Police i okolice > Historia

[Jasienica] Hans Modrow

(1/2) > >>

bob:
Kiedy ostatnio szukałem czegoś w internecie, przez zupełny przypadek doczytałem się, że niejaki Hans Modrow - ostatni szef Rady Ministrów NRD - urodził się (oczywiście jeszcze za niemieckich czasów, w 1928 roku) w Jasienicy, dzisiejszej dzielnicy naszego pięknego miasta.

Mam pytanie do przyjaciół lokalnej historii, czy wiadomo o nim coś więcej, czy zachował się jego dom rodzinny, może jest nawet jakaś pamiątkowa tablica? To bądź co bądź najwyższego chyba szczebla polityk osobiście związany z naszym miastem!

Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam!

Umieściłem właściwy tag - Domino.

NIKA:
Warto byłoby popytać tych najstarszych mieszkańców Jasienicy.
Może ktoś pamięta jego rodzinę itd.
Na necie w zasadzie nie ma żadnych informacji poza tą tylko, że się tam urodził.
W każdym razie póki co nic więcej na ten temat nie znalazłam.

Domino:
Hans Modrow urodził się 27 stycznia 1928 roku w Jasienicy.W latach 1942-1945 uczył się w zawodzie ślusarza maszynowego.Jako 16latek (1944) zostaje powołany do wojska w charakterze Flakhelfer'a (pomocnika w artylerii przeciwlotniczej).W 1945 przeniesiony do Volkssturmu.Wzięty do niewoli przez Rosjan, został uwolniony w 1949 roku.


Pozdrawiam

ak:

jakub_m:
Zawsze można zaprzyjaźnić się z nim na Facebooku , proszę jednak wziąć pod uwagę, że był przedstawicielem twardego aparatu władzy NRD...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej