Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: AmpioNet  (Przeczytany 75707 razy)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 24, 2012, 13:02:58 »
Zależy co rozumiesz przez skok pingu. Gubienie pakietów jest wtedy gdy dana maszyna w ogóle nie odpowiada. Natomiast skok pingu (jego wartości czasowej) to większe opóźnienie w dotarciu pakietu. Co nie zmienia faktu, że w grze w CS i gubienie pakietów i skok pingu sprawia, że grać się nie da (przynajmniej nie spokojnie). Znasz adres IP serwera CS? Jeśli tak to Start->cmd->[Enter] (dla Visty i 7) lub Start->Uruchom->cmd->[Enter] (dla XP i wcześniej) i:
tracert [adres IP serwera CS]
Oczywiście adres bez nawiasów kwadratowych.
I love the night.
1101110100101111

gazela922

  • Gość
AmpioNet
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 24, 2012, 13:44:28 »
O to wyniki na chwilę obecną serwera na którym przed momentem grałem , przy "dobrych wiatrach".

1 - 27ms,19ms,6ms  brama
2 - 11ms,9ms,13ms tktelekom
3 - 54ms, 28ms, 22ms tktelekom
4 - 33ms, 26ms, 30ms shooters.ac-x.pl
5 25ms, 27ms, 21ms. serwer cs postawiony na pukawka.pl


Dla porównania espol na ulicy PCK:

1 - 3ms, 3ms, 3ms brama
2- 1ms, 1ms, 2ms espol.pl
3 - 3ms, 2ms, 2ms espol.pl
4 - 10ms, 11ms, 9ms
5 - 10ms, 11ms, 13ms

gazela922

  • Gość
AmpioNet
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 24, 2012, 13:58:00 »
Byłoby, gdyby tak było cały czas.

Teraz wynik podczas właśnie w/w skoków pingu

1- 378, 45ms, 548ms
reszta tak samo...

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 24, 2012, 14:26:59 »
1 - czyli rozumiem, że do bramy? Bramą jest Twój router czy masz połączenie bezpośrednio z siecią Ampionet? Jeśli Twój router to brama to problemy masz wewnątrz sieci domowej. Jeśli połączenie jest via Wi-Fi warto spróbować połączyć się z routerem poprzez kabel. Sygnał wifi może być zakłócany między innymi przez kuchenkę mikrofalową, bluetooth lub przez inne sieci Wifi. Najważniejsze, żeby teraz ustalić czy brama należy do Ciebie czy do Ampionetu.
I love the night.
1101110100101111

gazela922

  • Gość
AmpioNet
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 24, 2012, 14:38:02 »
Radyjko podpięte bezpośrednio do laptopa, nie wiem jak jest z tą bramą.
edit: teraz to wszedzie mam pingi ok. 300, nie tylko do bramy.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 24, 2012, 23:35:08 »
Jeśli do bramy masz ~300 to dalej też będziesz miał ~300. Bo pingując załóżmy drugi w kolejności węzeł musisz przejść przez bramę. Nie wiem co to znaczy "Radyjko podpięte bezpośrednio do laptopa" bo z Ampionetem miałem do czynienia jedynie dwa razy i za każdym razem był to kabel w bloku (puszka Ampionet->komputer klienta). Nie wiem na jakiej zasadzie jesteś podpięty i nie widzę tego więc mi tym bardziej ciężko stwierdzić gdzie jest brama.

Generalnie, jeśli masz problemy z pingiem na bramę problem może leżeć w 3 miejscach (komputer/sygnał/brama), jeśli to komp to Twój problem, jeśli masz możliwość to podepnij inny i spinguj z innego, zobacz czy też są takie problemy z innym kompem. Jeśli to wina bramy a brama należy do Ciebie (Twój router?) to też "Twoja wina". Jeśli brama jest poza Twoim domem to wina Ampio. Jeśli problemem jest sygnał to coś go musi zakłócać (bluetooth, sąsiad swoim Wifi na tym samym kanale, grube ściany lub ich duża ilość na linii połączenia, itd.). Weź kogoś kto się na tym zna, albo zadzwoń do Ampionetu i powiedz, że masz duże pingi już na linii Komputer->Brama, podejrzewam, że Ci podpowiedzą coś sensownego (bo znają budowę swojej sieci).
I love the night.
1101110100101111

gazela922

  • Gość
AmpioNet
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:54:33 »
Cytat: "dd2f"
Nie wiem co to znaczy "Radyjko podpięte bezpośrednio do laptopa" bo z Ampionetem miałem do czynienia jedynie dwa razy i za każdym razem był to kabel w bloku (puszka Ampionet->komputer klienta).


Internet Radiowy, antena(odbiornik) na domu, sygnał wysyłany z nadajnika z Mieszka I, jest w zasięgu "wzroku" anteny. Testowałem także innego laptopa i problem był ten sam.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:41:41 »
Rozumiem, że instalację na Twoim dachu wykonywał Ampionet, nie pozostaje Ci nic innego jak tylko skontaktować się z Ampio i opisać ww sytuację, z podkreśleniem faktu, że problem z pingiem występuje już na odcinku komputer->brama (czyli wewnątrz sieci Ampionet). Nie ustawiałem nigdy sieci bezprzewodowej na taką odległość więc być może wystarczy jedynie regulacja anteny zamontowanej na dachu.

