Inne tematy > Fotografia

Skanowanie zdjęć

(1/6) > >>

głos rozsądku:
Witam.
Mam kilka zdjęć z wakacji niestety jedynie w wersji tradycyjnej papierowej i chciałbym je zdigitalizować. Niestety zarówno mój skaner, jak i kolegi, sobie z nimi nie radzą (zapewne przez połyskową powierzchnię). Zna ktoś może jakiś punkt foto w Policach lub Szczecinie gdzie ładnie zeskanują mi te zdjęcia? Tylko proszę nie polecać fotoizabeli na Bankowej - zeskanowała je gorzej niż ja na moim siedmioletnim tanim skanerze i wzięła 5 zł od zdjęcia.

kamcia:
a może sam spróbuj zdjęcie ze zdjęcia [bez lampy] przy lepszym świetle  zrobić :>
ew. potem wykadrować, poprawić kontrast.. ;>
u mnie wygląda to tak : http://picasaweb.google.pl/okamciao/MichaSesja#5376910077839803666   tyle, że papier matowy.. :>

tomili:
Ja myślę że jest to kwestia skanera, mam "kombajn" Lexmarka i bardzo pięknie skanuje zdjęcia które mają ponad 20 lat nawet te z "połyskiem" i myślę że nie ma potrzeby szukania zakładów fotograficznych.

głos rozsądku:

--- Cytat: "tomili" ---Ja myślę że jest to kwestia skanera, mam "kombajn" Lexmarka i bardzo pięknie skanuje zdjęcia które mają ponad 20 lat nawet te z "połyskiem" i myślę że nie ma potrzeby szukania zakładów fotograficznych.
--- Koniec cytatu ---

Też myślałem, że to kwestia skanera i dlatego oddałem to do (jak wtedy uważałem) profesjonalisty. Za dnia spróbuję pstryknąć fotkę fotki, jeśli nie wyjdzie to będę szukał dalej jakiegoś zakładu.

robert1995:
www.toya.net.pl/~formatc/skanowanie Gość chyba ze Szczecina - warto potwierdzić.
Jakość ze skanera bębnowego jest rewelacyjna. Miałem okazję pracować na plikach z takiego skanera, jak byłem zatrudniony w drukarni. Skanowali nam w Szczecinie - FotoBest, Agfa, albo jeden z zakładów naświetlających płyty - nie pamiętam dokładnie, bo nie ja się tym zajmowałem ale jak trzeb będzie to zaczerpnę informacji. Koszt takiego skanu nie jest najmniejszy ale tu mówimy o jakości...
Na domowe potrzeby: lustrzanka, statyw - dla mnie wystarczający zestaw :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej