Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Skanowanie zdjęć  (Przeczytany 16722 razy)

głos rozsądku

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« dnia: Września 26, 2009, 20:49:11 »
Witam.
Mam kilka zdjęć z wakacji niestety jedynie w wersji tradycyjnej papierowej i chciałbym je zdigitalizować. Niestety zarówno mój skaner, jak i kolegi, sobie z nimi nie radzą (zapewne przez połyskową powierzchnię). Zna ktoś może jakiś punkt foto w Policach lub Szczecinie gdzie ładnie zeskanują mi te zdjęcia? Tylko proszę nie polecać fotoizabeli na Bankowej - zeskanowała je gorzej niż ja na moim siedmioletnim tanim skanerze i wzięła 5 zł od zdjęcia.

kamcia

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Września 26, 2009, 20:57:33 »
a może sam spróbuj zdjęcie ze zdjęcia [bez lampy] przy lepszym świetle  zrobić :>
ew. potem wykadrować, poprawić kontrast.. ;>
u mnie wygląda to tak : http://picasaweb.google.pl/okamciao/MichaSesja#5376910077839803666   tyle, że papier matowy.. :>

tomili

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2009, 22:17:12 »
Ja myślę że jest to kwestia skanera, mam "kombajn" Lexmarka i bardzo pięknie skanuje zdjęcia które mają ponad 20 lat nawet te z "połyskiem" i myślę że nie ma potrzeby szukania zakładów fotograficznych.

głos rozsądku

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2009, 22:45:43 »
Cytat: "tomili"
Ja myślę że jest to kwestia skanera, mam "kombajn" Lexmarka i bardzo pięknie skanuje zdjęcia które mają ponad 20 lat nawet te z "połyskiem" i myślę że nie ma potrzeby szukania zakładów fotograficznych.

Też myślałem, że to kwestia skanera i dlatego oddałem to do (jak wtedy uważałem) profesjonalisty. Za dnia spróbuję pstryknąć fotkę fotki, jeśli nie wyjdzie to będę szukał dalej jakiegoś zakładu.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2009, 08:03:20 »
www.toya.net.pl/~formatc/skanowanie Gość chyba ze Szczecina - warto potwierdzić.
Jakość ze skanera bębnowego jest rewelacyjna. Miałem okazję pracować na plikach z takiego skanera, jak byłem zatrudniony w drukarni. Skanowali nam w Szczecinie - FotoBest, Agfa, albo jeden z zakładów naświetlających płyty - nie pamiętam dokładnie, bo nie ja się tym zajmowałem ale jak trzeb będzie to zaczerpnę informacji. Koszt takiego skanu nie jest najmniejszy ale tu mówimy o jakości...
Na domowe potrzeby: lustrzanka, statyw - dla mnie wystarczający zestaw :)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

czechu

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Września 27, 2009, 20:18:13 »
proponuje zwykłą drukarke, skaner w jednym, koszt około 250zł HP, ja skanuje wiekszosc zdjec i jestem zadowolony, a jak sa jakies gorszej jakosci zdjecia typu PRL to photoshop i jest ok, chociaz takie stare foty tez maja swój urok...

Jester

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #6 dnia: Września 28, 2009, 16:15:55 »
Cytat: "robert1995"
www.toya.net.pl/~formatc/skanowanie Gość chyba ze Szczecina - warto potwierdzić.


Z Łodzi.

J

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #7 dnia: Września 28, 2009, 18:33:56 »
Hmmm... A znalezione w szczecińskim katalogu firm :( Ja bym podzwonił jeszcze po szczecińskich drukarniach :thumleft:
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Jester

  • Gość
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #8 dnia: Września 28, 2009, 20:22:08 »
Cytat: "robert1995"
Hmmm... A znalezione w szczecińskim katalogu firm :( Ja bym podzwonił jeszcze po szczecińskich drukarniach :thumleft:


To jakiś automat chyba zaindeksował, bo to moja strona i jestem z Łodzi :)
Drukarnie już od dawna nie mają bębnów na chodzie, a jeżeli mają gdzieś w piwnicy - to w najlepszym razie bez kumatej obsługi, bez softu, rozkalibrowane... Ale wątpię. W Łodzi są ze dwa może działające. Ale tego drugiego nie polecam :D

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2010, 00:47:08 »
Ja dopnę się tutaj z pytaniem. Mam sporo negatywów i chciałbym to przerzucić do postaci cyfrowej. Wiem że robią to laby, ale może jest jakaś domowa metoda np skanerem albo "cóś"?

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 03, 2010, 03:18:15 »
Jest możliwość, część nowych skanerów (np. z rodziny Mustek) ma nawet specjalne przystawki do skanowania slajdów tzn. lampa w pokrywie skanera plus szyny do slajdów.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 03, 2010, 08:55:47 »
Kiedyś miałem taki skaner z przystawką (firmy nie pamiętam). Z 6 lat temu się tym bawiłem - efekty tragiczne :( Kolory wyprane, szumy, kurz, rysy i inne badziewia. Teraz pewnie (mam nadzieję) technika poszła na przód i efekty skanowania negatywów w domu są o niebo lepsze.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 03, 2010, 12:29:06 »
Ja mam skaner Canona CanonScan 4400F z funkcją skanowania negatywów, który serdecznie polecam. Zdjęcia wychodzą dobre jeżeli klisza nie jest zabrudzona. Rozdzielczość jaką wyciągnąłem z kliszy to: 121MPix (13600 na 8960pix).

Jedno ze zdjęć (trochę ciemne mi wyszło i musiałem poprawić kolorystykę)
 

a tu macie skrawek powyższego zdjęcia w pełnej rozdzielczości:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 03, 2010, 12:35:28 »
Pożyczysz Kuba ;D ?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Skanowanie zdjęć
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 03, 2010, 12:43:43 »
Jestem do niego przywiązany ;-) Jeżeli nie masz zbyt wielu zdjęć do zeskanowania to mogę to zrobić.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.