Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej  (Przeczytany 9105 razy)

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« dnia: Stycznia 05, 2010, 15:12:46 »
RAF udostępnia stopniowo archiwa fotograficzne z okresu II wojny światowej.  Rzecz jasna - odpłatnie.

Z obszaru Polski czyli interesującego nas terenu, wrzucili przykłady z południowych województw.

Forumowicze z portalu Sediny.pl zbadali temat kosztów, i jest on następujący:

Cytuj (zaznaczone)
jeśli chcemy się dowiedzieć czy mają coś z naszego rejonu to musimy zapłacić 46£. Jeśli nic nie znajdą oddają koszty. Jeśli coś znajdą, dopłacamy 15£ za każde 15 minut ich pracy. Jeśli później chcemy zakupić jakieś zdjęcie to płacimy 30£ (300dpi) + 10£ za każdą sztukę.


Czyli temat dla zapalonych kolekcjonerów lub... instytucji. Już nie raz postulowałem, że w budżecie gminy powinny znaleźć się środki na zdobywanie materiałów historycznych, zakup zagranicznych wydawnictw książkowych, monitorowanie aukcji internetowych. Nie musi to oznaczać wielkich wydatków, za to korzyści edukacyjne dla lokalnej społeczności - duże. Kolekcjonerzy ze zrozumiałych względów nie decydują się na upublicznianie swoich zbiorów (choć ja akurat jestem zwolennikiem szlacheckiej idei oświecania ludu), gmina takie zakupy może sfinansować i udostępnić ogółowi. Posłużę się tu przykładem tematu Hydrierwerke, który jest dość wąsko ujęty w znanej nam polskiej bibliografii. Tymczasem znacznie szersze ujęcia (choć wciąż - nie monograficzne) znajdują się w zachodnich wydawnictwach, które można kupić od zaraz w internetowych księgarniach.

Konkludując - sympatycznie byłoby, gdyby gmina podjęła się misji zbadania czy są zdjęcia z Policami i ew. ich zakupu.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2010, 21:56:35 »
i 65 lat po wojnie można na niej zarobić, bloody englishmen!
SPZP "Skarb"

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:30:41 »
Też jestem za ty, żeby gmina zakupywała np pamiątki dotyczące regionu sprzedawane na aukcjach internetowych, pożyteczne byłoby też tłumaczenie i wydawanie niemieckich, przedwojennych opracowań dotyczących historii regionu (np Landbuch Berghausa)

Cytat: "jakub_m"
Tymczasem znacznie szersze ujęcia (choć wciąż - nie monograficzne) znajdują się w zachodnich wydawnictwach, które można kupić od zaraz w internetowych księgarniach


A jakieś konkretne przykłady? Wiem, że jest chyba jakaś niemiecka książka o produkcji benzyny syntetycznej

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2010, 17:06:48 »
Wlazłem na stronę organizacji Fischer- Tropsch (nazwa od nazwisk odkrywców sposobu destylacji benzyny) tam są jakieś mikrofilmy wywiadu (???) o produkcji w Policach.) Niestety, są to zdjęcia w paczkach ok. 60 mega. Ich przejrzenie dużo zajmuje, bo większość Polic nie dotyczy.... cześć po niemiecku, cześć po angielsku. Jakby ktoś miał czas i ochotę, to polecam.
http://www.fischer-tropsch.org/ TOM REELS--->tECHNICAL OIL MISSION REELS
http://www.fischer-tropsch.org/Tom%20Reels/Indexes/Index2.htm
P.S. Hydrierwerke chyba produkowała benzynę sposobem Bergiusa?
SPZP "Skarb"

yak

  • Gość
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:52:07 »
Witam! Właśnie wróciłem do domu, więc jestem opóźniony w pisaniu "na temat". Zatem pospiesznie: tak "theville666" - w Policach był Bergius. Co do inspiracji Jakuba Matury i innych osób. Panowie! Tym razem mówię "urzędowo". Nie mam kasy (i nie będę mieć) w tym roku. Trudno, podziękujmy radnym PO. Ale liczę na kasę w roku przyszłym i są na to realne perspektywy. Również na różne inne inicjatywy, m.in. ostatnio omawiane na privie (Pan Jakub). Ja mam prośbę: zsyłajcie Państwo pomysły - bo powyższe propozycje uważam za sensowne i udane. Ja będę je forsował drogami urzędowymi. Stanowisko, które obejmę w poniedziałek pozwala mi być "lobbystą" wszelkich inicjatyw podobnych opisanym wyżej. Macie Państwo rację, kto wie, czy "viribus unitis", czyli wspólnymi siłami nie uda się nam wywalczyć większej przestrzeni dla kultury i badań naukowych. Jestem za! I serdecznie pozdrawiam.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2010, 23:50:44 »
SPZP "Skarb"

FLOTA WIDMO

  • Gość
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 27, 2011, 18:15:48 »
Witam wszystkich mam parę fotek fabryki z okresu 1943 1945, wrzuce je wkrótce. Tak wogóle to ma ktoś z Was jakieś informacje na temat baterii przeciwlotniczych w okolicy Tanowa, Tatyni itp.

Zwracaj uwage na pisownie i ortografie, tragicznie się czyta - poprawiłem.

Domino

aniolek88

  • Gość
[Police] Zdjęcia RAF z II wojny światowej
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 08, 2011, 11:13:46 »
Witam kolegę "FLOTA WIDMO" nie mogę się doczekać zdjęć :) jeśli masz chwile proszę o kontakt bo chętnie podam meil by otrzymać od ciebie kilka interesujących fotografii fabryki. Pozdrawiam :jupi: