Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police  (Przeczytany 155650 razy)

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 26, 2016, 11:25:23 »
Samemu będzie Ci ciężko, wyrwiesz ewentualnie parę groszy więcej za roboczogodzinę. Proponuję skorzystać z usług firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu odszkodowań lecz będzie cię to kosztowało około 20 % tego co firma dla ciebie wyciągnie z warty. Ewentualnie możesz spróbować zrobić kalkulację kosztów naprawy pojazdu u jakiegos niazaleznego rzeczoznawcy i w odwołaniu powołać się na ten dokument. Pozdrawiam

Offline makaveli2pac

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 29, 2016, 16:50:10 »
dokłądnie ile jest czasu na odwołanie się. Tak tak jestem chytry ale jak mogę kilka groszy dozbierac za free to bardzo chetnie. Co nalezy zrobić

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 29, 2016, 17:02:13 »
Trzy lata od momentu zaistnienia szkody. Jeśli sam nie jesteś kumaty w tym temacie to skorzystaj z usług firmy o której napisałem  powyżej

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 29, 2016, 17:17:43 »
Firma cito wywalczy, za drobne 40%
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 29, 2016, 18:07:04 »
Zajka bierze podobno 20% także jest tańszy.

Offline k1978

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 01, 2017, 18:25:23 »
Cze wszystkim, na poczatku napisze ze przeczytalem to forum od 2010 roku ale nie znalazlem odpowiedzi...
1)..i tak dnia 12.10.2016 zglosilem szkode do warty (zniszczony lakier, elementy zewnetrzne, szyby itp)
2)przeslalem im wszelkie potrzebne formularze, po 3 dniach zjawil sie rzeczoznawca i juz podczas pierwszych ogledzin stwierdzil ze na lakierze i podzespolach sa glebokie wrzery - co jest normalne poprzez opadanie czastek z kominow ZCH Police (mieszkam na starych policach - Rynek)
3)po nastepnych 3 dniach dostalem na email jego ekspertyze z kalkulacja, ponad 6 tys zl, w lakierniach w ktorych chcialem doprowadzic auto do stanu pierwotnego tylko buchali smiechem
4)zglosilem do Warty iz rezygnuje z danej kwoty i chcialbym przeprowadzic naprawe bezgotowkowo w Fordzie, zgodzili sie na to. Ford przejal cala procedure komunikacji z Warta. w miedzyczasie odwiedzil mnie rzeczioznawca po raz drugi, gdyz Ford nie bawil sie w jakies czyszczenie..."olejem" (jak to chciala Warta) plastikow i podzespolow i wypisal o ich wymiane
5)22.11 zdalem auto do lakierowania, okres 2-3tyg. Auto polakierowane, niestety chromow pod szybami nie wymienili bo Warta sie nie zgodzila - polowa chromow to calosc wraz z szybami.
6)Auto odebralem 07.12 , podpisalem odbior i fakture ktora zostala wyslana do Warty i ktora to miala ja zaplacic do 21.12 (okres 14 dni )wraz z druga faktura za auto zastepcze.
7)wszystko gralo az do 26.02.17 kiedy to dostalem pismo z Warty ze...w dniu 02.02.17 ZCH Police odmowilo wziecia na siebie odpowiedzialnosci za zniszczenie lakieru mojego auta, ze to ja mam udowodnic im wine, i ze Warta na podstawie zebranej dokumentacji w toku likwidacji szkody ustalila ze brak jest podstaw do przypisania ZCH Police odpowiedzialnosci za skutki powstalej szkody.
Dopisala jeszcze w ostatnim zdaniu ze...realizujac nalozony na zaklady ubezpieczen obowiazek ustawowy informujemy ze w przypadku kwestionowania powyzszej decyzji mozliwe jest dochodzenie rosZczen takze na drodze postepowania sadowego.