W ramach testu spingowałem z jednego stacjonarnego (połączenie via Wifi) w domu moją bramę, wyniki zacne poniżej 1ms, wiem, że to nie ta odległość (około 7m), ale po drodze stoją dwie solidne ściany, sygnał przechodzi przez jedną z nich pod sporym kątem (co utrudnia komunikację) na dodatek stacjonarny jest nieźle "zbunkrowany", a router nie pierwszej już młodości. Także pingi 300ms moim zdaniem nie powinny mieć miejsca nawet jeśli odległość między antenami to 70m, ale tak jak mówię - nie łączyłem nigdy sieci bezprzewodowych na odległości większe niż 25m. Więc skontaktuj się z Ampionetem - oni się na tym znają.

EDIT:
Wziąłem jeszcze laptopa i na odległościach 12-16m, sygnał przez 3-5 ścian (zależnie od ustawienia się, pingi były 1ms lub mniejsze od 1ms.

EDIT2:
Teraz patrzę, że jesteś z Długosza, odległość w takim wypadku może wynosić nawet 200m, ale anteny wykorzystywane do takich instalacji nie powinny mieć problemu z takimi odległościami. Niestety przyczyną wysokich pingów może nie być ani brama, ani odległość, ani też ustawienia anten a ktoś, kto pomiędzy Tobą a anteną "wytwarza" inny sygnał na zbliżonej częstotliwości. Spróbuj jeszcze może spingować bramę od jakiegoś życzliwego sąsiada co też ma Ampio, najlepiej jak najbliżej Ciebie i zobacz czy on też ma takie problemy. Jeśli tak to zmalało by prawdopodobieństwo, że za złe pingi odpowiada niewłaściwe ustawienie anteny u Ciebie na dachu.
I love the night.
1101110100101111

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 02, 2012, 21:29:10 »
AmpioNet już troszkę przesadza, miarka się przebrała bo dziś znowu nie ma internetu i standardowa plansza o przerwanym światłowodzie . Co dzień wieczorem przerwy w dostepie masakra trzeba chyba szukać alternatywnych rozwiązań. Powiedźcie  czy Wy też tak macie w rejonie Mieszka I ?
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 02, 2012, 21:33:09 »
Jest awaria, problem z tego co wiem mają:

Ampionet, Vectra, Netia, sieć Play, Enea i ZCHP.

Jak coś będę wiedział więcej dam znać.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 02, 2012, 21:43:54 »
Cytat: "rbk"
Jest awaria, problem z tego co wiem mają:

Ampionet, Vectra, Netia, sieć Play, Enea i ZCHP.

Jak coś będę wiedział więcej dam znać.


Ok Dziękuje.
Ale skąd te codzienne problemy z internetem ?
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 02, 2012, 22:13:18 »
Play działa.

Ale przerywa :devil:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 02, 2012, 22:34:08 »
Net w Ampio wrócił, gdyby ktoś pytał.

Cytat: "Ona7718"
Ok Dziękuje.
Ale skąd te codzienne problemy z internetem ?


Problem tkwi w tym, że wszyscy (oprócz TPSA) idą jakby "jednym kablem" do Polic,
jak z nim się  coś stanie, to WSZYSCY leżymy.
Czemu ostatnio tak często to pada? Niestety nie napiszę, trzeba się samemu domyślić  :/

Ważne, że dostawcy z Polic szybko reagują i atakują "wyższego" dostawcę, by szybko  naprawił swą usterkę :]

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 03, 2012, 00:00:08 »
Cytat: "rbk"
Net w Ampio wrócił, gdyby ktoś pytał.

Cytat: "Ona7718"
Ok Dziękuje.
Ale skąd te codzienne problemy z internetem ?


Problem tkwi w tym, że wszyscy (oprócz TPSA) idą jakby "jednym kablem" do Polic,
jak z nim się  coś stanie, to WSZYSCY leżymy.
Czemu ostatnio tak często to pada? Niestety nie napiszę, trzeba się samemu domyślić  :/

Ważne, że dostawcy z Polic szybko reagują i atakują "wyższego" dostawcę, by szybko  naprawił swą usterkę :]


To niech zmuszą wyższego dostawce by wkopał kabelki głębiej, albo puścił alternatywną trasą drugi kabelek. Druty telegraficzne na Dzikim Zachodzie rzadziej padały ;/

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
AmpioNet
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 04, 2012, 19:21:38 »
Cytat: "Denver"
To niech zmuszą wyższego dostawce by wkopał kabelki głębiej, albo puścił alternatywną trasą drugi kabelek. Druty telegraficzne na Dzikim Zachodzie rzadziej padały ;/


Święte słowa Denver
Przydał by się awaryjny (alternatywny) kabelek do naszej osady. Bo za każdym razem klęska żywiołowa  :faja: