezy jest w wersji skróconej na stronie i pełny do pobrania w zakładce regulaminy i druki.

[ Dodano: 2010-06-21, 06:24 ]
19 czerwca 2010 roku, na przepięknym terenach Międzyodrza odbyły się   II Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Kajakowej Orientacji, których organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy „Wiking” oraz Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego „WODNIK” wraz z partnerami. Była to jednocześnie 1 runda Pucharu Odry, rywalizacji kajakowych imprez na orientację w 2010 roku. Łącznie uczestniczyło 32 uczestników w 16 osadach kajakowych ze Szczecina, Gryfina, Stargardu Szczecińskiego, Biesiekierzy, Małkocina i Pniewa. Zawodnicy rywalizowali na trasach dla początkujących i zaawansowanych. Walka była bardzo wyrównana i o miejscu decydował test krajoznawczy oraz czas pokonania trasy. Różnice punktowe były bardzo niewielkie. Pokonanie trasy utrudniał silny prąd Odry oraz wiatr powodujący dość spore falowanie szczególnie na jeziorze Samotnym.

W kategorii zaawansowanych wygrał zespół GW Szczecin w składzie Sylwia Turkiewicz i Andrzej Kraśnicki zaś w kategorii początkujących uczestnicy ze Szczecina Paweł Żal i Barbara Pawlak. Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom za przybycie pomimo dość nie sprzyjających warunków pogodowych oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gryfinie za otwartość i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby o organizację zawodów. Ci którzy nie uczestniczyli mogą tylko żałować że nie poznali Międzyodrza od strony orientacji kajakowej i zapraszamy na kolejną imprezę, tym razem na Odrze, 10 lipca 2010 roku. Informacje na bieżąco na naszej stronie kajakowej – www.kajakiempoodrze.pl  . Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia abyśmy mogli zabezpieczyć odpowiednią ilość sprzętu niezbędnego do organizacji imprezy. Serdecznie dziękujemy za dofinansowanie Gminie, Miastu Szczecin, dzięki której organizacja imprezy nie byłaby możliwa.