Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: O samochodach słów kilka...  (Przeczytany 47318 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 18, 2010, 16:08:03 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "parian"
A mnie przekonuje błazen Clarkson, a nie ludzie, którzy dzięki Mercedesowi mają co do gara włożyć. Co mieli powiedzieć? Że jest be?


Tutaj bardziej chodzi o kwalifikacje i osiągnięcia tych panów, tak do końca nie wiesz jaki stosunek mają ci kierowcy do marki. Dwa razy słyszałem, jak krytykując, wręcz nabijali się z niektórych "wynalazków" Mercedesa. Ich opinia o SL-u była jak najbardziej wiarygodna,  oparta na doświadczeniu z torów wyścigowych. Dodam tylko skromnie, iż byłem pod ogromnym wrażeniem tego samochodu i myślę, że jest niesamowicie dopracowany pod każdym względem. Jazda nim to niesamowita frajda. Szczerze Ci życzę, byś kiedyś miał okazje zasiąść za kółkiem tego pojazdu. Wtedy wierz mi, nie będzie Ci do śmiechu.

Ale ja się z tego auta nie nabijam. Jest klasa!
Wyłuszczę Ci to inaczej: dają mi szansę przejechać się SL-em 65 AMG. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Nie śpię przez tydzień i prawdopodobnie przez tydzień mam sraczkę. W końcu jazda - po jej zakończeniu stwierdzam, że to najlepsze auto na świecie. I jestem o tym przekonany, dopóki nie wsiadam za stery Murcielago SV, 599 Fiorano czy SLS-a, o którym pisze Orbit. Wtedy moje poglądy mogą (choć nie muszą) zostać szybko zweryfikowane.

Cytat: "parian"
Miało na celu robienie sobie jaj z braku przyczepności


Cytat: "speedbax"
Jeżeli wg Ciebie próby przyczepności na trawie są wyznacznikiem faktycznych właściwości trakcyjnych samochodu i mogą być podstawą do robienia sobie jaj, to wybacz, ale myślę, że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Jaja można sobie robić ze wszystkiego. Ważne żeby było śmiesznie.

Cytat: "parian"

A mnie przekonuje błazen Clarkson


Cytat: "speedbax"
To niech jeszcze ten mądry pan do kompletu zrobi test przyczepności na trawie bolidu F1 z napędem na tylną oś, silnikiem o mocy około 800KM, ważącym 620 kg i powie, że to auto to też lipa, bo kilku osiłków przy linie przeciągnęło je bez trudu. Dla mnie to poziom wiedzy z "Auto Świata".

Pozdrawiam.

F1 nie służy do jazdy po drogach publicznych, w przeciwieństwie do ekskluzywnego coupe jakim jest CL 65 AMG. Poza tym test z liną przytoczyłem jako ciekawostkę.
Clarkson nie jest moim guru, ale trzeba przyznać mu jedno - objeździł wszystko co najlepsze i najdroższe na tej planecie. Poza tym jest zwykłym kierowcą, a nie kierowcą wyścigowym. I jeżeli twierdzi, że coś nie ma przyczepności, to ja mu wierzę.

A wracając do zapytania Renówki ciekawostka: znajomy kupił niedawno Volvo 460 '95, 2.0 benzynę, w klimie, elektryce szyb itepe za... 1800 zł. I muszę Wam powiedzieć, że auto nawet jeździ i nawet wygląda. Warto więc dobrze poszukać.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 18, 2010, 16:10:37 »
Swierzak, dziękuje za wyjaśnienie. Widzę, że posiadasz ogromną wiedzę z Wikipedii, szanuje to bardzo. Chodziło tylko o rodzaj paliwa, którym napędzany był silnik.
Ale Ty zabłysłeś - Wikipedia rządzi, oby tak dalej. Pewnie Twoje opinie na temat samochodów też czerpiesz z Wikipedii lub jakiegoś forum. Pozdrawiam i życzę zgłębiania wiedzy.
Dobrze, że jest Wikipedia, dzięki temu mamy wielu mądrych fachowców.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 18, 2010, 16:31:36 »
Cytat: "parian"
F1 nie służy do jazdy po drogach publicznych, w przeciwieństwie do ekskluzywnego coupe jakim jest CL 65 AMG.