tu moje pytanie,,,spotkal sie ktos z was z podobnym pismem czy sprawa?Nie za bardzo rozumiem o co im chodzi,,,najpierw dali pozwolenie na lakierowanie, zlecili to i potwierdzili, auto odebralem, 2 miesiace przed odmowa ZCH Police a teraz sam ie wiem o co im chodzi, czy podchodza mnie ,,,czy czasem nie zaplace im sam za to (kwota ok 17 tys) czy ...bede musial zaplacic? Zna ktos moze namiar na dobrego adwokata co sie specjalizyuje w tym. Ijeszcze jedno,,,to oni zaloza mi ewentualnie sprawe czy nasla na mnie np komornika i to ja musze im ja zalozyc, z gory dzieki

Post Merge: Marca 01, 2017, 18:28:51
zapomnialem dopisac, nie pracuje na zakladach a auto stoi 6 miesiecy w roku na parkingu strzezonym, nie ruszane
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2017, 18:28:51 wysłana przez k1978 »

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 02, 2017, 08:04:32 »
po nastepnych 3 dniach dostalem na email jego ekspertyze z kalkulacja, ponad 6 tys zl,
I tyle powinno wystarczyć w sądzie (albo idź do UOKIK), bo przyjęli winę ze strony zakładów.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 02, 2017, 10:37:32 »
k 1978. Nie chcę cię za bardzo martwić ale masz przechlapane. bez walki w sądzie nic nie zdziałasz. Niestety sam fakt że zrobili wycenę i niby zgodzili się na polakierowanie w Fordzie jeszcze do końca nie przesądza że wezmą na siebie odpowiedzialność, chociaż z tego co piszesz można było tak sądzić aczkolwiek nie znając co Ci tam odpowiedzieli nie wiem jak naprawdę było.
Miałem podobny przypadek jeśli chodzi o likwidację szkody z OC sprawcy w PZU. Gościu uszkodził samochód, policja wezwana uznała go winnym ale odmówił przyjęcia mandatu.
Postanowiłem zlikwidować szkodę w ramach tzw. likwidacji bezpośredniej w PZU, co oznacza że mając u nich OC zgłaszasz szkodę i oni potem resztę papierkowej roboty wraz dochodzeniem odszkodowania od sprawcy robią sami.
Wszystko było pięknie, zgłoszenie przyjęte, rzeczoznawca zrobił wycenę i powiedział ze mogę spokojnie likwidować szkodę. Przezornie zapytałem czy na pewno bosprawca się wypiął i sprawa idzie sądu i trochę to potrwa i żeby nie było że zrobię samochód a potem się PZU wypnie. Robić panie i niczym się nie martwić policja była, i uznała wine to najważniejsze a resztę już PZU załatwi. No to ok myślę i dałem na bezgotówkowe bo kwota z wyceny też była niska.
W międzyczasie jeszcze trwało mailowanie z PZU o dokumenty itp.
Auto zostało zrobione , jeszcze zastrzegłem żeby wyłącznie na oryginałach a nie chińskich zamiennikach i tak tez warsztat zrobił.
Po odebraniu auta za tydzień przychodzi pismo z PZU że mogę się pocałować w dupę i oni nie mogą wziąć odpowiedzialności i przeprowadzić likwidacji szkody ponieważ sprawca nie przyjął mandatu i jak chcę prześlą dokumenty do tamtej ubezpieczalni.
Myślałem że mnie coś trafi. Zadałem pytanie ciulom po kiego grzyba przyjęli zgłoszenie z wyraźnie zaznaczonym faktem ze sprawca nie przyjął mandatu. Dlaczego przysłali rzeczoznawcę i zrobili wycenę i zezwolili na likwidację szkody. Oczywiście w lakonicznej odpowiedzi info że ich usługa nie może być w tym przypadku zastosowana bo sprawca się wypiął. Tak więc na chwilę obecną facet z warsztatu był na tyle fair że poczeka z zapłatą za Fakturę co prawda na drobne 3500 zł do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd.  Niestety gnoje w firmach ubezpieczeniowych kręcą jak mogą. Ja już wiem że drugi raz bym się nie odważył na likwidację szkody ja wszystko nie jest wyjaśnione ktoś winnny itp. Pozostaje ci dobry prawnik albo jakieś CITO itp. i walka z gnojami.

