Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czym karmisz swojego psa/kota?

Chappi, Pedigree
9 (20.5%)
Eukanbuba
1 (2.3%)
Bosch
2 (4.5%)
Acana, Orijen
3 (6.8%)
Bewi Dog
0 (0%)
Nutra Nuggets, Nutra Gold
0 (0%)
Royal Canin
6 (13.6%)
Purina Dog Chow, ProPlan
2 (4.5%)
Bento Kronen
1 (2.3%)
1st Choice
0 (0%)
Profilum
0 (0%)
Hill's
0 (0%)
Josera
0 (0%)
żadną z powyższych
11 (25%)
samodzielnie przyrządzam (gotowane, BARF itp.)
9 (20.5%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: Marca 02, 2010, 18:10:16

Autor Wątek: [Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?  (Przeczytany 29965 razy)

bob

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 07, 2010, 10:42:51 »
Zapomniałem dodać, że jest absolutnym łasuchem i wielką fanką puddingu waniliowego (takiego za niecałą złotówkę z pierwszego lepszego dyskontu) i kremu do karpatki... No taki sobie kot... :cat: A co do sierści, to specjalnego efektu nie zauważyłem - ale może warto spróbować? Pozdrawiam!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 15, 2010, 16:43:07 »
Cytat: "beerman"
Widzę że cześć osób truje psy karmą chappi, pedigree, spytajcie się weterynarza co myśli na temat tych karm, albo przynajmniej poczytajcie w internecie.

zgadzam się z tobą,na internet i poczytać sobie,są różne fora dogomania,bokser forum,są tam opisywane różne karmy i opinie na ich temat oraz skład,naprawdę nie polecam,choć poprzedniego psa karmiłam tym g....m,nowemu już nie dam,choć od czasu do czasu to nie zaszkodzi(tak jak nam od czasu do czasu fast food).
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

sarka

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 18, 2010, 10:25:11 »
Ja wam polecam karmę Boscha! Jest lepszy od royala i tańszy. Royala teraz przejął inny producent, czy coś takiego i jest wymieszana nie wiadomo z czym... a cena masakryczna. No i moja pinda chętnie go je ;) pozatym od czasu do czasu ryżyk z marchewką i kurczaczkiem :) tak, żeby było jej miło :) aczkolwiek jest alergiczką  i za często rozpieszczac jej nie mogę ;(

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 18, 2010, 13:46:08 »
Ja tam za karmę RC maxi junior płacę 139zł z przesyłką za 15kg.Jeżeli to dla ciebie za dużo,to co zrobisz,jak pies zachoruje,pójdziesz do gorszego weta bo tańszy.Nie sądzę,a więc na karmie też nie należy oszczędzać. Aha miałam dodać,że na Allegro kupuję.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 30, 2010, 11:23:53 »
Pytanie do karmiących psa BARFem: gdzie zaopatrujecie się w produkty do psich posiłków?
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 30, 2010, 17:43:19 »
draculka, już nie karmię BARFem od jakiegoś czasu, ale kupowałam zazwyczaj gotowce w zooatelier w Szczecinie. Był tam wtedy fajny wybór rodzajów mięs, nie wiem jak jest teraz.

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 30, 2010, 21:00:42 »
Swojej kotce kupuję jedzonko na wagę w zoologicznym przy ryneczku,mieszam różne smaki plus  na zalegającą sierść.Kiedyś kupowałam Whiskas,po Kit Kat  miała rozwolnienie(właściciele persów wiedza jakie to przyjemne).Pozatym dostaje mięsko -filety z kurczaka i rybe surową -filety mintaja.Pozatym nie zje niczego innego,niczego nie ruszy ze stołu,wedliny,itp.Nie pije tez mleka,jedynie wodę.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 30, 2010, 21:42:04 »
Cytat: "DJK"
draculka, już nie karmię BARFem od jakiegoś czasu, ale kupowałam zazwyczaj gotowce w zooatelier w Szczecinie. Był tam wtedy fajny wybór rodzajów mięs, nie wiem jak jest teraz.


Przypuszczalnie piszesz o kostkach mięsnych "primexu". Jak to wygląda cenowo? Szukam alternatywy dla karmienia moich burków czymś, co nie będzie wymagało ode mnie latania po mięsnych i bazowania głównie na drobiu  :<
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 30, 2010, 21:53:21 »
Cytat: "draculka"

Przypuszczalnie piszesz o kostkach mięsnych "primexu". Jak to wygląda cenowo? Szukam alternatywy dla karmienia moich burków czymś, co nie będzie wymagało ode mnie latania po mięsnych i bazowania głównie na drobiu  :<


Tak, kostki primexu, ale to nie tylko są kostki takie z gotową mieszankę mięsno-kostno-warzywno-olejową. Mieli w ofercie również mięcho z kośćmi bez dodatków i było to mięsko właśnie którego normalnie w sklepie dostać nie można (struś, baranina, królik i wiele innych nie pamiętam szczerze mówiąc już wszystkich rodzajów) ich oferta jest na http://barf-center.pl/
Przy dużych psach pewnie to że kości są rozdrobnione to niezbyt duża zaleta, ale przy moim maltańczyku było to jedyne słuszne rozwiązanie, bo jeżeli idzie o drób to sobie fajnie radził z kostkami, tak już z wołową nie miał szans, no i nie wspomnę że w naszych sklepach zbyt dużego wyboru jeżeli idzie o rodzaj mięsa to nie ma.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 30, 2010, 23:53:08 »
Może ktoś mi doradzi co dać młodemu Yorkowi do gryzienia aby nie obgryzał mi mebli , ścian i wszystkiego co popadnie o butach i kapciach nie wspomnę.Ma 4 m-c jest odżywiany prawidłowo ,przynajmniej nam się tak wydaje.Dostaje Royal ,kurczak lub wołowinę,indyk z ryżem i warzywami, gotuje sama.Lubi twarożek i też dostaje regularnie.Wapno w pastylkach też łyka.Jestem bezradna bo nie jest to mój pierwszy pies ale szkodnik straszny.Proszę o podpowiedz może ktoś miał podobne problemy? :sunny:

[ Dodano: 2010-03-30, 23:53 ]
Zabawek do gryzienia ma pełno.

Zafrina

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 31, 2010, 07:07:30 »
Cytat: "Storczyk"
Może ktoś mi doradzi co dać młodemu Yorkowi do gryzienia aby nie obgryzał mi mebli , ścian i wszystkiego co popadnie o butach i kapciach nie wspomnę.Ma 4 m-c jest odżywiany prawidłowo ,przynajmniej nam się tak wydaje.Dostaje Royal ,kurczak lub wołowinę,indyk z ryżem i warzywami, gotuje sama.Lubi twarożek i też dostaje regularnie.Wapno w pastylkach też łyka.Jestem bezradna bo nie jest to mój pierwszy pies ale szkodnik straszny.Proszę o podpowiedz może ktoś miał podobne problemy? :sunny:

[ Dodano: 2010-03-30, 23:53 ]
Zabawek do gryzienia ma pełno.


Ja problem rozwiązałam kurzymi łapkami. Można je kupić w sklepie zoologicznym w Farmerze na Zamenhofa za 30 groszy za sztukę. Mój piesio aż się trzęsie na ich widok. Są też w sklepie zoologicznym koło ryneczku - trochę większe - za 50 gr. Dobre są też zwykłe kości.
Problem z głowy gwarantowany (mój piesio obgryzał tapetę)  :rotfl:

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 31, 2010, 11:12:11 »
a czy mu nie zaszkodzi? :chef:

[ Dodano: 2010-03-31, 11:13 ]
boje się czy mu nie zaszkodzi????

Zafrina

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 31, 2010, 11:39:38 »
Cytat: "Storczyk"
a czy mu nie zaszkodzi? :chef:

[ Dodano: 2010-03-31, 11:13 ]
boje się czy mu nie zaszkodzi????


Dlaczego miałoby zaszkodzić? To naturalna przekąska - przy okazji ząbki oczyszczą się z kamienia. Kości też są świetnym sposobem. Dla małego pieska najlepsze są drobiowe i koniecznie na surowo!!

Proponuję skrzydełka z kurczaka w całości. Piesio będzie miał zajęcie na długi czas.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 31, 2010, 12:04:46 »
Cytat: "Storczyk"
Może ktoś mi doradzi co dać młodemu Yorkowi do gryzienia aby nie obgryzał mi mebli , ścian i wszystkiego co popadnie o butach i kapciach nie wspomnę.Ma 4 m-c jest odżywiany prawidłowo ,przynajmniej nam się tak wydaje.Dostaje Royal ,kurczak lub wołowinę,indyk z ryżem i warzywami, gotuje sama.Lubi twarożek i też dostaje regularnie.Wapno w pastylkach też łyka.Jestem bezradna bo nie jest to mój pierwszy pies ale szkodnik straszny.Proszę o podpowiedz może ktoś miał podobne problemy? :sunny:

[ Dodano: 2010-03-30, 23:53 ]
Zabawek do gryzienia ma pełno.


Pies obgryza wszystko bo: to szczeniak, bo to terier, bo jest znudzony, a nie źle odżywiony!
Zorganizuj mu czas tak by po spacerze padał jak mucha i spał.
Ma być wybawiony i zmęczony.
To, że ma pełno zabawek to błąd. Jest tym znudzony!
Masz 5 zabawek? Schowaj 4 i daj jedną. Wymień tę jedną (czyli pierwszą schowaj) po godzinie na drugą, a potem na 3.
Zabawka ma żyć: piszczeć, wydawać dźwięki, uciekać i być rzucana. Pies ma mieć frajdę i dobrze się bawić, ale nie sam, a z właścicielem.
Mam psa tysiąc razy bardziej żywiołowego i z instynktem pracującym - nigdy nic nie zeżarł z nudów, raz z rozpaczy jak dwa dni nie wracałam do domu (pobyt na porodówce  ;D ). Jeśli chcesz bym pokazała jak bawić się z psem odezwij się na PW - napiszę szczegółowo lub spotkamy się i pokażę.
Tutaj to temat o żarciu!
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Zafrina

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 31, 2010, 13:19:25 »
W przypadku mojego psiaka obgryzanie tapety przypadało na czas, kiedy oboje byliśmy w pracy a synek w przedszkolu. Siłą rzeczy trzeba było zapewnić mu jakieś zajęcie na ten czas. Przekąski do gryzienia świetnie się nadały. Mój piesio też jest bardzo żywiołowy i na zabawę poświęca wiele czasu - szczególnie na świeżym powietrzu. Niestety kilka godzin dziennie musi zostać sam w domu.