Niemniej jednak "testowanie przyczepności" na trawniku to totalna bzdura, mimo tego ok niech Ci będzie  ;D to było dla jaj ;D

Cytat: "parian"
Clarkson nie jest moim guru, ale trzeba przyznać mu jedno - objeździł wszystko co najlepsze i najdroższe na tej planecie. Poza tym jest zwykłym kierowcą, a nie kierowcą wyścigowym. I jeżeli twierdzi, że coś nie ma przyczepności, to ja mu wierzę.


I dlatego dla mnie bardziej liczy się opinia profesjonalistów. Clarkson jest typowym show menem i jajcarzem, jego program rzadko jest obiektywny. Pokazał to "niby testem" wspomnianego SL-a Black Series wchodząc slajdami z wyłączonym nadzorem trakcji w zakręty. Próbuje uświadomić widzom ironie bezpieczeństwa w konstrukcji tego pojazdu, co jest zwyczajnym oszustwem. Ale ok. jedni lubią show, a inni rzeczywistość. ;D

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 18, 2010, 20:08:26 »
Parian moim zdaniem jednak właściciel takiego golfa podkreśla to że ma 2.0 turbo benzynę a nie zwykłą załóżmy wolnossącą benzynę :) Co do naszego "Majstra z forum" (Medyk). Nie posiadam wiedzy z wikipedii tylko raczej z doświadczenia i wiedzy z wielu źródeł której tobie niestety brak. Skoro chodziło Ci o to czym jest napędzany silnik do się nie piszę w domyśle o zwykłym wolnossącym i zamieszcza jeszcze fotkę robiąc z siebie laika, którym zresztą się okazałeś. Piszesz o wikipedii, a przydało by się żebyś chociaż do niej zajrzał jak masz zamiar cokolwiek sensownego napisać na temat motoryzacji.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 18, 2010, 20:15:56 »
Cytat: "speedbax"

Clarkson jest typowym show menem i jajcarzem, jego program rzadko jest obiektywny. Pokazał to "niby testem" wspomnianego SL-a Black Series wchodząc slajdami z wyłączonym nadzorem trakcji w zakręty. Próbuje uświadomić widzom ironie bezpieczeństwa w konstrukcji tego pojazdu, co jest zwyczajnym oszustwem. Ale ok. jedni lubią show, a inni rzeczywistość. ;D

Top Gear to nie tylko program TV, również (a może przede wszystkim) gazeta.
Ale żeby było obiektywniej tu znalazłem coś ciekawego: http://www.fastestlaps.com/track2.html

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 18, 2010, 20:24:12 »
Swierzak rozumiem Twoją fascynacje motoryzacją, pewnie śmigasz motorowerem  i jesteś z tego dumny. Pamiętaj Wikipedia jest i pewnie będzie więc ciesze się, że ją czytasz bo zawszę będziesz służył fachową wiedzą.
Pozdrawiam i życzę udanego wyszukiwania szczegółów w internecie.
Rozumiem, że według Ciebie silnik diesla wolnossący, jest napędzany innym paliwem niż silnik Common Rail. Spokojnie zdjęcie silnika przedstawiłem Ci bo chodziło mi o pojemność a nie rodzaj zasilania silnika.
Ale rozumiem Twoją irytację, Ty jesteś fachowiec z Wikipedii i znasz wszystkie definicję, i nimi się kieruj w życiu. Życzę  powodzenia.
A co do Twojej wiedzy to widzę miałem racje, sam piszesz, że czerpiesz ją z różnych źródeł rozumiem, że po za Wikipedii jest to Google i inne wyszukiwarki, jak również fora motoryzacyjne. A może jesteś mechanikiem to podaj namiary chętnie skorzystam z porad fachowca, może powiesz mi coś nowego na temat mojego samochodu (o ile znajdziesz coś w internecie).
A może masz ambicje aby zostać moderatorem tego działu, tylko nadmiar wiedzy Ci na to nie pozwala, bo Ty masz zawsze rację a inni się mylą?

