Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 156110 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #180 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:06:45 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Nie czas na osobiste kłótnie.
Wnioski z dyskusji jakie mi się nasuwają:
Asfalt jest tańszy (w budowie

No nie jest. Jest tańszy w beczce (czy w czym tam go się transportuje).
Nie wierzysz? To zadzwoń do tych inżynierów od 30 zł za metr kwadratowy i zapytaj, czy wykonają za 10 tys. zł boisko o wymiarach 10 m x 20 m w tej samej technologii, w której robią asfaltową ścieżkę. Powinni się ucieszyć, 66 proc. zysku na takiej robocie...
I pewnie się ucieszą, tylko przyczyna będzie trochę inna.
Cytat: "Denver"
Są jakieś zalety polbruku?

Były już podawane, ale niech tam.
1. Niższy koszt całej inwestycji.
2. Łatwość demontażu w razie potrzeby.
3. Mniejsze ryzyko przetargowe.
4. Łatwiejsza (czyli pewnie również tańsza) naprawa.
5. Mniej papierkowych problemów przy projektowaniu.
6. Mniejsze zagrożenie wypadkami - a co, skoro można przytaczać "argumenty" o dzieciach wymiotujących z powodu jazdy w wózku po chodniku z kostki... (przy okazji: zwróciłeś uwagę, że według tych badań asfalt to też nawierzchnia, na której drgania przy jeździe są za duże? :)).
Znalazłoby się jeszcze trochę z gatunku "de gustibus" - też się liczą. Nie, to nie jest żart. Jeżeli ja płacę, to mój gust jest ważniejszy niż Twoje naukowe dowody.

ps. Byłbym zapomniał - co do trwałości, to nie jest kwestia materiału. Weźmy taką drogę z Dobrej do Lubieszyna (tę najbliżej granicy). Jest na sporym odcinku z kostki, pewnie jeszcze przedwojennej (fakt, że kamiennej). Pokaż mi dziesięcioletnią asfaltową drogę w równie dobrym stanie...


Ad.1: Kilkanaście postów wyżej pokazano, że asfalt wcale nie musi być droższy. Nawet jeśli to nie zawsze cena jest najważniejsza.
Ad.2: ehh... Chyba nie buduje się po to, żeby demontować, no ale faktycznie łatwiej jest z polbrukiem. Równie dobrze można napisać, że asfalt jest bezpieczniejszy, bo w przypadku strajku górników nie może posłużyć im za broń.
Ad.3: Nie rozumiem. Jakoś w stolicy jest "nakaz" budowania asfaltowych ścieżek i większych problemów z przetargami nie ma.
Ad.4: Naprawa może (nie wiem nie mam porównania) i tańsza, ale ścieżkę z polbruku trzeba naprawiać o wiele częściej. Bo taka ścieżka zarasta itd.
Ad.5: W czym jest asfalt jest trudniejszy do zaprojektowania od kostki?
Ad.6: Ten argument jest co najmniej dziwny. Czemu kostka jest niby bezpieczniejsza? Tym, że kępki trawy czy obluzowane kostki mogą wybić Cię z równowagi? Przepraszam, ale to zupełnie do mnie nie trafia.

Nie porównuj kamiennej kostki do polbruku. Popatrz jak wygląda chodnik przy ul. Morelowej. Jest tragicznie zarośnięty i mocno zapadnięty w wielu miejscach. Tak niestety wygląda większość zaniedbanych chodników z polbruku.

matthias99

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #181 dnia: Kwietnia 07, 2010, 07:28:40 »
Fajnie gdyby w Polsce by robiono jak w Niemczech. Powstaje osiedle na działkach uzbrojonych. Właściciele mają 3-5 lat na postawienie domu. Jeżeli tego nie zrobią, a powstanie droga, chodnik, to za każdą dziurkę, za każde zniszczenie nawierzchni samochodami przyjeżdżającymi na twoją budowę Ty płacisz ze swojej kieszeni. Musisz wtedy naprawić wszystkie zniszczenia na własny koszt.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #182 dnia: Kwietnia 07, 2010, 23:45:00 »
Policja z Polic dyskryminuje rowerzystów?         
niedziela, 04 kwietnia 2010 13:59

Otrzymaliśmy kopię pisma od jednego z mieszkańców Szczecina, opisującego wybiórcze działania funkcjonariuszy polickiej policji.

