Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157837 razy)

tad19601963

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #165 dnia: Kwietnia 01, 2010, 19:13:33 »
Jeżdżę od 1988 roku ( ile to lat chyba ze 22 dlatego myślę ze mogę coś skromnie napisać na ten temat) rowerem miedzy innymi też do pracy ??? Najpierw byłem zadowolony z nowej ścieżki ( że zaistniała na Z.Ch. ) ułożona z polbruku fazowanego przez Durmana ale wkrótce odczułem jej wady na przegubach rąk :(( Nikt mi teraz nie powie że polbruk jest lepszy od asfaltu ( nawet byle jakiego ). Teraz jak mam wybór jechać polbrukiem czy asfaltem nawet wbrew przepisom wybieram asfalt... niestety lepiej uczyć się od mądrzejszych jak Niemcy wybierają asfalt na ścieżkę rowerową to wiem że mają 100% rację a jeżeli u nas wybierają polbruk to na pewno chodzi o przekręt ( pewnie polbruk droższy jest od asfaltu, może sie mylę nie znam cen czemu ktoś upiera się na polbruk chyba że nie jeździ rowerem )  ale  ja jako użytkownik ścieżek rowerowych preferuję asfalt ( nawet jak nie równy ) zawsze jest lepszy. :jupi:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #166 dnia: Kwietnia 01, 2010, 20:52:25 »
Cytuj (zaznaczone)
( Nikt mi teraz nie powie że polbruk jest lepszy od asfaltu ( nawet byle jakiego ).


Wykidajło Ci powie.

W sumie to współczuję ludziom, którzy twierdzą, że polbruk jest lepszy. Są jak Kubuś Puchatek.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

tad19601963

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 01, 2010, 21:27:55 »
Nie czytałem postów Wykidajły ale chętnie z Nim się zmierzę na rowerze On na polbrku ja na asfalcie  :devil:

[ Dodano: 2010-04-01, 21:37 ]
polbruk to szajsn na rower( chyba że tylko dla pieszych) asfalt super niech ktoś kto jeździ rowerem powie inaczej ... to ja mu powiem że nie wie o czy mówi :<

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #168 dnia: Kwietnia 02, 2010, 09:23:22 »
Cytat: "shp"

Kolejna banda nawiedzonych owieczek?  *
[ciach propaganda, dalej tak, jak powinno być]
* (c) shp

Kolego, osobiste prawa autorskie są niezbywalne. A to oznacza, że tego kopyrajta musisz sobie zatrzymać.
Sorry, no banana.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #169 dnia: Kwietnia 02, 2010, 11:30:56 »
Nie czas na osobiste kłótnie.
Wnioski z dyskusji jakie mi się nasuwają:
Asfalt jest tańszy (w budowie i użytkowaniu).
Asfalt jest bezpieczniejszy na zdrowia (opisane w artykule drgania).
Asfalt jest bardziej uniwersalny (po takiej ścieżce można jeździć rowerem, ale także na rolkach).
Są jakieś zalety polbruku?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #170 dnia: Kwietnia 02, 2010, 11:36:24 »
Cytat: "Denver"
Są jakieś zalety polbruku?
Zieleń między płytkami  :jupi:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 02, 2010, 11:54:51 »
Tyle argumentów podaliście panu Wykidajłowi, że na pewno go przekonaliście, ale przez to jak chamsko żeście go potraktowali to odpowiada i broni się :) Dajcie już spokój kłotniom, świeta są! Asfalt jest lepszy, a kto myśli inaczej to już jego subiektywna opinia. Ci co więcej jeżdżą mają inne odczucia, ale to nie powód do wzajemnego obrażania się :) Pozdrawiam wszystkich.
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #172 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:53:40 »
Cytat: "Denver"
Nie czas na osobiste kłótnie.
Wnioski z dyskusji jakie mi się nasuwają:
Asfalt jest tańszy (w budowie

No nie jest. Jest tańszy w beczce (czy w czym tam go się transportuje).
Nie wierzysz? To zadzwoń do tych inżynierów od 30 zł za metr kwadratowy i zapytaj, czy wykonają za 10 tys. zł boisko o wymiarach 10 m x 20 m w tej samej technologii, w której robią asfaltową ścieżkę. Powinni się ucieszyć, 66 proc. zysku na takiej robocie...
I pewnie się ucieszą, tylko przyczyna będzie trochę inna.
Cytat: "Denver"
Są jakieś zalety polbruku?

Były już podawane, ale niech tam.
1. Niższy koszt całej inwestycji.
2. Łatwość demontażu w razie potrzeby.
3. Mniejsze ryzyko przetargowe.
4. Łatwiejsza (czyli pewnie również tańsza) naprawa.
5. Mniej papierkowych problemów przy projektowaniu.
6. Mniejsze zagrożenie wypadkami - a co, skoro można przytaczać "argumenty" o dzieciach wymiotujących z powodu jazdy w wózku po chodniku z kostki... (przy okazji: zwróciłeś uwagę, że według tych badań asfalt to też nawierzchnia, na której drgania przy jeździe są za duże? :)).
Znalazłoby się jeszcze trochę z gatunku "de gustibus" - też się liczą. Nie, to nie jest żart. Jeżeli ja płacę, to mój gust jest ważniejszy niż Twoje naukowe dowody.

ps. Byłbym zapomniał - co do trwałości, to nie jest kwestia materiału. Weźmy taką drogę z Dobrej do Lubieszyna (tę najbliżej granicy). Jest na sporym odcinku z kostki, pewnie jeszcze przedwojennej (fakt, że kamiennej). Pokaż mi dziesięcioletnią asfaltową drogę w równie dobrym stanie...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:10:09 »
Cytat: "Wykidajło"
ps. Byłbym zapomniał - co do trwałości, to nie jest kwestia materiału. Weźmy taką drogę z Dobrej do Lubieszyna (tę najbliżej granicy). Jest na sporym odcinku z kostki, pewnie jeszcze przedwojennej (fakt, że kamiennej). Pokaż mi dziesięcioletnią asfaltową drogę w równie dobrym stanie...
Pokaż jakąkolwiek niemiecką, dziesięcioletnią drogę gorszą od polskiej dziesięcioletniej?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #174 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:21:24 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "Wykidajło"
ps. Byłbym zapomniał - co do trwałości, to nie jest kwestia materiału. Weźmy taką drogę z Dobrej do Lubieszyna (tę najbliżej granicy). Jest na sporym odcinku z kostki, pewnie jeszcze przedwojennej (fakt, że kamiennej). Pokaż mi dziesięcioletnią asfaltową drogę w równie dobrym stanie...
Pokaż jakąkolwiek niemiecką, dziesięcioletnią drogę gorszą od polskiej dziesięcioletniej?

Kuba, pomijając Twoje uwielbienie dla niemieckiej roboty - może być niemiecka dziesięcioletnia asfaltówka. Pokażesz?
Chodzi o to, że zielsko na ścieżce z kostki to nie jest wina zastosowanej technologii, tylko wykonawcy, który spartolił robotę. Asfalt można spieprzyć równie widowiskowo.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

matthias99

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #175 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:57:29 »
Jak tylko rowerzyści będą jeździć po asfalcie, to nic się nie stanie, nie będzie kolein, jedynie po naszych zimach i jakości zastosowanego materiału w Polsce, na pewno będą dziury w asfalcie. A kostka dobrze położona i zadbana ścieżka może wytrzymać też długo. Nie wystarczy jej wybudować, ale też ją utrzymać czy z asfaltu czy z kostki.  A rolki, raczej nikt z Polic do Tanowa na rolkach i z powrotem nie będzie jeździć, chyba że na nartorolkach a to nie przeszkadza czy asfalt czy kostka. Ważne, że taka inwestycja powstanie byle później dbali o nią, a nie zostawili samopas jak to bywa w Polsce.

A inny argument, ktoś wcześniej pisał o kolarzach, że po kostce nie jeżdżą bo niebezpiecznie. Po asfaltowej ścieżce też pewnie nie będą jeździć. Taka 10 osobowa grupa na treningu na 2,5m ścieżce ok. 40 km/h średnio, nie wyobrażam sobie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #176 dnia: Kwietnia 02, 2010, 15:42:04 »
Cytuj (zaznaczone)
1. Niższy koszt całej inwestycji.
2. Łatwość demontażu w razie potrzeby.
3. Mniejsze ryzyko przetargowe.
4. Łatwiejsza (czyli pewnie również tańsza) naprawa.
5. Mniej papierkowych problemów przy projektowaniu.
6. Mniejsze zagrożenie wypadkami


1. Słaby argument, lepiej zapłacić więcej i mieć solidniej na dłużej
2. W to nie wątpię niemniej jednak nie jest to wystarczający argument za kostką
3. Erm?
4. Dobrze położonego asfaltu nie trzeba będzie naprawiać przez lata, kostka po roku praktycznie nadaje się do remontu
5. Argument, jak to się mówi, z dupy wzięty. Po to się płaci firmie by wszystko załatwiła, łącznie z papierkami projektowymi
6. Proszę Cię.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

wasaabi

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #177 dnia: Kwietnia 06, 2010, 09:41:36 »
Cytat: "Wykidajło"

Cytat: "Denver"
Są jakieś zalety polbruku?

Były już podawane, ale niech tam.
1. Niższy koszt całej inwestycji.

czy aby na pewno ?
Cytat: "Wykidajło"

2. Łatwość demontażu w razie potrzeby.
3. Mniejsze ryzyko przetargowe.
4. Łatwiejsza (czyli pewnie również tańsza) naprawa.
5. Mniej papierkowych problemów przy projektowaniu.

aha, czyli ścieżka rowerowa nie jest robiona dla rowerzystów tylko dla łatwości demontażu, uniknięcia ewentualnych oskarżeń o ''nieprawidłowości'' przy przetargu, dla poprawy statystyk, dla zbierania pochwał, że coś się robi, no i bo to modne ostatnio,
Cytat: "Wykidajło"
6. Mniejsze zagrożenie wypadkami - a co, skoro można przytaczać "argumenty" o dzieciach wymiotujących z powodu jazdy w wózku po chodniku z kostki... (przy okazji: zwróciłeś uwagę, że według tych badań asfalt to też nawierzchnia, na której drgania przy jeździe są za duże? :)).[...]

mniejsze zagrożenie wypadkami? hmm, brak kostek, ruszające się kostki czy nierówności powstające nierzadko po deszczach to wg mnie jednak jest zagrożenie
ja czuję i słyszę jak mi opony ''warczą'' podczas jazdy po kostce - po asfalcie jedzie się zupełnie inaczej (no i te nieszczęsne krawężniki), nie rozumiem jak można nie zauważać różnicy, no chyba że jeździ się samochodem obok ścieżki rowerowej

róbmy dla rowerzystów a nie tylko po to żeby było

Pozdrawiam

PS.

Korzystając z okazji że rozmowa toczy się na tematy rowerowe, chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie czy gość, który handlował rowerami w hotelu koło ryneczku dalej tam jest, a jeśli nie, to gdzie się przeniósł?

Giant

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #178 dnia: Kwietnia 06, 2010, 17:29:48 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Giant"
Rowerzyści i tak będą wiedzieć swoje i jeździć asfaltem (nie wszyscy oczywiście, ciężko mi powiedzieć ile procent).

Mniejszość.

Większość.
Ta droga jest bardzo lubiana przez szosowców (równy asfalt, dojazd do trasy Tanowo-Dobieszczyn). Jest ich tam znacznie więcej niż tzw. "niedzielnych rowerzystów".
Pozdrawiam.

wasaabi

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #179 dnia: Kwietnia 06, 2010, 20:30:51 »
Cytat: "Giant"
[...]Większość.[...]

zdecydowana większość (ale mówimy oczywiście o tych prawdziwych rowerzystach :]  )

btw. ja jadę po ścieżce (z polbruku) tylko wtedy, kiedy się boje żeby mnie "coś dużego" nie trafiło, a tak poza tym, tam gdzie zazwyczaj jeżdżę w większości nie ma ścieżek, a pobocza niestety też pozostawiają wiele do życzenia ...