Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Światła dla pieszych przy Netto  (Przeczytany 18751 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 10, 2010, 21:25:47 »
Piłsudskiego nadaje się do poszerzenia o jeden pas, tak aby od skrzyżowania z Asfaltową do ronda była w całości drogą dwupasmową. Miejsca chyba nie brakuje (chyba, bo nie wiem czy dwa pasy zmieszczą się pod wiaduktem), rozwiązałoby to wiele problemów z wyjazdem z przecznic (np. z Przybora, albo z pod Lidla), pozwoliłoby stworzyć bezpieczniejsze, bo dzielone wysepką, przejścia dla pieszych. Pewnie na razie to mrzonki (a może, w ferworze walki przedwyborczej, nagle okaże się, że plany już leżą na biurku burmistrza), ale myślę, że w przeciągu kilku lat poszerzenie tej ulicy będzie koniecznością.
A póki co, światła koło Netto to mus.

wtrych

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 10, 2010, 23:18:58 »
Cytat: "mkp"
Tam akurat też coś należałoby pomyśleć, bo ludzie chodzą na skróty. Obserwuję to na codzień i wciąż nie potrafię zrozumieć, jak można przebiegać tak ruchliwą ulicę z małym dzieckiem albo jeszcze lepiej z wózkiem dziecięcym. Przejście jest jakieś 50m dalej.

odpowiedź jest bardzo prosta - w tamtym miejscu pomimo tego że to łuk drogi itd. jest o wiele bezpieczniej niż na tym przejściu dla pieszych, na którym ostatnio nawet policja omija pieszych nie zatrzymując się. (I nie chodzi tu o pojazd jadący na sygnałach - bo zaraz inteligentni zaczną swoje wywody snuć) Sam przechodziłem w tamtym miejscu z wózkiem niejednokrotnie i ani razu nie uciekałem przed autem ani przed nie nie wychodziłem. Za to na tym popieprzonym przejściu niejednokrotnie stalęm z dziećmi na środkowym pasie bez możliwości opuszczenia go bo i z tyłu i z przodu auta jeździły i żaden pseudo kierowca nie stanął. Żonę z wózkiem też niewiele brakowało a jakiś kretyn by potrącił bo mu się do domu spieszyło. Ale pan Ufniarz napisał w swojej ulotce sprawozdawczej, że poprawił bezpieczeństwo na tym przejściu, ciekawe jak?
Po mojemu rozsądniejsza tam będzie kładka.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 10, 2010, 23:35:31 »
Cytat: "parian"
Piłsudskiego nadaje się do poszerzenia o jeden pas, tak aby od skrzyżowania z Asfaltową do ronda była w całości drogą dwupasmową. Miejsca chyba nie brakuje (chyba, bo nie wiem czy dwa pasy zmieszczą się pod wiaduktem), rozwiązałoby to wiele problemów z wyjazdem z przecznic (np. z Przybora, albo z pod Lidla), pozwoliłoby stworzyć bezpieczniejsze, bo dzielone wysepką, przejścia dla pieszych. Pewnie na razie to mrzonki (a może, w ferworze walki przedwyborczej, nagle okaże się, że plany już leżą na biurku burmistrza), ale myślę, że w przeciągu kilku lat poszerzenie tej ulicy będzie koniecznością.
A póki co, światła koło Netto to mus.


Da się - Niemcy budując wiadukt zawsze robi miejsca na dwa pasy - popatrz na "betonówkę". Niestety taka inwestycja to już spore koszta.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 10, 2010, 23:41:34 »
W dziale historia są fajne mapy gdzie ulica Piłsudskiego jest podpisana jako "Ring". Może warto wrócić do korzeni i poszerzyć ul. Piłsudskiego.

precel

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 12, 2010, 10:56:11 »
Biorąc pod uwagę to, iż masa osób również ze Starych Polic wędruje do sklepów po drugiej stronie, może oprócz świateł przy Netto, łatwiej i taniej byłoby "dokleić" kładkę do wiaduktu? Miejsca po obu stronach jest wystarczająco dużo.

jaroslawp

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 12, 2010, 12:59:15 »
Cytat: "precel"
"dokleić" kładkę do wiaduktu?
kładka jest, tylko, że w stanie tragicznym. No i z wózkiem to do niej raczej się człowiek nie dostanie. Poza tym jakoś nie widzę, żeby ludzie z takiej kładki korzystali. Lenistwo każe im przejść na skróty przez ulicę.

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 12, 2010, 13:01:40 »
Barierki i owszem, prosty sprawdzony sposób. Aby tylko nie takie które są przed "Oskarem", bardzo ograniczają widoczność i kierowca nie widzi czy pieszy zbliża sie do przejścia,a szczególnie dzieciaki są mało widoczne.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 12, 2010, 13:36:13 »
Cytat: "lupka"
Barierki i owszem, prosty sprawdzony sposób. Aby tylko nie takie które są przed "Oskarem", bardzo ograniczają widoczność i kierowca nie widzi czy pieszy zbliża sie do przejścia,a szczególnie dzieciaki są mało widoczne.


Na odcinku od wiaduktu po stację benzynową można dać takie barierki - tam nie ma przejść.

markietek

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 23, 2010, 08:33:28 »
Coś nie ma szczęścia ul. Piłsudskiego ..... Od 2 dni (może dłużej) ciemno, że oko wykol - na odcinku: rondo - wiadukt. ktoś zna przyczynę?