Szczecin 29.03.2010r.
Komendant Powiatowy Policji w Policach

Zażalenie


Chciałem zwrócić Panu Komendantowi uwagę na działania patrolu policji w Policach z jakim się spotkałem w dniu 28.03.2010 roku. W mojej opinii powodują one obniżenie zaufania społecznego do policji i mają znamiona dyskryminowania rowerzystów.
W dniu 28.03.2010 roku (niedziela) ok. godziny 13.30 zostałem zatrzymany przez patrol policji w nie oznakowanym radiowozie stojący na końcu ulicy Rurowej w Policach (przy os. Chemik) (notabene stojący na leśnej drodze). Jechałem od ul. Tanowskiej w kierunku os. Chemik. Poruszałem się wytyczoną tam ścieżką rowerową. Niestety na samym końcu ul. Rurowej droga rowerowa jest w fatalnym stanie (tarka), w związku z tym zjechałem na ulicę bo ścieżka nie nadaje się do jazdy. Panowie policjanci zatrzymali mnie i ukarali mandatem w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym za „niekorzystanie z drogi dla rowerów art. 92”. Poinformowałem panów, że cały czas jechałem drogą dla rowerów tylko z powodu tragicznej nawierzchni na ostatnich fragmencie drogi zjechałem na ulicę. Informuję, że jechałem blisko krawędzi i w tym czasie nie poruszał się drogą żaden pojazd ani z os. Chemik ani w kierunku osiedla. Funkcjonariusz stwierdził, że widział tylko jak jechałem ulicą, nie widział, że wcześniej jechałem ścieżką. Nie przyjął do wiadomości moich tłumaczeń odnośnie stanu rogi dla rowerów i zostałem ukarany. W trakcie rozmowy z os. Chemik w kierunku ul. Tanowskiej wyjechało kilku motocyklistów na motorach crosowych (strasznie hałasujących – chyba bez tłumików), jeden z nich jechał środkiem drogi na jednym kole. Chyba stwarzali większe zagrożenie dla ruchu niż ja, ale funkcjonariusze nie zareagowali na ich poczynania.

Po odebraniu mandatu zacząłem szykować do dalszej jazdy, ale wtedy ze zdziwieniem zauważyłem, że ok. 15 m od radiowozu w kierunku os. Chemik nie mogę dalej poruszać się drogą dla rowerów, ponieważ na ścieżce parkuje kilka samochodów, które całkowicie blokują przejazd. W związku z tym, zapytałem funkcjonariuszy, jak mam dalej się jechać, bo nie chciałem zapłacić kolejnego mandatu. W odpowiedzi dostałem od funkcjonariuszy „pozwolenie” na kontynuowanie jazdy ulicą. Nie zauważyłem żeby któryś z tych kierowców został ukarany, nie było też blokad na kołach (ale może jednak właściciele aut zostali ukarani?).

I tutaj prosiłbym Pana Komendanta o wyjaśnienie. Jak to jest, że 15 m przed radiowozem zapłaciłem mandat za zjechanie z drogi rowerowej a 15 m za radiowozem panowie policjanci sami kazali mi zjechać z drogi rowerowej na ulicę. Czy to nie jest dziwne? Czy policja, jeżeli tak dba o bezpieczeństwo rowerzystów (karając ich za zjechanie ze zniszczonej ścieżki) nie powinna najpierw odblokować drogi dla rowerów, z parkujących ok. 15m od radiowozu, samochodów?! A może znając jakość polskich dróg powinni przynajmniej sprawdzić (panowie nie mieli najmniejszej ochoty do sprawdzenia podanej przeze mnie informacji – a było to dosłownie kilkanaście metrów od radiowozu), czy tą ścieżką da się przejechać rowerem innym niż crosowy.