Forda nie będzie interesowało kto zawinił, kasę będzie żądał od właściciela auta i mogą ci niestety nasłać komornika
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2017, 10:45:20 wysłana przez konDonek »

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 02, 2017, 20:12:07 »
Polecam Pana Ziajkę i jego firmę.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline k1978

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 02, 2017, 20:30:19 »
dzieki wszystkim na starcie za wszelkie info, co do p.Ziajki to czy nie jest za pozno na jego 'interwencje', z racji tego ze ja nie mam zadnych zdjec auta tylko rzeczoznawca z Warty. dzis tez kontaktowalem sie z Fordem , i nie wiedza nic na temat przelewu (mial byc do 21.12.2016) gdyz idzie on do Poznania. Dowiedzialem sie tez ze dostali oni jednio pismo,,,ale nie o odmowie wziecia odpowiedzialnisci przez ZCH Police ale o ....tym ze Warta probuje sprawdzic czy w danym okresie byla ubezpieczycielem ZCH Police, to juz heee parodje przypomina. Jak co Ford bedzie sluzyl pomoca, nie wiem co dio dzialu ksiegowosci ale na pewno warsztat blacharski. Druga sprawa co wyczytalem na necie na stronie warty ze, "Decyzja i wypłata-W oparciu o zgromadzoną dokumentację i wyliczenie wartości szkody likwidator merytoryczny podejmuje decyzję o odpowiedzialności za szkodę i wysokości odszkodowania. Na podstawie wydanej decyzji o przyjęciu odpowiedzialności następuje realizacja płatności przez komórki księgowe. W przypadku odmowy przyjęcia odpowiedzialności decyzja zostaje przesłana. jak na moj rozumto z tego wynika ze jak nie maja okreslonej odpowiedzialnosci ze np ZCH Police sie zgadzaja czy tez nie, tow przypadku odmowy powinni mnie o tym poinformowac i tym samym nie pozwolic na naprawe w warsztacie, bez ich potwierdzenia zaden warsztat nie zagra w ruletke czy sie zgodza czy nie,

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 03, 2017, 09:16:48 »
W przypadku odmowy przyjęcia odpowiedzialności decyzja zostaje przesłana. jak na moj rozumto z tego wynika ze jak nie maja okreslonej odpowiedzialnosci ze np ZCH Police sie zgadzaja czy tez nie, tow przypadku odmowy powinni mnie o tym poinformowac i tym samym nie pozwolic na naprawe w warsztacie, bez ich potwierdzenia zaden warsztat nie zagra w ruletke czy sie zgodza czy nie,
Oczywiście. Jeśli zgodzili się na wypłatę, a później na naprawę, to wzięli na siebie odpowiedzialność. Z tego co kojarzę, to Warta była ubezpieczycielem Zch do końca roku.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 03, 2017, 13:19:18 »
Minął ponad miesiąc od zgłoszenia szkody warta napisała tylko że wysyła ponaglenia do zch a odpowiedzi brak czy zakładów nie obowiązują żadne terminy ktoś tam w ogóle pracuje w tej sprawie czy mają wieczne wakacje ?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 04, 2017, 13:43:39 »
Komunistyczna firma to i postkomunistyczne standardy.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 05, 2017, 07:55:24 »
Zmieniła się od nowego roku firma ubezpieczająca zakłady?

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #194 dnia: Marca 05, 2017, 11:30:38 »
Ja zgłaszałem do Warty i Warta obsługuje moją szkodę więc raczej nie chyba że po drodze jest jeszcze jakaś inna firma