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 18, 2010, 21:53:55 »
Rodzaj zasilania to jest chyba to o co Ci chodziło czyli diesel benzyna LPG. Gubisz sie w swoich wypowiedziach młodzieńcze oj gubisz. Nie mam motoroweru a porządne autko :) A co do wikipedi to tam nie zaglądam bo ma lewackie poglądy, ale to już temat na inną rozmową do której jeszcze nie dorosłeś. Wikipedia jest mi obca w takich sprawach, ale za to tobie jak najbardziej bo widzę nawiązujesz do niej w każdym zdaniu, szkoda że jeszcze nie wymieniłeś programów z Opcji Tvn Turbo. :):) Żal Żal Żal!!! Nabierz trochę pokory i zasięgnij wiedzy na temat o którym nie masz pojęcia. I popisz sobie coś jeszcze na temat ulubionej strony :P

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 18, 2010, 21:57:16 »
Cytat: "parian"
Ale żeby było obiektywniej tu znalazłem coś ciekawego


Bardzo ciekawe zestawienie ;D

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 18, 2010, 22:08:33 »
Swierzak, to ty nawiązywałeś do Wikipedii więc się nie czepiaj. To Ty polecałeś jej zasoby. Rozumiem, że jesteś już w takim wieku, że może skleroza Cię dopada.
Kończę temat o wszechwiedzący z dziedziny motoryzacji.
Rozumiem, że Twoje porządne auto to jakieś z Turbo-które tak uwielbiasz.
Pozdrawiam i pamiętaj Twój nick to Swierzak, więc zanim coś odpiszesz to przeczytaj co pisałeś wcześniej, bo to Ty samo sobie zaprzeczasz(pewnie z racji choroby).

Pieczka00

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 18, 2010, 22:10:17 »
Mam pytanie do znawcy motoryzacji Speedbax.Nosze sie z zamiarem kupna opon.Chodzi o to ze chciał bym wrzucić na tył szersze opony,przód mam 205 z tyłu mam zamiar wrzucić oponę 215 ewent.225.Więc pytanie czy taki rozmiar opony wejdzie mi do Mondeo MK1??

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 18, 2010, 22:17:11 »
Cytat: "Pieczka00"
Mam pytanie do znawcy motoryzacji Speedbax.Nosze sie z zamiarem kupna opon.Chodzi o to ze chciał bym wrzucić na tył szersze opony,przód mam 205 z tyłu mam zamiar wrzucić oponę 215 ewent.225.Więc pytanie czy taki rozmiar opony wejdzie mi do Mondeo MK1??


Moja wiedza na temat motoryzacji jest niczym w porównaniu do Twojej, myślę, że sam doskonale poradzisz sobie w poruszonej kwestii.

Pieczka00

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 18, 2010, 22:20:52 »
Cytat: "speedbax"
Moja wiedza na temat motoryzacji jest niczym w porównaniu do Twojej, myślę, że sam doskonale poradzisz sobie w poruszonej kwestii.


Dlatego chcę zasięgnąć rady fachowca.Nie chcę wydawać kasy na darmo a tym bardziej ze chcę kupić opony przez Allegro.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 18, 2010, 22:31:05 »
Cytat: "Pieczka00"
Dlatego chcę zasięgnąć rady fachowca.


Ja nie jestem fachowcem, po przeczytaniu Twoich teorii nabrałem wielu kompleksów i myślę, że moja skromna wiedza na nic się Tobie nie przyda ;D

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 18, 2010, 23:21:38 »
Nick dałem sobie sam a nie nadano mi od górnie. Z wikipedią to była ironia. Widać ludzie twojego pokroju nie potrafią nawet wyczuć tak prostego zabiegu językowego. Nie mam turbo dla twojej informacji, ale wiem co piszę i nie sprzeczam się gdy całe forum czyta że wychodzę na laika, popierając swoją nie wiedzę zdjęciami. Dziękuje :)

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 19, 2010, 06:30:04 »
Swierzak mam nadzieje, że znasz znaczenie słów, które używasz.
Nie będę z Tobą dyskutował bo to nie ma sensu. Proszę nie obrażaj mnie, bo nie lubię chamstwa jakie sobą reprezentujesz. A patrząc na Twoje posty to jesteś najmądrzejszy, wszystkich wyzywasz od idiotów. Ale każdemu każesz szukać informacji w internecie. Zaczynasz temat a później tekst aby sobie więcej poszukać na internecie. Ciesze się, że ludzie Twojego pokroju, i twojej epoki nauczyli się korzystać z internetu.
Daj chłopie sobie siana i wsiadaj w swoje porządne autko i śmigaj przed siebie, Szerokości życzę.