W naszym regionie rowerzyści są dyskryminowani przez władze (mała ilość ścieżek, nie reagowanie na postulaty co do nawierzchni, brak remontów) a teraz dodatkowo policja zamiast umożliwić jazdę przynajmniej tymi ścieżkami, które istnieją to karze rowerzystów, którzy nie chcąc zniszczyć roweru omijają najgorsze fragmenty ścieżki.

źródło: www.rowerowy.szczecin.pl

wasaabi

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #183 dnia: Kwietnia 08, 2010, 08:18:57 »
Cytat: "Piotrek"
Policja z Polic dyskryminuje rowerzystów?[...]


Szczyt lenistwa, poczekać aż sam podjedzie a potem wlepić mu mandat, ciekawe czy raczyli wygramolić się z samochodu, czy tylko otworzyli szybę

samochodow sie nie czepiali bo trzeba byłoby do nich podejść, co gorsza moze szukać kierowców

jakość ścieżek ich nie obchodzi, przecież oni jeżdżą samochodem


a propos zaufania do policji - nie wiem co to takiego i raczej nigdy, a jeśli nawet to zdecydowanie nieprędko będę to odczuwał, zdecydowanie zbyt wiele zdarzeń przemawia przeciw nim niż za

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #184 dnia: Kwietnia 08, 2010, 11:15:02 »
Typowe dla polickich policjantów. Ostatnio widziałem jak karali mandatem gościa, który zaparkował na miejscu. Dla pieszych zostawił 4 (słownie: cztery) metry miejsca. Kazali mu przeparkować na... ulicę, na której jest koperta bo tam akurat wjeżdża śmieciarka bo nigdzie indziej oczywiście miejsca nie było.

Pomijam fakt, że zwyczajnie nie mili tam prawa nałożyć mandatu (teren spółdzielni), jedynie pouczenie.

I jak tu później nimi nie gardzić?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #185 dnia: Kwietnia 08, 2010, 11:49:28 »
Takie akcje, jak te polickiej policji, przypominają takie absurda jak to:



:]

W moim mniemaniu policjant nie powinien pozwolić na jazdę poza ścieżką, mimo tego, że nie było możliwości przejazdu ją, bo policja jest od przestrzegania prawa, a nie od tworzenia precedensów. Policja powinna wówczas ukarać parkujących tam kierowców, tudzież zgłosić przypadek do zarządcy danego wycinka drogi (o ile była to spółdzielnia), natomiast rowerzystę pouczyć, że powinien wrócić się i spróbować poszukać innej, zgodnej z prawem drogi dotarcia do celu. Rowerzysta powinien też wiedzieć, że to nie kierowcy, ani motcrossowcy są zagrożeniem dla ruchu, ale to właśnie cykliści są najbardziej agresywną, niezrównoważoną, zagrażającą zdrowi i życiu innych uczestników drogi bandą uzurpatorów, którą w świetle prawa należy ścigać i karać. Więc niech nie zawraca głowy komendantowi pierdołami.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #186 dnia: Kwietnia 08, 2010, 12:36:27 »
Cytuj (zaznaczone)
Rowerzysta powinien też wiedzieć, że to nie kierowcy, ani motcrossowcy są zagrożeniem dla ruchu, ale to właśnie cykliści są najbardziej agresywną, niezrównoważoną, zagrażającą zdrowi i życiu innych uczestników drogi bandą uzurpatorów, którą w świetle prawa należy ścigać i karać. Więc niech nie zawraca głowy komendantowi pierdołami.


Bardzo dobra ironia.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jarek

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #187 dnia: Kwietnia 08, 2010, 15:12:27 »
Witam to jeszcze nic, w Policach (Jasienica) trasę rowerową zrobiła gmina z polbruku i zwykłych kamieni polnych to dopiero szczyt głupoty. Ja zadam pytanie, czy powinno się robić takie rzeczy raz a porządnie nawet kosztem mniejszej liczby inwestycji, czy tworzyć takie buble które trzeba później poprawiać to też dotyczy naszych wspaniałych dróg i jak czytam (cieszcie się że wogóle będzie ścieszką rowerowa) to mnie krew zalewa, przecież to są nasze pieniądze a nie prywatne urzędów i urzędników. A osoby które będą z tego korzystać powinny mieć coś do powiedzenia .

wasaabi

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #188 dnia: Kwietnia 08, 2010, 16:38:30 »
Cytat: "jarek"
[...] osoby które będą z tego korzystać powinny mieć coś do powiedzenia

tak to jest kiedy decydentami są ci którzy nigdy nie będą korzystać, tyczy się to budowy dróg, ustalania rozkładów jazdy autobusów itp (nie tłumaczcie że ''komputer ustala najoptymalniej'' bo to bzdura, komputer bez człowieka jest debilem, on tylko szybko liczy, wg zapodanego algorytmu/programu, nic więcej)
btw np odpowiedzialnych za drogi powinno się przymusowo wozić w taczce z metalowym kołem po największych dziurach (do skutku, tzn aż dotrze do łba co należy zrobić)

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #189 dnia: Maja 24, 2010, 17:56:58 »
Jeden ze znajomych z poznańskiej organizacji rowerowej, w ramach prowadzonych warsztatów odwiedził niedawno Wiedeń, w którym wszystkie drogi rowerowe poza baaaaardzo nielicznymi wyjątkami są robione z asfaltu. Zapytał się tamtejszego oficera rowerowego o to, czy mają jakieś standardy techniczne dróg rowerowych. W odpowiedzi usłyszał: "Nie, po prostu stosujemy najlepszą praktykę". Spytał się też o kostkę. "Nie ma zakazu, ale projektanci się szanują i nikt nie będzie robił droższej i gorszej drogi rowerowej", usłyszał..

matthias99

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwca 01, 2010, 09:23:53 »
http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=1106

Przynajmniej w Powiecie będzie pierwsza ścieżka rowerowa  asfaltowa :) Myślibórz Wielki do Dobieszczyna i droga poszerzona dodatkowo.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:40:51 »
W końcu ktoś zaczyna myśleć.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwca 01, 2010, 21:53:05 »
Gratulacje powiatowym urzędnikom :jupi:

[ Dodano: 2010-06-23, 08:02 ]
Gmina Police
- „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Tanowo – Police w ramach rozwoju turystyki aktywnej w obszarze metropolitalnym” – 1 686 745,42 złotych,

Żeby tylko znowu ścieżka nie była z polbruku.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #194 dnia: Lipca 21, 2010, 16:53:12 »
Wcześniej się nie udzielałam w tej dyskusji,ponieważ wszystko co jest do powiedzenia o naszych drogach rowerowych,a raczej ich braku,a jak już są to w jakim stanie zostało powiedziane przez innych.W niedziele wróciłam właśnie z wakacji,byliśmy w Strzelcach Krajeńskich,zwiedziliśmy tez sporo dookoła miejscowości,Gorzów Wielkopolski,dojechaliśmy do Świerkocina i dalej jeszcze w jedna stronę,później do Cedyni w drugą,mnóstwo wiosek po drodze takich po max kilkudziesięciu mieszkańców,czyli kilkanaście domków i to co nas bardzo zaskoczyło to wszędzie praktycznie ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia,gładsze od ulic po których jechaliśmy samochodem.Jak to jest,że tak małe wioski stać na wykonanie takiej ścieżki a naszym Policom wiecznie na coś brakuje.To nie były jakieś wioski,które żyły z turystyki czy z wielkimi jakimiś fabrykami,jeszcze z mężem się zastanawialiśmy z czego ci ludzie na tych wioskach żyją?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!